Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus 3D (P920)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μπορείτε να δείτε λίγο αυτό:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/1900MAH-HIGH-CAPACITY-BATTERY-LG-OPTIMUS-3D-P920-/270790444399?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f0c5e456f

 

...Τι λέτε αξίζει ή θα την δούμε την μπαταρία ανοιγμένη στα τρία;; (3D δηλαδή...):lol:

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To LG World έκανε αναβάθμιση,και δημιούργηθηκε νέα κατηγορία με την ονομασία "3D Zone". :)

Περιέχει μια εφαρμογή (Wikitude 3D) & ενα παιχνίδι (Archercraft) και κάποια βίντεο (τα περισσότερα είναι τα προ-εγκατεστημένα).

Φαντάζομαι με το πέρας του χρόνου η κατηγορία θα εμπλουτιστεί!:p

 

Οταν παω να ανοιξω την εφαρμογη μου βγαζει check your network settings ενω internet εχω κανονικα.Το εχει παθει και αλλος αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι επειδη διαθετω μια 3D tv, τα 3d video που θα τραβαει το κινητο θα παιζουν στην tv με την χρηση των 3d γυαλιων? και αν ναι τι μορφης ειναι τα βιντεο αυτα? sbs (side by side)? η το ψευτο 3d anaglyph , με την χρηση των γυαλιων κοκκινο -μπλε που ?

 

μπορει να τραβιξει και φωτογραφιες 3D?

 

υπαρχουν πουθενα samples 3D βιντεο απο το κινητο να κατεβασω να δω πως φαινοντε στν 3d tv?

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

....Φίλε roxito εμένα αυτό δεν μου το έχει βγάλει.Και απο το σπίτι κ απο την δουλειά μπαίνει κανονικά.Έλενξε τις ρυθμίσεις WiFi.

 

....Φίλε ababapanos.Για να αναπαράγεις τα βίντεο ή τις φωτο στην 3D TV θα πρέπει να φοράς τα γυαλιά που δίνει η τηλεόραση σου και οχι τα red/blue.

Το κινητό τραβάει και 3D φωτογραφίες και 3D video

Samples Video υπάρχουν και προ-εγκατεστημένα,αλλά μπορείς να κατεβάσεις και απο το LG World.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω lg 3d tv με το παθητικο πανελ.την καινουργια τεχνολογια δηλαδη που με απλα γυαλια χωρις μπαταρια,και χωρις ακτινοβολια για τον εγκεφαλο,βλεπεις 3d αλλα και μετατρεπει τα 2d σε ψευτο3d.

Πηρα το στικακι wifi , το εβαλα στην θυρα usb, και ετσι συνδεω με dlna το κινητο με αυτην ,και βλεπω τα βιντεακια εννοειται τρισδιαστατα.το ιδιο και τις φωτογραφιες.Και εννοω κανονικο 3d ,οχι ψευτο3d.

 

αυτο ρωτω φιλε,και εγω την LG 55 lw5500 εχω... και με ενδιεφερε αν το 3D που τραβαει ειναι κανονικο και αξιζει. φυσικα δεν περιμενω να ειναι ιδιας ποιοτητας και τοσο εντυπωσιακο οσο σε 3d ταινιες που εχω δει οπως avatar step up κλπ , αλλα τουλαχιστον να εχει μια μικρη αισθηση 3d με ενα σχετικο βαθος η εικονα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το βρηκα.επρεπε να σβησω το update και να το ξανακανω εγκατασταση.τωρα εχω την εκδοση LG WORLD 2.0.Δουλευει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

αυτο ρωτω φιλε,και εγω την LG 55 lw5500 εχω... και με ενδιεφερε αν το 3D που τραβαει ειναι κανονικο και αξιζει. φυσικα δεν περιμενω να ειναι ιδιας ποιοτητας και τοσο εντυπωσιακο οσο σε 3d ταινιες που εχω δει οπως avatar step up κλπ , αλλα τουλαχιστον να εχει μια μικρη αισθηση 3d με ενα σχετικο βαθος η εικονα

 

...Θα έχεις κάτι παραπάνω απο μια μικρή αίσθηση 3D...'Οπως το είπες,επίπεδο ταινίας δεν πιάνεις,αλλά διαφορά θα δεις και μάλιστα 3D καλής ποιότητας.

 

Εγω τράβηξα βίντεο,και το έστειλα με DLNA σε μια Samsung 40d7000 που έχω εδω στο κατάστημα,και το αποτέλεσμα ήταν αρκετά καλό και ικανοποιητικό.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το βρηκα.επρεπε να σβησω το update και να το ξανακανω εγκατασταση.τωρα εχω την εκδοση LG WORLD 2.0.Δουλευει κανονικα

 

μπορείς να μου εξηγήσεις τι έκανες γιατί έχω κι εγώ πρόβλημα με το Lg World

Ευχαριστώ :)

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μου εξηγήσεις τι έκανες γιατί έχω κι εγώ πρόβλημα με το Lg World

Ευχαριστώ :)

 

Λοιπον κατεβασε απο το market το android system info.Αφου το κανεις install πηγαινε εκει που λεει apps.Βρισκεις το LG WORLD πατας manage και μετα καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων.Μετα ξανα ανοιγεις το LG WORLD και αυτο θα σου κανει αναβαθμηση στην εκδοση 2.0.Υπαρχει περιπτωσει να σου βγαλει σφαλμα αν το ανοιξεις μετα,μην μασας ξανατρεχτω .Εμενα με την 3 φορα ανοιξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά..

