Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παιδιά πως συνδέουμε το κινητο με το computer με πιο προγραμα και που βρίσκουμε τον driver?

 

Για ποιον driver μιλάς; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα το τηλεφωνακι το εχω βαλει στην φορτιση οταν θα το ψαξω λιγο θα πω εντυπωσεις.

Παντως ηδη περιμενω την μερα που θα βαλουμε την 2.3.

:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα το τηλεφωνακι το εχω βαλει στην φορτιση οταν θα το ψαξω λιγο θα πω εντυπωσεις.

Παντως ηδη περιμενω την μερα που θα βαλουμε την 2.3.

:)

 

Μολις συνειδητοποιησα οτι αυτο που πηρα απο αγγλια εχει μονο 6 gb μνημη.οι υπολοιποι τοσο εχετε ή 16?

Link to comment
Share on other sites

Μολις συνειδητοποιησα οτι αυτο που πηρα απο αγγλια εχει μονο 6 gb μνημη.οι υπολοιποι τοσο εχετε ή 16?

 

6 εχει και μενα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μολις συνειδητοποιησα οτι αυτο που πηρα απο αγγλια εχει μονο 6 gb μνημη.οι υπολοιποι τοσο εχετε ή 16?

 

6 εχει και μενα

 

Η συσκευή έρχεται με 8GB μνήμη από τα οποία τα δύο είναι δεσμευμένα ως εσωτερική μνήμη από το λειτουργικό και τα 6 είναι τα διαθέσιμα ως εξωτερικός χώρος αποθήκευσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε το Επίσημo Car Kit Holder στην πρώτη σελίδα.

 

Θήκες για όλα τα γούστα: http://goo.gl/zeHGd

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Αγόρασα εχθές το κινητό.Σε γενικές γραμμές είναι άριστο.Στο multitasking ανταποκρίνεται τέλεια.Δεν κόλλησε ούτε στα δύσκολα,φανταστείτε οτι λειτουργούσα την αναπαραγωγή βίντεο 3D,παράλληλα με την εγκατάσταση εφαρμογών και το βίντεο δεν κόλλησε ούτε ενα δευτερόλεπτο.Η οθόνη έχει τέλεια απεικόνιση,και όσο για το 3D,είναι αυτό ακριβώς που περιμένα να δω σε 3D portable συσκευες.Το αναφέρω αυτό γιατί έχω μια 3D φωτ.μηχανή της Fuji (W3 για όποιον ασχολείται με αυτά) και βλέπω το ίδιο ακριβώς αποτελέσμα.Εντάξει δεν είναι και τηλεόραση,αλλά την διαφορά στην εικόνα την κάνει.

Η λήψη φωτογραφιών και η ποιοτητα τους είναι αρκετά καλή,αν και στην λήψη 3D (λογικό είναι) κολλάει λίγο σκετικά με την 2D.

H Ποιότητα του ηχείου για την αναπαραγωγή είναι πολύ καλή,αλλά κατα την γνώμη μου του λείπει το radio fm.

 

Προβληματίζομαι λίγο με την μπαταρία μόνο για μια τέτοια συσκευή ίσως θα έπρεπε να είχαν μια με περισσότερα mAh.

 

2 ερωτήσεις μόνο.

1)Ξέρετε πότε θα γίνει update σε 2.3;

2)Τα 4 κουμπιά κάτω απο την όθονη (υπομενού-αρχική-πίσω-αναζήτηση) σβήνουν γρήγορα,όποτε στο σκοτάδι μάλλον θα πρέπει να "μαντέψεις" που θα πατήσεις.Ξέρετε αν ρυθμίζεται κάπου ο χρόνος,γιατί εγω δεν κατάφερα να το βρώ.

 

Υ.Γ.: οτι θέλετε μπορείτε να με ρωτήσετε σχετικά με την συσκευή,μήπως μπορώ να βοηθείσω.

 

Ευχαριστώ!

