Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)

mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβάθμιση της Cosmote βγήκε μόλις χθες (Κι εγώ Cosmote είμαι και με ειδοποίησε το ΚΙΕΣ)

Δοκίμασε όποτε σου ξανακολλήσει να πληκτρολογήσεις (εκεί που καλείς τα τηλέφωνα) το εξής:

*#*#526#*#*

ενδεχομένως να σου λύσει το πρόβλημα ;)

αναβαθμιση ακομα τιποτα!!Το συνδέω κάθε μέρα αλλά ακόμα δεν μου έχει δείξει κάτι!!!

Η εντολή για το wi fi δούλεψε κανονικά!!!Σ'ευχαριστώ πολύ!!

• Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το addfree το περναμε κανονικα τελικα σε rooted τηλεφωνο; Γιατι ειχε αναφερθει οτι δημιουργει προβλημα στην 2.2.3!!!!

το έβαλα στο κινητό μου .. μόλις το έβαλα το άνοιξα .. και έκλεισε το κινητό :( όχι επανεκκίνηση ! απλά έκλεισε ! μονο του ! το άνοιξα κανονικά δεν το πείραξα κ δουλεύει :\ ούτε κωλύματα βλέπω πλέον ούτε τίποτα , απλά δεν το [πειράζω καθόλου :)

Μια ερώτηση που σίγουρα θα ενδιαφέρει πολλούς!!Η αναβάθμιση 2.3 υποστηρίζει flash player για το ace;;;;

Δυστυχώς ΟΧΙ! :(

Απ ότι έχω διαβάσει δεν είναι θέμα software αλλά hardware το ότι δεν έχουμε flash.

May The Force Be With You...

Η αλήθεια είναι πως δεν έχει πρόβλημα στην ομαλότητα αλλά όταν βλέπεις τέτοια αποτελέσματα για μία ανόητη επιλογή της samsung τότε προσπαθείς να προσπεράσεις το "θέμα" με διάφορους τρόπους. συγκριτικά με το δικό μου αποτέλεσμα στο Quadrant με αυτό που φαίνεται στο video είναι θεαματική η διαφορά μιας και αυτή τη στιγμή με official 2.3.3 το Ace είναι πιο χαμηλά από το S ενώ μπορεί να το ξεπεράσει. Άν τελικά στην 2.3.4 έχουν ξεπεράσει το Ι/Ο θέμα.

Λίγες περισσότερες πληροφορίες για την cyanogen ? φαντάζομαι δεν είναι official άλλα cooked ...

Ειναι ανεπισημη γιατι δεν εχει ασχοληθει η ομαδα της cyanogen ακομα μαζι της ομως ειναι φτιαγμενη με βαση cyanogen mode source. Αν γινουν πολλα downloads της ρομ σιγουρα θα εχουμε και επισημη υποστηριξη. Εδω http://stats.cyanogenmod.com/ μπορειτε να δειτε ποσα downloads εγιναν, η δικη μας συσκευη εχει το ονομα cooper και ειμαστε στα 1539 :p

Εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος εδω και μερικες μερες που την περασα, εχει καποια προβληματακια οπως το ραδιο που δεν δουλευει κτλ (για μενα ειναι ασημαντο μιας και δεν ακουω ποτε ραδιο στο κινητο). Προσοχη ομως γιατι η cyanogen δεν εχει τπτ "samsung" πανω της και ετσι ξεχναμε την συνδεση με το kies (καλο ειναι αυτο κατα τη γνωμη μου). Περισσοτερες πληροφοριες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1263292

αν η δική μας συσκευή έχει το όνομα cooper τότε η ace με 14,994 ποια είναι ? :wacko:

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

αν η δική μας συσκευή έχει το όνομα cooper τότε η ace με 14,994 ποια είναι ? :wacko:

Xεχεχε, ευλογο ερωτημα και η απαντηση ειναι πως ειναι καποιο μοντελο της htc, δεν θυμαμαι ακριβως ποιο.

Επισης, οι δημιουργοι της MIUI ρομ (πολυ γνωστη και πολυ ομορφη ρομ) εχουν κανει ενα poll στο facebook που ρωταει με ποια συσκευη να ασχοληθουν, νομιζω οτι ειναι καθηκον μας ( :p ) να μπουμε και να ψηφισουμε..τι αλλο? galaxy ace!

http://www.facebook.com/questions/217517851641131/?qa_ref=qd

Eιμαστε στη τριτη θεση! Παμε γερα!

Edited by ^Deadly_Sin^

έχω το κινητό με product code COS και λέει οτι ειναι το τελευταιο firmware που εχει επανω ενώ έχει βγει για cosmote η αναβάθμιση. Γιατί έτσι;
Samsung S21 Ultra

Σωστός !! :D

σε ευχαριστώ για ακόμα μια φορά !! ;)

τώρα μένει να μας απαντήσει κάποιος που έχει περάσει την 2.3.4 αν είδε διαφορά στην ταχύτητα ....

