Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα περιμένω Νίκο , και στο μεταξύ έχω διαβάσει στο forum σχεδόν δέκα σελίδες φίλους να ταλαιπωρούνται .:X

 

τωρα εκατσα στο pc απο τοτε :lol:

θα γραψω λογικα το βραδυ γιατι βαριεμαι τωρα:rolleyes:

 

για ποιο πραγμα ταλαιπορουνται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία.. πως γίνετε να αλλάξουμε το εικονίδιο της μπαταρίας (για παράδειγμα έχω δει σε άλλους δείχνει και ποσοστό πράγμα που είναι χρήσιμο). Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.. Επισεις η συσκευή μου είναι root.. Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως μπορεί να γίνει αυτό..?

 

Ψαξε για Battery Widget στο Μαρκετ.

 

Δεν ειναι ροοτ, φανταζομαι ηθελες να γραψεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

μόλις διαπίστωσα οτι το τηλέφωνο δουλέυει σε UMTS και όχι σε HDSPA mode και δεν έχω καθόλου ίντερνετ απο Βοντα.... κάτι έκανα λάθος στο φλασάρισμα με το ΟΝτιν υπήρχε επιλογή για να εισάγω 5 αρχεία και είχε μέσα το ραρ μόνο 4 άφησα το PDA κενό και έβαλα τα υπόλοιπα στο Οντιν .... μήπως αυτό φταίει ? τώρα κατεβάζω την 2.3.5 θα έχει και αυτή 5 αρχεία να τα περάσω όλα η πάλι 4 και θα ψάχνομαι ποιό να αφήσω κενό ... έχει κανείς κάποια συμβουλή ?

 

edit. ρε παιδιά μόλις κατέβηκε και έχει μόνο ένα αρχείο μέσα που το βάζω ? WTF

 

edit2. ok το έβαλα σε Single file mode και μπήκε.....

Edited by xDante
Link to comment
Share on other sites

μόλις διαπίστωσα οτι το τηλέφωνο δουλέυει σε UMTS και όχι σε HDSPA mode και δεν έχω καθόλου ίντερνετ απο Βοντα.... κάτι έκανα λάθος στο φλασάρισμα με το ΟΝτιν υπήρχε επιλογή για να εισάγω 5 αρχεία και είχε μέσα το ραρ μόνο 4 άφησα το PDA κενό και έβαλα τα υπόλοιπα στο Οντιν .... μήπως αυτό φταίει ? τώρα κατεβάζω την 2.3.5 θα έχει και αυτή 5 αρχεία να τα περάσω όλα η πάλι 4 και θα ψάχνομαι ποιό να αφήσω κενό ... έχει κανείς κάποια συμβουλή ?

 

edit. ρε παιδιά μόλις κατέβηκε και έχει μόνο ένα αρχείο μέσα που το βάζω ? WTF

 

edit2. ok το έβαλα σε Single file mode και μπήκε.....

 

καλα αφησες το pda? αυτο ειναι η ρομ και ο κερνελ..

παλι καλα που εχεις κινητο ακομα..!

Link to comment
Share on other sites

καλα αφησες το pda? αυτο ειναι η ρομ και ο κερνελ..

παλι καλα που εχεις κινητο ακομα..!

 

 

που να δείς την πρώτη φορά που έβαλα το ένα αρχείο της 2.3.3 που βρήκα στο πρώτο κουτάκι και το κινητό έκανε Reboot συνέχεια :lol: τα χρειάστηκα αφού δεν πήγε αξιομακάριστο .... πάλι καλά έκανα αυτά που είπες σε προηγούμενο θρεαντ και ολα οκ 2.3.5 και δουλεύει και το ιντερνετ 3g ...... δεν ήξερα και όντας ημιμαθής προσπάθησα να το φλασάρω τώρα θα κάνω και Factory reset και Wipe Davlink cashe ......

θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι καιρό τώρα γι αυτή τη συσκευή κι αν θέλετε μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες.

 

1. Έχει μείνει στη 2.2 επίσημα; Αν όχι ποια η τελευταία επίσημη έκδοση λειτουργικού;

2. Έχει κάποιο σοβαρό θέμα hardware; (στο galaxy 3 έχω σοβαρότατο θέμα wi-fi κάθε 5 λεπτά ανοιγοκλείνω για να δουλέψει)

3. σε αυτή την κατηγορία τιμής, υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο που να το χτυπά στα ίσα;

4. Από μπαταρια πως πάει; Βαστάει μια μέρα με 4-5 ώρες ίντερνετ;

5. Η συσκευασία έχει ταχυφορτιστή; Θέλει παραπάνω από μια - μιαμιση ώρα για να φορτίσει φουλ;

Edited by mikelangelo
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι καιρό τώρα γι αυτή τη συσκευή κι αν θέλετε μπορείτε να μου λύσετε κάποιες απορίες.