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ουπς.. :blink:

 

Μου ξέφυγε κατά το ανάγνωσμα...Sorry παιδιά...:O

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έρχεται με 8GB μνήμη από τα οποία τα δύο είναι δεσμευμένα ως εσωτερική μνήμη από το λειτουργικό και τα 6 είναι τα διαθέσιμα ως εξωτερικός χώρος αποθήκευσης.

 

Κάπου είχα διαβάσει οτι και καλά θα είχε 16 και το θεωρούσαν και ατού συγκριτικά με το HTC EVO. Παντως τελικά διαθέσιμα είναι ακόμα λιγοτερα γύρω στα 4 νομίζω... αν είδα καλά χθες...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στα sms δε με αφήνει να επιλέξω την αναφορά παράδοσης, η επιλογή είναι γκριζαρισμένη.....Έχει κανένας άλλος το ίδιο θέμα;;;
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε το Επίσημo Car Kit Holder στην πρώτη σελίδα.

 

Θήκες για όλα τα γούστα: http://goo.gl/zeHGd

 

γιατι να μην παρεις θηκες απο το ebay που ειναι σχεδον τσαμπα ? :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην παρεις θηκες απο το ebay που ειναι σχεδον τσαμπα ? :)

Απλως το ποσταρα γιατι εκει εχει πολλες μαζεμενες για να δειτε διαφορα σχέδια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια . Πηγα να δω στο Youtube τα βιντεο που τραβαει το κινητο αλλα φαινονται πρασινο κοκκινα .

 

Θελει γυαλια για να τα δεις ? Αλλιως δεν παιζει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες στα sms δε με αφήνει να επιλέξω την αναφορά παράδοσης, η επιλογή είναι γκριζαρισμένη.....Έχει κανένας άλλος το ίδιο θέμα;;;

 

Οχι..Εγω τέτοιο πρόβλημα δεν εχω αντιμετωπίσει.:worry:

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα παρω κατι σαν αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/5000mAh-External-Backup-Battery-Charger-iPhone-/290576655275?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item43a7b7e3ab πιστευετε να μου δημηουργιση κανενα προβλημα στο κινητο ?

και κατι αλλο . που μπορω να βρω πιο μεγαλη μπαταρια για το οπτιμυς ? (οχι κινεζηκη)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια αμα παρω κατι σαν αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/5000mAh-External-Backup-Battery-Charger-iPhone-/290576655275?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item43a7b7e3ab πιστευετε να μου δημηουργιση κανενα προβλημα στο κινητο ?

 

Όχι.

 

και κατι αλλο . που μπορω να βρω πιο μεγαλη μπαταρια για το οπτιμυς ? (οχι κινεζηκη)

 

Θα χρειαστεί να περιμένεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει στο Πλαίσιο το Galaxy SII (στην τιμή των 479 ευρώ που το έχει βγάλει προσφορά) και περιμένω να το φέρουν στο τοπικό κατάστημα, διότι εξαντλήθηκε.

Επειδή τα χρήματα είναι αρκετά, θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να ακυρώσω την παραγγελία και να αγοράσω το LG Optimus 3D.

Βασικά, το μόνο που με κρατά από την ακύρωση του Galaxy SII, είναι η μικρή διαρκεια της μπαταρίας του LG Optimus 3D (μιλάω αρκετά στο κινητό κατά τη διάρκεια της ημέρας και λόγω ότι μετακινούμαι διαρκώς, δεν έχω τη δυνατότητα να είμαι συνέχεια με έναν φορτιστή).

Εάν μπορεί κάποιος από εσάς που ήδη διαθέτετε το κινητό, ας με βοηθήσει στην επιλογή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει στο Πλαίσιο το Galaxy SII (στην τιμή των 479 ευρώ που το έχει βγάλει προσφορά) και περιμένω να το φέρουν στο τοπικό κατάστημα, διότι εξαντλήθηκε.

