Jump to content

Can i text for free?, My info, Come here, Don't Lock Me


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην κανω πολλα καινουργια θεματα ειπα να κανω ενα και να βαλω μεσα ολες τις εφαρμογες μου,για να τις δειτε και εσεις και να τις δοκιμασετε και να μου λετε για τυχον προβληματα!

 

Λοιπον για σας :p ,εχω ξεκινησει και εγω με την σειρα μου ως developer για το android market απο σημερα δουλευοντας εδω και καιρο σε διαφορα προγραμματακια.Τα προγραμματακια που ειναι τωρα διαθεσιμα οπως εχω προαναφερθει ειναι

 

Come here(ειδοποιείτε τους φίλους σας που βρίσκεστε στέλνοντας την τοποθεσία σας)

My info- for old and new android versions(Προγραμματακι μικρο για να βλεπεις διάφορες πληροφορίες του κινητού σου-software,hardware,network)

Can i text for free?(To προγραμματακι που σας έλεγα ότι ελέγχετε τους φίλους σας αν έχουν την ίδια καρτοκινητη με εσάς)

 

Όλες είναι στα αγγλικά εκτός η τελευταία που έχω βάλει επιλογή την ελληνική γλώσσα ή ενεργοποιείται αυτόματα!

 

Περιμενω τις εντυπωσεις σας και παρατηρησεις/εισηγησεις!

 

(Μου εχουν επισημανει 2 προβληματα(H whatsup δεν λειτουργει,bug με τις επαφες αν δεν εχετε προκαθορισει αριθμο)και προσπαθω ως αποψε να τα διορθωσω,συγνωμη για την ταλεπωρια.)

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων posts
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά! Έχω βγάλει update για το Can i text for free που διορθώνει το πρόβλημα με την Whatsup και ένα μικρο πρόβλημα με τις επαφές που δεν τις διάλεγε αν δεν είχες προκαθορίσει αριθμό(τώρα παίρνει το κινητό ανεξαιρέτως αν το όρισες ως προεπιλεγμένο αλλά σύντομα θα βάλω επιλογή για πιο αριθμό κινητού σε περίπτωση που έχετε ορίσει πολλά κινητά σε μια επαφή)
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή, πάντα χαίρομαι να βλέπω Έλληνες Developers:)

 

(Χμμ πάντως για κάποιο λόγο δεν βλέπω καμία από τις 3ις στο μάρκετ!)

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Να σε καλά! Έχω βγάλει update για το Can i text for free που διορθώνει το πρόβλημα με την Whatsup και ένα μικρο πρόβλημα με τις επαφές που δεν τις διάλεγε αν δεν είχες προκαθορίσει αριθμό(τώρα παίρνει το κινητό ανεξαιρέτως αν το όρισες ως προεπιλεγμένο αλλά σύντομα θα βάλω επιλογή για πιο αριθμό κινητού σε περίπτωση που έχετε ορίσει πολλά κινητά σε μια επαφή)

 

δεν λειτουργει το whats up.ενω εχω wu εγω βαζω να ελεγχθεί ενας αλλος αριθμος wu και λεει οτι δεν ειναι και λαθος πληκτρολογηση:(

Link to comment
Share on other sites

:/ πολύ μυστήριο τώρα θα το ελέγξω ξανά,σε ευχαριστώ που μου το είπες γιατί είναι λίγο δύσκολο να ελέγξεις όλες τις υπηρεσίες όταν δεν τις έχεις :P

Stinger Νασε καλα, αναζήτησες μόνο με το username μου και δεν βρήκε :/ ?

 

EDIT:

 

Είχες δίκιο φίλε μου,για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν έκανε τον έλεγχο για την Whatsup πάλι:P Τώρα το διόρθωσα και το ανέβασα(ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται στο emulator:lol:) περιμένω να μου πείτε αν είναι έτσι :) !

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και συγχαρητηρια για την προσπαθεια σου....ενα προβλημα που υπαρχει στο Vodafone ειναι στον ελενχο που κανει για να δει αν καποιος συνδρομητης ανηκει στο δικτυο σου....τι εννοω;οτι ενω στην εφαρμογη σου λεει οτι δυστυχως δεν μπορω να μιλαω απεριοριστα με τον χρηστη που εχω επιλεξει αμεσως μετα ερχεται sms που λεει οτι ο χρηστης ανηκει στο δικτυο μου οποτε μπορω να μιλαω ελευθερα μαζι του...(ο χρηστης εχει οντως vodafone δεν κανει λαθος το sms αλλα η εφαρμογη)....αναλογος συμβανει και το αντιθετο...δηλαδη;αν βλαω καποιον που ξερω οτι δεν ανηκει στο δικτυο μου, η εφαρμογη θα μου γραψει οτι ανηκει ενω το sms που θα ερθει μετα θα μου πει οτι δεν μπορω να μιλαω απεριοριστα με αυτον τον χρηστη γιατι δεν ανηεκι στο δικτυο μου... :) ...πιστευω να ειναι ευκολη η λυση...απλα να ανιστρεψεις τα κειμενακια που μας ενημερωνουν :p
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

