Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Συγνώμη αν είναι noob η ερώτηση που θέλω να κάνω:Μπορούμε να έχουμε βίντεο αντί για ήχο σε εισερχόμενες κλήσεις?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ναι αλλά όχι χωρίς extra εφαρμογή (παράδειγμα) . Ρώτα στο θέμα Android εφαρμογών για περαιτέρω... :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

edit: εαν αφαιρεσω το swype (αφου δεν το χρησιμοποιω καθολου) και το talk 1.3 θα υπαρξει προβλημα...;

 

edit 2: τα εσβησα και τα 2, οπως επισης και το mtp application v1.0 και το layar...μεχρι στιγμης χωρις παρενεργειες :)

Οπως ειπε και ο Αλεξ, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι και με το talk αλλα και με το mtp θα εχεις προβλημα φιλε. Το μεν πρωτο θα εχεις προβλημα με μαρκετ και gmail, και το μεν δευτερο θα εχεις προβλημα τοσο με το Kies, οσο και οταν συνδεεις το κινητο σε usb mode (εδω δεν ειμαι 100% σιγουρος).

 

Για το talk εγω εχω γραψει 2 φορες πως να το κανετε να μην τρωει καθολου μπαταρια (εντελως καθολου ομως).

Το ανοιγετε μια φορα, πηγαινετε στις ρυθμισεις και απενεργοποιειτε το "αυτοματη συνδεση".

μετα βγαινετε απο τις ρυθμισεις, και πατατε παλι το αριστερο πληκτρο και επιλεγετε "αποσυνδεση".

δεν θα ανοιξει ξανα ποτε. τσεκαρισμενο !!!!

 

*Μακη ευχαριστουμε το tip για την εφαρμογη email. εχω δει οτι ανοιγει συνεχως και μου ειχε σπασει τα νευρα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Αλεξ, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι και με το talk αλλα και με το mtp θα εχεις προβλημα φιλε. Το μεν πρωτο θα εχεις προβλημα με μαρκετ και gmail, και το μεν δευτερο θα εχεις προβλημα τοσο με το Kies, οσο και οταν συνδεεις το κινητο σε usb mode (εδω δεν ειμαι 100% σιγουρος).

 

Για το talk εγω εχω γραψει 2 φορες πως να το κανετε να μην τρωει καθολου μπαταρια (εντελως καθολου ομως).

Το ανοιγετε μια φορα, πηγαινετε στις ρυθμισεις και απενεργοποιειτε το "αυτοματη συνδεση".

μετα βγαινετε απο τις ρυθμισεις, και πατατε παλι το αριστερο πληκτρο και επιλεγετε "αποσυνδεση".

δεν θα ανοιξει ξανα ποτε. τσεκαρισμενο !!!!

 

*Μακη ευχαριστουμε το tip για την εφαρμογη email. εχω δει οτι ανοιγει συνεχως και μου ειχε σπασει τα νευρα :).

 

Το ξερω Αντωνη, για αυτο και τα επανεφερα...το talk το ειχα/εχω απενεργοποιησει οπως ειχες ξαναγραψει και προσφατα, αλλα το θεωρησα περιττο κι ηθελα να το αφαιρεσω...thanks για το ενδιαφερον :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το ελεεινο gtalk το αφαιρω παντα απο τις ρομ μου και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα ειτε με το μαρκετ, ειτε με το gmail :D

το mtp οπως ειπε και ο Αλεξ ειναι για το kies

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το ελεεινο gtalk το αφαιρω παντα απο τις ρομ μου και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα ειτε με το μαρκετ, ειτε με το gmail :D

το mtp οπως ειπε και ο Αλεξ ειναι για το kies

Ευχαριστουμε για την ενημερωση Βασιλακη. οποτε...Ηρακλη....ξηλωσε το αφου δεν το θελεις.