 

Το έχει το τηλ και ενας φίλος και μετα απο 10 ημέρες λειτουργίας,ξαφνικά άρχισε το τηλ και κάνει μόνο του επανεκινήση..:worry:

 

Έχεις κάποιος καμμιά ιδέα τι το προκαλεί αυτό;

 

Ευχαριστώ...

Αν στο κανει συχνα δοκίμασε να κάνεις factory data reset απο settings->privacy.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κατεβασε απο το market το android system info.Αφου το κανεις install πηγαινε εκει που λεει apps.Βρισκεις το LG WORLD πατας manage και μετα καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων.Μετα ξανα ανοιγεις το LG WORLD και αυτο θα σου κανει αναβαθμηση στην εκδοση 2.0.Υπαρχει περιπτωσει να σου βγαλει σφαλμα αν το ανοιξεις μετα,μην μασας ξανατρεχτω .Εμενα με την 3 φορα ανοιξε.

 

το ιδιο επαθα και εγω και αυτο που λες ειναι πραγματικα η μονη λυση.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο επαθα και εγω και αυτο που λες ειναι πραγματικα η μονη λυση.
Βρε παιδια να ρωτησω κατι κι εγω. Απο που την κατεβαζετε την εφαρμογη Lg World , γιατι εμενα δεν την εχει προεγκατεστημενη μεσα. Οσο κι αν εψαξα στο μενου δεν υπαρχει πουθενα. Καποιος φιλος να μου πει που βρισκετε?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το αγορασω απο εδω http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1968 η απο τα αλλα καταστηματα στο σκρουτζ που το πουλανε στα 500 ευρω, θα εχω προβλημα? δεν θα εχει εγγυηση η δεν θα εχει Ελληνικη γλωσσα στα μενου? Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν το αγορασω απο εδω http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1968 η απο τα αλλα καταστηματα στο σκρουτζ που το πουλανε στα 500 ευρω, θα εχω προβλημα? δεν θα εχει εγγυηση η δεν θα εχει Ελληνικη γλωσσα στα μενου?

Απο αυτο αγόρασα το GS2....χτυπα το αφοβα!!

Link to comment
Share on other sites

απλα ενας φιλος μου ειπε πως απο το vnp και απο το ebw ειναι σηγουρα απο γερμανια και τα κουτια δεν ειναι σφραγισμενα και δεν εχουν μεσα το καλωδιο HDMI, λογικα για να το λεει θα το εχει ψαξει. ελπιζω να το βρω σε καποιο καταστημα απο Ελληνικη αντιπροσοπια που να το εχει μεχρι 500 ευρω.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απλα ενας φιλος μου ειπε πως απο το vnp και απο το ebw ειναι σηγουρα απο γερμανια και τα κουτια δεν ειναι σφραγισμενα και δεν εχουν μεσα το καλωδιο HDMI, λογικα για να το λεει θα το εχει ψαξει. ελπιζω να το βρω σε καποιο καταστημα απο Ελληνικη αντιπροσοπια που να το εχει μεχρι 500 ευρω.

Δεν ξερω για το ebw.Στο vpn απο την πρωτη στιγμη μου το ειπαν οτι ειναι απο γερμανια αλλα φερνουν κ απο αγγλια.Το κουτι ηταν σφραγισμενο και δεν ελειπε κατι απο την συσκευασια του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το ebw.Στο vpn απο την πρωτη στιγμη μου το ειπαν οτι ειναι απο γερμανια αλλα φερνουν κ απο αγγλια.Το κουτι ηταν σφραγισμενο και δεν ελειπε κατι απο την συσκευασια του.
Απο γερμανια δεν εχουν καλωδιο hdmi φιλε μου μεσα και δεν εχουν και ταινια ασφαλειας τα κουτια του Optimus 3D. Επιβεβαιωμενο οτι λεω. Αν το ψαξει ο φιλος θα βρει και ελληνικο και σφραγισμενο και με το καλωδιο hdmi μεσα. Απλα τα πιο πολλα on line shop κανουν οι ιδιοι την εισαγωγη για να εχουν μεγαλυτερο κερδος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για το ebw.Στο vpn απο την πρωτη στιγμη μου το ειπαν οτι ειναι απο γερμανια αλλα φερνουν κ απο αγγλια.Το κουτι ηταν σφραγισμενο και δεν ελειπε κατι απο την συσκευασια του.