εφτιαξε τωρα! συγχαρητηρια για την προσπαθεια φιλε μου!μια διορθωση που θα ηθελα ειναι οταν σου στελνει μηνυμα η κοσμοτε πχ οτι ο αριθμος αυτος ανηκει σε whats up να μην φενονται αυτα!να ειναι δηλαδη κρυφα οπως στην εφαρμογη mywhatsup,mycu κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Το επιβεβαιώνω και εγώ, τώρα το WU δουλεύει. Τώρα μένει να βρεις τρόπο να μην φαίνονται τα μηνύματα.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να αναφέρω 2 μικρά bugs για το can i text for free!

 

1. Εάν η επαφή έχει 2 αριθμούς διαλέγει την 1η.

2. Εάν ο αριθμός είναι καταχωρημένος με +30 δεν τον αναγνωρίζει

 

keep up the good work!

 

ΥΓ. Σήμερα μου βρήκε τις εφαρμογές σου κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανεβασα αναβαθμιση παιδια για το Can i text for free που :

1.Διορθωνει αυτοματα τον αριθμο σε περιπτωση που ξεκιναει με +030 ή 0030

2.Αποκρυψη μηνυματων

 

Happy texting:)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο φιλέ καλή η εργασία σου! :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη την ερωτηση του χρηστη OculatusAbis αν υπαρχει εφαρμογη που να τερματιζει την κληση με αλλο κουμπι της επιλογης μας οπως το <--- γιατι ειναι σπαστικο να κλειδωνει η οθονη κατα τη διαρκεια της κλησης και να πρεπει να την ξεκλειδωσεις,εφτιαξα και ανεβασα ενα καινουργιο προγραμμα.

 

Προς το παρον δεν εκανα προγραμμα που να τερματιζει την κληση με αλλο κουμπι :happy:

 

Αλλα εκανα το Dont lock me που οταν το ενεργοποιησεις περιμενει και αυτοματα εντοπιζει ποτε εχεις κληση και δεν σβηνει ουτε κλειδωνει την οθονη αν δεν πατησεις το <--- .Να αναφερω οτι το proximity sensor λειτουργει κανονικα κατα την διαρκεια της κλησης αλλα δεν κλειδωνει την οθονη .Μετα επανερχονται οι ρυμθμισεις σου κανονικα.

 

Ενα μεγαλο ευχαριστω στον OculatusAbis που μου εδωσε την ιδεα:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σχετικα με το Can i txt for free,επειδη ειδα ενα σχολιο οτι μιλαει με ολους και δεν του ειπε οτι μπορει να μιλαει οπως συμπληρωσα και στην περιγραφη του και για να αποφευγονται παρεξηγησεις

""Το πρόγραμμα και οι υπηρεσίες αυτές λειτουργούν ΜΌΝΟ αν ανήκετε στην ΊΔΙΑ καρτοκινητή και δεν αναγνωρίζει αν έχετε ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο,απλά σας λέει αν έχετε την ίδια καρτοκινητή""

Σε καμιά περίπτωση δεν ελέγχει τα ενεργοποιημένα πακέτα σας!!Το μόνο που ελέγχει είναι αν απλά έχετε την ίδια καρτοκινητή.:)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το post ενος μελους

""Γνωρίζει κανείς καμιά εφαρμογή που να μετράει τις μέρες που σου απομένουν για την θητεία στον στρατο? ""

Εχω φτιαξει ενα μικρο widget σε 3 μεγεθη,θα το βρειτε στο μαρκετ ως Military widget.

Περιμενω τις εντυπωσεις σας και προτασεις....

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να φτιαξεις και μια εφαρμογη σαν το mycu κλπ που να ειναι ομως για συνδρομητες συμβολαιου vodafone και να μαθαινουμε τα λεπτα/sms που μας μενουν?(αυτο γινεται μ ε ενα κενο μηνυμα στο 1284):D:D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ μπορώ να το κάνω αλλά επειδή τέτοιου είδους φτιάχνει το άλλο το παιδί-συνάδελφος :) δεν μπορώ να κάνω και να θεωρηθεί ότι κλέβω την ιδέα του κτλ.

Συγνώμη αλλά με καταλαβαίνεις ε?Ζήτησε το από αυτόν και σε περίπτωση που δεν διατίθεται να το φτιάξει το κάνω εγώ :)

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια νασε καλα :)

Edited by darkpain
Link to comment
Share on other sites

οκ θα ρωτησω και τον φιλο και θα σου πω! παντως σου αξιζει ενα μεγαλο μπραβο απο ολους μας για τις πραγματικα πολυ ΧΡΗΣΙΜΕΣ (και αυτο ειναι που μετραει) που μας δινεις και μαλιστα δωρεαν!! να σαι καλα φιλε μου και συνεχισε την καλη δουλεια!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ανεβασει update σχετικα με το Military widget στο οποιο προσθεσα/αλλαξα πραγματα που μου ζητησατε,συγκεκριμενα....

