Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι και εγώ κάτοχος του νέου αυτού εκπληκτικού κινητού. Το μόνο πρόβλημα είναι η μπαταρία και ήδη παρήγγειλα μια 1500 από το ebay. Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί αδειάζει τόσο γρήγορα , έβαλα και το Booster και απενεργοποίησα και κάποιες εφαρμογές στη διαχείριση όπως γράψατε, και παρόλα αυτά αδειάζει γρήγορα. Τώρα απενεργοποίησα τη χρήση ασύρματου δικτύου να μην είναι δηλαδή στο αυτόματο και περιμένω να δω. Αρχική φόρτιση έκανα γύρω στις 14 ώρες, ελπίζω να μην χάλασα την μπαταρία !!! δεύτερη φόρτιση κανονικά κανά 2 ώρο μέχρις ότου η ένδειξη δείξει πως είναι φορτισμένο. Έχω επίσης και μια δεύτερη απορία. Κατά λάθος έσβησα το εικονίδιο Επαφές κάτω κάτω που είναι, όχι στο main menu που το διαμορφώνουμε όπως εμείς θέλουμε, εννοώ στην κάτω μπάρα που είναι τα εικονίδια της αυτόματης κλήσης, των μηνυμάτων και του μενού. Πώς ξαναβάζουμε εκείνο των επαφών; ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω επίσης και μια δεύτερη απορία. Κατά λάθος έσβησα το εικονίδιο Επαφές κάτω κάτω που είναι, όχι στο main menu που το διαμορφώνουμε όπως εμείς θέλουμε, εννοώ στην κάτω μπάρα που είναι τα εικονίδια της αυτόματης κλήσης, των μηνυμάτων και του μενού. Πώς ξαναβάζουμε εκείνο των επαφών; ευχαριστώ πολύ

 

 

Θα πας στο main menu θα πατήσεις το αριστερό πλήκτρο>επεξεργασία και θα σύρεις το εικονίδιο των επαφών στο κάτω μέρος.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται επειδή βγαίνει η ένδειξη κατάργηση στο κάτω μέρος :( μόνο σε ολόκληρη την οθόνη μπορώ να το σύρω και όχι στο κάτω μέρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω στα χερια μου ενα galaxy ace απο την Παρασκευη.Για αρχη θα σας πω οτι απλα εχει μεσα android 2.3.3 και τραβαει βιντεο 640χ480.Οτιδηποτε αλλο θα σας ενημερωσω μιας και διαβαζω ακομα το θεμα ειναι και 91 σελιδες.

 

Καλοριζικο και καλως μας βρηκες :-)

Κανε τον κοπο και πεσμου...

Το πηρες απο Ελλαδα 'η το εφερες απο εξωτερικο?

Ηταν στο κουτι του? => μαμισια η Gingerbread?

Ποια εκδοση της 2.3.3 εχει μεσα?

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και καλως μας βρηκες :-)

Κανε τον κοπο και πεσμου...

Το πηρες απο Ελλαδα 'η το εφερες απο εξωτερικο?

Ηταν στο κουτι του? => μαμισια η Gingerbread?

Ποια εκδοση της 2.3.3 εχει μεσα?

 

Καλημερα.Καλως σας βρηκα και ευχαριστω.Το κινητο το πηρα απο Ελλαδα κανονικα απο γνωστη σλυσιδα καταστηματων , ηταν στου κουτι του κανονικα μαμισια δηλαδη η gingerbread.Αν εννοεις εκδοση αυτο S5380XWKP6.Οτι αλλο θελεται εδω ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται επειδή βγαίνει η ένδειξη κατάργηση στο κάτω μέρος :( μόνο σε ολόκληρη την οθόνη μπορώ να το σύρω και όχι στο κάτω μέρος

 

