Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Εννοω με μια εφαρμογη να παρει Contacts, λειτουργικο & apps. Οτι υπαρχει μεσα στο κινητο ωστε αν γινει καμια λαλακια να μπορεις να το επαναφερεις ακριβως οπως ηταν χωρις κοπο.

Thnx για την απαντηση φιλε.

To pro τι παρανω δινει σε σχεση με το απλο?

Ξερει κανεις να μου πει παιδια? Απ'οτι ειδα το Titanium ειναι για εφαρμογες αλλα οχι για τα υπολοιπα εκτος κι αν καταλαβα λαθος.

 

Το titanium backup είναι για όλα, θα σε καλύψει πλήρως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ. Σορυ τοτε, απλως επειδη δεν μου το εκανε πια υπεθεσα πως το εχουν διορθωσει...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας παρακαλώ δείτε λίγο το σχόλιο 3703 και προσπαθήστε να με βοηθήσετε..με το titanium backup εσβησα κάποιες εφαρμογές αφού έκανα πρώτα αντίγραφα ασφαλείας κ τρ παταω επαναφορά κ εν γίνεται τίποτα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

 

APN Backup & Restore

http://www.appbrain.com/app/apn-backup-restore/com.riteshsahu.APNBackupRestore

Ενα από τα πρώτα πράγματα που κάνουμε όταν αλλάζουμε rom, είναι να περάσουμε τα ΑΡΝ για mms και mobile data. Τις ρυθμίσεις μας τις δίνει συνήθως ο πάροχος, αλλά είναι μπελάς να τις περνάμε κάθε φορά με το χέρι. Με το συγκεκριμένο πρόγραμμα τραβάμε τα ΑΡΝ που έχουμε ήδη στο κινητό (και ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ) και τα επαναφέρουμε με 1 κλικ στην νέα μας rom.

 

Μήπως να έβαζες και τα Link από το μάρκετ;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας παρακαλώ δείτε λίγο το σχόλιο 3703 και προσπαθήστε να με βοηθήσετε..με το titanium backup εσβησα κάποιες εφαρμογές αφού έκανα πρώτα αντίγραφα ασφαλείας κ τρ παταω επαναφορά κ εν γίνεται τίποτα

 

*ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ* αντιμετώπισα κι εγώ με το Titanium backup, γι' αυτό και πλέον χρησιμοποιώ το AntTek App Manager για δωρεάν "πάγωμα" των system apps. Αν μιλάμε για Market apps, απλά τις εγκαθιστάς πάλι.

 

Μήπως να έβαζες και τα Link από το μάρκετ;

 

Προτιμώ τα links από το appbrain γιατί, πέρα από τα σχόλια των χρηστών του Market, έχει και σχόλια που γίνονται μέσα στο site τα οποία είναι χρήσιμα για να σχηματίσει κάποιος άποψη. Ολες οι εφαρμογές βρίσκονται εύκολα άν τις αναζητήσεις με το όνομά τους μέσα στο Market.

....από την άλλη, δεν είναι κακή ιδέα - δες πάλι το ποστ....

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να μου δειχνει ποσα B MB GB χρησιμοποιω τον μηνα οταν ειμαι στο internet . Δεν θελω να υπερβαινω το δωρεαν ογκο που μου δινει η εταιρια μου.

εαν εχει και ελληνικη γλωσα ακομα ποιο τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να μου δειχνει ποσα B MB GB χρησιμοποιω τον μηνα οταν ειμαι στο internet . Δεν θελω να υπερβαινω το δωρεαν ογκο που μου δινει η εταιρια μου.

εαν εχει και ελληνικη γλωσα ακομα ποιο τελεια.

 

Εχω δοκιμάσει ίσως ό,τι σχετικό κυκλοφοράει - το μόνο που έχω κρατήσει και χρησιμοποιώ είναι το Traffic Counter Extended

http://www.appbrain.com/app/traffic-counter-extended/com.carl.trafficcounter

https://market.android.com/details?id=com.carl.trafficcounter

 

Στα mobile data δουλεύει πολύ αξιόπιστα - το διασταύρωσα σε ανύποπτο χρόνο με τις ειδοποιήσεις που στέλνει η vodafone.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος με το 3D watchdog ....

του ορίζεις και πόσα mb έχεις από τόν πάροχό σου και κάθε αρχή του μήνα μηδενίζει και ξέρεις ανά πάσα στιγμή πόσα έχεις καταναλώσει μέχρι την τρέχουσα ημερομηνία

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη στους διαχειριστές για τον τρόπο γραφής, το κινητό τα εκανε έτσι. τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο titanium backup η AntTek App Manager;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγγνώμη στους διαχειριστές για τον τρόπο γραφής, το κινητό τα εκανε έτσι. τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο titanium backup η AntTek App Manager;

 

Το titanium κάνει πολύ περισσότερα από το Anttek. Εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις. Να θυμίσω ωστόσο ότι για εφαρμογές συζητάμε σε ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω...

Μηπως ξερει κανενας πως να

-βαλω εικονα επαφης

-βαλω ηχο σε καθε επαφη οταν με καλει

-βαλω ηχο μηνυματος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας ρωτησω...

Μηπως ξερει κανενας πως να

-βαλω εικονα επαφης

-βαλω ηχο σε καθε επαφη οταν με καλει

-βαλω ηχο μηνυματος

 

Ρίξε μια ματιά εδώ και θα λύσεις πολλές απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω μια εφαρμογη η οποια να μου δειχνει ποσα B MB GB χρησιμοποιω τον μηνα οταν ειμαι στο internet . Δεν θελω να υπερβαινω το δωρεαν ογκο που μου δινει η εταιρια μου.

