Jump to content

Φωτογραφίες & βίντεο από Symbian^3 συσκευές


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξανά εδώ για μερικές φωτό από τα αγαπημένα μου κινητά

Nokia 808PV

 

Χαλκιδική, διπλό μέτωπο καταιγίδας. Πανοραμική ραμμένη στο Ms ICE

14771652543_d67a361c82_b.jpg

 

Άγρια κρίνα δίπλα στη θάλασσα.

14565086980_59a0934eaf_c.jpg

14565712347_f347b17312_c.jpg

 

Belladona. Πανέμορφη και δηλητηριώδης! Τραβηγμένη με το τελευταίο φως του ήλιου.

14751761505_e24f2acca4_c.jpg

 

Λιμάνι Θεσσαλονίκης μέσα Ιουλίου.

14565145908_bc8f38af1a_c.jpg

 

Θεσσαλονίκη. Γνωστό παλιό κτίριο στο κέντρο

14565344567_e04b95df60_c.jpg

 

Α! Καλοκαίρι...

14748595251_2e8d8c3650_c.jpg

 

Χαλκιδική.

14749408874_f2da4b87bf_c.jpg

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου απόπειρα με το 808 PV

Ακόμα δεν το έχω μάθει. Οι επόμενες θα είναι τέλειες : )

 

edit:

*Με ψηφιακο ζουμ 1.52

Βλακεια μου ειχα ξεχασει πως ειχε ζουμ. Επρεπε απλα το στησω πιο κοντα. Θα μου πεις Pureview ειναι, δεν χανει σε ποιοτητα ακομα και λιγο ζουμ να βαλεις.

but still...

 

υγ: Καλύτερα να ανεβάζουμε συνημμένα καθώς δεν χανουν σε ποιοτητα. Τα direct links ρίχνουν την ποιοτητα ενα 10%.

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου απόπειρα με το 808 PV

Ακόμα δεν το έχω μάθει. Οι επόμενες θα είναι τέλειες : )

 

edit:

*Με ψηφιακο ζουμ 1.52

Βλακεια μου ειχα ξεχασει πως ειχε ζουμ. Επρεπε απλα το στησω πιο κοντα. Θα μου πεις Pureview ειναι, δεν χανει σε ποιοτητα ακομα και λιγο ζουμ να βαλεις.

but still...

 

υγ: Καλύτερα να ανεβάζουμε συνημμένα καθώς δεν χανουν σε ποιοτητα. Τα direct links ρίχνουν την ποιοτητα ενα 10%.

 

Καθόλου άσχημα!

Πολύ όμορφη πορτοκαλί πέρλα η μηχανή!

Ευτυχώς στην παρούσα λήψη δεν σου κατάστρεψε το αποτέλεσμα.

 

Αν και δεν είναι ψηφιακό ζουμ, αλλά crop από τον ίδιο τον αισθητήρα, είναι πολλά και πολύ στριμωγμένα τα megapixel και έτσι βγάζει ένα κόκκο που προσωπικά δεν μου αρέσει. Μόνο με πολύ και καλό φως και σε κανένα μάκρο το χρησιμοποιώ. Ακόμη πρόσεχε γιατί μπορεί εύκολα να βγούν κουνημένες με το ζουμ. H παραμικρή κίνηση του χεριού μεγενθύνεται.

 

Με λίγη προσπάθεια και λίγη επιπλέον επεξεργασία σε pc, οι εικόνες που θα παράγεις θα είναι υπέροχες.

 

Όσο για τον τρόπο που ποστάρουμε φωτό, μέσω των υπηρεσιών φιλοξενείας φωτό, μπορεί κανείς γρηγορα και χωρίς πολύ κόπο, να δει τα στοιχεία exif, τις ρυθμίσεις για την κάθε φωτό κτλ. Ενώ σαν attachement, πρέπει να κατεβάσεις κάθε φωτό και να δεις τις λεπτομέρειες από τις ιδιότητες της.

