Jump to content

Samsung Galaxy Ace (S5830)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κανονικότατα! Απλά όταν το αφήσεις συνδεδεμένο στο κινητό χωρίς να το χρησιμοποιείς και το πατήσεις καταλάθος ας πούμε,αρχίζει να παίζει μουσική(αν το ξαναπατήσεις σταμάταει :P )Αν χρειάζεσαι handsfree, παρ'το άφοβα ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεύει κανονικότατα! Απλά όταν το αφήσεις συνδεδεμένο στο κινητό χωρίς να το χρησιμοποιείς και το πατήσεις καταλάθος ας πούμε,αρχίζει να παίζει μουσική(αν το ξαναπατήσεις σταμάταει :P )Αν χρειάζεσαι handsfree, παρ'το άφοβα ;)

Μπορείς να μου στείλεις link????Αν υπάρχουν και σε λευκά ακόμα καλύτερα :P

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις link????Αν υπάρχουν και σε λευκά ακόμα καλύτερα :P

Θα ήθελα κι εγώ το λίνκ.

 

Τελικά φίλε Michalis13 ανακάλυψα οτι σε αυτά που έχουμε εμείς, ακούμε τέλεια τον άλλον (ή τη μουσική)

αλλά τουλάχιστο στα δικά μου ΔΕ λειτουργεί το μικρόφωνο.

Ο άλλος με ακούει από το μικρόφωνο του κινητού κι όχι του handsfree.

ΜΑΛΛΟΝ... Εξαιτίας του ότι έχουμε μόνιμα πατημένο το κουμπάκι.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ το λίνκ.

 

Τελικά φίλε Michalis13 ανακάλυψα οτι σε αυτά που έχουμε εμείς, ακούμε τέλεια τον άλλον (ή τη μουσική)

αλλά τουλάχιστο στα δικά μου ΔΕ λειτουργεί το μικρόφωνο.

Ο άλλος με ακούει από το μικρόφωνο του κινητού κι όχι του handsfree.

ΜΑΛΛΟΝ... Εξαιτίας του ότι έχουμε μόνιμα πατημένο το κουμπάκι.

 

Μάλλον αυτό πρέπει να φταίει.:(

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για τα λινκς!

Βασικά ετοιμαζόμουν να παραγγείλω αυτά:

http://cgi.ebay.com/PREMIUM-HANDS-FREE-HEADSET-Samsung-Galaxy-Ace-S5830-/400222197978?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item5d2f1a18da

 

Αλλά αφού αυτά που προτείνεις είναι δοκιμασμένα, θα τα προτιμήσω.

 

2 ερωτησούλες σε παρακαλώ:

1) Ακούς δυνατά και καθαρά το συνομιλητή ή τη μουσική?

2) Το μικροφωνάκι τους λειτουργεί ή σε ακούνε απ το μικρόφωνο του κινητού?

Ευχαριστώ!

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για τα λινκς!

Βασικά ετοιμαζόμουν να παραγγείλω αυτά:

http://cgi.ebay.com/PREMIUM-HANDS-FREE-HEADSET-Samsung-Galaxy-Ace-S5830-/400222197978?pt=UK_Mobile_Home_Phones_Bluetooth_Acc_ET&hash=item5d2f1a18da

 

Αλλά αφού αυτά που προτείνεις είναι δοκιμασμένα, θα τα προτιμήσω.

 

2 ερωτησούλες σε παρακαλώ:

1) Ακούς δυνατά και καθαρά το συνομιλητή ή τη μουσική?

2) Το μικροφωνάκι τους λειτουργεί ή σε ακούνε απ το μικρόφωνο του κινητού?

Ευχαριστώ!

