Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα μετα απο εναμιση μηνα που εκανα την μα#$$λακια που ειχα νεκρωσει το κινητο φιλε saltofx δεν ξερω αν θυμασαι το κινητο εχει γυρισει ολα τα πιθανα μερη και κανεις δεν μπορεσε να το φτιαξει χτες το ξαναπηρα στα χερια μου....δεν νομιζω να υπαρχουν ελπιδες να ξαναδουλεψει αλλα θεωρησα πριν ψαξω να αγορασω καινουργιο να προσπαθησω μια τελευταια φορα να το φτιαξω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://www.dropbox.com/s/vj0rctqe7g6xgkl/20130126_161309.jpg

Εδω κοιτατε τι μου βγαζει με miui !!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μετα απο εναμιση μηνα που εκανα την μα#$$λακια που ειχα νεκρωσει το κινητο φιλε saltofx δεν ξερω αν θυμασαι το κινητο εχει γυρισει ολα τα πιθανα μερη και κανεις δεν μπορεσε να το φτιαξει χτες το ξαναπηρα στα χερια μου....δεν νομιζω να υπαρχουν ελπιδες να ξαναδουλεψει αλλα θεωρησα πριν ψαξω να αγορασω καινουργιο να προσπαθησω μια τελευταια φορα να το φτιαξω

 

δεν θυμαμαι την περιπτωση σου...για πες επιγραμματικα πως κολλησε το κινητο και τι εχεις δοκιμασει ολο αυτο το καιρο?

επισης εισαι εκτος εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/vj0rctqe7g6xgkl/20130126_161309.jpg

Εδω κοιτατε τι μου βγαζει με miui !!

 

Πλάκα πλάκα, σκέφτομαι πολλές φορές να αφήσω την cm10 και να γυρίσω σε gb miui

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα, σκέφτομαι πολλές φορές να αφήσω την cm10 και να γυρίσω σε gb miui

 

Το θεμα ειναι οτι εκτος απο τα benchmarks, η ταχυτητα φαινεται και στην πραξη.

Ειδικα τωρα που ειναι φρεσκοεγκατεστημενη. Με τον καιρο θα βαρυνει, αλλα εχω παρει backup με ολα στημενα, ετοιμα και μια φορα καθε 20 μερες θα το επαναφερω. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ρε συ. Αρκεί ένα clean cache, dalvik cache και είσαι οκ

 

Δεν ειναι τοσο αποτελεσματικο. Την miui την ειχα σχεδον 2 μηνες και εκανα τα clear cashe καθε βδομαδα. Τωρα που την ξαναεβαλα απο την αρχη (επιστρεφοντας απο την 4.1.2) διαπιστωνω οτι το κινητο ειναι πολυ ταχυτερο αππ οτι πριν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οχι πριν κανα μηνα ειχα περασει πολλες διαφορετικες ρομ μαζι χωρις να ακολουθησω τις οδηγιες και με μπαταρια 30-40% το κινητο μου εβγαζε error και εγω επεμενα και αναψε το ασπρο λαμπακι και εκλεισε και δεν ξαναανοιξε ποτε
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται ρε συ. Αρκεί ένα clean cache, dalvik cache και είσαι οκ

Το κανεις αυτο και φρεσκαρει το κινητο χωρις να χανει τιποτα ή πρεπει να κανω backup? εχω την CM7.2 πανω κι εχει βαρυνει πολυ το κινητο,αμα παω σε CM10 θα παει καθολου πιο γρηγορα ή ειναι ασταθης και να δοκιμασω καλυτερα και καμμία miui? για να περασω miui δεν το γλιτωνω το clear data ε;

Link to comment
Share on other sites

Το κανεις αυτο και φρεσκαρει το κινητο χωρις να χανει τιποτα ή πρεπει να κανω backup? εχω την CM7.2 πανω κι εχει βαρυνει πολυ το κινητο,αμα παω σε CM10 θα παει καθολου πιο γρηγορα ή ειναι ασταθης και να δοκιμασω καλυτερα και καμμία miui? για να περασω miui δεν το γλιτωνω το clear data ε;

Ναι, δεν χάνεις τίποτα. Πρόσεχε μόνο μην κάνεις και wipe data, γιατί εκεί χάνεις τα δεδομένα σου.

Για να γυρίσεις σε miui νομίζω δεν γλιτώνεις το wipe data.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φιλε saltofx μια βοηθεια . εκανα ρουτ εγκατεστησα το 2ndInit ,μπαινω σε recovery με vol - power μου βγαζει τριγωνο κ ρομποτακι και κολλαει .Μετα τι κανω για να μπω recovery ??
Link to comment
Share on other sites

φιλε saltofx μια βοηθεια . εκανα ρουτ εγκατεστησα το 2ndInit ,μπαινω σε recovery με vol - power μου βγαζει τριγωνο κ ρομποτακι και κολλαει .Μετα τι κανω για να μπω recovery ??

 

εσυ μπηκες σε stock recovery......

