Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο χθες το εχω φουλαρει με 3d παιχνιδια και καμια 150 περιπου εφαρμογες, και δεν παρατηρισα κολληματα με wifi και bt.

 

του εβαλα και καμια 5-6 launchers ετσι για να τους δοκιμασω και παλι δεν ειδα κατι μεμπτο.

 

εν αναμονη λοιπον της ics.(αν βγει ποτε για το 3D μας.) :X

 

Τα 3d παιχνίδια που τα βρίσκεις; Τα αγοράζεις; απο το mobileheart έχεις κατεβάσει ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με τον go launcher πως τα παει το κινητο?μετα παιχνιδια?

 

σκεφτομαι να γινω κατοχος του συντομα...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω!!!

 

βλεπω παιζει πολλη καστομια οποτε δε θα μεινουμε παραπονεμενοι!εχουμε καμια προταση??

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μια rom της προκοπής με όλα τα βασικά (κλήσεις/wifi/bluetooth) να λειτουργούν άψογα, δεν έχει βγάλει (ακόμα) αυτή η lg.
Με την 21Ε δεν έχει κανένα πρόβλημα σε αυτά που αναφέρεις, τουλάχιστο σε μένα.

 

Κι αν θέλεις το WiFi να ανοίγει κυριολεκτικά σε κάτω από 1 δευτερόλεπτο μετά το άνοιγμα της οθόνης, μπορείς να δοκιμάσεις και την custom ROM του ThiaiZ που βασίζεται στην 21Ε.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264023

Link to comment
Share on other sites

Με την 21Ε δεν έχει κανένα πρόβλημα σε αυτά που αναφέρεις, τουλάχιστο σε μένα.

 

Κι αν θέλεις το WiFi να ανοίγει κυριολεκτικά σε κάτω από 1 δευτερόλεπτο μετά το άνοιγμα της οθόνης, μπορείς να δοκιμάσεις και την custom ROM του ThiaiZ που βασίζεται στην 21Ε.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264023

 

Αρχικά είχα την μαμήσια ρομ και είχα προβλήματα. Μετά είπα να περάσω την ρομ που λές (ThaiazO3D V2.8). Μετά από λίγες μέρες, τα ίδια προβλήματα (με wifi/bluetooth). Μέχρι που ξαναπέρασα το baseband μπας και είχε κάποιο θέμα την πρώτη φορά που το είχα περάσει. 1 εβδομάδα λειτουργούσαν όλα κανονικά. Σήμερα όμως, πάλι θέμα κατά το on/off του bluetooth. Το γεγονός ότι σε κάποιους δουλεύει απροβλημάτιστα και σε κάποιους άλλους όχι, με βάζει σε σκέψη ότι μπορεί να υπάρχει και διαφορά στο hardware (μεταξύ ίδιων μοντέλων εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια ολα και πιο συχνα κολλα η εφαρμογη του καιρου.

(Sorry! The application weather (process com.lge.sizechangable.weather) has stopped unexpectedly).

Το εχει λυσει κανεις καπως;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση και από τότε η ταξινόμηση στον τηλεφωνικό κατάλογο γίνεται μόνο με το όνομα και όχι με το επώνυμο. Έκανα και hard reset αλλά τα ίδια. Συμβαίνει και σε άλλους ?

Το τηλέφωνο είναι από την COSMOTE.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλοι μου δεν ξερετε ποσο θελω να την βρισω την lg.Ταχω παρει εντελως κρανιο και μουρχεται να τους διαολοστειλω.Αει στον ....Παπανδρεου μωρη Lg που μας κοροιδευεις .Ακομη τα κ...ολοκιν..τα σου με την κολο 2.3 που εχει προβληματα.:shoot::chair::kill::kill::rocket:

ΨΕΥΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

+1 γιατι πολλά μας τα έχει κανει:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

+1 γιατι πολλά μας τα έχει κανει:mad::mad::mad:

 

