Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει κανονικά

 

Kαι αυτό που λες στον Sraros τι είναι; "Κάνε wipe data, cache, dalvik και φλασαρε τη jw1" Υπομονή! Νομίζω κοντεύω να τα μάθω σιγά σιγά :lol:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι αυτό που λες στον Sraros τι είναι; "Κάνε wipe data, cache, dalvik και φλασαρε τη jw1" Υπομονή! Νομίζω κοντεύω να τα μάθω σιγά σιγά :lol:

 

Όλα τα βήματα που χρειάζεσαι είναι στον οδηγό... Για να μη μετατρέψουμε το forum σε chat, αν θέλεις παραπάνω βοήθεια έλα από το chat (το link στην υπογραφή μου). (Eπίσης, για τέτοιες ερωτήσεις, γράφουμε στο θέμα των Τροποποιήσεων) :p

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Για κακη μου τυχη μολις γυρισα σημερα στο σπιτι μου ανακαλυψα αυτο στο κινητο μου

 

http://imageshack.us/photo/my-images/819/dsc02384r.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/837/dsc02387z.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/21/dsc02386g.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/12/dsc02388rbr.jpg/

 

Δεν ξερω αν φαινεται ξεκαθαρα στις εικονες, αλλα εκτος απο το κατω μερος που δεν φαινεται καθολου, εχουν αλλοιωθει και τα χρωματα στην υπολοιπη οθονη του κινητου. Το touch της οθονης λειτουργει σε ολη την οθονη, ακομα και στα σημεια που ειναι μαυρη.

Τις εικονες τις εβγαλα τωρα το βραδυ, αν θελετε μπορω να τις ξαναβγαλω αυριο το πρωι για να φαινονται καλυτερες.

Υποθετω οτι εγινε απο πιεση, δεδομενου οτι δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ εξωτερικο σημαδι πανω στο screen protector. Καποια στιγμη ειχα το κινητο στο μπουφαν μου και μαλλον εκατσα πανω του. Ποια ειναι τα πιθανα σεναρια τωρα; Το κινητο ειναι εντος εγγυησης αλλα δεν νομιζω να τιθεται τετοιο ζητημα μιας και μαλλον φταιω εγω για αυτο που εγινε. Τι μπορω να κανω και κατα ποσο με συμφερει να μπω στη διαδικασια να αλλαξω πχ οθονη. Σας παρακαλω πολυ δωστε μου τα φωτα σας γιατι με το που ειδα το κινητο απογοητευτικα αποιστευτα και δεν ξερω τι να κανω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το για service και παίξτο κινέζος για αρχή :lol:

Αν σου πούνε ότι δεν σε καλύπτουν, ψάξε ebay και πάρε οθόνη.

Γύρο στο 70αρι βγαίνει η original (μαζί με gorilla).

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ τα παιδια για την απαντηση τους πιο πανω.

Διαβασα ομως και αυτο που ο nikospot για το media γιατι και γω απο κει

το πηρα και απο δει εχω δει εχω την 2.3.3,αυτο σημαινει οτι πρεπει να

περασω στην 2.3.6 για να μην εχω προβληματα στο μελλον?

Γιατι απο ειδα η μαμα εταιρια δεν μου εβγαλε καποια αναβαθμιση

οταν το συνδεσα...

 

Σορυ για τις πολλες αποριες αλλα ειμαι καινουργιος στο χωρο

και ολιγον ασχετος:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω πολυ τα παιδια για την απαντηση τους πιο πανω.

Διαβασα ομως και αυτο που ο nikospot για το media γιατι και γω απο κει

το πηρα και απο δει εχω δει εχω την 2.3.3,αυτο σημαινει οτι πρεπει να

περασω στην 2.3.6 για να μην εχω προβληματα στο μελλον?

Γιατι απο ειδα η μαμα εταιρια δεν μου εβγαλε καποια αναβαθμιση

οταν το συνδεσα...

 

Σορυ για τις πολλες αποριες αλλα ειμαι καινουργιος στο χωρο

και ολιγον ασχετος:)

H μαμά Samsung της Ελλάδας δεν σου έβγαλε αναβάθμιση φίλε μου. Υπάρχουν επίσημες αναβαθμίσεις σε 2,3,6 αλλά όχι στην Ελλάδα. Υπάρχει οδηγός αν θες να αναβαθμίσεις χειροκίνητα, και απλά αν θες την εγγύηση θα περάσεις πάλι με τον ίδιο τρόπο την 2.3.3 που υπάρχει στο ίδιο θέμα εκεί που λέει Επίσημα Ελληνικά firmwares (JVI 2.3.3) και θα αλλάξεις το product code σε EUR όπως λέει ο οδηγός και θα έχεις πάλι την εγγύηση σου.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το για service και παίξτο κινέζος για αρχή :lol:

Αν σου πούνε ότι δεν σε καλύπτουν, ψάξε ebay και πάρε οθόνη.