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Αναθεμα ρε natna τι μας εκανες...επειδη με εξεπληξε η φοβερη ποιοτητα των φωτογραφιων, θα ηθελα να σε ρωτησω, ποση επεξεργασια εριξες πχ στην φωτογραφια με τα κρινα? εννοω, διαφερει πολυ το πριν με το μετα? επεισης, που βρηκες το 808? ψαχνω στο skroutz αλλα...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου άσχημα!

Πολύ όμορφη πορτοκαλί πέρλα η μηχανή!

Ευτυχώς στην παρούσα λήψη δεν σου κατάστρεψε το αποτέλεσμα.

 

Ευχαριστώ ρε συ! : )

 

Φυσικα δεν ειναι δικη μου η μηχανή. Ο τυπάς μόλις την είχε παρκάρει και ανέβαινε Ηρώδειο και αμέσως έστησα τρίποδο :lol:

 

Αν και δεν είναι ψηφιακό ζουμ, αλλά crop από τον ίδιο τον αισθητήρα, είναι πολλά και πολύ στριμωγμένα τα megapixel και έτσι βγάζει ένα κόκκο που προσωπικά δεν μου αρέσει. Μόνο με πολύ και καλό φως και σε κανένα μάκρο το χρησιμοποιώ.

 

Νομίζω πως ψηφιακο ζουμ και κροπ στην ουσία είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα. Όμως ναι, δεν θα χάσει ποιότητα λόγω pureview.

 

Ακόμη πρόσεχε γιατί μπορεί εύκολα να βγούν κουνημένες με το ζουμ. H παραμικρή κίνηση του χεριού μεγενθύνεται.

 

Mε τρίποδο είμαι πάντα, ένα μικρούλι. Το χέρι μου δεν είναι καθόλου σταθερό για low light φωτογραφίσεις. Μα καθόλου...

 

Με λίγη προσπάθεια και λίγη επιπλέον επεξεργασία σε pc, οι εικόνες που θα παράγεις θα είναι υπέροχες.

 

Αυτό! Πρέπει να ασχοληθώ με κάνα adobe lightroom. Όχι πως με χαλάει το original αποτέλεσμα αλλά μπορεί να θέλει κάνα auto levels, κάνα extra sharpening κλπ.

 

Όσο για τον τρόπο που ποστάρουμε φωτό, μέσω των υπηρεσιών φιλοξενείας φωτό, μπορεί κανείς γρηγορα και χωρίς πολύ κόπο, να δει τα στοιχεία exif, τις ρυθμίσεις για την κάθε φωτό κτλ. Ενώ σαν attachement, πρέπει να κατεβάσεις κάθε φωτό και να δεις τις λεπτομέρειες από τις ιδιότητες της.

 

Έχεις δίκιο, είναι πιο βολικό όμως ρίχνει την ποιότητα ρε συ! Αρχικά έκανα direct link από το photobucket αλλά είδα χειρότερη εικόνα. Με το attachment μένει ανεπηρέαστη

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια!

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Αναθεμα ρε natna τι μας εκανες...επειδη με εξεπληξε η φοβερη ποιοτητα των φωτογραφιων, θα ηθελα να σε ρωτησω, ποση επεξεργασια εριξες πχ στην φωτογραφια με τα κρινα? εννοω, διαφερει πολυ το πριν με το μετα? επεισης, που βρηκες το 808? ψαχνω στο skroutz αλλα...

 

Ομόνοια πήγαινε. Εγώ το βρήκα στα 150..

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Αναθεμα ρε natna τι μας εκανες...επειδη με εξεπληξε η φοβερη ποιοτητα των φωτογραφιων, θα ηθελα να σε ρωτησω, ποση επεξεργασια εριξες πχ στην φωτογραφια με τα κρινα? εννοω, διαφερει πολυ το πριν με το μετα? επεισης, που βρηκες το 808? ψαχνω στο skroutz αλλα...

