Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο από Symbian^3 συσκευές


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

alfonso πολύ όμορφες οι φωτό σου. Οι λεπτομέρειες των ανακλάσεων πάνω στις σταγόνες νερού στο φυτό είναι εντυπωσιακές.

Aς βάλω και εγώ καμία

Φεύγοντας από την παραλία. Nokia 808

15189956351_f759272a9d_c.jpg

 

Λουλούδι μπάμιας. Το απόλυτο βελούδο. Nokia N8

15192629812_71877cb9f2_c.jpg

 

Σπόροι Ραδικιού έτοιμοι για το ταξίδι τους. Νokia 808

15192565172_27e487e38a_c.jpg

 

Ήλιος - δέντρα και λίγη τσίκνα από τη σχάρα... :) Nokia 808

15006238809_ed2c0e0a07_c.jpg

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

natna μας κάνεις πλάκα ε? Επιτρέπεις την τελευταία να τη μεταφέρω στο άλλο γνωστό θέμα με το καλύτερο καμεροτηλέφωνο?:lol:
Link to comment
Share on other sites

natna μας κάνεις πλάκα ε? Επιτρέπεις την τελευταία να τη μεταφέρω στο άλλο γνωστό θέμα με το καλύτερο καμεροτηλέφωνο?:lol:

 

Να είσαι καλά. Δεν θα ήθελα να ανοίξει πόλεμος για κάτι τελειωμένο. Ξέρουν αυτοί και βλέπουν στα κρυφά χαχα

Όλες πάντως έχουν υποστεί λίγη επεξεργασία στις σκιές, το κοντράστ και το χρώμα.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Παραιτούμαι . . .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις κολακείες.

Λίγη υπομονή και αντοχή στο ξύλο χρειάζεται.

Κόντεψα να φάω τη μασιά στο κεφάλι από τον ξάδελφο-ψήστη :lol: :p

 

Άλλωστε Πέτρο έχεις ήδη δώσει πολύ όμορφες εικόνες με το κινητό.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Αφήστε τις κολακείες.

Λίγη υπομονή και αντοχή στο ξύλο χρειάζεται.

Κόντεψα να φάω τη μασιά στο κεφάλι από τον ξάδελφο-ψήστη :lol: :p

 

Άλλωστε Πέτρο έχεις ήδη δώσει πολύ όμορφες εικόνες με το κινητό.

 

Ναι, κάτι κάνω, αλλά όταν βλέπω εσένα καταλαβαίνω πως βγαίνω πρωταθλητής στο τοπικό (και χαίρομαι) και εσύ παίζεις τελικό champions league! Απίστευτες, πραγματικά μοναδικές.

 

natna μας κάνεις πλάκα ε? Επιτρέπεις την τελευταία να τη μεταφέρω στο άλλο γνωστό θέμα με το καλύτερο καμεροτηλέφωνο?:lol:

 

Εν το μεταξύ φαγώνονται μεταξύ τους σε εκείνο το θέμα, ανεβάζουμε και εμείς μια στο τόσο καμιά καλή και ούτε που κινείται φύλλο!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Σσσσστ...

Πέτρο το σαβουράρ βίβρ και οι κανόνες του forum μάλλον δεν τα επιτρέπουν αυτά.

Μην ξεχνάς πάντως ότι ένα καλό θέμα για φωτογράφηση απαιτεί, πέρα από όλα τα άλλα, να έχει κανείς φωτο-ευκαιρίες αλλά και κάποιο ελεύθερο χρόνο.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Σσσσστ...

 

Μην ξεχνάς πάντως ότι ένα καλό θέμα για φωτογράφηση απαιτεί, πέρα από όλα τα άλλα, να έχει κανείς φωτο-ευκαιρίες αλλά και κάποιο ελεύθερο χρόνο.

 

Έτσι ακριβώς . Η καλή φωτογραφία απαιτεί και λίγο από την ψυχή και την ζωή σου ,όχι 13x ή 123,5MP . Για να μην παρεξηγηθώ είναι χρήσιμη μια συσκευή με αξιοπρεπή χρωματική συμπεριφορά κλπ ... Παρακολουθώ όλα τα νήματα με φωτογραφίες και στο φόρουμ αυτό , για να βλέπω φωτογραφίες ωραίες από ωραίους ανθρώπους ,όχι για να δω ποιος τον έχει πιο μεγάλο ( τον φακό ή τον αισθητήρα ) .

