Jump to content

[Modding] Motorola DEFY


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
δεν ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε ελληνικο swype application? :(

 

https://rapidshare.com/files/461883147/Swype.US.GR.WVGA.v2.10.52.13753.apk

ή

http://www.megaupload.com/?d=7TC50EQ6

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

https://rapidshare.com/files/461883147/Swype.US.GR.WVGA.v2.10.52.13753.apk

ή

http://www.megaupload.com/?d=7TC50EQ6

 

Δεν το έχω δοκιμάσει στη συγκεκριμένη συσκευή.

 

μια απο τα ιδια με οσα εχω δοκιμασει. force close κατευθειαν μου πεταει.

το μονο π εχει δουλεψει απο swype ειναι αυτο http://beta.swype.com/ αλλα δεν εχει ελληνικα

το εγκατεστησα και με root δικαιωματα στο system/apps αλλα παλι τζιφος.

ευχαριστω παντως

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΜΟΤΟ DEFY ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ GPS..ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΧΑΡΤΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΟ LG OPTIMUS ONE?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΕΝΑ ΜΟΤΟ DEFY ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ...ΕΙΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ?ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ GPS..ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΧΑΡΤΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΟ LG OPTIMUS ONE?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Mια χαρά δείχνει το κινητακι για το λίγο χρόνο που το έχω βέβαια, το gps πετάει και μπορεις να βάλεις φυσικά όι βάζεις και στο lg και ακόμα περισσότερα λόγω υψηλότερες ανάλυσης και δυνατότερου επεξεργαστή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια με την 2.1 (τελειως απειραχτη) και τον default player επαιζα κανονικοτατα βιντεακια 720p. τωρα με την official 2.2 FroYo δεν μου ανοιγει το ιδιο αρχειο. στον rock player me Hardware Acceleration παλι δεν τρεχει και με sw acc κολλαει. καμια ιδεα;;
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την 2.1 (τελειως απειραχτη) και τον default player επαιζα κανονικοτατα βιντεακια 720p. τωρα με την official 2.2 FroYo δεν μου ανοιγει το ιδιο αρχειο. στον rock player me Hardware Acceleration παλι δεν τρεχει και με sw acc κολλαει. καμια ιδεα;;

 

όταν λες Official 2.2 froyo ??? Γιατί απ όσο ξέρω δεν έχει βγει Official για την Ευρώπη ακόμα !!!

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

όταν λες Official 2.2 froyo ??? Γιατί απ όσο ξέρω δεν έχει βγει Official για την Ευρώπη ακόμα !!!

 

σε γαλλια, ισπανια, αγγλια, γερμανια κτλ εχει βγει. και απο παροχους και "γυμνη" απο την motorola. μονο η central europe deblured(που εκει ειναι μεσα η ελλαδα) δεν εχει βγει.

 

δες και εδω

https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063728

Edited by alepoudellis
moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

σε γαλλια, ισπανια, αγγλια, γερμανια κτλ εχει βγει. και απο παροχους και "γυμνη" απο την motorola. μονο η central europe deblured(που εκει ειναι μεσα η ελλαδα) δεν εχει βγει.

 

δες και εδω

https://supportforums.motorola.com/community/manager/softwareupgrades

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063728

 

Δεν έχει βγει επίσημα ακόμα σε γερμανία, ισπανία κτλ που αναφέρεις... Μόνο σε Γαλλία έχει βγει η επίσημη! Οι άλλοι ακόμα περιμένουμε... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει επίσημα ακόμα σε γερμανία, ισπανία κτλ που αναφέρεις... Μόνο σε Γαλλία έχει βγει η επίσημη! Οι άλλοι ακόμα περιμένουμε... :(

 

ειμαι σιγουρος οτι ειχα μπει στο UK site της moto και ειχε pdf με το froyo και μαλιστα ελεγε και που θα ειναι διαθεσιμο... τι να πω τωρα δεν βρισκω κατι. ή εκανα λαθος ή ειχαν ανεβασει το pdf καταλαθος και το πηραν πισω.

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρος οτι ειχα μπει στο UK site της moto και ειχε pdf με το froyo και μαλιστα ελεγε και που θα ειναι διαθεσιμο... τι να πω τωρα δεν βρισκω κατι. ή εκανα λαθος ή ειχαν ανεβασει το pdf καταλαθος και το πηραν πισω.