παρεπιπτοντως, γιατι ειναι ελεινη εφαρμογη το talk ? δουλευει μια χαρα και εχει και αρκετες επιλογες. για καποιον που χρησιμοποιει το chat με τους Gmail φιλους του, το θεωρω πολυ καλυτερο απο το να εγκαθιστουμε 3rd party εφαρμογες απο το μαρκετ (msn talk, fring, κ.τ.λ) για να μιλαμε με msn, yahoo, κ.τ.λ.

Και επισης λειτουργουν τελεια οι ειδοποιησεις στο παρασκηνιο, οταν σου μιλησει καποιος στο chat. και επισης σου στελνει και mail οταν καποιος σου μιλησει στο chat Και εισαι offline. το θεωρω πολυ καλη εφαρμογη για οποιον του χρειαζεται !!!!

Και επαναλαμβανω οτι οταν με το καλο η Google ενεργοποιησει και την βιντεοκληση μεσω Gmail, δηλαδη μεσω του talk, θεωρω οτι θα ειναι απο τις πλεον χρησιμες εφαρμογες του κινητου μας.

ολα τα παραπανω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη...οπως παντα αλλωστε :lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για την ενημερωση Βασιλακη. οποτε...Ηρακλη....ξηλωσε το αφου δεν το θελεις.

παρεπιπτοντως, γιατι ειναι ελεινη εφαρμογη το talk ? δουλευει μια χαρα και εχει και αρκετες επιλογες. για καποιον που χρησιμοποιει το chat με τους Gmail φιλους του, το θεωρω πολυ καλυτερο απο το να εγκαθιστουμε 3rd party εφαρμογες απο το μαρκετ (msn talk, fring, κ.τ.λ) για να μιλαμε με msn, yahoo, κ.τ.λ.

Και επισης λειτουργουν τελεια οι ειδοποιησεις στο παρασκηνιο, οταν σου μιλησει καποιος στο chat. και επισης σου στελνει και mail οταν καποιος σου μιλησει στο chat Και εισαι offline. το θεωρω πολυ καλη εφαρμογη για οποιον του χρειαζεται !!!!

Και επαναλαμβανω οτι οταν με το καλο η Google ενεργοποιησει και την βιντεοκληση μεσω Gmail, δηλαδη μεσω του talk, θεωρω οτι θα ειναι απο τις πλεον χρησιμες εφαρμογες του κινητου μας.

ολα τα παραπανω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη...οπως παντα αλλωστε :lol:

παιζει οντως να ειναι καλη, αλλα απο τους γνωστους μου ειμαι ο μονος με android (αν ειναι δυνατον... :lol:) και ετσι δεν την εχω χρησιμοποιησει, οποτε λαθος το επιθετο ελεεινος :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους θα ήθελα να κ΄νω 2 ερωτησούλες....

1.Πότε θα βγεί η επίσημη αναβάθμιση android 2.3 εγώ έχω ακόμα την 2.1(δεν γίνεται αυτόματα κανινικά?????)

ένας φίλος μου έχει το htc και του έκανε αυτόματη ενημέρωση λογισμικού σε 2.3)

 

2.Στο ξυπνητήρι ψάχνω έναν ήχο που ήταν σαν κελάρισμα νερού και ανέβαινε σταδιακά ο τόνος και δεν το βρίσκω πουθενά

όποτε θυμάται το βάζει μόνο του.Τί τρέλα είναι αυτή?Ξέρει κανείς κάτι?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους θα ήθελα να κ΄νω 2 ερωτησούλες....

1.Πότε θα βγεί η επίσημη αναβάθμιση android 2.3 εγώ έχω ακόμα την 2.1(δεν γίνεται αυτόματα κανινικά?????)

