Jump to content

Xperia X10 mini / pro : Εγκατάσταση xrecovery


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 110
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν παιζει ρολο αυτο...πανω απο 2.12 εισαι οκ.

 

Πώς το 2.8 είναι πιο πάνω από 2.12; :) Βρες μια πιο καινούργια έκδοση root explorer και ξανά δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το 2.8 είναι πιο πάνω από 2.12; :) Βρες μια πιο καινούργια έκδοση root explorer και ξανά δοκίμασε.
Ωχ ναι, σωστα! Τι επαθα...:lol: νομιζα διαβασα 2.18! Ευχαριστω για τη διορθωση kalas!

Tσαμπα ταλαιπωρια εφαγε το φιλος!

Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα τελικά έφτεγε το root explorer. αλλά όταν παω να εγκαταστήσω μια νεα ρομ οταν πατήσω εκει που λεει ινσταλ μ βγάζει μια ο8όνη με πράσινες και ασπρες μουτζούρες. τι να φτέει αραγε???
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

δέν μπορώ να ξετικάρω της επιλογές που λες BMW..

δέν έχω το root explorer.. και δεν μπορώ να το βρώ.. ούτε στο market ουτε στο google.. any help?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

δέν μπορώ να ξετικάρω της επιλογές που λες BMW..

δέν έχω το root explorer.. και δεν μπορώ να το βρώ.. ούτε στο market ουτε στο google.. any help?

 

Είναι Paid, γι' αυτό δεν μπορείς να το βρεις. Τον χρειάζεσαι όμως, όταν τον βρεις θα τα καταφέρεις. Αν έκανες root με το πρόγραμμα που σου έδωσα πάντως, το xrecovery έχει ήδη περαστεί. Πριν κάνεις οτιδήποτε δες αν μπορείς να μπεις στο menu του.:)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο να ξαναποστάρει κάποιος την εικόνα του αρχικού ποστ με τα permissions ή έστω να μου πει τι πρέπει να τικάρω, γιατί το imageshcak μάλλον έχει πρόβλημα και η εικόνα είναι πεσμένη;

 

plzkthx

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι εύκολο να ξαναποστάρει κάποιος την εικόνα του αρχικού ποστ με τα permissions ή έστω να μου πει τι πρέπει να τικάρω, γιατί το imageshcak μάλλον έχει πρόβλημα και η εικόνα είναι πεσμένη;

 

plzkthx

οριστε

 

http://img714.imageshack.us/img714/1520/90996416.png

By null at 2011-02-07

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα κι εγώ χάρη στον πανεύκολο οδηγό και μάλιστα το πέτυχα με την πρώτη προσπάθεια! (σκράπας γαρ..!:D)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

οριστε

 

http://img714.imageshack.us/img714/1520/90996416.png

By null at 2011-02-07

 

Τελικά έπρεπε να φτιάξω account στο imageshack για να μπορέσω να δω την εικόνα.. Σε ευχαριστώ για τον κόπο σου πάντως. Α και πολυ κατατοπιστικός ο οδηγός σου. Θένξ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

OK και αυτο... Παμε για να φορμαρουμε καρτα τωρα
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσε καποιος να μου πει ενα καλο root explorer για να πετυχω και εγω το xrecovery?
Tην εφαρμογη root explorer. Ειναι paid οποτε δεν θα τη βρεις στο μαρκετ.

Eχεις pm!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους κατέχοντες:lol:

Μετά το HD2 αποφάσισα να παιδευτώ και με το χ10 mini,γιατί το μέγεθος μετράει!!!

Το έκανα λοιπόν ρουτ με το root explorer 2.14 αφου είχα περάσει πρώτα το 2.0.Α.0.504 ..:lol:

Εχω εικονίδιο superuser και απεγκατέστησα και κάποιες εφαρμογές αχρείαστες.

Το πρόβλημα είναι ότι ενω κάνω την διαδικασία ,δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το xrecovery ωστε να περάσω την iridium.

Eχει κανείς κάποια ιδέα τι άλλο να κοιτάξω?

EDIT:

Τελικά τα κατάφερα με αυτόν τον τρόπο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914271

Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω hard reset στο κινητο και μετα restore το back up που κρατησα με το xrecovery πριν το hard reset,το κινητο θα ειναι ακριβως οπως ηταν πριν το hard reset?

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω hard reset στο κινητο και μετα restore το back up που κρατησα με το xrecovery πριν το hard reset,το κινητο θα ειναι ακριβως οπως ηταν πριν το hard reset?

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

Ακριβως!:)

Link to comment
Share on other sites

Κάνω κανονικά backup με το xrecovery, και όταν είναι να κάνω restore μου βγάζει checking MD5 sum & MD5 mismatch !!!. Ξέρεται γιατί δεν κάνει σωστά backup και restore ?
Link to comment
Share on other sites

να'σαι καλα φίλε! είχα κατεβάσει από αλλού τα 3 αρχεία και δεν ξεκινούσε το xrecovery, τα αντικατέστησα με τα δικά σου κι όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ να'σαι καλά. Εξαιρετικός οδηγός! Πάντως η διαδικασία μπορεί να γίνει χρησιμοποιώντας και την 2.10.2 έκδοση του Root Explorer. Και πάλι μπράβο :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...