 

Όχι τίποτα φοβερό ή χρονοβόρο. Δεν διαφέρει τρομερά. Απλά επειδή το 808 έχει την τάση να καίει τα άσπρα με δυνατό ήλιο, κατεβάζεις το ΕV στο -0,3 ή και στο -0,7. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να φωτίσεις μετά λίγο τις σκιές.

Με μια ρύθμιση highlights/shadows, λίγο κορεσμό παραπάνω για χρώμα και αύξηση ελαφρώς του contrast, όλα είναι καλύτερα. Σπανίως ανεβάζω οξύτητα, γιατί αποκαλύπτονται τεχνουργήματα ή και θόρυβος. Γενικά σε 2 λεπτάκια έχεις τα αποτελέσματα που θές.

 

Το κινητό το έχω ήδη 1,5 χρόνο σχεδόν και σίγουρα δεν υπάρχει καινούριο στα γνωστά μαγαζιά.

 

Πάντως αν έχεις συνηθίσει το android με όλες αυτές τις ευκολίες και εφαρμογές καλύτερα για την δική σου ψυχική υγεία να μείνεις μακρυά. Η φωτογραφική του LG G2 (χωρίς να μπορεί να συναγωνιστεί αυτή του 808) έχει αρκετά καλή ποιότητα και σε χαμηλό φωτισμό. Καλύτερη από του Sony Ζ2...

 

Το 808 δεν είναι πολύ καλό στην αυτόματη εστίαση αλλά και στα μάκρο. Θέλει δουλίτσα για να πάρεις αποτέλεσμα. Και εννοείται όπως στα περισσότερα κινητά, παιδιά και σκυλιά δεν τα προλαβαίνεις με τίποτα χαχα

 

Και μια τελευταία για σήμερα

Τοπίο σε στροβιλισμό. (Δεν είναι εφέ είναι τραβηγμένη έτσι από το κινητό)

14565095638_fcf08e355a_c.jpg

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ομόνοια πήγαινε. Εγώ το βρήκα στα 150..

 

Τί εννοείς Ομόνοια; Σε μαγαζί;

ΥΓ: Με γειά ο 808, να το χαίρεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα φοβερό ή χρονοβόρο. Δεν διαφέρει τρομερά. Απλά επειδή το 808 έχει την τάση να καίει τα άσπρα με δυνατό ήλιο, κατεβάζεις το ΕV στο -0,3 ή και στο -0,7. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να φωτίσεις μετά λίγο τις σκιές.

Με μια ρύθμιση highlights/shadows, λίγο κορεσμό παραπάνω για χρώμα και αύξηση ελαφρώς του contrast, όλα είναι καλύτερα. Σπανίως ανεβάζω οξύτητα, γιατί αποκαλύπτονται τεχνουργήματα ή και θόρυβος. Γενικά σε 2 λεπτάκια έχεις τα αποτελέσματα που θές.

 

Το κινητό το έχω ήδη 1,5 χρόνο σχεδόν και σίγουρα δεν υπάρχει καινούριο στα γνωστά μαγαζιά.

 

Πάντως αν έχεις συνηθίσει το android με όλες αυτές τις ευκολίες και εφαρμογές καλύτερα για την δική σου ψυχική υγεία να μείνεις μακρυά. Η φωτογραφική του LG G2 (χωρίς να μπορεί να συναγωνιστεί αυτή του 808) έχει αρκετά καλή ποιότητα και σε χαμηλό φωτισμό. Καλύτερη από του Sony Ζ2...

Έχω και κανονική κάμερα,απλά σε μια λογική τιμή θα έπαιρνα το 808 για όταν πάω πχ κάπου που θέλω φορητοτητα...μονο το εικονίδιο της κάμερας θα πάταγα στο συγκεκριμένο.

