Jump to content

[Επίσημο] Motorola QUENCH XT5 XT502


navi55
 Κοινοποίηση

Προς κατόχους:Είστε ευχαριστημένοι από το Quench σας;  

20 members have voted

  1. 1. Προς κατόχους:Είστε ευχαριστημένοι από το Quench σας;

    • Ναι!
      16
    • Όχι...
      4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια ειναι η τριτη φορα που ρωταω θα μου απαντηση καποιος κατοχος αν εχει δυνατο ηχειο???
Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το ηχειο καλο το βρισκω,δεν ειναι σαν των nokia αλλα ακουγεται καλα .

για το bluetooth δεν εχω ιδεα-δεν το εχω δοκιμασει

οσο αφορα το προσανατολισμο της συσκευης,νομιζω υπαρχει καποια ρυθμιση,τσεκαρε το

photo δεν εχω προλαβει να ανεβασω,θα το κανω ομως!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ανεβασε το techbog αυτο το βιντεο που το συγκρινει με το blade.

 

http://techblog.gr/mobile/motorola-xt5-vs-zte-blade-0966/

 

Δες να παρεις απαντηση για το ηχειο wr200.(ειναι πολυ καλυτερο το ηχειο του blade)

 

Προσωπικα και σε αντιθεση με τον σχολιαστη του techblog θα προτιμουσα το xt5.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του σε συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Για εμένα είναι τελείως αδιάφορο το πόσο καλά παίζει το εξωτερικό ηχείο αφού το χρησιμοποιώ μόνο για το "κουδούνι" του τηλεφώνου. Αντιθέτως, με ενδιαφέρει η ποιότητα κατασκευής μιας και θέλω η συσκευή μου να μη γίνει φύλλο και φτερό μετά από μερικούς μήνες χρήσης.

 

Ακόμα και στο θέμα της έκδοσης του Android, όταν ξέρω ότι υπάρχει ήδη λειτουργική 2.2 για το ΧΤ5 (το ανέφερε ένας συμφορουμίτης προηγουμένως) δε με πολυενδιαφέρει τί θα ανακοινώσει επίσημα η κάθε εταιρεία.

 

Το μόνο ουσιαστικό πλεονέκτημα (για εμένα) του ΖΤΕ που είδα στη σύγκριση είναι η υψηλότερη ανάλυση οθόνης και η καλύτερη εικόνα του. Από εκεί και πέρα ο καθένας κρίνει με βάση τις ίδιες ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα επίσημο mail απο Motorola. Δεν θα υπάρξει αναβάθμιση σε 2.2. Πάντως με τα ROMακια απο Cyanogen παίζει μία χαρά, προς το παρόν.

 

Ειναι αξιόπιστα τα rom απο cyanogen?

Ξέρεις αν μετά απο την αλλαγή θα ισχύει η εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το παρακατω λινκ σχετικα με αναβαθμιση σε 2.2(με καθε επιφυλαξη!)για οποιον ενδιαφερεται...

(καποιος που το δοκιμασε παντως γραφει για προβλημα με την μπαταρια)

http://forum.cyanogenmod.com/topic/13601-motorola-quench-xt5-502/

Link to comment
Share on other sites

To Motorola XT5 είναι τελικά ένας κλώνος τού Commtiva Z71.

 

 

το οποιο ειναι απο την ταιβαν απ'οτι ειδα, και εμφανισιακα μου αρεσει λιγο πιο πολυ απο το μοτορολα....δεν θα με χαλουσε καθολου εαν κυκλοφορουσε με αυτην ακριβως την εμφανιση και εδω....

Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος μου ειχε ζητησει photo για να δει την ποιοτητα της καμερα....

http://img820.imageshack.us/f/20110227215411.jpg/

http://img816.imageshack.us/f/20110228160741.jpg/

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια απτο κινητο οσοι το εχετε ειστε ευχαριστημενοι?

εχω κολησει μεταξυ αυτου και του zte blade.

 

Αν παρεις το blade θα το παρεις μονο και μονο για την αναλυση της οθονης του (480 x 800 pixels, 3.5 inches ) εναντι της μικροτρης του ΧΤ5 (320 x 480 pixels, 3.2 inches).

