Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει Νίκο.

Θα το κοιτάξω.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου!!:D

 

ΥΓ Μια χαρα το βλέπω ότι πάει παντως...:lol:

 

τιποτα! πιστεψεμε.. ΣΕΡΝΕΤΕ πραγματικα!! αν δοθει η 2.2.1 απο ελλαδα και αναβαθμησεις απο το Kies επισημα τοτε θα δεις οτι εχεις αλλο κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια χθες εβλεπα ενα review του samsung infuse και εβλεπα οτι μπορει να αναπαραγει βιντεο 1080p

το περιεργο ειναι οτι εχει ιδιο επεξεργαστη με το δικο μας, απλα χρονισμενο στα 1,2 ghz και ιδιο chip γραφικων και ακομη και στα bech τα παει τα ιδια με το galaxy s

γιατι το δικο μας δεν μπορει? τι μπορει να αλλαζει? εχει να κανει με τα codecs?

μου φαινεται περιεργο παντως...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια χθες εβλεπα ενα review του samsung infuse και εβλεπα οτι μπορει να αναπαραγει βιντεο 1080p

το περιεργο ειναι οτι εχει ιδιο επεξεργαστη με το δικο μας, απλα χρονισμενο στα 1,2 ghz και ιδιο chip γραφικων και ακομη και στα bech τα παει τα ιδια με το galaxy s

γιατι το δικο μας δεν μπορει? τι μπορει να αλλαζει? εχει να κανει με τα codecs?

μου φαινεται περιεργο παντως...

 

Βασιλη δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα και να μπορουσε να αναπαραγει δεν θα εβλεπες καμια διαφορα σε σχεση με τα 720p που βλεπεις τωρα. Καπου ειχα διαβασει οτι η διαφορα γινεται εμφανης απο τις 40 ιντσες και πανω, αλλα και αυτο να μην ισχυει σιγουρα δεν θα εβλεπες διαφορα στις 4:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη δεν ξερω να σου απαντησω, αλλα και να μπορουσε να αναπαραγει δεν θα εβλεπες καμια διαφορα σε σχεση με τα 720p που βλεπεις τωρα. Καπου ειχα διαβασει οτι η διαφορα γινεται εμφανης απο τις 40 ιντσες και πανω, αλλα και αυτο να μην ισχυει σιγουρα δεν θα εβλεπες διαφορα στις 4:)

 

σιγουρα ρε και απο τη στιγμη που δεν μπορει να το εξαγει ως hd απο το rca καλωδιο δεν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος να παιζει καποιος σε 1080p

απλα το λεω περισσοτερο απο πλευρας δυνατοτητων :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι εγώ το πέρα απο ιδιώτη και γράφει ότι έχει ι9000XXJPP.

Επίσης γράφει 2.2 με αριθμο κατασκευης FROYO.XWJPH

 

Τι συμπεραίνουμε;;

 

Ότι έχεις ένα Ελληνικό τηλέφωνο με το τελευταίο Froyo που έχει κυκλοφορήσει στην Ελλάδα. Τίποτα παραπάνω. Μεγειά σου. :)

 

Και ποτε προβλεπεται να παρουμε gingerbread εμεις?

Πρωτα οσοι ειναι branded?

 

Μόνο η Samsung το γνωρίζει αυτό. Αν κρίνουμε από την εμπειρία με το Froyo, σε καναδυό μήνες θα έχουν αναβαθμιστεί σίγουρα όλοι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως κάνουμε λήψη mms; Δεν έχω ξαναλάβει, χθες βράδυ ήρθε μια ειδοποίηση και έχει μπει στο thread του προσώπου που το έστειλα μαζί με τα sms που έχουμε ανταλλάξει, αλλα την πατάω και απλά μου λέει τα στοιχεία του mms. Απο ρυθμίσεις είμαι οκ. :)

 

εχετε γραψει παρα πολλα..επειδη δεν το χω πιασει στα χερια μου..αν κρινω απ τα χαρακτηριστικα πρεπει να ναι φοβερο τηλεφωνο ε?

η μπαταρια ποσο παει?

