Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει κανενα κολπακι ωστε να μπει ζελατινα οθονης χωρις να παρει αερα και να κανει φουσκαλες ? γιατι οσο προσεχτικα και νατο κανω εχω χαλασει 4 ζελατινες:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορείς να μη βάλεις διότι η οθόνη δεν παθαίνει τπτ... ενώ η ζελατίνα γρατζουνίζεται :) Αν παρόλαυτα θες, θα σε βοηθήσει μια τηλεκάρτα (ή πιστωτική).
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να μη βάλεις διότι η οθόνη δεν παθαίνει τπτ... ενώ η ζελατίνα γρατζουνίζεται :) Αν παρόλαυτα θες, θα σε βοηθήσει μια τηλεκάρτα (ή πιστωτική).

 

θα θελα να την προσεξω λιγο παραπανω λογο οτι δεν αλλαζω συχνα συσκευη...............το δοκιμασα αλλα τζιφος ........thanx παντος

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είμαι ψύρας με ότι κινητό είχα στα χέρια μου, αλλά κτλβ πως αυτό ΔΕΝ έχει ανάγκη (η οθόνη του τουλάχιστον) από προστασία. Το σώμα ίσως, του έχω μια full body θηκούλα :)
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε η ice cream sandwich?(Αν την λεω καλα).ΑΥτη τη στιγμη εχω την TheMyth ICS beta 2 lite και το κινητο αργει...:/
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους παιδιά. Γράφω εκ μέρους μια καλής φίλης που έχει το galaxy. Δεν μπορεί να ακούσει φωνή όταν έχει εισερχόμενη κλήση παρα μόνο όταν έχει ανοιχτή ακρόαση. Οι υπόλοιποι ήχοι από οτι ξέρω είναι οκ. Τι μπορεί να φταίει. Είναι hardware ή software πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους παιδιά. Γράφω εκ μέρους μια καλής φίλης που έχει το galaxy. Δεν μπορεί να ακούσει φωνή όταν έχει εισερχόμενη κλήση παρα μόνο όταν έχει ανοιχτή ακρόαση. Οι υπόλοιποι ήχοι από οτι ξέρω είναι οκ. Τι μπορεί να φταίει. Είναι hardware ή software πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Την ένταση δοκίμασε να την ανεβάσει ενώ κάνει κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Την ένταση δοκίμασε να την ανεβάσει ενώ κάνει κλήση?

 

Χαχα Λες? Θα ρωτήσω

 

edit

Οχι δυστυχώς. Μπορούν να την ακούσουν αλλά δεν ακούει παρα μόνο όταν έχει ανοιχτη ακρόαση. Κανείς?

Edited by sakiss
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα κολπακι ωστε να μπει ζελατινα οθονης χωρις να παρει αερα και να κανει φουσκαλες ? γιατι οσο προσεχτικα και νατο κανω εχω χαλασει 4 ζελατινες:rolleyes:

 

Καλησπερα στην παρεα. Εχω το Ace 6 μηνες, (εχει αλλο ενα κ ο αδερφος μου) κ μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος.

 

Στο θεμα μας τωρα. Τοποθετηση ζελατινας!

Στην αρχη, αγχωνομουν αρκετα για να την βαλω οπως πρεπει , αλλα τωρα θελει 'τροπο'. Εγω εχω παρει ζελατινα μαρκας Celly, απο γνωστο πολυκαταστημα, κ μπορω να πω οτι ειναι πολυ καλη κ δεν γρατζουνιεται ευκολα. Τελικα, κατα την γνωμη μου ο καλυτερος τροπος για να τοποθετησεις την ζελατινα ειναι να εχεις το κινητο στο γραφειο οριζοντιως, κ να πιασεις την ζελατινα με τα δυο χερια (αφου εχεις αφαιρεσει ολοκληρη την "ζελατινα νουμερο 1") , αριστερα κ δεξια...απο τις ακρες κ σιγα σιγα να αρχισεις να χαμηλωνεις εως οτου να ερθεις σε αποσταση αναπνοης. Ενα 2ο ατομο μπορει εκεινη την στιγμη να πατησει το κεντρο της ζελατινας κ θα δειτε πραγματικα οτι αρχιζει κ 'βεντουζαρει' η ζελατινα χωρις να αφηνει φουσκαλες. Με αυτον το τροπο θα εχετε βαλει την ζελατινα τελεια, εφαπτομενη σωστα σε καθε ακρη της οθονης.