λοιπον κλεισε το κινητο.............ανοιξε το κανονικα πατωντας μονο το power button ......οταν βγαλει το κοκκινο σημα της μοτορολα να εχεις το νου σου γιατι θα αναψει το led μπλε χρωμα......μολις αναψει λοιπον πατας vol- και μπαινεις στο custom recovery!

με vol- vol+ κινεισαι μεσα στο recovery και με power button επιλεγεις!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τελικα τα καταφερα !!! πως αλλαζουμε τον laucher να ειναι πιο κλασικος? ευχαριστω

 

Στο μαρκετ θα βρεις πολλους αξιολογους.

Adw, launcher pro, holo κλπ.

Τι εκδοση android εχεις τωρα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την WajkIui ROM και θα ηθελα να μοιαζει σαν 2.3 κ οχι σαν iphone ... κατα τα αλλα παει σφαιρα !!! εχετε να προτεινεται κατι ???

βάλε τον GO Launcher EX που έχει άπειρες ρυθμίσεις για παραμετροποίηση;)

 

αλλιώς κάτι σε holo,nova,apex

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την WajkIui ROM και θα ηθελα να μοιαζει σαν 2.3 κ οχι σαν iphone ... κατα τα αλλα παει σφαιρα !!! εχετε να προτεινεται κατι ???

 

 

 

 

 

 

 

βάλε τον GO Launcher EX που έχει άπειρες ρυθμίσεις για παραμετροποίηση;)

 

αλλιώς κάτι σε holo,nova,apex

 

Αφου ειναι με 2.3 , πως να βαλει nova και apex. Απαιτουν απο 4 και πανω.

Στη miui εχω launcher pro και σκιζει. Και ο go ειναι καλος , αλλα οχι τοσο ομαλος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μια πολυ γρηγορη ρομ που δοκιμαζω απο χθες ειναι η Mokee OS

 

ειναι ισως η πιο γρηγορη ρομ που εχω δοκιμασει.τα αρνητικα ειναι οτι εχει μονο αγγλικα(βεβαια εμενα δεν με ενοχλει..ουτως ή αλλως σαν γλωσσα και στις αλλες ρομ αγγλικα χρησιμοποιω) και προς το παρον ενα bug που βρηκα ειναι οτι δεν μπορω να αλλαξω το στυλ της Lockscreen.

επισης να αναφερω οτι προς το παρον κανει μονο για το απλο ντεφι!

 

την κραταω για τωρα και αναφερω οτιδηποτε αλλο παρατηρησω!

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για ποιό λόγο δεν λειτουργεί η αναζήτηση στη miui?

Δηλαδή, είμαι στις αρχικές οθόνες, πατάω το πλήκτρο με το μεγενθυτικό φακό, ανοίγει η αναζήτηση (όχι η κλασική της goole, ένα άλλο μενού, που αν κάνω swype δεξιά με πάει στις ανοιχτές εφαρμογές) πληκτρολογώ κάτι που θέλω να βρω και πάντα μα πάντα μου βγάζει ότι δεν βρέθηκε τίποτα (ενώ ας πούμε σίγουρα υπάρχει η επαφή που πληκτρολογώ).

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν υπάρχει το google search;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=en

το λέω επειδή η MIUI δεν περιέχει μερικές εφαρμογές της google αλλά όλα υπάρχουν στο play

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

μήπως δεν υπάρχει το google search;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox&hl=en

το λέω επειδή η MIUI δεν περιέχει μερικές εφαρμογές της google αλλά όλα υπάρχουν στο play

Δικαιολογημένη απορία, αλλά έλα που υπάρχει εγκατεστημένο! Μέσα στο μενού υπάρχει κανονικά, αλλά όταν πατάω το πλήκτρο με το φακό δεν ανοίγει το google search, αλλά ένα άλλο search που δεν βρίσκει τίποτα :blink::blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μιας και δεν φοράω τώρα miui ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις και δες αν υπάρχει επιλογή τι εφαρμογή να ανοίγει όταν πατάς το search button. Στη cyanogen υπάρχει τέτοια επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μιας και δεν φοράω τώρα miui ψάξε λίγο στις ρυθμίσεις και δες αν υπάρχει επιλογή τι εφαρμογή να ανοίγει όταν πατάς το search button. Στη cyanogen υπάρχει τέτοια επιλογή.

Και αυτό το σκέφτηκα, αλλά δεν βρήκα κάτι.

Να πώ επίσης ότι αυτό συμβαίνει μόνο στις αρχικές οθόνες. Όταν μπώ για παράδειγμα στις επαφές και πατήσω το φακό, κάνει αναζήτηση στις επαφές κανονικά και βρίσκει ονόματα. (το ίδιο και στη μουσική, google play κλπ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αρα μηπως ειναι θεμα του launcher σου?ψαξε στις ρυθμισεις του launcher μπας και εχει τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

αρα μηπως ειναι θεμα του launcher σου?ψαξε στις ρυθμισεις του launcher μπας και εχει τιποτα..

Μπα. Launcher pro έχω.

Αλλά μιας και το είπες, θα δοκιμάσω και με κανέναν άλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...