 

1. Έχει μείνει στη 2.2 επίσημα; Αν όχι ποια η τελευταία επίσημη έκδοση λειτουργικού;

2. Έχει κάποιο σοβαρό θέμα hardware; (στο galaxy 3 έχω σοβαρότατο θέμα wi-fi κάθε 5 λεπτά ανοιγοκλείνω για να δουλέψει)

3. σε αυτή την κατηγορία τιμής, υπάρχει κάποιο άλλο μοντέλο που να το χτυπά στα ίσα;

4. Από μπαταρια πως πάει; Βαστάει μια μέρα με 4-5 ώρες ίντερνετ;

5. Η συσκευασία έχει ταχυφορτιστή; Θέλει παραπάνω από μια - μιαμιση ώρα για να φορτίσει φουλ;

 

1. εχει παρει 2 επισημες ελληνικες 2.3.3 kpp και kpy

2. οχι

3. σαφως, ideos x5 και το επομενο απο αυτο που το περιμενουμε το ideos x5 pro (με επεξεργαστη 1ghz αντι για 800)

4. αθλια δεν κραταει καθολου

5. οχι φορτιζει σε περιπου 2μιση ωρες αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λοιπόν για το setcpu. Εγκατέστησε το ...

Τίποτε αντίστοιχο αλλά free υπάρχει βρε παιδιά?

(Το Setcpu θέλει φράγκα... :( )

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Τίποτε αντίστοιχο αλλά free υπάρχει βρε παιδιά?

(Το Setcpu θέλει φράγκα... :( )

 

Αγόρασε το! Αξίζει! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε το! Αξίζει! :)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

OK θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου...

Εφ όσον νομίζετε βρε παιδιά οτι αξίζει, θα το περάσω...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλα οκ..η μπαταρια ειναι ελεεινη,αλλα μετα απο φουλ φορτιση,να ανοιγω το κινητο και να εχει battery status..95%!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ρε παιδια ειμαι αρχαριος και αποφασισα να κανω root το ace..ακολουθω πιστα τον οδηγο στη σελιδα 71 αλλα ενω εχω εγκαταστησει πιστα το samsung kies στο pc οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι αντιμετωπιζει προβλημα και ζηταει συγνωμη αλλα δεν μπορει να ανοιξει κ να στειλω αναφορα και τα γνωστα..γιατι το κανει αυτο?ολοι το εχετε κανει root,ας με βοηθησει καποιος και μενα που παιδευομαι.. εχω xp,τι παει λαθος?αλλαξε το kies?

 

Σας παρακαλω ρε παιδια ειμαι αρχαριος και αποφασισα να κανω root το ace..ακολουθω πιστα τον οδηγο στη σελιδα 71 αλλα ενω εχω εγκαταστησει πιστα το samsung kies στο pc οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι αντιμετωπιζει προβλημα και ζηταει συγνωμη αλλα δεν μπορει να ανοιξει κ να στειλω αναφορα και τα γνωστα..γιατι το κανει αυτο?ολοι το εχετε κανει root,ας με βοηθησει καποιος και μενα που παιδευομαι.. εχω xp,τι παει λαθος?αλλαξε το kies?

 

εχω το 2.2.1 να σας πω αν λεει κατι αυτο..:(

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω ρε παιδια ειμαι αρχαριος και αποφασισα να κανω root το ace..ακολουθω πιστα τον οδηγο στη σελιδα 71 αλλα ενω εχω εγκαταστησει πιστα το samsung kies στο pc οταν παω να το ανοιξω μου λεει οτι αντιμετωπιζει προβλημα και ζηταει συγνωμη αλλα δεν μπορει να ανοιξει κ να στειλω αναφορα και τα γνωστα..γιατι το κανει αυτο?ολοι το εχετε κανει root,ας με βοηθησει καποιος και μενα που παιδευομαι.. εχω xp,τι παει λαθος?αλλαξε το kies?

 

το kies που κολλαει στο ολο θεμα δεν μπορω να καταλαβω.