 

Μπορεί... Πάντως αυτή τη στιγμή μόνο για Γαλλία, από την Ευρώπη, έχει βγει η επίσημη... Άντε να δούμε πόσες μέρες ακόμα πρέπει να κάνουμε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα εχθές,πολύ όμορφη και εφετζίδικη (ala iphone), τρελό λαγκαρισμα όμως :(

Είναι βασισμένη πάνω στην CM7 (την beta 4 αν δεν κάνω λάθος) με αποτέλεσμα να έχει όλα τα bugs και τις ελλείψεις αυτής.

Όταν και αν καταφέρουν να την ολοκληρώσουν θα την ξαναβάλω

 

Edited by menios
Link to comment
Share on other sites

εχω το dialer one...

Πως γίνεται όταν έχω αναπάντητη στο status bar να μου βγαίνει το σηματακι της αναπάντητης και να μου ανοιγει το default dialer?

δεν μπορώ να το ρύθμίσω να ανοίγει το dialer ONE?

πως λέγεται ο default dialer στο μενού "εφαρμογές" ώστε να κάνω κάποιο είδος "εκκάθαρση προεπιλογών"

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εγκατέστησα την official rom JRDNEM_U3_3.4.3-33-1_CHINESE_SIGN_SIGNED . Πάρα πολύ καλή και γρήγορη. Το μόνο θέμα είναι ότι ενώ έχει ελληνικά για το μενού, δεν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο ούτε του Swype ούτε το κανονικό του Android. Κανας τρόπος να βάλω ελληνικά στο Keyboard ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν αλλαξε τιποτα αλλο στο τηλεφωνο?ρομ?

τις περισσοτερες φορες φταιει καποια εφαρμογη.αν εβαλες froyo φανταζομαι οτι εχεις τσεκαρει τον εντοπισμο σφαλματων,

 

Στην Froyo σε ποιο μενού είναι ο εντοπισμός σφαλμάτων ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα εγκατέστησα την official rom JRDNEM_U3_3.4.3-33-1_CHINESE_SIGN_SIGNED . Πάρα πολύ καλή και γρήγορη. Το μόνο θέμα είναι ότι ενώ έχει ελληνικά για το μενού, δεν έχει ελληνικά στο πληκτρολόγιο ούτε του Swype ούτε το κανονικό του Android. Κανας τρόπος να βάλω ελληνικά στο Keyboard ?

 

λοιπον κατεβαζεις αυτο

http://www.mediafire.com/?px23qant614d66o

αφου εχεις κανει root απεγκαθιστας το swype που εχει μεσα η συσκευη (πχ με το titanium backup)

μετα με εναν advance explorer της επιλογης σου(προτεινω super manager) σβηνεις τα παρακατω

/system/app/Swype.apk

/system/lib/libSwypeCore.so

/data/data/com.swype.android.inputmethod

ΚΑΝΕΙΣ REBOOT

μετα εγκαθιστας το apk που κατεβασες. οτι αλλο swype βρηκα δεν δουλευε.

καλη επιτυχια

moto defy//tecra r10 10w// i7-920 desktop//pentax k-x :love://acer aspire one//
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ακολούθησες την διαδικασία του fixed sbf, απλά δε γίνεται απο όσο ξέρω.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να πας σε 2.51?

πραγματι δεν γινεται αν δεν φλασαρες fixedsbf.

Κάτι διάβασα οτι μπορεις να γυρισεις σε 2.1 αλλα δεν το έχω δοκιμάσει.

Φλασαρεις nandbackup της 2.1 με cwm και μετα φλασαρεις με rsd fixedsbf 2.1

Θεωρητικα ακούγεται σωστό αλλα μην σε πάρω και στο λαιμό μου.

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

Απο την επόμενη έκδοση η CyanogenMOD 7 για το DEFY θα είναι διαθέσιμη και σε .sbf μορφή, οπότε πλέον θα μπορεί να την βάλει ο καθένας πολύ εύκολα!

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Απο την επόμενη έκδοση η CyanogenMOD 7 για το DEFY θα είναι διαθέσιμη και σε .sbf μορφή, οπότε πλέον θα μπορεί να την βάλει ο καθένας πολύ εύκολα!

 

Έχουμε κάποια ενημέρωση για αυτό; Δεν το έχω δει κάπου.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...