Jump to content

Alcatel OT-710


JaguarOne
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας για οικονομικό dual sim κινητό έπεσα πάνω σε αυτό...

http://www.mobilecreek.com/wp-content/uploads/2010/09/Alcatel-OT-710-One-Touch.jpg

 

2mp, touch, dual sim @ ~75€ !!

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει εντυπώσεις?

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολύ καλό το κινητό . Για 75 Ε που έχει είναι τέλειο και παίζει java άρα είσαι μια χαρά μια μνήμη θες 8G με 13e...:p

εγώ αυτό έχω....:cool:

αμα θέλετε και εφαγμογες έχω πολλές ...

Είναι εύκολο στην χρήση

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον, το touch ειναι αποκλειστικά με γραφίδα? από ταχύτητα πως πάει?
Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

χωρίς γραφίδα...από από ταχύτητα είναι πολύ καλό έχω βάλει και ένα σωρό εφαρμογές μέσα και είναι μια χαρά ,άλλωστε άμα θυμάμαι καλά έχει και επεξεργαστή στα 300. Η οθόνη είναι πολύ καλή σε ακούει μια χαρά...τα θετικά σε αύτο το κινητό είναι 1. είναι απλό 2. έχει 2 sim 3. 18 ώρες ομιλίας 4.850 ώρες λειτουργίας(χωρίς να κάνεις τπτ) και αθτο με 850 mAh...κοίτα και το (joy 845)(είναι λίγο καλύτερο αλλά δεν έχει τα θετικά παρα πάνω) αμα θες εφαρμογές για αυτο το κινητό(alcatel 710) θα τις ανεβάσω αλλά τώρα δεν με αφήνει...:):):):)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για το feedback!! το κινητό δεν το έχω πάρει ακόμη, και για να πω την αλήθεια έπεσα τυχαία πάνω του, μιας και κοιτούσα για το Samsung C6112, και μου έκανε εντύπωση η τιμή του παρόλο που δεν κοιτάω για touch κινητό

 

ίσως ανόητη ερώτηση, είναι active και οι δύο γραμμές ταυτόχρονα, ναι?

 

δυστυχώς στο youtube όλα τα review είναι από βαλκάνια/πρώην ανατολικό μπλοκ αλλα και γραπτό δεν έχω βρει κάτι ακόμη που να αξίζει

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Θα το παρω και γω αυτο, ωραιο μου φαινεται για αρχη στο κοσμο της αφης!Το εχει η wind στο φυλλαδιιο της καπου στα 50 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

redhotstef thx 4 the tip! όντως το έχει στα 53€ που είναι πολύ καλα έναντι των 70+ στο εμπόριο...
Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν ταυτόχρονα οι 2 sim...

Τα 50 είναι πολύ καλύτερα από τα 75+ (αλλά να προσέξεις μην παίζει καμία λαμογιά):p

εγώ το πήρα σφραγισμένο και έχει 2 χρόνια εγγύηση....

Edited by thief
Link to comment
Share on other sites

το πήρε καποιος φίλος (τρόμαξε να το βρει)

το καλό είναι ότι έχει και wifi αποτι μου είπε.

αν είναι έτσι, αξίζει με το παραπάνω :)

 

βγαίνει και σε γκρί μου είπε.

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

το πήρε καποιος φίλος (τρόμαξε να το βρει)

το καλό είναι ότι έχει και wifi αποτι μου είπε.

αν είναι έτσι, αξίζει με το παραπάνω :)

 

βγαίνει και σε γκρί μου είπε.

 

μπα δεν εχει αμα ειχε θα γινοταν παταγος,θα ηταν αναρπαστο σε αυτη την τιμη.αλλα και παλι μια χαρα ειναι νομιζω

http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_710-3178.php

Link to comment
Share on other sites

η wind δεν το έχει φέρει ακόμη πάντως
Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

εχει και καλη μπαταρια ή μου φαινεται? στα χαρτια τουλαχιστον. αν το εχει παρει καποιος ας μας πει εντυπωσεις.

 

btw το Zi που αναφερει στην κατηγορια java τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει wifi . (-)

Μπαταρία κρατά πολύ (άμα δεν παίζεις java εφαρμογές) ...(+).Για 850mAh που είναι με εντυπωσιάζει η αυτονομία του(μιλάω για αυτό που λέει στα χαρτιά 18ώρες ομιλίας 900ώρες αυτονομία).

Ολη μέρα ανοιχτό το κινητό 4μέρες με καλή χρήση (pac-man) και 2ώρες την μέρα ομιλία(περίπου),30μηνύματα.