Περάστε μια βόλτα από το subforum του 2Χ να τα πούμε ρε παιδιά...Τις ίδιες στεναχώριες περνάμε μου φαίνεται....:lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ήθελα τα φώτα σας σε ένα ηλίθιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το P920 που έχω.Πριν ένα χρόνο περίπου είχα βάλει ένα gadget ρολόι το οποίο το ξήλωσα γιατί κολλούσε η ώρα..Ενώ π.χ ήταν 5 το απόγευμα όταν ενεργοποιούσα την οθόνη να δω την ώρα αυτό έγραφε 4:35 Σήμερα έπαθα λοιπόν μεγάλη πλάκα με αυτό το χαζόπραμα.Ήταν να πάω στην δουλειά στις 7 το πρωί..Βάζω το ξυπνητήρι 6:30.Πράγματι με ξυπνάει 6:30 και ετοιμάζομαι..Με παίρνουν από την δουλειά και μου λένε ότι είναι 7:05 κοιτάω την ώρα και βλέπω 6:35...Τέλος πάντως όταν φτάνω στην δουλειά κοιταω το ρολόι και μου δειχνει κανονικά την ώρα ως είχε δηλαδή πήδηξε 30 λεπτά και γύρισε στην κανονική ώρα..Πρόκειται για ένα ηλίθιο τηλέφωνο φάντασμα το οποίο θα το έχω μόνο για παιχνίδια είναι τόσο άχρηστο που ούτε την ώρα δεν μπορείς να εμπιστευτείς..

 

Έχετε κάποια ιδέα για αυτό το περίεργο?

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα τα φώτα σας σε ένα ηλίθιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το P920 που έχω.Πριν ένα χρόνο περίπου είχα βάλει ένα gadget ρολόι το οποίο το ξήλωσα γιατί κολλούσε η ώρα..Ενώ π.χ ήταν 5 το απόγευμα όταν ενεργοποιούσα την οθόνη να δω την ώρα αυτό έγραφε 4:35 Σήμερα έπαθα λοιπόν μεγάλη πλάκα με αυτό το χαζόπραμα.Ήταν να πάω στην δουλειά στις 7 το πρωί..Βάζω το ξυπνητήρι 6:30.Πράγματι με ξυπνάει 6:30 και ετοιμάζομαι..Με παίρνουν από την δουλειά και μου λένε ότι είναι 7:05 κοιτάω την ώρα και βλέπω 6:35...Τέλος πάντως όταν φτάνω στην δουλειά κοιταω το ρολόι και μου δειχνει κανονικά την ώρα ως είχε δηλαδή πήδηξε 30 λεπτά και γύρισε στην κανονική ώρα..Πρόκειται για ένα ηλίθιο τηλέφωνο φάντασμα το οποίο θα το έχω μόνο για παιχνίδια είναι τόσο άχρηστο που ούτε την ώρα δεν μπορείς να εμπιστευτείς..

 

Έχετε κάποια ιδέα για αυτό το περίεργο?

 

Sorry, αλλά αν ήξερες ότι έχει πρόβλημα το widget (προφανώς το widget φταίει, δεν φταίει το ίδιο το κινητό) και το είχες αφήσει μέσα τόσο καιρό, τότε μόνο το δικό σου κεφάλι βάρα στο τοίχο....:lol:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό το widget που είχα επάνω είναι το εργοστασιακό το οποίο έχει την ώρα και τον Καιρό..Δεν έχω περάσει κάτι άλλο.Πρόκειται για το αυθεντικό το οποίο δεν μπορείς καν να το κάνεις απεγκατάσταση..

 

Τεσπα κανένας άλλος γνωρίζει κάτι?

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό το widget που είχα επάνω είναι το εργοστασιακό το οποίο έχει την ώρα και τον Καιρό..Δεν έχω περάσει κάτι άλλο.Πρόκειται για το αυθεντικό το οποίο δεν μπορείς καν να το κάνεις απεγκατάσταση..

 

Τεσπα κανένας άλλος γνωρίζει κάτι?

 

Παίζει να φταίει και το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας. Μου είχε τύχει και σε μένα μια φορά να αλλάξει από μόνη της η ώρα, και μετά από λίγο να έρθει πάλι στα ίσια της. Στις ρυθμίσεις ώρας, εάν έχεις βάλει να παίρνει την ώρα αυτόματα από το δίκτυο, τότε εάν για κάποιο λόγο υπάρχει πρόβλημα με την ώρα του παρόχου σου, τότε το κινητό διαβάζει λάθος ώρα από το δίκτυο, και "συγχρονίζεται" με την ώρα αυτή.

Δεν είναι δηλαδή θέμα κινητού. Από την μία είναι καλό να έχεις συγχρονισμένη την ώρα του κινητού, με την ώρα του δικτύου, αλλά από την άλλη μπορεί να προκύπτουν (συνήθως για λίγη ώρα), τέτοια προβλήματα.

 

Δεν λέω ότι είναι παίζει 100% αυτό στη δικιά σου περίπτωση, αλλά επειδή μου έχει τύχει και σε μένα, στο αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το widget, είναι το τραγικό λογισμικο της LG.

