Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε σήμερα νέα έκδοση KIES: 2.0.2.11071_128_2

Σπεύσατε να αναβαθμίσετε...

;)

 

Τι το διαφορετικό έχει?Ή είναι ένα απλό update?

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα...εχω την εκδοση 2.3.4 Android...αλλα θελω να βγαλω καποιες εφαρμογες απο το κινητο...ειναι 2 και ειναι στα ρωσσικα....!!!!Υπαρχει καποιος τροπος η πρεπει να γινω root...?

 

Για τέτοια πειράγματα (όπως ειπώθηκε) το root είναι απαραίτητο, μετά όμως με μια απλή εφαρμογή (πχ. AntTek App Manager) μπορείς να απεγκαταστήσεις εύκολα ότι δεν θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οντως τις εβγαλα τις stock εφαρμογες που ηταν στα ρωσσικα....με root και το Titanium...!Εβγαλα και 2-3 αλλες του κινητου Book Store και αλλη μια που δεν την θυμαμαι...Ξερει κανεις αλλη καμια που να ειναι stock στο κινητο και να καταλωνει πορους και να μην χρειαζεται...για να την βγαλουμε...?

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την καλη διαθεση ας μου απαντησει :O

 

1)Mεσω kies έχει βγει η 2.3.3 για update?

2)Το root γίνεται με superoneclick?

3)Ενα link με τους drivers?

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

για σας πως μπορώ να περάσω εφαρμογές από την κάρτα μνήμης του τηλεφώνου σε sd κάρτα....

από διαχείριση εφαρμογών δεν μου περνάει καμια εφαρμογή.....θέλω να κατεβάσω διαφορα παιχνίδια αλλα θέλω να τα έχω στην εξωτερική κάρτα για να μην γεμίζει η μνήμη του

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την καλη διαθεση ας μου απαντησει :O

 

1)Mεσω kies έχει βγει η 2.3.3 για update?

2)Το root γίνεται με superoneclick?

3)Ενα link με τους drivers?

 

1)Δεν ειναι απο το ΚΙΕS δεν ειναι επισημη!

2)Με το SuperOneClick εβγαζε error στην 2.3.4 GB και βρηκα ενα αλλο τροπο βαζεις ενα .zip στην sd και bootαρει απο εκει και κανει το root

3)Τα link θα σου τα στειλω με pm....αμα θες

 

Y.Γ Εισαι στο 360-gr???

Edited by janzero

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

για σας πως μπορώ να περάσω εφαρμογές από την κάρτα μνήμης του τηλεφώνου σε sd κάρτα....

από διαχείριση εφαρμογών δεν μου περνάει καμια εφαρμογή.....θέλω να κατεβάσω διαφορα παιχνίδια αλλα θέλω να τα έχω στην εξωτερική κάρτα για να μην γεμίζει η μνήμη του

 

 

Πρεπει να εισαι root και με το TitaniumBackup γινεται....

Galaxy S3 LTE

ROM[XXBMD4][JB 4.1.2][rXTREME.v9.0]

Perseus Kernel

Link to comment
Share on other sites

1)Δεν ειναι απο το ΚΙΕS δεν ειναι επισημη!

2)Με το SuperOneClick εβγαζε error στην 2.3.4 GB και βρηκα ενα αλλο τροπο βαζεις ενα .zip στην sd και bootαρει απο εκει και κανει το root

3)Τα link θα σου τα στειλω με pm....αμα θες

 

Y.Γ Εισαι στο 360-gr???

 

Τhanks για το Pm :)

 

Y.Γ. Eιμαι φίλε μου: DJTaurus

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την καλη διαθεση ας μου απαντησει :O

 

1)Mεσω kies έχει βγει η 2.3.3 για update?

2)Το root γίνεται με superoneclick?

3)Ενα link με τους drivers?

 

Η επισημη μεσω κιες ειναι η 2.3.3 KPN που κυκλοφορησε στην Ισπανια. Αν και δεν τη δοκιμασα ακομα αρκετοι χρηστες αναφερουν πως εχουν στρωσει διαφορα bugs κτλ που ειχε η 2.3.4KPH που ειναι leaked. Εγω προσωπικα εχω τη 2.3.4KPH αλλά ψηνομαι να περασω την kpn μεσω odin.