ένας φίλος μου έχει το htc και του έκανε αυτόματη ενημέρωση λογισμικού σε 2.3)

 

2.Στο ξυπνητήρι ψάχνω έναν ήχο που ήταν σαν κελάρισμα νερού και ανέβαινε σταδιακά ο τόνος και δεν το βρίσκω πουθενά

όποτε θυμάται το βάζει μόνο του.Τί τρέλα είναι αυτή?Ξέρει κανείς κάτι?:blink:

 

1. Mονο η samsung γνωριζει. Παντως εχει βγει επισημη ελληνικη 2.2 αν δεν το γνωριζεις και την περνας μεσω του kies. Αυτοματα δεν γινεται οχι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιζει οντως να ειναι καλη, αλλα απο τους γνωστους μου ειμαι ο μονος με android (αν ειναι δυνατον... :lol:) και ετσι δεν την εχω χρησιμοποιησει, οποτε λαθος το επιθετο ελεεινος :lol:

Για να μην παρεξηγηθω, εγω δεν σε κρινω για την λεξη που χρησιμοποιησες (βλεπε "ελεεινη").

απλα εξηγησα οτι η εφαρμογη ειναι πολυ καλη μιας και την χρησιμοποιω, για να μην διαβασει καποιος νεοτερος το σχολιο σου και νομισει οτι οντως η εφαρμογη ειναι για τα μπαζα :p

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παρεξηγηθω, εγω δεν σε κρινω για την λεξη που χρησιμοποιησες (βλεπε "ελεεινη").

απλα εξηγησα οτι η εφαρμογη ειναι πολυ καλη μιας και την χρησιμοποιω, για να μην διαβασει καποιος νεοτερος το σχολιο σου και νομισει οτι οντως η εφαρμογη ειναι για τα μπαζα :p

 

Αντωνη δεν παρεξηγω φυσικα, ξερεις :D

απλα για μενα οτι εφαρμογη υπαρχει μεσα απο την μανα του και δεν τη χρησιμοποιω ειναι αλλη μια ελεεινη εφαρμογη που μου τρωει πορους

καταλαβαινεις πως το λεω

ετσι και για το gtalk

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους θα ήθελα να κ΄νω 2 ερωτησούλες....

1.Πότε θα βγεί η επίσημη αναβάθμιση android 2.3 εγώ έχω ακόμα την 2.1(δεν γίνεται αυτόματα κανινικά?????)

ένας φίλος μου έχει το htc και του έκανε αυτόματη ενημέρωση λογισμικού σε 2.3)

1. Mονο η samsung γνωριζει. Παντως εχει βγει επισημη ελληνικη 2.2 αν δεν το γνωριζεις και την περνας μεσω του kies. Αυτοματα δεν γινεται οχι.

 

Όταν λες αυτόματα εννοείς μέσω Wi-fi, να εμφανιστεί οτι υπάρχει αναβάθμιση και να την κάνεις. Αυτό όπως γράφει ο red δεν γίνεται.

Θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις το KIES στον υπολογιστή σου και να κάνεις αναβάθμιση από εκεί με καλώδιο.

Ρίξε μια ματιά στον οδηγό που είναι πάνω πάνω σε αυτό το forum.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

οσοι περιμεναν το galaxy s plus για να τσιμπησουν το μεταλλικο καπακι για τον γαλαξια τους, τελικα δεν θα φοραει ουτε εκεινο μεταλλικο καπακι

θα εχουν το ιδιο ακιβως καπακι

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

οσοι περιμεναν το galaxy s plus για να τσιμπησουν το μεταλλικο καπακι για τον γαλαξια τους, τελικα δεν θα φοραει ουτε εκεινο μεταλλικο καπακι

θα εχουν το ιδιο ακιβως καπακι

 