Αν παρεις ομως το motorola θa εχεις καλυτερη καμερα και με φλας και απο οτι λενε εχει αρκετα καλυτερη ποιοτητα απο το blade.

Στο εξωτερικο εχει καλα review παντως.

 

Review of Motorola Quench XT5 (XT502)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι αναμεσα στο μοτορολα και στο lg optimus one,για πειτε μου οι κατοχοι του motorola,φτανει η μνημη που εχει να παρει αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια η κολαει?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Motorola μια βδομάδα πριν πέσει η τιμή του Optimus One.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αλλά αν αγόραζα σήμερα κινητό

μάλλον θα έπαιρνα το Optimus One. Βασικά λόγω Froyo (Android 2.2) και

κατά δεύτερο λόγο γιατί πατάω πολύ συχνά κατά λάθος τα touch κουμπιά (back, search κλπ) του xt5.

Προς το παρόν περιμένω να βρω μια καλή custom rom για 2.2, καθώς μου σπάει τα νεύρα να βγαίνει όλο και ποιο συχνά το μήνυμα ότι εξαντλείται η μνήμη.

Από ταχύτητα πάντως μου φαίνεται μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Motorola μια βδομάδα πριν πέσει η τιμή του Optimus One.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, αλλά αν αγόραζα σήμερα κινητό

μάλλον θα έπαιρνα το Optimus One. Βασικά λόγω Froyo (Android 2.2) και

κατά δεύτερο λόγο γιατί πατάω πολύ συχνά κατά λάθος τα touch κουμπιά (back, search κλπ) του xt5.

Προς το παρόν περιμένω να βρω μια καλή custom rom για 2.2, καθώς μου σπάει τα νεύρα να βγαίνει όλο και ποιο συχνά το μήνυμα ότι εξαντλείται η μνήμη.

Από ταχύτητα πάντως μου φαίνεται μια χαρα ;)

 

Ειμαι στο ιδιο διλημα, να αγορασω p500 η το motorolla, πιστευεις οτι ειναι καλυτερα το lg?

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο είναι ότι έχει γίνει ανάρπαστο από ζήτιση από την Wind και δεν έχει η αντιπροσωπεία να παραδώσει ?..:)

 

Σαφώς το motorola από το p500.Το motorola έχει εμφανή ποιοτητα κατασκευής (η συσκευή που έχω δεί εγώ είναι made in Taιwan), είναι ενα κλικ πιο κατω από το Defy που είναι από τα "καλύτερα" κινητά της εποχής. Φυσικά εννοείται τέλειο προιόν δεν υπάρχει...

 

Το μεγάλο ατου του QUENCH είναι ότι είναι πολυ φθηνότερο (από το defy), και μπορεί με mod να γίνει Αndroid 2.2 (με προσοχή και υπευθύνη σας πάντα) ,και στο μελλον λογικά θα έχουμε πιό ευκολες βελτιώσεις καθώς είναι νωρίς ακόμα και υπάρχει κινητικότητα.

Edited by Gary Kokkin
Link to comment
Share on other sites

Ωραια σας ευχαριστω κατα 99% θα παω για το motorolla απο βδομαδα.

Το gorila glass ειναι εντελως αντιχαρακτικο? Δηλαδη δεν θα χρειαστει screen protector, ανετα στην τσεπη και τα λοιπα?

 

Και κατι ακομα,επειδη δεν το εχω δει απο κοντα, απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι? ειχα το zte blade για ενα διαστημα αλλα δεν με ικανοποιησε καθολου απο ποιοτητα (κουμπωμα πλαστικων, κουμπια κτλ ενιωθα οτι αν το κρατησω λιγο καιρο ακομα θα αρχισουν να φευγουν κομματια)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγο από μόνος σου και τις 2 συσκευές για να αποφασίσεις. Είχα το ίδιο πρόβλημα.

Αν συνδίαζαν τις "αρετές" τους σε μία συσκευή θα είχαμε το τέλειο .

 

Εγώ που τις είδα ,κατέληξα στο Optimus One , γιατί η LG έχει και ποιότητα κατασκευής και πάρα πολύ καλή τιμή(αν το βρεις και με την βάση αυτοκινήτου,χάρτες κλπ) και καλό σέρβις .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγο από μόνος σου και τις 2 συσκευές για να αποφασίσεις. Είχα το ίδιο πρόβλημα.