παρακαλώ:p

1. Ναι, ακούγονται όλα καμπάνα:p

2. λειτουργεί κανονικά,μόλις τα ξαναδοκίμασα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

ως υπερήφανος κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση παρακαλώ

-έχω διαβάσει μόνο ως τη σελίδα 40 μέχρις ώρας και δεν είμαι σίγουρη αν έχει απαντηθεί, συγχωρέστε με αν το έχουμε ξαναπει-

 

Ερ: Έχω ενεργοποιήσει το Swype στην πληκτρολόγηση κειμένου και θέλω να το βγάλω και να επιστρέψω στην κλασική γραφή με το 3X4 πληκτρολόγιο κάθετα / οριζόντα το qwerty και την αλλαγή γλώσσας με το spacebar. Πως το κάνω?? Δεν το βρίσκω .....

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αυτη καλη εινε?http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553993

Oι Kingston είναι οι πιό επώνυμες. Οπότε ... άφοβα.

 

Η συγκεκριμένη που προτείνεις βλέπω πως είναι ταχύτητας x2.

Απλά να σου πω πως υπάρχουν και πιο γρήγορες.

(Εγώ θα έπαιρνα μία μικρότερη πχ 8g και πιο γρήγορη πχ x4)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πέρασα προ λίγων ημερών την KP8 και δεν μου δουλεύει το mobile internet από τον πάροχο μου. Υπάρχει κάποιο θέμα με το modem του κινητού;;Προτείνετε κάτι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα προγραμματακι που να αλλαζει το εικονίδιο της μπαταρίας και να το αντικαθιστά με ενα που να δείχνει και ποστοστο της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα προγραμματακι που να αλλαζει το εικονίδιο της μπαταρίας και να το αντικαθιστά με ενα που να δείχνει και ποστοστο της μπαταριας?

 

Για να αντικατασταθει το ηδη υπαρχον εικονιδιο πανω δεξια ειναι καπως πιο περιπλοκο. Μια αλλη πολυ ευκολη λυση ειναι να κατεβασεις ενα battery widget απο το μαρκετ και να βλεπεις το ποσοστο της μπαταριας μεσω αυτου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

ως υπερήφανος κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού θα ήθελα να κάνω κι εγώ μια ερώτηση παρακαλώ

-έχω διαβάσει μόνο ως τη σελίδα 40 μέχρις ώρας και δεν είμαι σίγουρη αν έχει απαντηθεί, συγχωρέστε με αν το έχουμε ξαναπει-

 

Ερ: Έχω ενεργοποιήσει το Swype στην πληκτρολόγηση κειμένου και θέλω να το βγάλω και να επιστρέψω στην κλασική γραφή με το 3X4 πληκτρολόγιο κάθετα / οριζόντα το qwerty και την αλλαγή γλώσσας με το spacebar. Πως το κάνω?? Δεν το βρίσκω .....

 

Ευχαριστώ :)

 

εκεί που γράφεις μήνυμα, πάτα παρατεταμένα με το δάχτυλο σου μέχρι να σου βγει "μέθοδος εισαγωγής" και μετά επιλέγεις πληκτρολόγιο samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα προγραμματακι που να αλλαζει το εικονίδιο της μπαταρίας και να το αντικαθιστά με ενα που να δείχνει και ποστοστο της μπαταριας?

Άλλαξα πολλά και κατέληξα σε αυτό! Εμφανίζει το ποσοστό στη μπάρα επάνω. Αξιόπιστο και απλά τέλειο. Το προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα :)

https://market.android.com/details?id=com.moddedlogic.android.BatteryStatus&feature=search_result

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πολλά και κατέληξα σε αυτό! Εμφανίζει το ποσοστό στη μπάρα επάνω. Αξιόπιστο και απλά τέλειο. Το προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα :)

https://market.android.com/details?id=com.moddedlogic.android.BatteryStatus&feature=search_result

 

το εβαλα και εγω....

πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση του KIES !

Aπό 2.0.0.11044 πήγε 2.0.1.11053

:ninja:

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση θελω να κλειδωνει το τηλεφωνο πριν μπαινεις στην αρχικη οθονη, δηλαδη να δινεις κωδικο και μετα να σερνεις την επιλογη και να μπαινεις στην αρχικη οθονη?