Δοκίμασε να το κάνεις πρώτα shortcut στην αρχική οθόνη (το πατάς πολύ ώρα στο main menu) και μετά από εκεί να το σύρεις κάτω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να στειλω MMS. εχω συνδεση με την vodafone. μηπως ξερει κανεις εαν η vodafone στελνει τις ρυθμησεις στο κινη το η ξερει καποιος να μου τις πει να τις περασω. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Καλως σας βρηκα και ευχαριστω.Το κινητο το πηρα απο Ελλαδα κανονικα απο γνωστη σλυσιδα καταστηματων , ηταν στου κουτι του κανονικα μαμισια δηλαδη η gingerbread.Αν εννοεις εκδοση αυτο S5380XWKP6.Οτι αλλο θελεται εδω ειμαι

 

Καποιες ακομα ερωτησεις...

- Εχεις στο κινητο εφαρμογες του παροχου σου, π.χ. vodafone menu 'η κατι αναλογο?

- Η καμερα βγαζει καθαρες κοντινες φωτογραφιες 'η φαινονται σαν να μην ειναι εστιασμενες?

- Με wifi εχεις παιξει καθολου? Προβληματα εχεις?

- Η μπαταρια σου κραταει 2-3 μερες? Αν σε βγαζει παραπανω, γραψε αν μπορεις λιγα πραγματα για την χρηση που του κανεις.

 

...Και η ερωτηση των πολλων ευρω...

Μπορουμε να την περασουμε αυτη την εκδοση χωρις KIES? Νομιζω οτι δεν υπαρχει στο samfirmware...

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Καποιες ακομα ερωτησεις...

- Εχεις στο κινητο εφαρμογες του παροχου σου, π.χ. vodafone menu 'η κατι αναλογο?

- Η καμερα βγαζει καθαρες κοντινες φωτογραφιες 'η φαινονται σαν να μην ειναι εστιασμενες?

- Με wifi εχεις παιξει καθολου? Προβληματα εχεις?

- Η μπαταρια σου κραταει 2-3 μερες? Αν σε βγαζει παραπανω, γραψε αν μπορεις λιγα πραγματα για την χρηση που του κανεις.

 

...Και η ερωτηση των πολλων ευρω...

Μπορουμε να την περασουμε αυτη την εκδοση χωρις KIES? Νομιζω οτι δεν υπαρχει στο samfirmware...

 

Το κινητο ειναι μια σκετη συσκευη χωρις καμια εφαρμογη απο κανεναν παροχο.Μαλλον ευτηχως κιολας.

Η καμερα δεν βγαζει καλες κοντινες φωτος σε χαμηλο φωτισμο που μολις δοκιμασα.Θα το τεσταρω παλι ομως.

Με wifi πρεπει να μπηκα σιγουρα 15 φορες για μικρο χρονικο διαστημα γυρω στο 5λεπτο ας πουμε η καθε φορα και δεν μου εκανε το παραμικρο θεμα.

Η μπαταρια μου αυτην την στιγμη κραταει γυρω στην μιαμισι μερα αλλα με το bluetooth ανοιχτο ολη μερα μιας και χρησιμοποιω ακουστικο και ολο και κατι ψαχνω και πειραζω συνεχεια μιας και διαβαζω ακομα αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς στο κινητό μας το viber??Δουλεύει κανονικά ή δημιουργεί κάποιο πρόβλημα??Γιατί σε μερικά κινητά διάβασα ότι δημιουργεί...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μετα απο ~3 μηνες χρησης του ACE(αγορα απο UK) μπορω να πω τα εξης:

-πολυ καλο για την τιμη του(230 ευρω τοτε)

-δε φτανει βεβαια το S (το εχει φιλος) σε ποιοτητα εικονας/μνημη/επεξεργαστη

-μπερδευει λιγο τους αρχαριους με το Αντροιντ(εχει 2.2.1) αλλα μετα οκ

-μου επεσε 2 φορες απο υψος 1μ, αλλα αντεξε.

-το φορτωσα ενα σωρο εφαρμογες+ παιδικα και δε μασαει.

