Jump to content

Xperia X10 mini / pro : Εγκατάσταση xrecovery


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το recovery για το χ10 μίνι που έχετε βάλει έχει διάφορα από το χ10μίνι προ? Στο φάκελο για το χ10μίνι έχει μόνο ένα αρχείο όταν το κατεβάζω ενώ για το προ έχει τρία αρχεία. Τι γίνετε εδώ? Τι κάνω έχω μπέρδευτει. Έχω το χ10μίνι και προσπαθω να βάλω το 2.2 και δεν μπορώ. Τα αρχεία του xrecovery τα βάζω όπως θα τα κατεβάσω θα τα βάλω στην κάρτα μνήμης του κινητού χωρίς κάτι άλλο να κάνω?:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με αυτο εκανα αντιγραφη τα τρια αρχεια στο system/bin αλλα κραταω πατημενο το chargemon και δεν μου βγαζει την εικονα που βλεπω στον οδηγο... βοηθεια!!!

 

το es explorer εννοω

Link to comment
Share on other sites

με αυτο εκανα αντιγραφη τα τρια αρχεια στο system/bin αλλα κραταω πατημενο το chargemon και δεν μου βγαζει την εικονα που βλεπω στον οδηγο... βοηθεια!!!

 

το es explorer εννοω

 

βοηθηστε με !!! εχω κανει αντιγραφη τα busybox, chargemon και xrecovery.tar στο system/bin αλλα δεν κανει τιποτα με το το επομενο βημα που δηλαδη οταν κραταω πατημενο το chargemon δεν μου δειχνει αυτο που βλεπω στην φωτο... τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με !!! εχω κανει αντιγραφη τα busybox, chargemon και xrecovery.tar στο system/bin αλλα δεν κανει τιποτα με το το επομενο βημα που δηλαδη οταν κραταω πατημενο το chargemon δεν μου δειχνει αυτο που βλεπω στην φωτο... τι να κανω;

 

Διαβασε καλυτερα το βημα 7 και θα βγαλεις ακρη.

 

Το recovery για το χ10 μίνι που έχετε βάλει έχει διάφορα από το χ10μίνι προ? Στο φάκελο για το χ10μίνι έχει μόνο ένα αρχείο όταν το κατεβάζω ενώ για το προ έχει τρία αρχεία. Τι γίνετε εδώ? Τι κάνω έχω μπέρδευτει. Έχω το χ10μίνι και προσπαθω να βάλω το 2.2 και δεν μπορώ. Τα αρχεία του xrecovery τα βάζω όπως θα τα κατεβάσω θα τα βάλω στην κάρτα μνήμης του κινητού χωρίς κάτι άλλο να κάνω?:confused:

Κατεβαζεις το αρχειο για το x10mini, ξεζιπαραρεις τα αρχεια και τα πετας στην καρτα μνημης χυμα.

Προσοχη! Δεν βαζεις το αρχειο στην καρτα μνημης ετσι οπως το κατεβασες.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με !!! εχω κανει αντιγραφη τα busybox, chargemon και xrecovery.tar στο system/bin αλλα δεν κανει τιποτα με το το επομενο βημα που δηλαδη οταν κραταω πατημενο το chargemon δεν μου δειχνει αυτο που βλεπω στην φωτο... τι να κανω;

 

Στον ES File Explorer πας στις ρυθμίσεις και βάζεις τικ στο Root Explorer και στο Mount File System. Μετά πατώντας παρατεταμένα πάνω σε κάποιο αρχείο πας στο Properties--> Change και αλλάζεις από κει τα permissions όπως στην εικόνα.

Προσοχή! Αν δεν αλλάξεις τα permissions ειδικά του chargemon θα κολλήσεις στο logo της SE.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Παιδιά έχω θέμα με τη μπαταρία μου...Εδώ και δυο μήνες περίπου φορτίζω κάθε μέρα και είναι σα να μην το φορτίζω καθόλου. Υπάρχουν περιπτώσεις που το αφήνω ανοιχτό το βράδυ στο 60τόσο% και το πρωί είναι στο 19% και πρέπει να το φορτίσω. Ενημερωτικά: είναι το mini pro και έχω το advanced task killer. Κάπου διάβασα ότι μπορεί να φταίει και αυτό το πρόγραμμα, οπότε κάποιες μέρες προσπάθησα να μην το έχω να τρέχει αλλά είναι το ίδιο πράγμα...Καμιά ιδέα;
"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
έχω κάνει ότι λέει ο οδηγός άλλα δε λέει να μπει σε recovery mode με τίποτα. καμιά βοήθεια,παρακαλώ;