το kies το βαζεις στο pc για να εχεις τους drivers. οταν φλασαρεις το κινητο η κανεις ροοτ κλπ, το kies ΔΕΝ πρεπει να ειναι ανοιχτο ουτε να τρεχει στο παρασκηνιο

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εχω μαζεμένες απορίες κι όποιος ξέρει ας απαντήσει παρακαλώ:

 

2) Υπάρχει τρόπος να ΜΗΝ απενεργοποιείται η κάμερα όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από το 15% ?

Δε με νοιάζει αν φαίνεται λίγο το 15% για τη samsung.

Για εμένα είναι αρκετό αν απλά θέλω να τραβήξω μία φωτογραφία...

 

 

Λοιπον Yoda, βρηκα μια λυση τυχαια, επειδη ειχα το ιδιο προβλημα,

υπαρχει μια εφαρμογη στο market: DailyRoads Voyager

https://market.android.com/details?id=com.dailyroads.v&feature=related_apps

με αυτη εχεις την δυνατοτητα να τραβας φωτο και βιντεο ακομα και με 1% μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε το! Αξίζει! :)

Ακολούθησα τη συμβουλή σου...

Το πήρα και το έβαλα... Εκανα underclock και βλέπουμε

 

Καλα οκ..η μπαταρια ειναι ελεεινη,αλλα μετα απο φουλ φορτιση,να ανοιγω το κινητο και να εχει battery status..95%!!!

Γι αυτό ακριβώς βάραγα κι εγώ το κεφάλι μου μερικές σελίδες πίσω...

Φρίκη!

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

επιτελους τα καταφερα αφου βλεπω πλεον το εικονιδιο superuser,ηταν πανευκολο τελικα..να ρωτησω,τωρα αξιζει να αναβαθμισω το android απο 2.2.1 που ειναι η' οχι?αν ναι μπορειτε να μου παραθεσετε τον οδηγο ωστε να το κανω?εχω διαβασει 167 σελιδες κ χω λαλησει χιλια συγνωμη
Link to comment
Share on other sites

επιτελους τα καταφερα αφου βλεπω πλεον το εικονιδιο superuser,ηταν πανευκολο τελικα..να ρωτησω,τωρα αξιζει να αναβαθμισω το android απο 2.2.1 που ειναι η' οχι?αν ναι μπορειτε να μου παραθεσετε τον οδηγο ωστε να το κανω?εχω διαβασει 167 σελιδες κ χω λαλησει χιλια συγνωμη

 

Εγώ πιστεύω ότι η 2.2 είναι καλύτερη τις 2.3 που έχουμε μέχρι τώρα.

Αν βέβαια θέλεις να αναβαθμίσεις γιατί δεν το συνδέεις στο πσ και να κάνεις το update με το kies;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. εχει παρει 2 επισημες ελληνικες 2.3.3 kpp και kpy

2. οχι

3. σαφως, ideos x5 και το επομενο απο αυτο που το περιμενουμε το ideos x5 pro (με επεξεργαστη 1ghz αντι για 800)

4. αθλια δεν κραταει καθολου

5. οχι φορτιζει σε περιπου 2μιση ωρες αν θυμαμαι καλα

 

Ξενέρωμα τα 2 τελευταία και ειδικά το 4. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Yoda, βρηκα μια λυση τυχαια, επειδη ειχα το ιδιο προβλημα,

υπαρχει μια εφαρμογη στο market: DailyRoads Voyager

https://market.android.com/details?id=com.dailyroads.v&feature=related_apps

με αυτη εχεις την δυνατοτητα να τραβας φωτο και βιντεο ακομα και με 1% μπαταρια.

 

εγώ έχω αυτό ! lgCamera

https://market.android.com/details?id=rubberbigpepper.lgCamera&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Σε 3gp format τραβαει video ο ασσος;

 

ναι τραβάει

δες αυτό --> https://market.android.com/details?i...=search_result

 

 

στις ρυθμισεις μπορείς να επιλέξεις 3GPP ή MPEG4.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αγορα το SetCPU καλο ειναι να το αγορασετε μιας και ειναι αξιολογη εφαρμογη αλλά να ξερετε οτι για τα μελη του xda ειναι δωρεαν και το κατεβαζετε απο το thread του http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505419 . Το λεω για οσους θελουν να δοκιμασουν κατι πριν κανουν donation κτλ :happy:
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για το Titanium backup:

Στο τέλος της λίστας των εγκατεστημένων εφαρμογών έχει και μία λίστα των εφαρμογών που είχα κάποτε και που έχω διαγράψει!

Πως τα καθαρίζουμε τελείως αυτά?

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Λέω να περάσω την 2.3.5 από ότι είδα είναι και KIES που σημαίνει επίσημη ε; Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...