-καμερα μετρια σε ποιοτητα (αν και 5MPxel), το ιδιο και για το βιντεο(ειδα βιντεο του S σε HD και επαθα πλακα). ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ το οτι δεν εχει ζοομ!

Εχει βεβαια closeup(ειναι η λειτουργια Τ)

-Παντως με το ΜΟΒΟ PLAYER βλεπω τα παντα απο ταινιες .avi+ .srt με πολυ καλη εικονα και μαλιστα αλλαξα γραμματοσειρα κ χρωμα στους υποτιτλους

-αλλο ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ το θεμα MMS(δεν καταφερα ακομα να λαβω ή να στειλω, αν και βρηκα τις αναγκαιες ρυθμισεις στο διαδικτυο)

-Το κινητο ΔΕΝ εχει αισθητηρα φωτεινοτητας, πραγμα που σε αναγκαζει να ψαχνεις για σκια οταν εισαι εξω, ή να τυφλωνεσαι το βραδυ(ρυθμισεις/οθονη/φωτεινοτητα)

-Μπαταρια της 1 ως 1,5 μερας. Το προβλημα το ελυσα με εβαυ, αγοραζοντας 2 μπαταριες 1500ρες+1 εξωτερικο φορτιστη τοιχου=~10ευρω.

Δεν ειδα κ μεγαλη διαφορα απο τη 1350ρα σε διαρκεια. Ομως εχω μαζι μου 1+2 εφεδρικες μπαταριες κ δεν ξεμενω ποτε.

-τελος, προβλημα για μενα ειναι οι απο κατω ανοικτες εφαρμογες. Εβαλα killer, αλλα Skype, mobo player, history eraser εξακολουθουν να τρεχουν(αν ξερει καποιος τη λυση ας μου πει)

Σε γενικες γραμμες ειναι μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ αγορα για καποιον που θελει να ειναι in χωρις να διαθεσει πολλα λεφτα, μιας και η τεχνολογια τρεχει απιστευτα και του χρονου το εν λογω κινητο(οπως και αλλα) θαναι για τον καδο ανακυκλωσης(δες 2πλοπυρηνα κ δε συμμαζευεται).

Edited by bau05
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ! ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΟΛΙΣ ΞΕΦΟΡΤIΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΓΙΑ 8ΩΡΕΣ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ 'Η ΚΑΙ 4-5 ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ; Edited by mn230506
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μετα απο ~3 μηνες χρησης του ACE(αγορα απο UK) μπορω να πω τα εξης:

-πολυ καλο για την τιμη του(230 ευρω τοτε)

-δε φτανει βεβαια το S (το εχει φιλος) σε ποιοτητα εικονας/μνημη/επεξεργαστη

-μπερδευει λιγο τους αρχαριους με το Αντροιντ(εχει 2.2.1) αλλα μετα οκ

-μου επεσε 2 φορες απο υψος 1μ, αλλα αντεξε.

-το φορτωσα ενα σωρο εφαρμογες+ παιδικα και δε μασαει.

-καμερα μετρια σε ποιοτητα (αν και 5MPxel), το ιδιο και για το βιντεο(ειδα βιντεο του S σε HD και επαθα πλακα). ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ το οτι δεν εχει ζοομ!

Εχει βεβαια closeup(ειναι η λειτουργια Τ)

-Παντως με το ΜΟΒΟ PLAYER βλεπω τα παντα απο ταινιες .avi+ .srt με πολυ καλη εικονα και μαλιστα αλλαξα γραμματοσειρα κ χρωμα στους υποτιτλους

-αλλο ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ το θεμα MMS(δεν καταφερα ακομα να λαβω ή να στειλω, αν και βρηκα τις αναγκαιες ρυθμισεις στο διαδικτυο)

-Το κινητο ΔΕΝ εχει αισθητηρα φωτεινοτητας, πραγμα που σε αναγκαζει να ψαχνεις για σκια οταν εισαι εξω, ή να τυφλωνεσαι το βραδυ(ρυθμισεις/οθονη/φωτεινοτητα)

-Μπαταρια της 1 ως 1,5 μερας. Το προβλημα το ελυσα με εβαυ, αγοραζοντας 2 μπαταριες 1500ρες+1 εξωτερικο φορτιστη τοιχου=~10ευρω.