(αφαιρουμε την "ζελατινα νουμερο 2", κ πλεον εχουμε την ζελατινα στην οθονη)

 

Σημασία εχει να τοποθετηθει τελεια η ζελατινα. Εφοσον το εχεις κανει αυτο, ΑΝ υπαρχει καποια φουσκαλα...ειναι γιατι ακριβως απο κατω εχει μια μικρη σκονιτσα. Αυτο ομως διορθωνεται. Με ενα μικρο κομματακι σελοτεϊπ, πιανουμε απο την ακρη την ζελατινα, κ την ανασηκωνουμε μεχρι να φτασουμε στο σημειο με την φουσκαλα. Αν η σκονη ειναι στην οθονη του κινητου, τοτε την σκουπιζουμε με ενα πανακι. Αν η σκονη ειναι κολλημενη στην ζελατινα, τοτε με ενα δευτερο κομματακι σελοτεϊπ ακουμπαμε την ζελατινα του κινητου απο την μεσα πλευρα κ αρπαζουμε την σκονη. Την διαδικασια αυτη καντε την οσες φορες χρειαστει.

Κατα την διαρκεια της διαδικασιας, μπορει εκει που πας να διορθωσεις μια φουσκαλα, να εμφανιστει μια αλλη. Αρα θελει υπομονη.

 

Σορρυ για το μεγαλο ποστ.

 

Ζητω τα ACE!

 

Υ.Γ. Αν σε καποιους η ζελατινα εχει στραβωκατσει σε μια απο τις 4 γωνιες του κινητου κ κραταει εκει φουσκαλα, τοτε σηκωστε την γωνια κ ψαλιδιστε λιγο την ζελατινα στην ακρη.

Edited by twinsbrothers
Link to comment
Share on other sites

Το πιο καλο μερος για τοποθετηση ζελατινας ειναι το μπανιο :p Βαλτε να τρεξει καυτο νερο για αρκετη ωρα και οι ατμοι θα καθαρισουν το μερος απο σκονη, θα "κατσει" η σκονη που λενε.

 

Παντως εξακολουθω να πιστευω οτι δεν εχει αναγκη απο προστασια οθονης και ειχα την ατυχια να το διαπιστωσω σημερα. Οπως βγηκα απο το αυτοκινητο και πηγα να βαλω το μπουφαν ειχα ξεχασει οτι καπου εκει ηταν το κινητο. Σαν αποτελεσμα, το κινητο σκαει στην ασφαλτο και τελικα καταληγει με την οθονη να δινει φιλακια στο δρομο :p Φοβουμενος τα χειροτερα οταν το σηκωσα, ανακουφιστηκα που ειδα οτι η οθονη δεν ειχε ουτε γρατσουνια! Απο την αλλη, το πλαστικο (ντεμεκ μεταλλικο) πλαισιο εχει εμφανη σημαδια εκει που τελειωνει το πλαστικο και αρχιζει η οθονη. Γενικα, αυτο το πλαισιο ειναι το μονο που θελει προσοχη μιας και τα πρωτα σημαδια στο κινητο σας σιγουρα θα ειναι καπου σε αυτο το πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Το πιο καλο μερος για τοποθετηση ζελατινας ειναι το μπανιο :p Βαλτε να τρεξει καυτο νερο για αρκετη ωρα και οι ατμοι θα καθαρισουν το μερος απο σκονη, θα "κατσει" η σκονη που λενε.

 

Παντως εξακολουθω να πιστευω οτι δεν εχει αναγκη απο προστασια οθονης και ειχα την ατυχια να το διαπιστωσω σημερα. Οπως βγηκα απο το αυτοκινητο και πηγα να βαλω το μπουφαν ειχα ξεχασει οτι καπου εκει ηταν το κινητο. Σαν αποτελεσμα, το κινητο σκαει στην ασφαλτο και τελικα καταληγει με την οθονη να δινει φιλακια στο δρομο :p Φοβουμενος τα χειροτερα οταν το σηκωσα, ανακουφιστηκα που ειδα οτι η οθονη δεν ειχε ουτε γρατσουνια! Απο την αλλη, το πλαστικο (ντεμεκ μεταλλικο) πλαισιο εχει εμφανη σημαδια εκει που τελειωνει το πλαστικο και αρχιζει η οθονη. Γενικα, αυτο το πλαισιο ειναι το μονο που θελει προσοχη μιας και τα πρωτα σημαδια στο κινητο σας σιγουρα θα ειναι καπου σε αυτο το πλαισιο

 

φιλε, κριμα για το περιστατικο, αλλα ευτυχως που δεν επαθε τιποτα!