 

απλά θέλω να ξέρω εάν θα είναι απαραίτητη η χρήση επεξεργασίας αργότερα :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εικονίδιο... το κουμπί αγόρι μου, ένα κουμπί να έχει ακόμα και κλειδωμένο! :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εικονίδιο... το κουμπί αγόρι μου, ένα κουμπί να έχει ακόμα και κλειδωμένο! :p

Έχει και shutter button?

 

Ερωτεύτηκα :D

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ω ναί έχει κανονικό κουμπί!

Για την επεξεργασία τώρα, εξαρτάται για το τι θες να τραβάς...

Εγώ ούτως ή άλλως σχεδόν πάντα τις διορθώνω λίγο, κυρίως γιατί πάντα τις τραβάω ελαφρώς στραβές :lol:

 

Μην ακούς άλλους ότι το κινητό ή η μηχανή τα κάνει όλα μόνη της. Όλοι διορθώνουν. Επαγγελματίες και ερασιτέχνες. Η πρώτη ύλη είναι πολύ σημαντική αλλά αυτό το wow! το προκαλεί μια καλή επιπλέον επεξεργασία.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Ω ναί έχει κανονικό κουμπί!

Για την επεξεργασία τώρα, εξαρτάται για το τι θες να τραβάς...

Εγώ ούτως ή άλλως σχεδόν πάντα τις διορθώνω λίγο, κυρίως γιατί πάντα τις τραβάω ελαφρώς στραβές :lol:

 

Μην ακούς άλλους ότι το κινητό ή η μηχανή τα κάνει όλα μόνη της. Όλοι διορθώνουν. Επαγγελματίες και ερασιτέχνες. Η πρώτη ύλη είναι πολύ σημαντική αλλά αυτό το wow! το προκαλεί μια καλή επιπλέον επεξεργασία.

Απλά επειδή μου αρέσει να περνάω την ώρα για την τέλεια φωτογραφία εκείνη τη στιγμή, θα μπορέσω να πάρω κάτι αξιοπρεπές που θα το κοιτάω με καμάρι?

Πχ την φώτο με τα κρίνα, ίσως όχι τόσο φοβερή αλλά και πάλι σε καλό επίπεδο θα μπορέσει κάνεις ε?

 

Πες μου ένα ναι και θα γίνει άλλη μια αγορά του 808 :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή μου αρέσει να περνάω την ώρα για την τέλεια φωτογραφία εκείνη τη στιγμή, θα μπορέσω να πάρω κάτι αξιοπρεπές που θα το κοιτάω με καμάρι?

Πχ την φώτο με τα κρίνα, ίσως όχι τόσο φοβερή αλλά και πάλι σε καλό επίπεδο θα μπορέσει κάνεις ε?

 

Πες μου ένα ναι και θα γίνει άλλη μια αγορά του 808 :)

 

Θα στο πούμε αλλιώς. Δεν θα πάρεις καλύτερη πρώτη ύλη από άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι κάμερα έχεις, ίσως να μην αξίζει... Εκτός Και αν θες πια τρελή φορητότητα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πύλη Ανδριανού. Πρώτη ever απόπειρα για light trails! Δεν τις έχω επεξεργαστεί (μιας και δεν σκαμπάζω ακόμα από pc editing).

Δυστυχώς δεν είχε πολύ κίνηση Πέμπτη βράδυ στις 11... Αλλιώς θα είχε πιο πολλές γραμμές.

Επίσης έκατσα αρκετά μακριά από τον δρόμο. Μπορούσα να πλησιάσω 2 μέτρα ακόμα άνετα.

Δεν πειράζει, την επόμενη φορά!