Αν συνδίαζαν τις "αρετές" τους σε μία συσκευή θα είχαμε το τέλειο .

 

Εγώ που τις είδα ,κατέληξα στο Optimus One , γιατί η LG έχει και ποιότητα κατασκευής και πάρα πολύ καλή τιμή(αν το βρεις και με την βάση αυτοκινήτου,χάρτες κλπ) και καλό σέρβις .

 

 

Δυστυχως δεν προλαβαινω να παω να δω το motorolla αλλα το lg μου αρεσε πολυ σαν ποιοτητα κατασκευης, και ειναι αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ουσιαστικα δηλαδη,το μειον του τηλεφωνου,ειναι η απουσια fmradio.

γιατι κατ`αλλα το βλεπω σουπερ για τα λεφτα του...

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα δηλαδη,το μειον του τηλεφωνου,ειναι η απουσια fmradio.

γιατι κατ`αλλα το βλεπω σουπερ για τα λεφτα του...

καλό έδειχνε αλλά μετά τη τεράστια πρώτη τιμής σε τόσα άλλα μοντέλα που από τα 220-250 φτάσανέ ακόμα και τα 150€ το motorola απλά εξαφανιστηκε από το προσκήνιο. Θέλει μια γερή μείωση τιμή για να γίνει ανταγωνιστικό 130€ max για μένα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλό έδειχνε αλλά μετά τη τεράστια πρώτη τιμής σε τόσα άλλα μοντέλα που από τα 220-250 φτάσανέ ακόμα και τα 150€ το motorola απλά εξαφανιστηκε από το προσκήνιο. Θέλει μια γερή μείωση τιμή για να γίνει ανταγωνιστικό 130€ max για μένα

 

εαν μιλαμε για το lg που βλεπω οτι γινεται συγκριση,προσωπικη γνωμη ανεκαθεν,ειναι "εκαστος στο ειδος του..".

εαν μιλαμε για κανα ψυγειο ή aircondition, ,κανενα προβλημα.

τηλεφωνο lg,sorry αλλα δεν...

σαν overall τηλεφωνο,σε τιμη 150-200 ευρω,δεν βρισκω κατι καλυτερο απο το xt5...

Link to comment
Share on other sites

εαν μιλαμε για το lg που βλεπω οτι γινεται συγκριση,προσωπικη γνωμη ανεκαθεν,ειναι "εκαστος στο ειδος του..".

εαν μιλαμε για κανα ψυγειο ή aircondition, ,κανενα προβλημα.

τηλεφωνο lg,sorry αλλα δεν...

σαν overall τηλεφωνο,σε τιμη 150-200 ευρω,δεν βρισκω κατι καλυτερο απο το xt5...

Διαφωνώ σε αυτό γιατί μιλάμε για το τρίτο σε πωλήσεις παγκοσμίως συσκευών κινητής τηλεφωνιάς. Η LG έχει φύγει πολύ μπροστά σε πωλήσεις και ο κόσμος δείχνει να την εμπιστεύεται. Τώρα ο καθένας φυσικά έχει την άποψη του απλά και πάλι το motorola είναι υπερκοστολογημένο σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό πάντα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ σε αυτό γιατί μιλάμε για το τρίτο σε πωλήσεις παγκοσμίως συσκευών κινητής τηλεφωνιάς. Η LG έχει φύγει πολύ μπροστά σε πωλήσεις και ο κόσμος δείχνει να την εμπιστεύεται. Τώρα ο καθένας φυσικά έχει την άποψη του απλά και πάλι το motorola είναι υπερκοστολογημένο σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό πάντα

 

σαφως...γουστα ειναι αυτα.

και παλι ομως εαν παρω το lg ως τηλεφωνο,παλι το βλεπω "λιγοτερο".

μικροτερη αναλυση καμερας,δεν εχει φλας,δεν εχει gorillaz οθονη.

ενα +(περισσοτερο ψυχολογικο θα ελεγα)ειναι οτι το lg φοραει την 2.2,

κατι που σε ταχυτητα τουλαχιστον παιζοντας με το xt5,δεν νομιζω οτι ειναι κατι το ουσιαστικο.

 

 

**εαν μιλαμε για το lg optimus 500,στην ιδια τιμη το βρισκω με το xt5..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...