Την πέρασα εγώ, ξεχνάμε link2sd με την 2.3.4. Πέρασα το Auto App2sd με 1,99€ κατάργησα όλα τα task Killers και πέρασα το auto killer memory optimizer μου φαίνεται ότι πάει ποιο γρήγορα από την 2.3.3.

παιδιά βοηθηα το κινητό εζβισε και δεν επ:(ανερχετε με τιποτα

πως έγινε αυτό; τι του έκανες; τι προηγήθηκε;

Αυτά...

επεζα με το ρομ μαναζερ:(

α, συνηθισμένο!

έχει γίνει bricked το κινητό σου.

Το πας σε μια επίσημη Samsung αντιπροσωπία (εγώ το πήγα Χαϊδάρι) και επειδή δεν ξέρουν τι παθαίνει, σου αλλάζουν πλακέτα. Εννοείται ΔΕΝ αναφέρεις τπτ για root, κλπ... και σε μια-δυο μέρες το παίρνεις έτοιμο. Εκτός και αν καταφέρεις να το βάλεις σε download mode και του ρίξεις κάποια ROM.

Αυτά...

α, συνηθισμένο!

έχει γίνει bricked το κινητό σου.

Το πας σε μια επίσημη Samsung αντιπροσωπία (εγώ το πήγα Χαϊδάρι) και επειδή δεν ξέρουν τι παθαίνει, σου αλλάζουν πλακέτα. Εννοείται ΔΕΝ αναφέρεις τπτ για root, κλπ... και σε μια-δυο μέρες το παίρνεις έτοιμο. Εκτός και αν καταφέρεις να το βάλεις σε download mode και του ρίξεις κάποια ROM.

καταλαβα αστα να πανε :O

Παιδιά βοήθεια!

Συνέδεσα το κινητό στο ΚΙΕS, μου βρήκε μία αναβάθμιση λογισμικού, την οποία αποδέχτηκα και πήγα να περάσω, αφού κράτησε αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας. Χωρίς να πειράξω όμως τίποτα, κάτι έπαθε η διαδικασία και μου λέει ότι χρειάζεται λογισμικό έκτακτης ανάγκης και μου δίνει έναν κωδικό. Τώρα ψάχνει να βρει το κινητό στο KIES, αλλά δεν το βρίσκει. Η οθόνη του κινητού δείχνει Downloading...

Τι μπορώ να κάνω; Να το αποσυνδέσω και ας ελπίσω ότι δεν έπαθε τίποτα;

Ευχαριστώ!

- Φαίνεται ότι σε πολύ κόσμο η αναβάθμιση κολλάει και γίνεται με τη 2η.

- Αποσυνδέοντας το κινητό ενώ αυτό έχει την ένδειξη downloading ΔΕΝ γίνεται κάποια ζημιά,

απλά ξανακάνουμε τη διαδικασία από την αρχή και τη 2η φορά παίζει.

- Πιστεύω ότι είναι θέμα PC και όχι κινητού. Την 1η φορά κατά το update βάζει κάποιους drivers και μετά κολλάει, ενώ τη 2η φορά παίζει διότι βρίσκει ήδη εγκατεστημένους τους drivers (από την 1η φορά)

- Τέλος απ' ότι έχω καταλάβει (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος), άλλα cosmote αναβαθμίστηκαν και άλλα όχι.

Συγκεκριμένα, όσα είχαν κωδικό EUR αναβαθμίστηκαν ενώ όσα είχαν COS όχι ακόμη.

Edited by Yoda

- Φαίνεται ότι σε πολύ κόσμο η αναβάθμιση κολλάει και γίνεται με τη 2η.

- Αποσυνδέοντας το κινητό ενώ αυτό έχει την ένδειξη downloading ΔΕΝ γίνεται κάποια ζημιά,

απλά ξανακάνουμε τη διαδικασία από την αρχή και τη 2η φορά παίζει.

- Πιστεύω ότι είναι θέμα PC και όχι κινητού. Την 1η φορά κατά το update βάζει κάποιους drivers και μετά κολλάει, ενώ τη 2η φορά παίζει διότι βρίσκει ήδη εγκατεστημένους τους drivers (από την 1η φορά)

- Τέλος απ' ότι έχω καταλάβει (ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος), άλλα cosmote αναβαθμίστηκαν και άλλα όχι.

Συγκεκριμένα, όσα είχαν κωδικό EUR αναβαθμίστηκαν ενώ όσα είχαν COS όχι ακόμη.

ΟΚ! Όντως, έγινε με τη δεύτερη. Αναβαθμίστηκα σε 2.3.3.

Παρατηρώ ότι άλλαξε τελείως το πρόγραμμα του AndroidMarket.

Εγινε ΠΟΛΥ πιό αργό και βαρύ στην εκκίνηση και τρώει ΠΟΛΛΑ data μέχρι να φορτώσει ένα σωρό εικόνες.