 

Εμένα με μια μέτρια χρήση κρατάει γύρω στις 2 μέρες, χωρίς να έχω τη φωτεινότητα στο τέρμα χαμηλό, τι να την κάνεις τέτοια οθονάρα θεοσκότεινη;) Καλούτσικη διάρκεια είναι για τέτοιο τηλέφωνο. Όσο αυξάνονται οι δυνατότητες άλλο τόσο τρώνε ρεύμα. Το samsung jet που είχα πριν (και έχω ακόμη avatar γιατι έχει πιο ωραίο εικονάκι:p) με ανάλογη χρήση πήγαινε 3-3,5 μέρες αλλα είναι άλλη εμπειρία και το internet και τα παιχνίδια. Και ακόμα λειτουργώ με μια δεύτερη γραμμή ένα sony ericsson Τ650ι που φορτίζει κάθε 6 μέρες αλλα τα μεγέθη δεν είναι συγκρίσιμα, η οθόνη του galaxy είναι μεγαλύτερη από το Τ650 :lol: Πάντως διαβάζω ότι το android 2.3 που θα του βάλουν έχει καλύτερη διαχείρηση ενέργειας

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα πρεπει να να κανω εδω αυτη την ερωτηση αλλα εχω ενα θεμα με το Beautiful widgets και συγκεκριμενα με το geolocation το οποιο δεν μπορει να βρει την περιοχη μου! Εχει καμια σχεση με το csc του κινητου ??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θα πρεπει να να κανω εδω αυτη την ερωτηση αλλα εχω ενα θεμα με το Beautiful widgets και συγκεκριμενα με το geolocation το οποιο δεν μπορει να βρει την περιοχη μου! Εχει καμια σχεση με το csc του κινητου ??

 

Και γιατί θες να το χρησιμοποιήσεις; σου τρώει μπαταρία...την περιοχή σου έχεις δοκιμάσει να την βάλεις manually;

Πάντως το csc δεν νομίζω να παίζει ρόλο...μάλλον είναι θέμα gps..δορυφόρους πιάνεις εύκολα;

Τώρα που το δοκίμασα σε εμένα δουλεύει κανονικά

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πως κάνουμε λήψη mms; Δεν έχω ξαναλάβει, χθες βράδυ ήρθε μια ειδοποίηση και έχει μπει στο thread του προσώπου που το έστειλα μαζί με τα sms που έχουμε ανταλλάξει, αλλα την πατάω και απλά μου λέει τα στοιχεία του mms. Απο ρυθμίσεις είμαι οκ. :)

 

σε μενα ερχονται τα mms κανονικα....

και μολις παω στην ειδοποίηση υπαρχει μεσα η εικονα....

εβαλες τις ρυθμισεις με τον τροπο που λενε εδω στο φορουμ.....?

Link to comment
Share on other sites

σε μενα ερχονται τα mms κανονικα....

και μολις παω στην ειδοποίηση υπαρχει μεσα η εικονα....

εβαλες τις ρυθμισεις με τον τροπο που λενε εδω στο φορουμ.....?

 

Όχι. Μόλις έβαλα τη sim εγκαταστάθηκαν μόνες τους...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόλις έβαλα τη sim εγκαταστάθηκαν μόνες τους...

 

ok κανε οτι ακριβως λεει αυτο το λινκ και ολα θα δουλεψουν ρολοι....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335607#post3335607

 

πανε στο Οδηγός επαναφοράς των apn όλων των Ελληνικών εταιρειών κινητής τηλεφωνίας, για να έχετε internet και mms στην android συσκευή σας.

 

και μετα ολα θα ειναι οκ....

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κύριοι.

Το ασημί που περιβάλλει το σώμα του τηλεφώνου υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του;

Αν ναι γνωρίζουμε το κόστος του;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κύριοι.

Το ασημί που περιβάλλει το σώμα του τηλεφώνου υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του;

Αν ναι γνωρίζουμε το κόστος του;

 

http://cgi.ebay.com/Front-metal-frame-Samsung-i9000-Galaxy-S-A-/220768084582

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μπαίνω από το γαλαξία και δε μπορώ να καταλάβω από τη φωτό,δεν είναι μαζί με το "τζάμι" έτσι; Μόνο το περίβλημα.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μπαίνω από το γαλαξία και δε μπορώ να καταλάβω από τη φωτό,δεν είναι μαζί με το "τζάμι" έτσι; Μόνο το περίβλημα.

 

Ναι, μονο το περιβλημα ειναι. Το τζαμι ειναι μερος της οθονης.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες ψαχνω να βρω τι product code εχει η cosmote σε 2.2 JPH,και ακομα να καταληξω καπου.

 

Μπορει καποιος να μου πει?