πο παναγια μου.. οτι να ναι?? υποτίθεται οτι θα εβγαινε με μεταλλικο καπακι (εως χθες).. μηπως πηγε μεταγραφη ο Elop στην Samsung???:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω την εξής απορία με το κινητό μου. Χθες το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ η μπαταρία μου ήταν λίγο κάτω από το 100% (ας πούμε στο 90%) και το πρωί που ξύπνησα είχε πάει στο 0% και μου έβγαλε το σχετικό μήνυμα ότι πρέπει να προσθέσω τον φορτιστή. Πήγα στις ρυθμίσεις, χρήση μπαταρίας και μου βγάζει πάνω πάνω Λειτουργικό σύστημα android 27% και στις εφαρμογές σε εξέλιξη έχει μία (ενημέρωση λογισμικού-DMservice) . Να προσθέσω ότι χθες το πρωί έκανα αναβάθμιση firmware από το kies se 2.3.3 (δεν ξέρω αν παίζει κανένα ρόλο αυτό). Τι μου εξαντλεί την μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω την εξής απορία με το κινητό μου. Χθες το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ η μπαταρία μου ήταν λίγο κάτω από το 100% (ας πούμε στο 90%) και το πρωί που ξύπνησα είχε πάει στο 0% και μου έβγαλε το σχετικό μήνυμα ότι πρέπει να προσθέσω τον φορτιστή. Πήγα στις ρυθμίσεις, χρήση μπαταρίας και μου βγάζει πάνω πάνω Λειτουργικό σύστημα android 27% και στις εφαρμογές σε εξέλιξη έχει μία (ενημέρωση λογισμικού-DMservice) . Να προσθέσω ότι χθες το πρωί έκανα αναβάθμιση firmware από το kies se 2.3.3 (δεν ξέρω αν παίζει κανένα ρόλο αυτό). Τι μου εξαντλεί την μπαταρία;

 

Μπορείς να κοιτάξεις εδώ :).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω την εξής απορία με το κινητό μου. Χθες το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ η μπαταρία μου ήταν λίγο κάτω από το 100% (ας πούμε στο 90%) και το πρωί που ξύπνησα είχε πάει στο 0% και μου έβγαλε το σχετικό μήνυμα ότι πρέπει να προσθέσω τον φορτιστή. Πήγα στις ρυθμίσεις, χρήση μπαταρίας και μου βγάζει πάνω πάνω Λειτουργικό σύστημα android 27% και στις εφαρμογές σε εξέλιξη έχει μία (ενημέρωση λογισμικού-DMservice) . Να προσθέσω ότι χθες το πρωί έκανα αναβάθμιση firmware από το kies se 2.3.3 (δεν ξέρω αν παίζει κανένα ρόλο αυτό). Τι μου εξαντλεί την μπαταρία;

Καλημέρα (μου φαίνεται νωρίς για καλησπέρα :p),

απλά είδες το battery drain που πολλοί έχουμε δει στις 2.3.3! Καλύτερα είναι να κάνεις καθαρή εγκατάσταση στις 2.3.3 αν και δεν είναι σίγουρο οτι αφαιρεί το battery drain (εγω το έχω αν και κάνω πάντα clean install:()! Μόνη λύση προς το παρόν η επανεκκίνηση του τηλεφώνου όταν το βλέπεις να ενεργοποιείται!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω την εξής απορία με το κινητό μου. Χθες το βράδυ που έπεσα να κοιμηθώ η μπαταρία μου ήταν λίγο κάτω από το 100% (ας πούμε στο 90%) και το πρωί που ξύπνησα είχε πάει στο 0% και μου έβγαλε το σχετικό μήνυμα ότι πρέπει να προσθέσω τον φορτιστή. Πήγα στις ρυθμίσεις, χρήση μπαταρίας και μου βγάζει πάνω πάνω Λειτουργικό σύστημα android 27% και στις εφαρμογές σε εξέλιξη έχει μία (ενημέρωση λογισμικού-DMservice) . Να προσθέσω ότι χθες το πρωί έκανα αναβάθμιση firmware από το kies se 2.3.3 (δεν ξέρω αν παίζει κανένα ρόλο αυτό). Τι μου εξαντλεί την μπαταρία;

 

δηλωσε συμμετοχη στο:

Gingerbread: Πρόβλημα μπαταρίας, Android OS Battery Drain :lol::lol::lol:

φιλε μου, ειναι το γνωστο bug των gingerbread...μην σε ανυσηχει, δεν συμβαινει συχνα :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

AAA, πείτε έτσι, γιατί είμαι και λίγο άσχετος και ανησύχησα. Δηλαδή ουσιαστικά φταίει η έκδοση του fimware
Link to comment
Share on other sites

AAA, πείτε έτσι, γιατί είμαι και λίγο άσχετος και ανησύχησα. Δηλαδή ουσιαστικά φταίει η έκδοση του fimware

 

Ακριβώς. :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Kατσε γιατι εδω το εχασα. Το αγορασες μεταχειρισμενο, ή το καταλαβες απο τον φορτιστη?

 

TO αγόρασα καινουριο απο ¨"εκθεση-open box" όπως γραφουν. Καταλαβα οτι ειναι μεταχειρισμενο απο φωτογραφιες αλλαδαπων στα ενταυθα και βιντεο καθως και με την γρατζουνια στο πανω μερος.

Επειδη τρεχει το συγκεκριμενο θεμα και θα το στειλω αυριο για αντικατασταση δεν θελω να δινω κακη εικονα, μπορει να μην ειχαν ιδεα καθως πιθανών αυτα ειναι εισαγωγής ή οτιδηποτε. Οτι νεοτερα εχω θα ενημερωσω, προς το παρον θα ζητησω καινουριο με την διαφορα απο μενα. Στο κουτι του να ναι να μαι ησυχος και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το πίσω καπάκι είναι η "αμαρτία" του κινητού μας, όλο γρατζ και γρουτζ και κριτς είναι με αυτό, χωρίς αυτό λύνονται πολλά απο τα "ακουστικά" θεματάκια του...

 

Καλησπέρα. Εγώ με τη σειρά μου δεν έχω πρόβλημα με το πίσω καπάκι, μια χαρά στέρεο είναι, αλλα ούτε και με τα πλαϊνά κουμπιά. Εκείνο που ΣΤΑΝΤΑΡ θα πέσει κάτω σε κάποια ανύποπτη φάση είναι η ασημένια διακόσμηση που περιτριγυρίζει το κινητό. Κουνιέται πολύ και τρίζει :lol:

 

δηλωσε συμμετοχη στο:

Gingerbread: Πρόβλημα μπαταρίας, Android OS Battery Drain :lol::lol::lol:

φιλε μου, ειναι το γνωστο bug των gingerbread...μην σε ανυσηχει, δεν συμβαινει συχνα :)

 

Εμένα με την 2.2 συνέβη 4-5 φορές στον ενάμισι μήνα που το έχω, και συνήθως το καταλαβαίνω πριν δώ την ένδειξη της μπαταρίας, πιάνω το τηλέφωνο και είναι ζεστό σαν να έπαιζα για κανα μισάωρο! Πάντως με μια επανεκκίνηση στρώνει :)

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την 2.2 συνέβη 4-5 φορές στον ενάμισι μήνα που το έχω, και συνήθως το καταλαβαίνω πριν δώ την ένδειξη της μπαταρίας, πιάνω το τηλέφωνο και είναι ζεστό σαν να έπαιζα για κανα μισάωρο! Πάντως με μια επανεκκίνηση στρώνει :)

Ψαξου λιγο με τις εφαρμογες σου,το πιο πιθανο καποια εφαρμογη να σου κανει την ζημια ;)
Link to comment
Share on other sites

Ψαξου λιγο με τις εφαρμογες σου,το πιο πιθανο καποια εφαρμογη να σου κανει την ζημια ;)

 

Κοιτάω κάθε φορά στην κατανάλωση μπαταρίας αλλα δε βλέπω κάποια εφαρμογή να έχει φάει παραπάνω απ'οσο θα έπρεπε :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...