Δεν ειδα κ μεγαλη διαφορα απο τη 1350ρα σε διαρκεια. Ομως εχω μαζι μου 1+2 εφεδρικες μπαταριες κ δεν ξεμενω ποτε.

-τελος, προβλημα για μενα ειναι οι απο κατω ανοικτες εφαρμογες. Εβαλα killer, αλλα Skype, mobo player, history eraser εξακολουθουν να τρεχουν(αν ξερει καποιος τη λυση ας μου πει)

Σε γενικες γραμμες ειναι μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ αγορα για καποιον που θελει να ειναι in χωρις να διαθεσει πολλα λεφτα, μιας και η τεχνολογια τρεχει απιστευτα και του χρονου το εν λογω κινητο(οπως και αλλα) θαναι για τον καδο ανακυκλωσης(δες 2πλοπυρηνα κ δε συμμαζευεται).

Θα σε συμβούλευα να μη χρησιμοποιείς task killer, δοκίμασε το και θα έχεις μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.

Όσο για τις εφαρμογές που τρέχουν χωρίς να τις ανοίγεις, τις απεγκαθιστάς, ή αν είσαι root και είναι του συστήματος τις παγώνεις.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ! ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΟΛΙΣ ΞΕΦΟΡΤIΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΩ ΓΙΑ 8ΩΡΕΣ. ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ 'Η ΚΑΙ 4-5 ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ;

Καλησπέρα σου και καλώς ήρθες στο forum. Θα σε παρακαλέσω να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους κανονισμού.

Στην ερώτηση σου, όχι δεν χρειάζεται 8 ώρες. Ούτε 5 θέλει, φόρτισε το μέχρι να σου δείξει 100%.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Και συγγνώμη για τα κεφαλαία αλλά έγραφα από το κινητό κι εκείνη την ώρα ερχόμουν για πρώτη φορά σε επαφή με το πληκτρολόγιό του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Ace σαν 2ο κινητό και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την μπαταρία. Μου τελειώνει σε λιγότερο από μέρα. Σκέφτομαι να τα σβήσω όλα, να κάνω hard reset και να δω πως θα πάει. Η αλήθεια είναι πως δεν έκανα μεγάλες φορτίσεις των 8+ ωρών παρά μόνο 2-3 φορτίσεις μέχρι να δείξει 100% και μετά έβγαλα τον φορτιστή αλλά μετά από 1 λεπτό άρχισε να πέφτει η φόρτιση χωρίς να το χρησιμοποιώ. Ένας συνάδελφος λέει πως του κρατάει άνετα 3+ μέρες αλλά το θεωρώ υπερβολή. Έχει δει κάποιος διαφορά ως "εργοστασιακό" setup σε σχέση με το να βάλει εφαρμογές. widgets κλπ? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Ace σαν 2ο κινητό και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την μπαταρία. Μου τελειώνει σε λιγότερο από μέρα. Σκέφτομαι να τα σβήσω όλα, να κάνω hard reset και να δω πως θα πάει. Η αλήθεια είναι πως δεν έκανα μεγάλες φορτίσεις των 8+ ωρών παρά μόνο 2-3 φορτίσεις μέχρι να δείξει 100% και μετά έβγαλα τον φορτιστή αλλά μετά από 1 λεπτό άρχισε να πέφτει η φόρτιση χωρίς να το χρησιμοποιώ. Ένας συνάδελφος λέει πως του κρατάει άνετα 3+ μέρες αλλά το θεωρώ υπερβολή. Έχει δει κάποιος διαφορά ως "εργοστασιακό" setup σε σχέση με το να βάλει εφαρμογές. widgets κλπ? :worry:

 

Ρίξε μία ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3485667#post3485667

Ίσως να βρεις κάτι. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Καποιοι απο εσας ισως καποια στιγμη ρουταρετε την συσκευη σας ή το εχετε κανετε ηδη.