Το κάνει και το 2Χ μου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε σενα λοιπον ολα ειναι τελεια!μπραβο!

Σε μενα χ..εσε μεσα!

Δε μιλάω μόνο για μένα, διαβάζω και εμπειρίες άλλων πολλών στο XDA που έχουν την 21Ε και σχεδόν όλοι εκτός ελάχιστων εξαιρέσεων, έχουν πολύ λίγα προβλήματα με την 21Ε. Τα ghost calls έχουν λυθεί και ίσως λόγω αυτών, το κινητό έχει καλύτερη απόκριση, RAM management και αυξημένη διάρκεια μπαταρίας.

 

Τι προβλήματα έχεις με την 21Ε. Είχες κάνει τα διάφορα wipes αφού την εγκατέστησες; Έχεις τον original kernel/ROM της 21Ε ή custom;

 

Τελευταια ολα και πιο συχνα κολλα η εφαρμογη του καιρου.

(Sorry! The application weather (process com.lge.sizechangable.weather) has stopped unexpectedly).

Το εχει λυσει κανεις καπως;

Ευχαριστω.

Το κάνει δυστυχώς σε πολλούς εδώ και 2-3 μήνες. Μάλλον κάποια αναβάθμιση των servers της LG. Προσωπικά την έχω κάνει freeze με το Titanium κι έβαλα άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με original ολα!μονη λυση για μενα το παγωτακι που απο οτι καταλαβα η κ..@λοεταιρεια δεν θα το δωσει αν και το υποσχεθηκε.
Καλά μην περιμένεις ότι ειδικά με την LG, το ICS θα είναι η λύση για τα προβλήματά σου. Αν εταιρίες όπως Samsung, Sony και HTC είχαν προβλήματα στην πρώτη αναβάθμιση των κινητών τους σε ICS, δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι η LG δε θα έχει τα ίδια ή και χειρότερα προβλήματα. Όλοι θυμόμαστε εδώ τα τεράστια προβλήματα με τα ghost calls από την αναβάθμιση σε GB καθώς και ότι η LG έκανε 8 ολόκληρους μήνες να τα λύσει.
Link to comment
Share on other sites

εν τελει θα παρουμε ics η τσαμπα περιμενουμε και θα μεινουμε με το ''κινητο'' στο χερι ? :lol:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33282296#post33282296 για ρίξτε μια ματιά παιδιά... λέτε αξίζει να την δοκιμάσουμε?
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=33282296#post33282296 για ρίξτε μια ματιά παιδιά... λέτε αξίζει να την δοκιμάσουμε?
Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο xbsall είναι Έλληνας και ότι ήδη έχει γράψει ιστορία ως ο πρώτος που κατάφερε να βάλει την ICS στο O3D με όλα να δουλεύουν (και όλα τα 3D features). Του αξίζουν λοιπόν συγχαρητήρια.

 

Προσωπικά δε θα τη βάλω ακόμα επειδή είναι η stock κορεάτικη ROM και έχει όλο το κορεάτικο bloatware, ενώ το search κουμπί δουλεύει σαν το back και η κάμερα είναι ανάποδα. Επίσης επειδή η διαδικασία εγκατάστασης δεν είναι η συνηθισμένη μέσω CWM.

 

Αλλά είπε ότι σύντομα θα βγάλει custom ROM βασισμένη σε αυτή, χωρίς το bloatware, ρουταρισμένη και που θα μπαίνει με το CWM, οπότε αυτή θα τη δοκιμάσω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο xbsall είναι Έλληνας

 

ναι εννοείτε του αξίζουν συγχαρητήρια κ εγώ ήθελα να το αναφέρω αλλα το ξέχασα... κ γω λέω να περιμένω κ βλέπουμε, αλλά αφού άνοιξε επιτέλους ο δρόμος για παγωτό ελπίζω να δούμε όμορφα πράγματα....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Έχω το κινητό από cosmote, μόλις του έκανα αναβάθμιση και έβαλε την v20b... Αυτή είναι η τελευταία διαθέσιμη επίσημα; που βρίσκω την 21Ε;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για κινητά cosmote αυτή είναι η τελευταία διαθέσιμη έκδοση. Μόνο με "πείραγμα" του κινητού σου μπορείς να βάλεις την V21e (αν διαβάσεις τα προηγούμενα post μπορείς να δεις και πως γίνεται). Αν δεν έχεις κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα με την λειτουργία του κινητού, μπορείς να περιμένεις την ics:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...