 

Διορθώθηκαν τα μεγέθη των widget!

Προστεθήκαν χαρακτηρισμοί και μετρητές και μπορείτε να τα δείτε πατώντας πάνω στο widget(βλέπε screenshots).

Επίσης προστέθηκε επιλογή Κύπριος ή όχι(διαφορετική διάρκεια θητείας άρα αλλάζουν και οι υπολογισμοί χαρακτηρισμών )

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑΤΕ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΑΦΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ WIDGET ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΟΙ ΜΕΤΡΗΤΕΣ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ.

ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΤΕ ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ WIDGET ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

darkpain,

 

Πραγματικά εξαιρετική η δουλειά σου!

 

Παρόλο που οι γνώσεις μου στο Android είναι ελάχιστες, με χαρά θα συμμετείχα στο beta testing της εφαρμογής σου.

 

 

Ευχαριστώ

Γιάννης

 

 

Υ.Γ. Παλαιότερα, είχα φτιάξει το χάρτη των συγκοινωνιών σταθερής τροχιάς (Μετρό/Ηλεκτρικός-Τραμ-Προαστιακός) για την εφαρμογή CityAdvisor (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=479216, http://www.cityadvisor.net/) (περιλαμβάνει και σταθμούς που πρόκειτε να ανοίξουν όπως π.χ. Μετρό Χαιδάρι).

Εάν πιστεύεις ότι μπορούν να σε εξυπητερήσουν, είναι στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ΤΕΛΕΙΟΟΟΟ!!! :D

Θα 'θέλα να είμαι beta tester αν δεν έχουν βρεθεί άλλα παιδιά που να έχουν τη συσκευή μου! :)

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια,jolas αν και παλιος χρηστης των WM δεν γνωριζα το συγκεκριμενο προγραμμα,ευχαριστω θα του ριξω μια ματια....

@amoramor Σε ευχαριστω πολυ,εννοειται θα εισαι η πρωτη που θα το δοκιμασει αφου εσυ με τσιγκλισες να κανω αυτο το προγραμμα :)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο για το πρόγραμμα με τον ΟΑΣΑ! φαίνεται πολύ καλό απ'ότι είδα από το βίντεο στο youtube!

 

αν θες και άλλους beta tester, χαρά μου να βοηθήσω, αλλά θεωρώ ότι έχω δύο "μειονεκτήματα"

1. Δεν ήμουν ποτέ άλλοτε beta tester και δεν ξέρω τι να κάνω.

2. Δεν έχω κάποιο data packet στο κινητό, οπότε internet στο κινητό μπορώ να έχω μόνο στο σπίτι μέσω wifi (αν παίζει κάποιο ρόλο)

 

έχω το wildfire, αν μπορώ να βοηθήσω κάπως πολύ ευχαρίστως, αρκεί να μου πεις πως να το κάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο για το πρόγραμμα με τον ΟΑΣΑ! φαίνεται πολύ καλό απ'ότι είδα από το βίντεο στο youtube!

 

αν θες και άλλους beta tester, χαρά μου να βοηθήσω, αλλά θεωρώ ότι έχω δύο "μειονεκτήματα"

1. Δεν ήμουν ποτέ άλλοτε beta tester και δεν ξέρω τι να κάνω.

2. Δεν έχω κάποιο data packet στο κινητό, οπότε internet στο κινητό μπορώ να έχω μόνο στο σπίτι μέσω wifi (αν παίζει κάποιο ρόλο)

 

έχω το wildfire, αν μπορώ να βοηθήσω κάπως πολύ ευχαρίστως, αρκεί να μου πεις πως να το κάνω ;)

 

Σε ευχαριστω :) δεν μας νοιαζει το ιντερνετ αφου τα "δυσκολα" ειναι αυτα που πραγματοποιουνται χωρις ιντερνετ,σε λιγες μερες(ελπιζω) θα σας ενημερωσω εγω πως θα το κανουμε.Μια χαρα μας κανει το wildfire για να ελεξουμε οσους περισσοτερους τυπους οθονων και επεξεργαστων γινεται για να δουμε πως τα παει σε εμφανιση και σε ταχυτητα.Ηδη εχω κανει αρκετα tweaks για να ειναι γρηγορο και σωστο :) (αν εξαιρεσεις μερικα animation που προσθεσα που μαρεσουν :P)απλα καλο ειναι να κανεις και δοκιμη σε λιγες συσκευες πριν την κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...