- Αναβαθμίστηκε γενικώς το πρόγραμμα και στους 2.2 ή είναι λόγω 2.3 ?

- Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να ξεκινάει χωρίς να δείχνει όλες αυτές τις άχρηστες εικόνες-διαφημίσεις?

Προσθήκη:

Το έκανα uninstall από τις εφαρμογές και ξαναεμφανίστηκε η παλιά έκδοση του Market.

Οταν όμως έκλεισα και ξαναάνοιξα την εφαρμογή μου ξαναέβαλε αυτόματα το νέο (Market 3.1.5)

Edited by Yoda

Εγινε ΠΟΛΥ πιό αργό και βαρύ στην εκκίνηση και τρώει ΠΟΛΛΑ data μέχρι να φορτώσει ένα σωρό εικόνες.

- Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να το κάνουμε να ξεκινάει χωρίς να δείχνει όλες αυτές τις άχρηστες εικόνες-διαφημίσεις?

σιγά σιγά περνούν όλη την ενημέρωση ... απότι έχω καταλάβει .. εγώ δεν την έχω πάρει ακόμα! (2.3)

Προσθήκη:

Το έκανα uninstall από τις εφαρμογές και ξαναεμφανίστηκε η παλιά έκδοση του Market.

Οταν όμως έκλεισα και ξαναάνοιξα την εφαρμογή μου ξαναέβαλε αυτόματα το νέο (Market 3.1.5)

Αυτο ισως βοηθησει να γυρισεις στο παλιο μαρκετ :)

1) Using Titanium Backup (Or another app that lets you do this) either Freeze (Paid app) or Backup, then delete Market Update (Free App)

2) Go to Settings, Applications, Manage Applications, and scroll down to market, and select

3) Uninstall updates from Market

To market update θα το βρεις λογικα καπως σαν "προγραμμα αναβαθμισης μαρκετ" ή "προγραμμα ανανεωσης μαρκετ" ή κατι τετοιο, παντως οταν το κανεις delete 8α το αναφερει σαν updater.apk

Edited by ^Deadly_Sin^

επεζα με το ρομ μαναζερ:(

Λοιπών, με κλειστό το κινητό κρατάς το κουμπί μείωσης έντασης το κεντρικό πλήκτρο και το power. Λογικά θα μπει σε download mode. Εγώ το έπαθα 5-6 φορές :)

Αυτο ισως βοηθησει να γυρισεις στο παλιο μαρκετ :)

Τέλεια... Το ξεφορτώθηκα... :clap:

- Χρησιμοποιώντας το ApkShare πήρα backup το "Market 3.1.5" και το "Πρόγραμμα Ενημέρωσης Μάρκετ"

- Στη συνέχεια με το OptimizeToolbox τα έκανα Uninstall (το 2ο θεωρείται αρχείο συστήματος ενώ το 1ο όχι !!!). :confused:

- Μετά από αυτό εμφανίστηκε το παλιό καλό "Market 2.3.6", το οποίο είναι πολύ πιο γρήγορο και δεν κατεβάζει ένα σκασμό spam data μέχρι να ξεκινήσει. Ειδικά αν μπαίνεις από 3G σε καταστρέφει

Α! επίσης κέρδισα και 4ΜΒ στο κινητό! Συν το ότι αφαιρέθηκε η εφαρμογή Market από το startup του συστήματος.

Την έσβηνα με το Optimize toolbox και αυτόματα ξαναέμπαινε. Προφανώς την ξανάβαζε το "Πρόγραμμα Ενημέρωσης"

Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να είναι το Market στο startup του συστήματος. :mad:

Οποτε θέλω να κάνω έλεγχο για ενημερώσεις των προγραμμάτων μου (μία στις τόσες) απλά ξεκινάω εγώ το market...

Πολλά ευχαριστώ φίλε ^Deadly_Sin^ :happy:

Edited by Yoda

...στο νεο market σερνεται.............

Θα θελα να ξερα τι στην ευχή είχαν στο μυαλό τους όταν το σχεδίασαν...

Να υποθέσω διαφημίσεις??

Πάντως το παλιό είναι πολύ πιο γρήγορο και πιάνει και λιγότερο χώρο...

Δεν ξερω πως τρεχει σε τερατα οπως το galaxy sII αλλά στο ace μας μεχρι να ανοιξει το νεο μαρκετ εχεις προλαβει να παραγγειλεις pizza, να τη φας και να ριξεις και ενα αυτοκρατορικο ρεψιμο. Η google θα επρεπε να σε αφηνει να διαλεξεις αν θελεις το νεο μαρκετ ή το παλιο, οχι να σε αναγκαζει να εχεις το νεο. Παντως μπορω να πω οτι μετα απο λιγο καιρο χρησης μου αρεσε ο τροπος που το σχεδιασαν, μακαρι να το κανουν πιο γρηγορο

• The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)