 

ΥΓ : και στα τεχνικά τώρα ο άλλος λόγος που σας διαβάζω εσάς της Nokia είναι που ψάχνομαι για ένα καλό φωτοκινητό , όμως με λογικό κόστος . Βέβαια μια παράμετρος που κανένας δεν θίγει και δω και ΕΚΕΙ (ξέρεις που ) είναι το lag που είναι σημαντικότερο από τα άλλα χαρακτηριστικά ,για φωτογραφίες δρόμου και ανθρώπων . Όχι το shutter lag μόνο αλλά η έναρξη της εφαρμογής και η αποθήκευση και ετοιμότητα της συσκευής .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς . Η καλή φωτογραφία απαιτεί και λίγο από την ψυχή και την ζωή σου ,όχι 13x ή 123,5MP . Για να μην παρεξηγηθώ είναι χρήσιμη μια συσκευή με αξιοπρεπή χρωματική συμπεριφορά κλπ ... Παρακολουθώ όλα τα νήματα με φωτογραφίες και στο φόρουμ αυτό , για να βλέπω φωτογραφίες ωραίες από ωραίους ανθρώπους ,όχι για να δω ποιος τον έχει πιο μεγάλο ( τον φακό ή τον αισθητήρα ) .

 

ΥΓ : και στα τεχνικά τώρα ο άλλος λόγος που σας διαβάζω εσάς της Nokia είναι που ψάχνομαι για ένα καλό φωτοκινητό , όμως με λογικό κόστος . Βέβαια μια παράμετρος που κανένας δεν θίγει και δω και ΕΚΕΙ (ξέρεις που ) είναι το lag που είναι σημαντικότερο από τα άλλα χαρακτηριστικά ,για φωτογραφίες δρόμου και ανθρώπων . Όχι το shutter lag μόνο αλλά η έναρξη της εφαρμογής και η αποθήκευση και ετοιμότητα της συσκευής .

 

Εννοείται έχεις δίκιο, στο πρώτο κομμάτι του post. Ειδικά για την ματιά του φωτογράφου. Και δεν εννοώ για έξυπνες στημένες πόζες για να βάλουμε στο προφίλ μας στο fb...

Έχω δει απίστευτες φωτό με μηχανές 7ετίας των 50 ευρώ και μου έπεσε το σαγόνι...

 

Στο δεύτερο κομμάτι να σου πω ακριβώς για το 808 για 8mp Pureview mode:

Από κλειδωμένο το τηλέφωνο, πατώντας 1 φορά το shutter button στο πλάι, θέλει 1'' για να ανοίξει απευθείας η κάμερα. Πατώντας άλλη 1 φορά γρήγορα και κρατώντας πατημένο, εστιάζει και τραβάει σε περίπου άλλο 1''. Στο επόμενο δευτερόλεπτο έχει ήδη σώσει την φωτό και αν συνεχίσεις να πατάς το κουμπί βγάζει με ρυθμό 1fps μέχρι να τελειώσει η μνήμη σου. Δηλ χονδρικά 3'' κομπλέ, από κλειδωμένο για την 1η φωτό. Όχι και άσχημα...

 

Για φωτό 38,4 mp οι χρόνοι εκκίνησης από το κλείδωμα είναι ίδιοι με παραπάνω. Μετά την πρώτη λήψη θέλει 4,5 - 5 δεπτερόλεπτα από την μία στην άλλη

 

Mε εφαρμογή από 3η πηγή και ανάλυση 41mp η ταχύτητα αποθήκευσης είναι πιο αργή.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Αν προ-εστιάζεις με το δάχτυλο εκεί που θες και lockαρεις την εστίαση και την φωτομέτρηση (αν έχει την δυνατότητα ) θα πρεπε να τραβάει πιο γρήγορα ,ένα iPhone που έχω τραβάει γρηγορότερα αν έχει επαρκή μνήμη και δεν σκέφτεται άλλα...