Βγαίνει και σε μαύρο.(γούστα):)

Το πήρα σε 3 μέρες (από την μέρα παραγκ.).Μπορούσα να το πάρω και την επόμενη μέρα άμα πήγαινα από το κατάστημα

Edited by simos1989
Link to comment
Share on other sites

με πολυ μετρια χρηση, ομιλια κανα μισαωρο/μερα, 10 sms/μερα και λιιιιιγο πειραγμα ποσο κραταει?

 

το σκεφτομαι για 2η συσκευη, γιατι το αυτο που εχω τωρα θελει καθε μερα σχεδον φορτιση

Link to comment
Share on other sites

με πολυ μετρια χρηση, ομιλια κανα μισαωρο/μερα, 10 sms/μερα και λιιιιιγο πειραγμα ποσο κραταει?

 

το σκεφτομαι για 2η συσκευη, γιατι το αυτο που εχω τωρα θελει καθε μερα σχεδον φορτιση

 

όταν λες πείραγμα δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά μόνο java εφαρμογές βάζεις.εμένα έτυχε να παίζω αρκετή ώρα java (games) και 2μερες κράτησε.

Δεν το έχω μετρήσει αλλά και είχα κινητό με 2ωρες ομιλίας φόρτισμα τώρα είμαι μια χαρά.

Ετσι όπως τα λες θα κτατήσει 5-7(δλδ να παίζεις java 1ώρα + αυτά που γράφεις) (δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά :p).

Αμα το θες να το έχεις για 2 sim πάρτο. Αλλιώς τώρα με 110ε ή 150 παίρνεις και έχει τα πάντα όλα πάνω :D.

 

Λίγα λόγια για το κινητό

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι όταν μιλάω σε κλήση δεν μπορώ να μπω στο μενού :wacko:

 

Κάμερα είναι στα 2.0 στα 1200χ1600.

 

Το μόνο που ανοίγει είναι τχτ και jpg.(καλό είναι γιατι τα μετατρέπω όλα τα αρχεια που έχω σε εικόνες και τα έχω και στο κινητό μου αλλά με αναλυση 1600χ1200 παραπάνω δεν ανοίγει αυτό είναι κακό αλλά αλλαζεις το μεγεθος και το κάνεις στα μετρα σου οποτε μια χαρά (για αυτους που ξέρουνε)(δλδ πρόγράμματα που να κάνουν μετατροπη από οποιαδήποτε μορφη σε jpg και να βαζεται και το σωστο μεγεθος (οπότε τώρα ανοιγεται τα παντα))).

 

Είναι πολύ απλό στην χρήση (έμενα μου κακοφάνηκε βέβαια)....αλλά καλό είναι και αυτό....

 

μουσική φουλ(πάρε (Micro SDHC) στα 8Gb με 13,50e βρίσκεις)

 

δεν μπορώ να βάλω δικές μου συντομεύσεις στα κουμπιά που είναι μπροστά-πλάγια

 

οθόνη για τα λεφτά είναι μια χαρά

 

έχει 2 επιφανιες εργασίας αριστερα-δεξιά .άμα είσαι στο μενού και έχεις ένα εικονίδιο πατημένο τότε γίνεται προθήκη στην αριστερή επιφάνεια.

 

Η μπάρα που έχει στην επιφάνεια εργασίας ρολάρει

 

έχει και από επάνω ένα παράθυρο που σου λέει τα δικτυα που έχει π.χ. cosmote,wind ,αν είναι ενεργοποιημένο το μπλέ δόντι :p και την (Micro SDHC) .

 

Τα ακουστικά που έχει για να ακούγεσαι πρέπει να το έχει μέσα στο στόμα σου:lol:

 

Δεν μπορώ να βάλω άλλο θέμα(να αλλάξω το θέμα στο μένου)μπορεις να βάλεις στην επιφάνεια εργασίας οποιαδήποτε εικόνας θες και κατά την εκκίνηση(όποια εικόνα θες)...

 

ηχείο αρκετά καλό (δυνατό)

 

το κλείδωμα γίνεται με το κουμπί κάτω δεξιά μια φορά το πατάς αν είσαι στο μενού σε παει στην επιφάνεια εργασίας ,αν είσαι στην επιφάνεια εργασίας στο κλειδώνει...και αμά έχεις μια εφαρμογή πάτατο και έχει επιλογές για τερματισμό (της εφαρμογής)

 

Η μπαταρία δεν λέει σε πόση ώρα έχει ακόμα (για να κλείσει)ή απλά βνα έχει ένα ποσοστό που είναι φορτισμένη(τπτ)...έχει 3 νταμάκια τυχαίο δεν νομίζω χαχαχα:)

 

με το βίντεο καταταλαιπωρήθηκα για να περασω ένα βίντεο γιατι πρεπε να κάνω μετατροπη σε mp4 kai να έχει και σωστό μέγεθος...