Η ερωτηση μου ειναι...δεν επαθε τιποτα μα τιποτα η οθονη? δηλ σαν τοτε που ηταν καινουργιο κ αφαιρεσες την μαμα ζελατινα?

 

Ελπιζω να ειναι θετικη η απαντηση σου!

 

Υ.Γ αν ειχες iphone θα εκλαιγες τωρα!. Ζητω τα ACE !!! xexe

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει ίντερνετ μέσω WiFi, τι ρυθμίζουμε; Επίσης η cosmote δεν μου έστειλε οδηγίες για να χρησιμοποιήσω ίντερνετ μέσω 3G; Ποιά είναι τα βήματα ή που μπορώ να τα βρω;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει ίντερνετ μέσω WiFi, τι ρυθμίζουμε; Επίσης η cosmote δεν μου έστειλε οδηγίες για να χρησιμοποιήσω ίντερνετ μέσω 3G; Ποιά είναι τα βήματα ή που μπορώ να τα βρω;

Βάλε τον κωδικό σωστά και θα συνδεθεί στο WiFi. Αν το δίνεις σωστά και συνδέεται στο Wifi δίκτυο αλλά παρόλα αυτά ΔΕΝ έχει internet, κάνε reboot το rooter σου. Για COSMOTE πάρτους ένα τηλ και θα σου στείλουν με email τις ρυθμίσεις (ή αν τις ξέρει κάποιος να μας τις πει εδώ :) )

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει ίντερνετ μέσω WiFi, τι ρυθμίζουμε; Επίσης η cosmote δεν μου έστειλε οδηγίες για να χρησιμοποιήσω ίντερνετ μέσω 3G; Ποιά είναι τα βήματα ή που μπορώ να τα βρω;

 

Για το wifi, δοκιμασε να κανεις τον ρουτερ να μην ζηταει κωδικο. Αν δεις οτι συνδεεται, κ εχεις νετ ...τοτε δοκιμασε να βαλεις κωδικο με WEP. Και αναλογα προχωρας WPA WPA2 ....(και εγω ειχα ενα τετοιο προβλημα, κ τον εκανα WEP τον κωδικο. Βεβαια σε ενα φιλο μου που εχει WPA2 μπαινει ανετα)

 

Για το 3G , κ εγω cosmote εχω. Πριν το ace ειχα ενα νοκια κινητο απλο. Πηρα το ACE κ εβαλα την καρτα μεσα κ επαιξε το 3G κανονικα. (Εστειλα sms, 60 στο 1333 , για αγορα πακετου 60ΜΒ με 3 Ευρω για 30 μερες). Εσυ τι εκανες κ δοκιμασες οτι δεν δουλευει το 3G ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε, κριμα για το περιστατικο, αλλα ευτυχως που δεν επαθε τιποτα!

Η ερωτηση μου ειναι...δεν επαθε τιποτα μα τιποτα η οθονη? δηλ σαν τοτε που ηταν καινουργιο κ αφαιρεσες την μαμα ζελατινα?

 

Ελπιζω να ειναι θετικη η απαντηση σου!