Ρουταρα σημερα του ξαδερφου μου το Ace με το SuperOneClick και του το εδωσα πισω.Εκεινος κατεβασε το rom manager και πηγε απο εκει να περασει Clockwork(ο λογος ηταν οτι ηθελε να βαλει custom rom).Στην λιστα δεν ειχε το Ace οποτε εβαλε ενα οποιο να ναι.

Το αποτελεσμα;Το κινητο εγινε τουβλο και δεν ξανανοιγει.Εχω διαβασει σχεδον ολο το XDA foroum και λυση γι'αυτο δεν υπαρχει.Δεν παταει κανενας συνδυασμος πληκτρων,ουτε το power button.Το κινητο φυσικα ειναι για πεταμα εκτος κι αν βρουνε κατι τα αλανια στους XDA.

 

Μεγαλη προσοχη λοιπον σε οτι κανετε αν δεν θελετε να brickαρετε το τηλεφωνο σας και μετα παει για πεταμα.

 

ΥΓ.Αραγε αν το παει στην Samsung τι θα του πουνε;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Καποιοι απο εσας ισως καποια στιγμη ρουταρετε την συσκευη σας ή το εχετε κανετε ηδη.

Ρουταρα σημερα του ξαδερφου μου το Ace με το SuperOneClick και του το εδωσα πισω.Εκεινος κατεβασε το rom manager και πηγε απο εκει να περασει Clockwork(ο λογος ηταν οτι ηθελε να βαλει custom rom).Στην λιστα δεν ειχε το Ace οποτε εβαλε ενα οποιο να ναι.

Το αποτελεσμα;Το κινητο εγινε τουβλο και δεν ξανανοιγει.Εχω διαβασει σχεδον ολο το XDA foroum και λυση γι'αυτο δεν υπαρχει.Δεν παταει κανενας συνδυασμος πληκτρων,ουτε το power button.Το κινητο φυσικα ειναι για πεταμα εκτος κι αν βρουνε κατι τα αλανια στους XDA.

 

Μεγαλη προσοχη λοιπον σε οτι κανετε αν δεν θελετε να brickαρετε το τηλεφωνο σας και μετα παει για πεταμα.

 

ΥΓ.Αραγε αν το παει στην Samsung τι θα του πουνε;

 

Μην αγχωνεσαι παλικαρι. Την πατησα κι εγω απο απροσεξια, αλλα το πηγα στην αντιπροσωπεια (Smartec - Χαιδαρι) και εκανα τον κινεζο οτι το βρηκα σβηστο και δεν ανοιγε.Την επομενη μερα μου το ειχαν φτιαξει. Και οταν τους ρωτησα τι ειχε παθει μου ειπαν οτι αλλαξαν την πλακετα. Δεν πληρωσα μια βεβαια λογω εγγυησης. Οποτε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Καποιοι απο εσας ισως καποια στιγμη ρουταρετε την συσκευη σας ή το εχετε κανετε ηδη.

Ρουταρα σημερα του ξαδερφου μου το Ace με το SuperOneClick και του το εδωσα πισω.Εκεινος κατεβασε το rom manager και πηγε απο εκει να περασει Clockwork(ο λογος ηταν οτι ηθελε να βαλει custom rom).Στην λιστα δεν ειχε το Ace οποτε εβαλε ενα οποιο να ναι.

Το αποτελεσμα;Το κινητο εγινε τουβλο και δεν ξανανοιγει.Εχω διαβασει σχεδον ολο το XDA foroum και λυση γι'αυτο δεν υπαρχει.Δεν παταει κανενας συνδυασμος πληκτρων,ουτε το power button.Το κινητο φυσικα ειναι για πεταμα εκτος κι αν βρουνε κατι τα αλανια στους XDA.

 

Μεγαλη προσοχη λοιπον σε οτι κανετε αν δεν θελετε να brickαρετε το τηλεφωνο σας και μετα παει για πεταμα.