 

έχεις κάνει root τη συσκευή;;

έχεις τον root explorer εγκατεστημένο;;;

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Πολυ καλος οδηγος! Πιο ευκολα δεν γινεται!!!! Μπραβο!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παρακολουθώ ως επισκέπτης πολύ καιρό το φόρουμ και με έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και ευχαριστώ όλους σας για αυτό...

Τωρα στο θέμα μας, που έιναι το ίδιο πρόβλημα με κάποιων παραπάνω...Δεν μπορώ να μπω στο root explorer (Εχω κατεβάσει το 2.14.2). Εχω κάνει ΟΛΕΣ τις ενέργειες με τη σειρά και αργά-αργά..Μάλιστα διέγραψα μια φορά και ξαναπέρασα τα αρχεία στο system/bin, αλλά παρ' όλα αυτά τίποτα...Δεν λέει να ανοίξει...Αυτά για την ώρα, και ευχαριστώ εκ των προτέρων ...(έχω το X8)

Edited by jiorgos
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, παρακολουθώ ως επισκέπτης πολύ καιρό το φόρουμ και με έχει βοηθήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και ευχαριστώ όλους σας για αυτό...

Τωρα στο θέμα μας, που έιναι το ίδιο πρόβλημα με κάποιων παραπάνω...Δεν μπορώ να μπω στο root explorer (Εχω κατεβάσει το 2.14.2). Εχω κάνει ΟΛΕΣ τις ενέργειες με τη σειρά και αργά-αργά..Μάλιστα διέγραψα μια φορά και ξαναπέρασα τα αρχεία στο system/bin, αλλά παρ' όλα αυτά τίποτα...Δεν λέει να ανοίξει...Αυτά για την ώρα, και ευχαριστώ εκ των προτέρων ...(έχω το X8)

Σήμερα δοκίμασα να αποσυμπιέσω και το xrecovery, μήπως το "δει" επιτέλους αλλά τπτ...Εχω κάνει 3-4 φορές βήμα-βήμα πάλι την εγκατάσταση αλλά τπτ:wacko::( Παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...(κατανοώ ότι είναι βαρετό για εσάς να επαναλαμβάνεστε αλλά θα ΕΚΤΙΜΗΣΩ πάρα πολύ την όποια βοήθεια...)Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα να αποσυμπιέσω και το xrecovery, μήπως το "δει" επιτέλους αλλά τπτ...Εχω κάνει 3-4 φορές βήμα-βήμα πάλι την εγκατάσταση αλλά τπτ:wacko::( Παρακαλώ αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει...(κατανοώ ότι είναι βαρετό για εσάς να επαναλαμβάνεστε αλλά θα ΕΚΤΙΜΗΣΩ πάρα πολύ την όποια βοήθεια...)Ευχαριστώ!
Οταν αποσυμπιεζεις το αρχειο τι σου εμφανιζεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον φίλο :)

Οταν αποσυμπιέσω και το xrecovery μου βγάζει άλλα 5 στοιχεία...2 φακέλους (res, sbin) και 3 αρχεία (default.prop, init, init αρχειο RC)

Μόλις διάβαζα και σχετικό ποστ στο xda developers που έλεγε ότι πρέπει να έχω ξεκλείδωτο bootloader, κάτι που ΔΕΝ έχω κάνει...Μήπως φταίει αυτό;

Ευχαριστώ και πάλι:)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον φίλο :)

Οταν αποσυμπιέσω και το xrecovery μου βγάζει άλλα 5 στοιχεία...2 φακέλους (res, sbin) και 3 αρχεία (default.prop, init, init αρχειο RC)

Μόλις διάβαζα και σχετικό ποστ στο xda developers που έλεγε ότι πρέπει να έχω ξεκλείδωτο bootloader, κάτι που ΔΕΝ έχω κάνει...Μήπως φταίει αυτό;

Ευχαριστώ και πάλι:)

Λαθος το κανεις. Οπως λεω και στο αρχικο ποστ θα ενφανιστουν 3 αρχεια μετα την αποσυμπιεση, busybox,chargemon, και το συμπιεσμενο xrecovery το οποιο το βαζεις στην sd χωρις αποσυμπιεση την οποια εσυ εκανες χωρις να ειχα γραψει τετοιο πραγμα.