 

Υ.Γ αν ειχες iphone θα εκλαιγες τωρα!. Ζητω τα ACE !!! xexe

 

 

Η οθόνη δέν έχει πρόβλημα απο τις γρατσουνιές αλλα απο το πέσιμο, είναι γυαλί και σπάει άν χτυπήσει καλά

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi, δοκιμασε να κανεις τον ρουτερ να μην ζηταει κωδικο. Αν δεις οτι συνδεεται, κ εχεις νετ ...τοτε δοκιμασε να βαλεις κωδικο με WEP. Και αναλογα προχωρας WPA WPA2 ....(και εγω ειχα ενα τετοιο προβλημα, κ τον εκανα WEP τον κωδικο. Βεβαια σε ενα φιλο μου που εχει WPA2 μπαινει ανετα)

 

Για το 3G , κ εγω cosmote εχω. Πριν το ace ειχα ενα νοκια κινητο απλο. Πηρα το ACE κ εβαλα την καρτα μεσα κ επαιξε το 3G κανονικα. (Εστειλα sms, 60 στο 1333 , για αγορα πακετου 60ΜΒ με 3 Ευρω για 30 μερες). Εσυ τι εκανες κ δοκιμασες οτι δεν δουλευει το 3G ?

 

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια, βρήκα λύση, μου έστειλε τις ρυθμίσεις η Cosmote και όσο για το WiFi δοκίμασα σε καφετέρια σήμερα και ενώ αρχικά δεν έμπαινε αν και πατούσα σωστά τον κωδικό, έκανα την ρύθμιση για WEP/WEPA2 και πλέον είναι οκ :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε, κριμα για το περιστατικο, αλλα ευτυχως που δεν επαθε τιποτα!

Η ερωτηση μου ειναι...δεν επαθε τιποτα μα τιποτα η οθονη? δηλ σαν τοτε που ηταν καινουργιο κ αφαιρεσες την μαμα ζελατινα?

 

Ελπιζω να ειναι θετικη η απαντηση σου!

 

Υ.Γ αν ειχες iphone θα εκλαιγες τωρα!. Ζητω τα ACE !!! xexe

 

H οθονη πραγματικα ειναι σαν τη 1η μερα που το πηρα αλλά με δαχτυλιες :p Γενικα το προσεχω το κινητο αλλά ολο και σε καποια φαση θα ξεχαστεις και θα το εχεις στη τσεπη με κανα κερμα η με κανενα κλειδι. Ε λοιπον η οθονη ακομα δεν εχει ουτε μια γρατσουνια! Το gorilla glass τωρα πια το θεωρω σαν κατι απαραιτητο και θα φροντισω οτι κινητο ειναι να παρω απο δω και στο εξης να ειναι εφοδιασμενο με αυτο. Σιγουρα ενταξει μπορει να σπασει απο καποια τρελη πτωση αλλά στη καθημερινη χρηση δεν ανησυχεις καθολου για γρατσουνιες κτλ. Αν εξαιρεσω το πλαστικο πλαισιο που εχει μερικα σημαδια κατα τα αλλα το κινητο ειναι σαν καινουριο και οσον αφορα την οθονη αλλά και το πισω καλυμα που δεν καταλαβαινει τιποτα

Edited by ^Deadly_Sin^
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια γνώμη έχω κι εγώ. Με σεβασμό στο κινητό, απλά είναι σκυλί!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν είχα τον χρόνο να το ψάξω στο Forum....Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει πώς, μπορώ να κάνω το ξυπνητήρι να χτυπά όταν το κινητό είναι κλειστό? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν είχα τον χρόνο να το ψάξω στο Forum....Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει πώς, μπορώ να κάνω το ξυπνητήρι να χτυπά όταν το κινητό είναι κλειστό? Ευχαριστώ!

 

Δεν μπορείς φίλε μου.. Είναι ένας από τους περιορισμούς του λειτουργικού..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά δεν είχα τον χρόνο να το ψάξω στο Forum....Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει πώς, μπορώ να κάνω το ξυπνητήρι να χτυπά όταν το κινητό είναι κλειστό? Ευχαριστώ!

Αντί να το κλείνεις βάλε το se flight mode. Το ξυπνητήρι θα χτυπήσει κανονικά και η μπαταρία που θα σου καταναλώσει μηδαμινή.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ξαναρωτησω αλλη μια φορα.εχει βγει η ice cream sandwitch (αν την λεωκαλα) για το κινητο μας?

 

Όχι δεν έχει βγει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναρωτησω αλλη μια φορα.εχει βγει η ice cream sandwitch (αν την λεωκαλα) για το κινητο μας?

 

Για το ACE δεν υπάρχει κάτι επίσημο.... λογικά το Ace Plus θα την πάρει. Kάποια στιγμή θα βγει η CM9 Beta.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...