Γύρο στο 70αρι βγαίνει η original (μαζί με gorilla).

 

Καταλαβα, δεν τη γλιτωνω τελικα.. Εψαξα στο ebay, αλλα δεν αναφερεται καπου αν η οθονη ειναι gorilla glass. Εχεις μηπως καποιο λινκ να μου προτεινεις; Ακομα ειδα οτι για την αποσυναρμολογηση του κινητου και να βγαλεις την οθονη καλο θα ηταν να εχεις ενα πιστολι θερμου αερα, αλλιως μπορει να σπασει το πλαισιο. Το εχει δοκιμασει κανεις εδω να αλλαξει την οθονη μονος του; Και αν ναι πως το εκανε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι νεο μελος...χθες περασα την 2.3.6 jvz αλλα δεν δουλευε καλα.σημερα την ξαναπερασα και ολα λειτουργουσαν ρολοι..πηγα να κανω root,κολλησε το odin και το εκλεισα εκλεισα και το κινητο...τωρα το κινητο δεν ανοιγει απλα μου βγαζει ενα εικονιδιο με ενα κινητο,ενα θαυμαστικο,και εναν υπολογιστη..μονο αυτο μου βγαζει..παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθησει..ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις σε Download Mode και φλάσαρε πάλι από την αρχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..απο οταν περασα ενα προγραμα για να κανω install stin sd απο adroid market..to til. μου κλεινει στα καλα καθουμενα μου ανοιγει οποτε θελει. εχω κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μετά φλασάρα από το odin κάποιο firmware και μετά ξανακάνα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να είναι καθαρό εντελώς το σύστημα. ε βάλα την JVZ και JVW, JW1 αλλά παλι τα ιδια..
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας..απο οταν περασα ενα προγραμα για να κανω install stin sd απο adroid market..to til. μου κλεινει στα καλα καθουμενα μου ανοιγει οποτε θελει. εχω κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μετά φλασάρα από το odin κάποιο firmware και μετά ξανακάνα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να είναι καθαρό εντελώς το σύστημα. ε βάλα την JVZ και JVW, JW1 αλλά παλι τα ιδια..και κατι αλλο οσο και αν το βαλω να φορτιση φαινεται οτι ειναι στο ιδιο σιμειο φορτισησης η μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν πρόβλημα της rom πιστεύω ότι θα είχε λυθεί αφού φλάσαρες πάλι από την αρχή κάνοντας όλα τα απαραίτητα wipes. Δεν ξέρω μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το hardware που πρέπει να κοιτάξεις.

 

Όταν θες να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου κάνε τροποποίηση για να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ειναι συνεχεια στο 68%..

 

Και δε χαίρεσαι?? Δε χρειάζεται και να το φορτίζεις...:lol::lol::p

(Σόρρυ για το σπάμ, αλλά δε κρατήθηκα..:X)

Link to comment
Share on other sites

5.0V - 0.7A

 

ρε παιδια κανει πολλες ωρες να φορτισει απο αδειο!ποσες ωρες κανει σε εσας ..εγω εχτες το αδειασα εντελως και εκανε περιπου 4 ωρες

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανει πολλες ωρες να φορτισει απο αδειο!ποσες ωρες κανει σε εσας ..εγω εχτες το αδειασα εντελως και εκανε περιπου 4 ωρες

 

οχι φιλε μου, 4 ωρες μου ακουγονται πολλες. Εδω 3 και κατι ωρες κανει το Note. Το Galaxy S μου κανει πανω κατω 2 ωρες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανει πολλες ωρες να φορτισει απο αδειο!ποσες ωρες κανει σε εσας ..εγω εχτες το αδειασα εντελως και εκανε περιπου 4 ωρες

 

Τόσο κανει και σε μενα περίπου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου, 4 ωρες μου ακουγονται πολλες. Εδω 3 και κατι ωρες κανει το Note. Το Galaxy S μου κανει πανω κατω 2 ωρες.

 

2 ωρες το galaxy s με το φορτιστη της μανας απο αδειο δεν κανει με τιποτα.Εκτος αν εχεις ταχυφοστιστη εσυ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...