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι κάμερα έχεις, ίσως να μην αξίζει... Εκτός Και αν θες πια τρελή φορητότητα

Μια σταρτερ dslr έχω. Οπότε καταλαβαίνεις πως στην τσέπη τέτοιο πράμα δεν μπαίνει. Θεωρώ ότι θα άξιζε, αν σκεφτείς ότι το τωρινό μου είναι τραγικά χάλια.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

πάγκοι με ξηρούς καρπούς

 

Φυσικα δεν ειναι σε original μεγεθος ή ποιότητα. Την έριξα σχεδόν στο μισό, όμως αυτό που θέλω να δείξω φαίνεται ακόμα κι έτσι. H λεπτομέρεια που έχει... χωρίς ζοομ χωρίς τίποτα. Δεν ζουμαρα, έχω τόσο μεγάλη λεπτομέρια χωρίς να ζουμάρω, δεν μικραίνει το κάδρο μου, δεν χάνω την υπολοιπη εικόνα για να ζουμαρω.

 

Αυτό λέγαμε στο άλλο θρεντ και δεν καταλάβαιναν.

 

με άλλο κινητό δεν θα φαινόταν έτσι η πρόταση στο βάθος του τοίχου. Που να δειτε και το original αρχειο.

Και γενικότερα, τις φωτό (αν μπορείτε) να τις βλέπετε σε 1080p μόνιτορ. Χάνουν στο λαπτοπ δυστυχώς!

:p

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/2014-08-01-0819_zps1b2b3872.jpg

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

πάγκοι με ξηρούς καρπούς

 

Φυσικα δεν ειναι σε original μεγεθος ή ποιότητα. Την έριξα σχεδόν στο μισό, όμως αυτό που θέλω να δείξω φαίνεται ακόμα κι έτσι. H λεπτομέρεια που έχει... χωρίς ζοομ χωρίς τίποτα. Δεν ζουμαρα, έχω τόσο μεγάλη λεπτομέρια χωρίς να ζουμάρω, δεν μικραίνει το κάδρο μου, δεν χάνω την υπολοιπη εικόνα για να ζουμαρω.

 

Αυτό λέγαμε στο άλλο θρεντ και δεν καταλάβαιναν.

 

με άλλο κινητό δεν θα φαινόταν έτσι η πρόταση στο βάθος του τοίχου. Που να δειτε και το original αρχειο.

Και γενικότερα, τις φωτό (αν μπορείτε) να τις βλέπετε σε 1080p μόνιτορ. Χάνουν στο λαπτοπ δυστυχώς!

:p

 

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/2014-08-01-0819_zps1b2b3872.jpg

 

διαχειριζεται εξαιρετικα το φως. Θα περιμενα να ειναι γεματη grain η φωτογραφια, αλλα εχει απολυτα φυσικα χρωματα...

Και μαλιστα χωρις επεξεργασια(περαν του μεγεθους)!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλές Prodigy

Μέχρι τα iso 400 είναι πολύ καλό. Μέχρι τα 200 απλά σκοτώνει!

Νύχτα με τρίποδα και iso 50, είναι η ταφόπλακα των enthusiast.

Mην ακουμπάτε το ζουμ.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

διαχειριζεται εξαιρετικα το φως. Θα περιμενα να ειναι γεματη grain η φωτογραφια, αλλα εχει απολυτα φυσικα χρωματα...

Και μαλιστα χωρις επεξεργασια(περαν του μεγεθους)!

 

Αν είσαι σε καλά φωτισμένο σημείο τότε μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες με εξαιρετική λεπτομέρια.

Όσο για τα χρώματα στην συγκεκριμένη... δεν είναι φυσικά. Το 808 μπορεί να βγάλει "απόλυτα φυσικά χρώματα" όμως εδώ εγώ εσκεμμένα πήγα για το dramatic.

όπως είπα πριν, ανέβασα, sharpness, saturation & contrast στον Θεό. Αν δεις μπροστά στο πάτωμα φαίνεται λες και έγινε καμιά σφαγή στο Kill Bill... δεν ήταν έτσι όχι :p

 

Πέραν του μεγέθους ε? Βασικά αυτή δεν είναι η original. Πάτα στην υπογραφή μου (flickr) και κατέβασε την γνήσια και δες : )

 

Πολύ καλές Prodigy

Μέχρι τα iso 400 είναι πολύ καλό. Μέχρι τα 200 απλά σκοτώνει!