 

What's the difference of 2.3.3 KPN to 2.3.4 KPH?

 

2.3.3 KPN is an official Samsung firmware release dated July 13, 2011 while 2.3.4 KPH is a leaked firmware dated June 2, 2011.

2.3.3 has lots of bug fixes including the Wifi SOD that plagues a lot of Galaxy Ace users. If you don't want your phone to turn off for no reason at all, go 2.3.3 KPN.

2.3.4's only advantage is the video call on Gtalk. If you don't use this feature, might as well go to 2.3.3 KPN since 2.3.4 KPH doesn't have the bug fixes of KPN.

 

Το superoneclick δεν πιανει, εγω εχω περασει το cf-root. Υπαρχει και για την kph και για την kpn

Link to comment
Share on other sites

Η επισημη μεσω κιες ειναι η 2.3.3 KPN που κυκλοφορησε στην Ισπανια. Αν και δεν τη δοκιμασα ακομα αρκετοι χρηστες αναφερουν πως εχουν στρωσει διαφορα bugs κτλ που ειχε η 2.3.4KPH που ειναι leaked. Εγω προσωπικα εχω τη 2.3.4KPH αλλά ψηνομαι να περασω την kpn μεσω odin.

 

What's the difference of 2.3.3 KPN to 2.3.4 KPH?

 

2.3.3 KPN is an official Samsung firmware release dated July 13, 2011 while 2.3.4 KPH is a leaked firmware dated June 2, 2011.

2.3.3 has lots of bug fixes including the Wifi SOD that plagues a lot of Galaxy Ace users. If you don't want your phone to turn off for no reason at all, go 2.3.3 KPN.

2.3.4's only advantage is the video call on Gtalk. If you don't use this feature, might as well go to 2.3.3 KPN since 2.3.4 KPH doesn't have the bug fixes of KPN.

 

Το superoneclick δεν πιανει, εγω εχω περασει το cf-root. Υπαρχει και για την kph και για την kpn

Ok κατεβασα την 2.3.3 KPN.Root εδω λεει για εναν ευκολο τροπο για 2.3.3/2.3.4......με ενα zip.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034145

Link to comment
Share on other sites

Ok κατεβασα την 2.3.3 KPN.Root εδω λεει για εναν ευκολο τροπο για 2.3.3/2.3.4......με ενα zip.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1034145

 

Δεν το δοκιμασα αυτο αλλά φανταζομαι θα δουλευει (κατι ξερουν αυτοι στο xda ;) ) . Αν δεν σου κανει κοπο να μας πεις εντυπωσεις απο kpn :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκιμασα αυτο αλλά φανταζομαι θα δουλευει (κατι ξερουν αυτοι στο xda ;) ) . Αν δεν σου κανει κοπο να μας πεις εντυπωσεις απο kpn :O

Δυστυχως δεν ειναι δικο μου το κινητο απλως θα την περασω σε ενα φιλαρακι.Τhanks για την προτροπη να βαλω την 2.3.3.....δεν το ηξερα αυτο με τα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα το AntTek App Manager και απεγκατεστησα της εφαρμογες της vodaf. Με το titanium μπορω να μεταφερω οποια εφαρμογη θελω στην sd καρτα; θα εχω προβληματα μετα. Ειμαι root με το superoneclick!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα το AntTek App Manager και απεγκατεστησα της εφαρμογες της vodaf. Με το titanium μπορω να μεταφερω οποια εφαρμογη θελω στην sd καρτα; θα εχω προβληματα μετα. Ειμαι root με το superoneclick!

 

Μη παρεις φορα και τα πας ολα στη καρτα, ειναι μερικες εφαρμογες (και τα widgets) που πρεπει να ειναι στη μνημη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Μη παρεις φορα και τα πας ολα στη καρτα, ειναι μερικες εφαρμογες (και τα widgets) που πρεπει να ειναι στη μνημη του κινητου.