 

Και τι αλλο πρεπει να προσεξω πριν το στειλω για service?thx

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες ψαχνω να βρω τι product code εχει η cosmote σε 2.2 JPH,και ακομα να καταληξω καπου.

 

Μπορει καποιος να μου πει?

 

Και τι αλλο πρεπει να προσεξω πριν το στειλω για service?thx

 

καποιοι λενε οτι εχει eur καποι αλλοι λενε οτι εχει cos... :rolleyes:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ok κανε οτι ακριβως λεει αυτο το λινκ και ολα θα δουλεψουν ρολοι....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335607#post3335607

 

πανε στο Οδηγός επαναφοράς των apn όλων των Ελληνικών εταιρειών κινητής τηλεφωνίας, για να έχετε internet και mms στην android συσκευή σας.

 

και μετα ολα θα ειναι οκ....

 

Δυστυχώς :(

Βέβαια ο οδηγός σε κάποια φάση λέει το εξής:Mην ξεχάσετε στις ρυθμίσεις -> ασύρματη επικοινωνία...--> δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, να έχετε τσεκαρισμένο το "χρήση δεδομένων πακέτου", ώστε να μπορείτε να μπείτε internet μέσω του παρόχου σας (3g internet). Εδώ που είμαι δεν πιάνει 3g, δε νομίζω να πειράζει αυτό ομως, σωστά;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

καποιοι λενε οτι εχει eur καποι αλλοι λενε οτι εχει cos... :rolleyes:

 

ευχαριστω για την απαντηση.και σε αλλο φορουμ που ρωτησα μου λενε για cos οποτε κανω το σταυρο μου και προχωραω :p

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Για να έχω ελληνικά στο Swype του Gingerbread ισχύει η διαδικασία για τη 2.2.1;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335181#post3335181

μολις τωρα αυτο εκανα... :lol::lol:

 

λοιπον εχω παρατηρησει κατι

εχω βαλει τον launcher αλα gingerbread και τα εικονιδια του μενου μου τα δειχνει καπως θαμπα

το ιδιο θαμπα μου το δειχνει και σε αλλες gb που εχω δοκιμασει stock και custom

στις froyo τα δειχνει μια χαρα και μιλαμε παντα για την ιδια εφαρμογη

το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

2-3 μερες ψαχνω να βρω τι product code εχει η cosmote σε 2.2 JPH,και ακομα να καταληξω καπου.

 

Μπορει καποιος να μου πει?

 

Και τι αλλο πρεπει να προσεξω πριν το στειλω για service?thx

 

καποιοι λενε οτι εχει eur καποι αλλοι λενε οτι εχει cos... :rolleyes:

 

Η cosmote έχει cos. Αλλά και το eur έχει cosmote. (o ελέφαντας και το πουλί...)

 

Το eur είναι το γενικό ελληνικό, και περιέχει τα APN της vodafone, της cosmote και της wind.

To cos μόνο της cosmote.

 

Δεν έχει καμία σημασία πιο θα βάλεις, αλλά αν πήρες το τηλέφωνο από την κοσμοτέ έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να είχε cos. Αυτά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις gb και την συλλογη που σου δειχνει τις εικονες καποιοι αναφερουν οτι ειναι πιο buggy απο τις froyo και οντως ετσι πρεπει να ειναι

αλλα αυτο που καταλαβα ειναι οτι ενω στις froyo/eclair χρησιμοποιουσε φωτογραφιες χαμηλοτερης ποιοτητας για να γινεται γρηγορο το σκρολαρισμα, στην gingerbread φαινεται να ειναι οι κανονικες φωτο, η τουλαχιστον σε πολυ καλυτερη ποιοτητα, για αυτο και αργει περισσοτερο να τις φορτωσει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

στη συνεχεια των εντυπωσεων μου για την jvο

 

ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ FLASH VIDEO 720P :w00t::w00t::w00t::w00t:

 

μιλαμε δεν υπαρχει αυτο!!!

το παιζει τελειως απροβληματιστα και ταυροχρονα σκρολαρεις στην σελιδα και δεν κολαει καθολου!!!

πραγματικα το ιντερνετ στην 2.3 παραδιδει μαθηματα

ειμαι παρα πολυ εντυπωσιασμενος

να που τελικα η διαφορα στην ταχυτητα που θα εφερνε η 2.3 γινεται καπου ορατοτατη :D

 

στις froyo δεν επαιζε ουτε το 480p καλα καλα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...