 

ραδιόφωνο μάλλον πως το θεωρό μέτριο (εχουμε java εφαρμογές οπότε βάλει σθτο που σου ταιριάζει χιιχιχι)

 

pdf ανοίγει μέσω εφαρμογής java αλλά άστο θα σου σπάει τα νεύρα μέχρι να ανοιξει...οπότε θα τα κανεις ολά εικόνες και θα μπορείς να τα ανοίγεις (ψάξε λίγο google και για μεταροπες αρχείων οπως είπα και πιο πάνω ) .

 

Αυτά :p

Link to comment
Share on other sites

το θελω για 2ο κινητο (δε με χαλαν οι 2 σιμ-θα τις χρησιμοποιησω). αυτο που με ενδιαφεριε ειναι η διαρκεια μπαταριας κυριως.

αυτο που εχω τωρα χωρις να μιλαω θελει φορτιση καθε 2 μερες. αλλη χρηση δε το κανω...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. το είδα και εγώ από ένα φιλαράκι..

όμορφη συσκευούλα και πολύ τίμια για τα λεφτά της (53€ στη Wind)

 

το βασικό πρόβλημα που έχει είναι με τις αναφορές παράδοσης, ΔΕΝ λειτουργεί σωστά τουλάχιστον το μενού...:mad:

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για δεύτερη συσκευή για να έχω τις 2 σιμ καρτοκινητής που έχω σε ένα κινητό. Να ρωτήσω τα παιδιά που το έχουν.

1) Οι 2 κάρτες δουλεύουν απροβλημάτιστα ταυτόχρονα?

2) Η συγγραφή μηνυμάτων είναι εύκολη; Έχει Τ9 στα Ελληνικά;

Edited by Fotis55
Link to comment
Share on other sites

thx simos, πολύ καλό φαίνεται τελικά το τηλεφωνάκι

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι όταν μιλάω σε κλήση δεν μπορώ να μπω στο μενού :wacko:

δηλαδή όταν κάποιος μας δίνει ένα αριθμό τηλεφώνου από το ... τηλέφωνο δεν μπορείς να το γράψεις??

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην WIND(53€) λενε δεν εχει ερθει ακομα,απο βδομαδα θα ξερουν ποτε θα παραλαβουν.Ξερει κανεις κατι αλλο;

Παντως σε αυτη την τιμη και με αυτα τα χαρακτηριστικα δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο.Ελπιζω στο μελλον να μην βγαλει καποιο κουσουρι.

simos1989 ευχαριστουμε για το review

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω για δεύτερη συσκευή για να έχω τις 2 σιμ καρτοκινητής που έχω σε ένα κινητό. Να ρωτήσω τα παιδιά που το έχουν.

1) Οι 2 κάρτες δουλεύουν απροβλημάτιστα ταυτόχρονα?

2) Η συγγραφή μηνυμάτων είναι εύκολη; Έχει Τ9 στα Ελληνικά;

 

Καμιά απάντηση παιδιά......; :O

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω και εγώ αλλά θέλω να μάθω αν στο ελληνικό Τ9 γράφει 160 χαρακτήρες στο sms και πόσο κρατάει η μπαταρία περίπου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όταν μιλάς (κλήση με την μαμά σου(παράδειγμα)):p

τότε δεν γίνεται η άλλη sim να μπει σε αναμονή αλλά θα σου έρθει σε μήνυμα ότι σε πέρνανε τηλ..(αυτό κάπου το έχω διαβάσει δεν το έχω δοκιμάσει)

 

Τ9 έχει...είναι αρκετά καλό και εύκολο για να γράψεις μήνυμα...(δεν έχει ομως να προσθέσεις λέξεις άμα θες):O

 

Για μπαταριά διάβασε λίγο πιο πάνω κάτι έχω γράψει (το φορτίζω κάθε 4μέρες με καλή χρήση αλλά θα ήθελα να κρατά καμιά βδομάδα:lol:(έχω ξεσκιστεί στο pac-man):p)

 

Για τα 53ε αμά το φέρουνε έχει καλώς αλλά είπαμε να το προσέξετε:rolleyes: (έχω γράψει παρα πάνω την γνώμη μου)....

 

 

Ανατρέχουμε-διαβάζουμε και προηγούμενα post ( οχι tost :lol::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-710

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...