 

και μια ακομα ερωτηση μπορειτε να μου πειτε ενω το λαπτοπ πιανει το ιδιο ασυρματο δυκτιο τελεια το κινητο μου λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας? είναι ακριβως διπλα διπλα. υπερχει κανε προγραμμα το οποιο να σου αναβαθμιζει το wifi του κινητου. ρωτω για τι δν ειμαι και σχετικος? ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω μια ερωτηση θελω να κλειδωνει το τηλεφωνο πριν μπαινεις στην αρχικη οθονη, δηλαδη να δινεις κωδικο και μετα να σερνεις την επιλογη και να μπαινεις στην αρχικη οθονη?

Ρυθμίσεις\τοποθεσία και ασφάλεια\Ορισμ.Κλειδώματος οθόνης

και επιλέγεις PIN ή κωδικός πρόσβασης.

 

Δυστυχώς δε γνωρίζω να υπάρχει άλλος τρόπος (όπως πχ το κλείδωμα συσκευής στα Win Mobile)

 

και μια ακομα ερωτηση μπορειτε να μου πειτε ενω το λαπτοπ πιανει το ιδιο ασυρματο δυκτιο τελεια το κινητο μου λεει οτι ειναι εκτος εμβελειας? είναι ακριβως διπλα διπλα. υπερχει κανε προγραμμα το οποιο να σου αναβαθμιζει το wifi του κινητου. ρωτω για τι δν ειμαι και σχετικος? ευχαριστω

 

Αυτό εμένα μου το κάνει σε 2 περιπτώσεις:

- Οταν έχω κρυφό το όνομα του δικτύου

- Oταν έχω το κινητό ΠΟΛΥ κοντά στην κεραία του ρούτερ. (Δοκίμασε 1-2 μέτρα πιο μακρυά)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! Μπορει καποιος να προτεινει καποια ακουστικα handsfree (σε καταστημα της αθηνας ή μεσω ebay)? Θελω να εχουν συμβατο κουμπι απαντησης/τερματισμου, αλλα κυριως αψογη ποιοτητα ηχου για αναπαραγωγη μουσικης.

 

EDIT: Αυτα εδω πως σας φαινονται? http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Handsfree-Headsets/Sony-Ericsson-Handsfree-Stereo-MH-410-black-1248-6486.htm

Edited by lev_marios
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα και εγω....

πολυ καλο

 

καλησπέρα... το έβαλα κι εγώ, αλλά τώρα έχω την μπαταρία δεξιά όπως ήταν και άλλη μια μπαταρία αριστερά με ένδειξη ποσοστού...

κάτι κάνω λάθος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια δυο ερωτήσεις γιατί είναι να το παρω δωρο.

Από ότι διάβασα έχει στα μηνυματα κλασικό πληκτρολογιο 3Χ4.

Υποστηρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες σε αυτή την περίπτωση;

Πόσους χαρακτήρες;

Τ9 έχει;

Η κάμερα και το βιντεο σε σχέση με το wave 8500 πως είναι;

Ξέρω ότι το βίντεο δεν είναι HD, μπορώ να το δω ικανοποιητικά στον υπολογιστη μου;

Ευχαριστώ:)

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα... το έβαλα κι εγώ, αλλά τώρα έχω την μπαταρία δεξιά όπως ήταν και άλλη μια μπαταρία αριστερά με ένδειξη ποσοστού...

κάτι κάνω λάθος :wacko:

Δεν κάνεις κάτι λάθος! έτσι θα εμφανίζεται ;) το εικονίδιο της μπαταρίας αριστερά δεν απενεργοποιείται, εκτός αν μπλέξεις με προγραμματισμό (δε νομίζω ότι υπάρχει νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο)

snow is only frozen water...it's snowboarding that makes it so special

 

--> SAMSUNG GALAXY ACE <--

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινα και εγω root και τωρα ψαχνω να βρω ποια ειναι η εφαρμογη που μοιαζει στο add block και δεν την βρίσκω :(!!!

Αλλη καμια εφαρμογη που μπορω τωρα να τρεξω εχετε υποψην σας; επισεις με ποια εφαρμογη να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα με το ap2sd δεν μου βγαζει καμια που να μεταφερτε!

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Ace (S5830)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...