 

:)

 

Νύχτα με τρίποδα και iso 50, είναι η ταφόπλακα των enthusiast.

Mην ακουμπάτε το ζουμ.

 

Τι εννοείς; Μην ξεχνάς πως δεν σκαμπάζω ακόμα. Για κάντο μου 50ράκια :p

Edited by thePRODIGY

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε καλά φωτισμένο σημείο τότε μπορείς να βγάλεις φωτογραφίες με εξαιρετική λεπτομέρια.

Όσο για τα χρώματα στην συγκεκριμένη... δεν είναι φυσικά. Το 808 μπορεί να βγάλει "απόλυτα φυσικά χρώματα" όμως εδώ εγώ εσκεμμένα πήγα για το dramatic.

όπως είπα πριν, ανέβασα, sharpness, saturation & contrast στον Θεό. Αν δεις μπροστά στο πάτωμα φαίνεται λες και έγινε καμιά σφαγή στο Kill Bill... δεν ήταν έτσι όχι :p

 

Πέραν του μεγέθους ε? Βασικά αυτή δεν είναι η original. Πάτα στην υπογραφή μου (flickr) και κατέβασε την γνήσια και δες : )

:)

Τι εννοείς; Μην ξεχνάς πως δεν σκαμπάζω ακόμα. Για κάντο μου 50ράκια :p

 

Εννοω δεν χρειαζεται περαιτερω επεξεργασια. Αλλιως αν δεν εβαζες το dramatic και ολα τα υπολοιπα, θα τραβουσαμε φωτογραφιες με ολα στο 0 και στο auto ;) και μονο που το εβγαλε αυτο χωρις αλλες διορθωσεις, κατορθωμα ειναι.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εννοω δεν χρειαζεται περαιτερω επεξεργασια. Αλλιως αν δεν εβαζες το dramatic και ολα τα υπολοιπα, θα τραβουσαμε φωτογραφιες με ολα στο 0 και στο auto ;) και μονο που το εβγαλε αυτο χωρις αλλες διορθωσεις, κατορθωμα ειναι.

 

Ναι σου δινει καλη πρώτη ύλη, όντως.

Παιδιά δεν ξέρω τι παίζει με το dropbox/photobucket κλπ, το flickr όμως τα σπάει. Δεν χάνεις καθόλου σε ποιότητα και σου δίνει και 1 ΤΒ χώρο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αν μένεις Αθήνα Teotsi, μπορείς εύκολα με λίγη έρευνα στην Ομόνοια να βρεις ένα 808. Κάτω από 200 ευρώ.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου δινει καλη πρώτη ύλη, όντως.

Παιδιά δεν ξέρω τι παίζει με το dropbox/photobucket κλπ, το flickr όμως τα σπάει. Δεν χάνεις καθόλου σε ποιότητα και σου δίνει και 1 ΤΒ χώρο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αν μένεις Αθήνα Teotsi, μπορείς εύκολα με λίγη έρευνα στην Ομόνοια να βρεις ένα 808. Κάτω από 200 ευρώ.

 

αθηνα μενω και θα το ψαξω στην πρωτη ευκαιρια! ευχαριστω :D

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα πριν - μετά

14616507790_9fcb177d2a_c.jpg

 

Μετά από 2 λεπτάκια και ρύθμιση highlights/shadows και λίγο sharpness

14616602368_a6359c6f47_c.jpg

 

Πολύ λίγα κινητά έχουν ποιότητα εικόνας ώστε να μπορούν να ανοίξουν έτσι αυτά τα σκοτάδια. Και φωτογραφική μηχανή (πέρα από dslr φυσικά) χρειάζεται πάντα ΚΑΛΗ λειτουργία HDR για να δώσει τέτοια αποτελέσματα απευθείας κατά την λήψη.

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...