Το κυριότερο βέβαια είναι να τραβάει την στιγμή ,την έκφραση ,δηλαδή το shutter lag . 1" είναι αιώνας . Η τελευταία επαγγελματική φιλμάτη nikon f6 είχε shutter lag 37ms .... Για να έχουμε αντίληψη που βρισκόμαστε δηλαδή . Επειδή πολλοί συζητάνε για ζοομ και λοιπά καλούδια ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αν προ-εστιάζεις με το δάχτυλο εκεί που θες και lockαρεις την εστίαση και την φωτομέτρηση (αν έχει την δυνατότητα ) θα πρεπε να τραβάει πιο γρήγορα ,ένα iPhone που έχω τραβάει γρηγορότερα αν έχει επαρκή μνήμη και δεν σκέφτεται άλλα...

Το κυριότερο βέβαια είναι να τραβάει την στιγμή ,την έκφραση ,δηλαδή το shutter lag . 1" είναι αιώνας . Η τελευταία επαγγελματική φιλμάτη nikon f6 είχε shutter lag 37ms .... Για να έχουμε αντίληψη που βρισκόμαστε δηλαδή . Επειδή πολλοί συζητάνε για ζοομ και λοιπά καλούδια ...

Το θέμα είναι όμως ότι μιλάμε για κινητά. Άρα για κινητό είναι μια χαρά γρήγορο.

Το iphone πέρα μιας σχετικής ευκολίας δεν έχει να δείξει τίποτα άλλο στο θέμα φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Αν προ-εστιάζεις με το δάχτυλο εκεί που θες και lockαρεις την εστίαση και την φωτομέτρηση (αν έχει την δυνατότητα ) θα πρεπε να τραβάει πιο γρήγορα ,ένα iPhone που έχω τραβάει γρηγορότερα αν έχει επαρκή μνήμη και δεν σκέφτεται άλλα...

Το κυριότερο βέβαια είναι να τραβάει την στιγμή ,την έκφραση ,δηλαδή το shutter lag . 1" είναι αιώνας . Η τελευταία επαγγελματική φιλμάτη nikon f6 είχε shutter lag 37ms .... Για να έχουμε αντίληψη που βρισκόμαστε δηλαδή . Επειδή πολλοί συζητάνε για ζοομ και λοιπά καλούδια ...

 

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Δεν σου κάνει εντύπωση ότι και οι τελευταίες άνω του μέσου όρου DSLR, είναι κοντά στα 40-50ms? Σύγκρινε με μια καλή compact...

 

Mέχρι να δοκιμαστεί η φωτογραφική του iphone 6+ με το phase detection, το πιο γρήγορα σε αυτόν τον τομέα είναι το g3 με το laser.-

 

Aλλιώς πάρε nikon 1 ή sony Α6000 ή A5100. Καλή τύχη με τον κακό θόρυβο ή τους χάλια φακούς τους...

Τέλειο μηχανάκι δεν υπάρχει.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για 41mp που πρεπει να μειωθουν σε 8. Το μηλο τραβαει κατευθειαν στα 8. Επισης απο κλειδωμενο, ΠΟΣΟ γρηγορα ανοιγεις την καμερα; Ανοιγει με καποιο πληκτρο εντασης; Τι ποιοτητα εχει η μια καμερα και τι η αλλη; :)

 

edit: Και επειδη το εψαξα, 0.4 βλεπω χρονο ληψης απο το 808 εναντι 0.2 στο i5 :)

 

edit2: ψαχνωντας κι'αλλο, αν εχεις εστιασει, σε κανονικες συνθηκες εχει shutter lag 0.09 δευτερολεπτα :)

Edited by pgetsopoulos

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Δεν σου κάνει εντύπωση ότι και οι τελευταίες άνω του μέσου όρου DSLR, είναι κοντά στα 40-50ms? Σύγκρινε με μια καλή compact...

 

Mέχρι να δοκιμαστεί η φωτογραφική του iphone 6+ με το phase detection, το πιο γρήγορα σε αυτόν τον τομέα είναι το g3 με το laser.-

 

Aλλιώς πάρε nikon 1 ή sony Α6000 ή A5100. Καλή τύχη με τον κακό θόρυβο ή τους χάλια φακούς τους...

Τέλειο μηχανάκι δεν υπάρχει.

 

Προφανώς δεν συγκρίνω επαγγελματικές slr/dslr με smartphones , απλά επειδή ανέφερες 1" καθυστέρηση έδωσα ενα παράδειγμα ακαριαίας λήψης . Σε φωτογραφία δρόμου και ανθρώπων παίζουν πολλη μεγαλύτερη σημασία οι διάφορες παραπάνω ταχύτητες και το μέγιστο διάφραγμα παρά η ανάλυση και τα αλλα χαρακτηριστικά .