εαν εχει και ελληνικη γλωσα ακομα ποιο τελεια.

https://market.android.com/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5yZ3J1ZXQuYW5kcm9pZC5nM3dhdGNoZG9nIl0.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη στους διαχειριστές για τον τρόπο γραφής, το κινητό τα εκανε έτσι. τι πιστεύετε ότι είναι καλύτερο titanium backup η AntTek App Manager;

 

Βάλτα και τα 2 και δοκίμασέ τα - τσάμπα είναι ;-) ...

 

εγώ έχω μείνει ευχαριστημένος με το 3D watchdog ....

του ορίζεις και πόσα mb έχεις από τόν πάροχό σου και κάθε αρχή του μήνα μηδενίζει και ξέρεις ανά πάσα στιγμή πόσα έχεις καταναλώσει μέχρι την τρέχουσα ημερομηνία

 

Απλά επισημαίνω ότι το Traffic Counter Extended μετράει ξεχωριστά mobile data και wifi data, ενώ μετράει και αριθμό sms και λεπτά ομιλίας ...

 

... αλλά, όπως είπε και ο athanaso77 (σ' ευχαριστώ για το #3707), αυτές είναι κουβέντες για άλλο topic.

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

σπυρο τα χω δοκιμασει αλλα περναω κριση επειδη εκανα καποιες εφαρμογες απεγκατασταση αφου εκανα αντιγραφα και δεν κανουν επαναφορα τωρα:ninja: αυτο με το titanium backup.

εν παση περιπτώσει.

μονο ένα μου έμεινε τώρα πως να βαλω εικονα επαφης !

αν ξερει καποιος ειμαι υποχρεος:)

Link to comment
Share on other sites

@tonyreverse

Στην επεξεργασία της επαφής που θέλεις να αντιστοιχίσεις μια φωτογραφία κάνε ταπ (κλικ; πως να το μεταφράσω; ) πάνω στο default εικονίδιο με τον ανώνυμο χαρακτήρα. Μετά ακολούθα τις οδηγίες της συσκευής. Δεν χρειάζεται να είναι σε συγκεκριμένες διαστάσεις γιατί έχει εργαλείο που σου ζητήσει να επιλέξεις (να περικόψεις) πιο τμήμα της φωτογραφίας θέλεις να εμφανίζεται. Είναι απλές, αλλά αν χρειαστείς περισσότερη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

παιδες μπορει καποιοσ να μου εξηγησει τι ακριβως κανει το rom manager???

 

Καλημερα. Στην προκειμενη περιπτωση θα σου βγαλει off το κινητο.

Ειναι για να κανεις backup τη ROM σου κλπ αλλα στο ACE σου "brickαρει" οπως λενε το κινητο, καθως δεν το υποστηριζει. Μακρια λοιπον φιλε μου απο αυτο

Link to comment
Share on other sites

@tonyreverse

Στην επεξεργασία της επαφής που θέλεις να αντιστοιχίσεις μια φωτογραφία κάνε ταπ (κλικ; πως να το μεταφράσω; ) πάνω στο default εικονίδιο με τον ανώνυμο χαρακτήρα. Μετά ακολούθα τις οδηγίες της συσκευής. Δεν χρειάζεται να είναι σε συγκεκριμένες διαστάσεις γιατί έχει εργαλείο που σου ζητήσει να επιλέξεις (να περικόψεις) πιο τμήμα της φωτογραφίας θέλεις να εμφανίζεται. Είναι απλές, αλλά αν χρειαστείς περισσότερη βοήθεια...

 

σ'ευχαριστώ πολύ:D

Link to comment
Share on other sites

Ερώτνηση:

Πως μεταφέρω τηλ.καταλ. από Νοκια 6310i στο Samsung Ace;

Όταν το μεταφέρω με μπλουτουθ μου εμφανίζει στο Σάμσουνγκ, στο όνομα και επίθετο ιερογλυφικά.Πήγα στο Γερ... (δεν γράφω το υπόλοιπο γιατί φοβάμαι την αυστηρότητα) και μου είπαν ότι το Νοκια είναι πολύ παλιό ως μοντέλο και δεν υποστηρίζεται η μεταφορά του τηλ. καταλ.

Απάντνηση;....κάποιος;.........ελεήμον;....

Edited by ejinta
λάθος λέξη
Link to comment
Share on other sites

Ερώτνηση:

Πως μεταφέρω τηλ.καταλ. από Νοκια 6310i στο Samsung Ace;

Όταν το μεταφέρω με μπλουτουθ μου εμφανίζει στο Σάμσουνγκ, στο όνομα και επίθετο ιερογλυφικά.Πήγα στο Γερ... (δεν γράφω το υπόλοιπο γιατί φοβάμαι την αυστηρότητα) και μου είπαν ότι το Νοκια είναι πολύ παλιό ως μοντέλο και δεν υποστηρίζεται η μεταφορά του τηλ. καταλ.

Απάντνηση;....κάποιος;.........ελεήμον;....

 

Επειδή δεν θυμάμαι το 6310 συγχρονίζει με το outlook; Αν ναι το κάνεις μέσω outlook.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.Εχω στα χερια μου ενα galaxy ace ενος φιλου και θελω να του περασω την τελευταια εκδοση γιατι μεσα εχει μια 2.3.3.Ποια εκδοση μου προτεινεται να περασω?Δεν θελω custom rom και τετοια απλα την πιο προσφατη official.Ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να σας ρωτησω κατι.Εχω στα χερια μου ενα galaxy ace ενος φιλου και θελω να του περασω την τελευταια εκδοση γιατι μεσα εχει μια 2.3.3.Ποια εκδοση μου προτεινεται να περασω?Δεν θελω custom rom και τετοια απλα την πιο προσφατη official.Ευχαριστω :)

 

Στο πρώτο post θα βρεις το σχετικό link για 2.3.5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...