 

ΥΓ.Αραγε αν το παει στην Samsung τι θα του πουνε;

 

Tην εχουν πατησει κι αλλοι ετσι. Το αποτελεσμα ειναι hard brick και μετα πρεπει να πας στο service. Yπαρχει παντως επισημα cwm για το κινητο, το εχω περασει και δουλευει αψογα. Ενα ζιπακι ειναι, ανοιγεις το κινητο σε recovery mode, το περνας και μετα εχεις cwm.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κι εγώ απο χθες είμαι κάτοχος του Samsung Galaxy Ace! Παιδεύτηκα λίγο να μεταφέρω επαφές, multimedia γιατί είναι η πρώτη φορά που παίρνω Android, αλλά όλα εντάξει!

Θέλω λίγο τις γνώσεις σας. Η οθόνη περιστρεφόταν κανονικά αλλά όταν πάτησα βαθμονόμηση και την έκανε, σταμάτησε να περιστρέφεται! Εχω ενεργή την επιλογή της Αυτόματης Περιστροφής βέβαια! Πως μπορώ να το διορθώσω;

Κάτι ακόμα. Κατέβασα ορισμένες δωρεάν εφαρμογές απο το market. Εχω απενεργοποιημένο το gps και τη χρηση δεδομένων πακέτου απο την εταιρία κινητής. Συνδέομαι μόνο με wifi! Υπάρχει περίπτωση να χρεώνομαι απο την εταιρία;

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδώ και καναδυο μέρες μου συμβαίνει κάτι απίθανο και ήθελα να μου πει κανείς αν είχε το ίδιο πρόβλημα και τι εκανε για να το διορθώσει.

Έχω βάλει ένα στανταρ ήχο κλήσης και σε ορισμένες από τις επαφές μου έβαλα διαφορετικούς. Τις τελευταίες μέρες όμως πολλές από τις κλήσεις μου χτυπάνε με λάθος ήχο. Σα να μπερδεύτηκε το κινητό και διαλέγει τυχαία ανάμεσα σε καμια δεκαριά ήχους. Δοκίμασα να ξαναβάλω τους ήχους από την αρχή αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Γνωρίζει κανείς τίποτα σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα: Ήμουν στα μυνήματα και έβαλα να δω πως είναι αυτό το περίφημο πληκτρολόγιο qwerty αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω και να βάλω πάλι της samsung γιατί το κουμπάκι των ρυθμίσεων δεν υπάρχει πια στο πληκτρολόγιο.

 

Γνωρίζει κανείς πως θα επαναφέρω το πληκτρολόγιο στο κανονικό της samsung?Να μην είναι qwerty δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Για να επαναφέρεις το κανονικό πληκτρολόγιο της samsung πατάς για λίγα δευτερόλεπτα στο πλαίσιο που γράφεις το μήνυμα και θα σου βγει να επιλέξεις την μέθοδο εισαγωγής!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα: Ήμουν στα μυνήματα και έβαλα να δω πως είναι αυτό το περίφημο πληκτρολόγιο qwerty αλλά δεν μπορώ να το αλλάξω και να βάλω πάλι της samsung γιατί το κουμπάκι των ρυθμίσεων δεν υπάρχει πια στο πληκτρολόγιο.

 

Γνωρίζει κανείς πως θα επαναφέρω το πληκτρολόγιο στο κανονικό της samsung?Να μην είναι qwerty δηλαδή.

Δοκίμασε να πας κάπου που θέλει να γράψεις.

 

Πχ ξεκίνα ένα νέο SMS.

 

- Κράτα πατημένο το δάχτυλο στο σημείο που λέει "πατήστε για σύνθεση"

- Σου βγαίνει ένα παραθυράκι που λέει μέθοδος εισαγωγής. Επέλεξέ το.

- Θα σου βγάλει ένα νέο μενουδάκι όπου μπορείς να επιλέξεις πάλι "πληκτρολόγιο Samsung"

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...