Κομπακτ έχω , slr επίσης και dslr , ξέρω τι γίνεται . Μου έκανε εντύπωση το 1" σε σχέση με τα smartphone που έχω ή έχω δοκιμάσει .

Τέλος πάντων προσπαθώ να καταλάβω πόσο μεγάλες ειναι οι διαφορές μεταξύ N8,808,1020 etc

Και πιο είναι το πιο σβέλτο . Τα iPhone σου δίνουν αυτή την αίσθηση αλλά δεν σου δίνουν δυνατότητες

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν συγκρίνω επαγγελματικές slr/dslr με smartphones , απλά επειδή ανέφερες 1" καθυστέρηση έδωσα ενα παράδειγμα ακαριαίας λήψης . Σε φωτογραφία δρόμου και ανθρώπων παίζουν πολλη μεγαλύτερη σημασία οι διάφορες παραπάνω ταχύτητες και το μέγιστο διάφραγμα παρά η ανάλυση και τα αλλα χαρακτηριστικά .

Κομπακτ έχω , slr επίσης και dslr , ξέρω τι γίνεται . Μου έκανε εντύπωση το 1" σε σχέση με τα smartphone που έχω ή έχω δοκιμάσει .

Τέλος πάντων προσπαθώ να καταλάβω πόσο μεγάλες ειναι οι διαφορές μεταξύ N8,808,1020 etc

Και πιο είναι το πιο σβέλτο . Τα iPhone σου δίνουν αυτή την αίσθηση αλλά δεν σου δίνουν δυνατότητες

 

Κανένα κινητό με καλό αισθητήρα δεν κάνει για πραγματικές φωτό δρόμου. Η διαφορά του 808 είναι το hyperfocal, όπου το κινητό τραβάει φωτό ακαριαία. Μην ξεχνάμε τον τεράστιο αισθητήρα και το ανοιχτό διάφραγμα, όπου το βάθος πεδίου είναι πολύ πιο ρηχό. Έτσι κάθε λάθος στην εστίαση, πληρώνεται πιο ακριβά, από ότι τα άλλα κινητά με ψείρες αισθητήρες.

 

Προσωπικά προτιμώ για μέρα, τοπίο, μάκρο το Ν8 σε iso100, όσον αφορά τα χρώματα, τον αξιοπρόσεκτο αλγόριθμο jpeg και το πολύ καλό dynamic range. Επίσης έχει τον καλύτερο φακό χωρίς παραμορφώσεις αλλά και ίδια καλή οξύτητα (από άκρη σε άκρη και χωρίς διαφορές από συσκευή σε συσκευή) από όλα τα nokia. Έχω γράψει και εδώ σύγκριση στο ίδιο θέμα με το 808, καθώς και στο dpreview.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Φιλε οπως εγραψα πιο πανω, το 808 εχει 90ms shutter lag :) Με την εστιαση παει στα 0.4-0.5 (αν εστιασεις). Δε μου ειπες ποση ωρα θες για το ανοιγμα της καμερας στο iPhone ομως, το οποιο δεν εχει και μηχανικο κλειστο σαν το 808 :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

"Πραγματική φωτογραφία δρόμου " ή οποιαδήποτε άλλη κατηγορία μπορεί να είναι από οποιαδήποτε συσκευή αρκεί να σε "πετυχαίνει" εκεί που πρέπει , στο μυαλό ή στην καρδιά . Δεν έχει σημασία το μέσον . Ενα καλό εργαλείο ομως ειναι πάντα ενα καλό εργαλείο .

 

@pgetsopoulε δεν είμαι iPhone lover απλώς user . Χρησιμοποιώ android . Δεν έχω βρει στο δίκτυο νούμερα για το 4s αλλα με ενα πρόχειρο τεστ που έκανα με χρονόμετρο προλιγου χρειάζεται περίπου μ.ο. 1.2" για : εστίαση-τράβηγμα-αποθήκευση-εστίαση-τράβηγμα . Υπόψιν με ολα ανοιχτά . Με ενδιαφέρει σε τέτοιου επιπέδου συσκευές η αίσθηση που μου αφήνει , οχι τα απόλυτα νούμερα . Εξάλλου δεν έχει κάποιο άλλο πλεονέκτημα η κάμερα του εκτός της αποδέκτης ποιότητας out of the box ,χωρίς ομως καμία απολύτως δυνατότητα επέμβασης ρύθμισης πριν (ios6) . Ειναι απλώς μια τίμια κάμερα που δεν κάνει κάτι πολυ άσχημα .