Επειδή τα χρήματα είναι αρκετά, θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να ακυρώσω την παραγγελία και να αγοράσω το LG Optimus 3D.

Βασικά, το μόνο που με κρατά από την ακύρωση του Galaxy SII, είναι η μικρή διαρκεια της μπαταρίας του LG Optimus 3D (μιλάω αρκετά στο κινητό κατά τη διάρκεια της ημέρας και λόγω ότι μετακινούμαι διαρκώς, δεν έχω τη δυνατότητα να είμαι συνέχεια με έναν φορτιστή).

Εάν μπορεί κάποιος από εσάς που ήδη διαθέτετε το κινητό, ας με βοηθήσει στην επιλογή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καλο το galaxy αλλα αμα το θες για gaming αστο καλυτερα , μετα απο 15 λεπτα σου φτιαχνει και καφε . για απλη χρηση το οπτιμυς θα σου κρατηση μια μερα . δεν ειναι τοσο μα τοσο τραγικη και η μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

 

 

Θα χρειαστεί να περιμένεις.

 

πιστευεις αξιζει τον κοπο να παρω κατι τετοιο ? καταρχην αυτος ο φορτιστης ειναι συμβατος με το optimus ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει στο Πλαίσιο το Galaxy SII (στην τιμή των 479 ευρώ που το έχει βγάλει προσφορά) και περιμένω να το φέρουν στο τοπικό κατάστημα, διότι εξαντλήθηκε.

Επειδή τα χρήματα είναι αρκετά, θα ήθελα να ρωτήσω εάν αξίζει να ακυρώσω την παραγγελία και να αγοράσω το LG Optimus 3D.

Βασικά, το μόνο που με κρατά από την ακύρωση του Galaxy SII, είναι η μικρή διαρκεια της μπαταρίας του LG Optimus 3D (μιλάω αρκετά στο κινητό κατά τη διάρκεια της ημέρας και λόγω ότι μετακινούμαι διαρκώς, δεν έχω τη δυνατότητα να είμαι συνέχεια με έναν φορτιστή).

Εάν μπορεί κάποιος από εσάς που ήδη διαθέτετε το κινητό, ας με βοηθήσει στην επιλογή.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Για τέτοιες συζητήσεις απευθύνσου αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για απλη χρηση το οπτιμυς θα σου κρατηση μια μερα . δεν ειναι τοσο μα τοσο τραγικη και η μπαταρια του

Αν έχεις μόνιμα κάποιο messenger να τρέχει μονιμα, μιλάς 30 λεπτά και ανοίγεις σελίδες ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ, πόσο περίπου θα αντέξει μέχρι να κλείσει ..???

όλα τα παραπάνω με gprs και όχι με 3G

Link to comment
Share on other sites

Σε 30 λεπτα χρησης για διαβασμα ειδησεων και εφημεριδων και μεσω wifi η μπαταρια επεσε 15%. Εχω χρησιμοποιησει πολλα android κινητα αλλα τετοιο "ρουφιγμα" δεν εχω ξαναδει.

Εντυπωση μου κανει το γεγονος οτι στη χρηση μπαταριας το συστημα android ειναι πρωτο με 57% και η προβολη τριτη με 13%. Στα αλλα μου κινητα αν σερφαρω μιση ωρα τοτε στη καταναλωση πρωτη μακραν ειναι η προβολη...Που να παιξω παιχνιδια η να αρχισω ν βλεπω βιντεο 3d...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις μόνιμα κάποιο messenger να τρέχει μονιμα, μιλάς 30 λεπτά και ανοίγεις σελίδες ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ, πόσο περίπου θα αντέξει μέχρι να κλείσει ..???

όλα τα παραπάνω με gprs και όχι με 3G

 

Έχεις την εντύπωση ότι μπορείς να ανοίγεις σελίδες ασταμάτητα χωρίς 3G; Δεν γίνεται αυτό που λες και κατά συνέπεια δεν μπορείς να πάρεις ρεαλιστική απάντηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...