Οπως ειπα διαβαστε και κατανοηστε τον οδηγο και μετα να κανετε εγκατασταση.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω συγγνωμη, αλλά αυτό το έκανα σήμερα, ΟΧΙ γιατί το γράφεις κάπου αλλά δοκιμαστικά....Εχω κάνει τη διαδικασία όπως ΑΚΡΙΒΩΣ λές πάνω από 5-6 φορές και ποτέ ΔΕΝ μπήκα στο μενού :( Ακριβώς ΟΤΙ λές, ένα ένα τα αρχεία, αντιγραφή-επικόλληση στο system/bin και αφού προηγουμενως έχω κάνει το mount από r/w σε r/o....και φυσικά τικάρισμα τα αστεράκια που πάλι λες και δειχνεις..αλλά τπτ..

Αυτή τη στιγμή προσπαθω να ξεκλειδώσω το bootloader, μήπως κάτι έχει να κάνει αυτό...Τη συσκευή μου (Χ8) την έχω κάνει root, πάλι με τον τρόπο που είδα εδώ...αυτά έχω για την ωρα...

 

Οταν αποσυμπιεζεις το αρχειο τι σου εμφανιζεται?

ενα συμπιεσμένο xrecovery και δυο αρχεία chargemon και busybox

Υπ'όψην έχω κατεβάσει αυτά που είναι για mini X10

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ενα συμπιεσμένο xrecovery και δυο αρχεία chargemon και busybox

Υπ'όψην έχω κατεβάσει αυτά που είναι για mini X10

Κατσε, το x10 mini η το Χ8 εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Κατσε, το x10 mini η το Χ8 εχεις?

Χ8, εκανα χαζομάρα ;;;:wacko::( Νομίζω κάπου είχα διαβάσει ότι για Χ8 κατεβάζουμε αυτά που κατεβασα...ή οχι;

Edited by jiorgos
συμπλήρωμα
Link to comment
Share on other sites

Χ8, εκανα χαζομάρα ;;;:wacko::(
Ρε φιλε φυσικα και εκανες χαζομαρα.

 

Αυτο δεν το διαβασες?

 

Θα χρειαστούμε:

*X10 mini/pro rooted

 

Πως θες να γινει στο x8?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε φυσικα και εκανες χαζομαρα.

 

Αυτο δεν το διαβασες?

 

Θα χρειαστούμε:

*X10 mini/pro rooted

 

Πως θες να γινει στο x8?:confused:

Ζητάω ΣΥΓΓΝΩΜΕΣ!!!!!!!:sorry::sorry:

Μπορείς να μου πεις από που να κατεβάσω για Χ8;

 

Το έκανα!!!!:):):)

Πήρα από εδώ http://megaupload.com/?d=5MA2P8UY, για Χ8, και έγινε !!!

Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!:bow::respect:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε φυσικα και εκανες χαζομαρα.

 

Αυτο δεν το διαβασες?

 

Θα χρειαστούμε:

*X10 mini/pro rooted

 

Πως θες να γινει στο x8?:confused:

 

Μην αποπερνετε τα παιδια. αυτο για το μινι ακολουθησα και εγω. εβαλα τ Xrecovery και δουλευει. δεν εχει καποιο προβλημα. δεν εκανες χαζομαρα.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Σε Xperia Μini st15i λειτουργει?και αν ναι, με πιο πληκτρο κανουμε εκκινιση το xrecovery ?
Οχι,μην το το κανεις.

Εχουν διαφορετικα build prop.

Link to comment
Share on other sites

Οχι,μην το το κανεις.

Εχουν διαφορετικα build prop.

δν υπάρχει κάτι παρόμοιο για Xperia mini? θέλω να κάνω εγκατάσταση το CyanogenMod...αλλα δν ξέρω πως!υπάρχει καμια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Αφου κανω rout , μετα .... αυτα τα 3 προγραμματα σε τι χρησιμευουν , sorry για της ερωτησεις μου αλλα ειμαι λιγο ασχετος .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...