στην μνημη του κινητου ειναι τωρα οι χαρτες(10,42μβ) facebook(10mb) gmail (4,7mb) market (3,3mb) flashlight (2.3mb) καιροs (1,7mb) 3g wachdog (816kb) ringdroid (508kb) ad free (116kb) και το com.sec.android.app (228κβ) συνολο απο 180,9μβ διαθεσιμα τα 37 .9 ειναι free. ειναι σωστο αυτο;

Μπορω να ελευθερωσω αλλο χωρο πηγαινοντας καποια απο τις παραπανω στην καρτα; Ολες οι παραπανω ειναι αναβαθμισμενες στις τελευταιες εκδοσεις !

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Τι το διαφορετικό έχει?Ή είναι ένα απλό update?

 

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Δυστυχώς ΔΕΝ ξέρω.

:(

 

Οπως πάντα η samsung "το έχει σε κακό" να βάλει release notes

:mad:

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προκειτε να παρω δωρο σε συναδελφο απο δουλεια μια θηκη κ ενα ενσυρματο Handsfree

Τι να επιλεξω απο καποιο e-shop?? (δεδομενου οτι για το handsfree κυριως δεν ξερω υποδοχες κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,πως γίνεται να φτιάξω φάκελο στο μενού και να πετάξω μέσα κάποια αρχεία που θέλω???Επίσης γίνεται να αλλάξω και εικονίδιο του φακέλου αυτού να είναι πιο ωραίο εμφανισιακά?Το πρώτο με ενδιαφέρει κυρίως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,πως γίνεται να φτιάξω φάκελο στο μενού και να πετάξω μέσα κάποια αρχεία που θέλω???Επίσης γίνεται να αλλάξω και εικονίδιο του φακέλου αυτού να είναι πιο ωραίο εμφανισιακά?Το πρώτο με ενδιαφέρει κυρίως.

 

Δεν γίνεται,μόνο στην homescreen μπορείς.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση,πως γίνεται να φτιάξω φάκελο στο μενού και να πετάξω μέσα κάποια αρχεία που θέλω???Επίσης γίνεται να αλλάξω και εικονίδιο του φακέλου αυτού να είναι πιο ωραίο εμφανισιακά?Το πρώτο με ενδιαφέρει κυρίως.

 

Μόνο με κάποιον launcher(go launcher πχ) γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

μια ερώτηση (ελπίζω εύκολη).....

Έχω στο ACE την 2.3.4 και χθες προσπάθησα να του βάλω την 2.3.3 S5830XWKPKN μέσω odin.... αλλά μετά το update το τηλέφωνο έσκαγε συνέχεια όταν άνοιγε με error sto "process com.sec.android.ugl " Τελικά αναγκάστηκα και του ξαναπέρασα τη 2.3.4

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω την PKN ? και φυσικά αν έχει νόημα

 

Ευχαριστώωωωω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Προκειτε να παρω δωρο σε συναδελφο απο δουλεια μια θηκη κ ενα ενσυρματο Handsfree

Τι να επιλεξω απο καποιο e-shop?? (δεδομενου οτι για το handsfree κυριως δεν ξερω υποδοχες κτλ)

 

Καποιος για βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει επισημη αναβαθμιση του λογισμικου για το συνδεσα μεσω κιες και δεν μου εβγαλε τιποτα και λεει οτι το λογισμικο ειναι το πιο προσφατο?
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει επισημη αναβαθμιση του λογισμικου για το συνδεσα μεσω κιες και δεν μου εβγαλε τιποτα και λεει οτι το λογισμικο ειναι το πιο προσφατο?

Oχι! Δεν έχει βγεi ακόμη.

Επίσημα είμαστε στο 2.2 (Froyo)

 

Mια ερώτηση σε όσους έχουν αναβαθμίσει (από αλλού ;) )

Μετά την αναβάθμιση χάνουμε τα πάντα και πρέπει να τα ξαναπεράσουμε από την αρχή?

(Προγράμματα-Επαφές-Ραντεβού)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...