ΥΓ . Αν και δεν μ αρέσει να το επισημαίνω , όλα αυτά φιλικά χωρίς διάθεση vs .

ΥΓ2 υπόψιν είχα φθάσει και έψαχνα για μεταχειρισμένα ή καινούργια 808,Ν8 & 1020 .

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

"Πραγματική φωτογραφία δρόμου " ή οποιαδήποτε άλλη κατηγορία μπορεί να είναι από οποιαδήποτε συσκευή αρκεί να σε "πετυχαίνει" εκεί που πρέπει , στο μυαλό ή στην καρδιά . Δεν έχει σημασία το μέσον . Ενα καλό εργαλείο ομως ειναι πάντα ενα καλό εργαλείο .

 

Εννοείται, απλά επειδή σε είδα να αναζητας το απόλυτο, έγραψα για το εργαλείο. Εξαρτάται τι θα κάνεις με τις φωτό. Αν θα τυπώσεις και σε ποια διάσταση ή αν θες να εκθέσεις.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερομαι μονο στο τραβηγμα μιας φωτογραφιας, αλλα στο ανοιγμα της καμερας :) Αν δεν εχει συντομευση μεσω πληκτρου, τοτε μεχρι να ανοιξει χανεις ολο το πλεονεχτημα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, απλά επειδή σε είδα να αναζητας το απόλυτο, έγραψα για το εργαλείο. Εξαρτάται τι θα κάνεις με τις φωτό. Αν θα τυπώσεις και σε ποια διάσταση ή αν θες να εκθέσεις.

 

Τον όρο απόλυτο πολλές φορές το χρησιμοποιούμε σε υπερβολή . Εννοώντας βέβαια συγκριτικά με αλλά smartphones .

Πλέον δυστυχώς εκτυπωνω ελάχιστες επεξεργάζομαι λίγες που τελικά ανεβάζω σε διάφορα fora . Έχω γεμίσει με δεκάδες gb φώτο ...

 

Δεν αναφερομαι μονο στο τραβηγμα μιας φωτογραφιας, αλλα στο ανοιγμα της καμερας :) Αν δεν εχει συντομευση μεσω πληκτρου, τοτε μεχρι να ανοιξει χανεις ολο το πλεονεχτημα :)

 

Αυτό είναι μια πονεμένη ιστορία με τα 4s & 3gs . Με τα 5 & 5s θα είναι καλύτερα . Αυτό όμως λύνεται μερικώς . Κάποιος που βγαίνει για φωτογραφίες (εγω) , είναι διατεθειμένος να κλείσει όλα τα δίκτυα και να έχει ενεργή την κάμερα ,όταν είναι σε photo spree ... Αλλιώς ... εύχεται να μην δει κάτι ενδιαφέρον να γίνεται μπροστά αυτά μάτια του. Γενικά πάντως 1" το θέλουν .

 

Αυτά τα n8 (και τα υπόλοιπα ) που κυκλοφορούν στο eBay είναι πιθανόν να είναι μαϊμού ; καινούργια ακόμα ; (Αν και ακριβά )

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα n8 (και τα υπόλοιπα ) που κυκλοφορούν στο eBay είναι πιθανόν να είναι μαϊμού ; καινούργια ακόμα ; (Αν και ακριβά )

Μπααα... Δε νομίζω πως ασχολήθηκε κανένας κινέζος να βγάλει μούφα Ν8 :lol:

Οι τιμές τους μη περιμένεις να πέσουν μιας και έχουν αποκτήσει άλλη αξία πια! Συλλεκτική!:D

Link to comment
Share on other sites

Mε λίγη επεξεργασία θα μπορούσε να πουληθεί άνετα.

Να σου δώσω μια ιδέα; Την επόμενη φορά πάνε πιο πλάγια και βάλε 1 μεγάλη σταγόνα ως θέμα με τις υπόλοιπες να χάνονται εκτός εστίασης.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...