 

ειχε δηλαδη και το hdmi μεσα?

 

σε περιπτωση που δεν ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπια, η εγγυηση υσχιει 2 χρονια onsite? η δεν την αναγνωριζουν?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε περιπτωση που δεν ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπια, η εγγυηση υσχιει 2 χρονια onsite? η δεν την αναγνωριζουν?

 

Σε ευρωπαϊκές συσκευές ισχύει κανονικά η εγγύηση και εδώ. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα βέβαια να επικοινωνήσεις με το service της LG Hellas να σου το επιβεβαιώσει (μιας και κατά καιρούς ακούγονται διάφορα περίεργα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom εχετε?και δεν εννοω εαν ειναι η 2.2.2 αλλα την εκδοση βασικης μορφης και την εκδοση λογισμικου

Εγω την L620_MODEM_SIC_01.1042.00

Και εκδοση λογισμικου την

LGP920-V10d-JUL-08-2011

Aσε φιλε μου, την πατησες κ εσυ σαν εμενα ε? Κι εγω την κατεβασα απο το site της Lg με το update manager, αλλα κανανε πατατα στους server τους, γιατι ειναι της T-mobile ολλανδικη! (Αν ανοιξεις ιντερνετ απο το κινητο θα σου βγαλει και το αρχικο site της T-mobile!) Κανεις να μην την κατεβασει απο ιντερνετ προς το παρον, ως που να το διορθοσουνε, και αν... (Περιττο να πω πως ειναι ελληνικοτατη η συσκευη μου, η μαλλον ηταν.. :lol:)
Link to comment
Share on other sites

απο λογισμικά πλήγησης έχει χρησιμοποιήσει κανείς; και αν ναι από που κατεβάσατε;

εγώ δοκίμασα χθες το sygic αλλά πολύ μούφα! Τουλάχιστον αυτό που βρήκα... η φωνή κόβεται και ανανεώνει πολύ αργά τη θέση... Γενικά δε με ικανοποίησε καθόλου το GPS. Ενα παλιό κινητό με WM5 που έχω ήταν σαφώς καλύτερο και πιο γρήγορο. Μήπως φταίει το λογισμικό;

Κατεβασα και το iGo για Αndroid και είναι τελείως χαζομάρα το UI. στα Windows Mobile ήταν πολύ καλύτερο...ειλικρινά απογοητεύτηκα. Αν έχετε κάτι να προτείνετε για τη συσκευή μας, ευπρόσδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επικοινωνισα με το καταστημα και μουνεπιβεβαιοσαν οτι ειναι Ελληνιμης αντιπροσωπιας και εχει και το αυτοκολιτακι της LG HELLAS πανω, το θεμα ειναι οτι στα περιεχομενα της συσκευασιας δεν αναγραφεται το HDMI καλωδιο, παρολο που ειναι το Ελληνικο. τι μπορει να συμβαινει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Aσε φιλε μου, την πατησες κ εσυ σαν εμενα ε? Κι εγω την κατεβασα απο το site της Lg με το update manager, αλλα κανανε πατατα στους server τους, γιατι ειναι της T-mobile ολλανδικη! (Αν ανοιξεις ιντερνετ απο το κινητο θα σου βγαλει και το αρχικο site της T-mobile!) Κανεις να μην την κατεβασει απο ιντερνετ προς το παρον, ως που να το διορθοσουνε, και αν... (Περιττο να πω πως ειναι ελληνικοτατη η συσκευη μου, η μαλλον ηταν.. :lol:)

 

Κι εγώ αυτή έχω... Αλλά δεν μου έχει βγάλει ποτέ από το ίντερνετ το site της T-mobile. Εχει σημασία αν συνδέομαι με WIFI ή με data απο τον πάροχο;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια επικοινωνισα με το καταστημα και μουνεπιβεβαιοσαν οτι ειναι Ελληνιμης αντιπροσωπιας και εχει και το αυτοκολιτακι της LG HELLAS πανω, το θεμα ειναι οτι στα περιεχομενα της συσκευασιας δεν αναγραφεται το HDMI καλωδιο, παρολο που ειναι το Ελληνικο. τι μπορει να συμβαινει?
Αν ειναι ελληνικο, το εχει φιλε μου το καλωδιο 100%100. Δες κι ενα βιντεακι οτι υπαρχει μεσα, και γενικα την συσκευασια http://techblog.gr/mobile/lg-optimus-3d-unboxing-8877/ . + οτι εχει και εξωτερικη ζελατινα το κουτι.
Κι εγώ αυτή έχω... Αλλά δεν μου έχει βγάλει ποτέ από το ίντερνετ το site της T-mobile. Εχει σημασία αν συνδέομαι με WIFI ή με data απο τον πάροχο;
Μεσω WIFI εμενα μου το βγαζει παντως, εγω αλλαξα απο τις ρυθμισεις την αρχικη σελιδα , και ετσι δεν το ξαναβλεπω.. Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...