Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όποιον ενδιαφέρεται σας παραθέτω το changelog της 2.3 από το press release της samsung :

 

The upgrade from Froyo 2.2 to Gingerbread 2.3 offers an even greater user experience, with features including:

 

· Faster Performance – Multimedia content now has a lower CPU consumption rate, while support for more powerful 3D Graphics enables an enhanced mobile gaming experience.

· Upgraded Usability – The user interface has been improved, enabling faster access and control and a more intuitive user experience. Users will also benefit from improved copy-and-paste functionality.

 

Σημαντικές βελτιώσεις βλέπω, εξού και το καλύτερο performance που βλέπετε όσοι έχετε περάσει gingerbread.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα...απο που λετε να το βρω καπως σε καλη τιμη καινουργιο το "s" κινητο? ΑΘΗΝΑ.....

 

πριβε η απαντηση μη κανουμε κα ιδιαφημιση κτλπ......ευχαριστω!

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...απο που λετε να το βρω καπως σε καλη τιμη καινουργιο το "s" κινητο? ΑΘΗΝΑ.....

 

πριβε η απαντηση μη κανουμε κα ιδιαφημιση κτλπ......ευχαριστω!

 

Παντως όχι εδώ.. Μπορείς να κοιτάξεις στο skroutz.gr η να κανεις μια έρευνα αγοράς στο google. Δεν νομίζω να είναι δύσκολο.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Ξαφνικά από χθες ο γαλαξίας μου άρχισε να τρώει την μπαταρία του με μανία. Χωρίς να κάνει απολύτως τιποτα (τσεκαρισμένο στη διαχείριση εργασιών και το task killer.) Δε λειτουργούσε καμια εφαρμογη και επίτηδες από ένα σημείο και μετά δεν πήρα ούτε ενα τηλ, ουτε ιντενρνετ, μηνύματα, τίποτα. Μάλιστα στο ιστορικό της μπαταρίας(πατώντας τον κωδικό στο πληκτρολόγιο) δε φαίνεται κάτι ιδιαίτερο. Να φανταστείτε χθες βράδυ το έβαλα στη λειτουργία πτήσης στις 12.00 με 47% μπαταρία, κοιμήθηκα και στις 7.00 το πρωί το βρήκα στο 9 %!! Μιλάμε για τέτοια κατάσταση, συνήθως έτρωγε γύρω στο 3% όλο το βράδυ και τώρα ΈΦΑΓΕ 40! Δεν το έχω πειράξει καθόλου στο λογισμικό, 2.2 φοράει, ένα μήνα το έχω και απεγκατέστησα τις τελευταίες εφαρμογές που έβαλα, μήπως έφταιγε κάποια αλλα τζίφος. Θέλει σέρβις ε; Και έχω πρόβλημα γιατί η απόδειξη είναι λίγο άφαντη. Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω μήπως και βρώ τι είναι αυτό που την τρώει;

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Ξαφνικά από χθες ο γαλαξίας μου άρχισε να τρώει την μπαταρία του με μανία. Χωρίς να κάνει απολύτως τιποτα (τσεκαρισμένο στη διαχείριση εργασιών και το task killer.) Δε λειτουργούσε καμια εφαρμογη και επίτηδες από ένα σημείο και μετά δεν πήρα ούτε ενα τηλ, ουτε ιντενρνετ, μηνύματα, τίποτα. Μάλιστα στο ιστορικό της μπαταρίας(πατώντας τον κωδικό στο πληκτρολόγιο) δε φαίνεται κάτι ιδιαίτερο. Να φανταστείτε χθες βράδυ το έβαλα στη λειτουργία πτήσης στις 12.00 με 47% μπαταρία, κοιμήθηκα και στις 7.00 το πρωί το βρήκα στο 9 %!! Μιλάμε για τέτοια κατάσταση, συνήθως έτρωγε γύρω στο 3% όλο το βράδυ και τώρα ΈΦΑΓΕ 40! Δεν το έχω πειράξει καθόλου στο λογισμικό, 2.2 φοράει, ένα μήνα το έχω και απεγκατέστησα τις τελευταίες εφαρμογές που έβαλα, μήπως έφταιγε κάποια αλλα τζίφος. Θέλει σέρβις ε; Και έχω πρόβλημα γιατί η απόδειξη είναι λίγο άφαντη. Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω μήπως και βρώ τι είναι αυτό που την τρώει;

 

πηγαινες στην εφαρμογη διαχειριση εφαρμογων και πηγαινε στην τελευταια στηλη και διαβασε την τελευταια παραγραφο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Ξαφνικά από χθες ο γαλαξίας μου άρχισε να τρώει την μπαταρία του με μανία.............. Θέλει σέρβις ε; Και έχω πρόβλημα γιατί η απόδειξη είναι λίγο άφαντη. Υπάρχει κάτι άλλο να κάνω μήπως και βρώ τι είναι αυτό που την τρώει;

 

Κατα πάσα πιθανότητα κάποια εφαρμογή έφαγε κόλλημα και δεν μπόρεσε να κλείσει ή κάτι τέτοιο. Δεν χρειάζεσαι service μην πανικοβάλλεσαι, απλά δοκίμασε να κάνεις ένα απλό reboot στο τηλέφωνο και δες πως θα παει. Αν το πρόβλημα συνεχίσει μπορείς να κάνεις κι ένα hard reset.

 

Α επίσης φρόντισε η απόδειξη να φανερωθεί γιατί ποτέ δεν ξέρεις (αχρείαστη να ναι βέβαια):)

 

edit - Εφαγα τη σκονη του Bill :p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Κατα πάσα πιθανότητα κάποια εφαρμογή έφαγε κόλλημα και δεν μπόρεσε να κλείσει ή κάτι τέτοιο. Δεν χρειάζεσαι service μην πανικοβάλλεσαι, απλά δοκίμασε να κάνεις ένα απλό reboot στο τηλέφωνο και δες πως θα παει. Αν το πρόβλημα συνεχίσει μπορείς να κάνεις κι ένα hard reset.

 

Α επίσης φρόντισε η απόδειξη να φανερωθεί γιατί ποτέ δεν ξέρεις (αχρείαστη να ναι βέβαια):)

 

edit - Εφαγα τη σκονη του Bill :p

 

Δυστυχώς δεν είναι αχρείαστη γιατί έχω κι ενα καμμένο πιξελάκι στην οθόνη και μου τη δίνει στα νεύρα. lol Πάντως reboot έχω κάνει.

 

πηγαινες στην εφαρμογη διαχειριση εφαρμογων και πηγαινε στην τελευταια στηλη και διαβασε την τελευταια παραγραφο

 

τελευταία στήλη είναι η "σύνοψη" και λέει τη μνήμη πόσο γεμάτη είναι :confused:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι αχρείαστη γιατί έχω κι ενα καμμένο πιξελάκι στην οθόνη και μου τη δίνει στα νεύρα. lol Πάντως reboot έχω κάνει.

 

Αν εκανες reboot τοτε δεν μενει παρα να παρακολουθησεις την πορεια της μπαταριας σου και να δεις τι παιζει. Μου το εχει κανει καποιες φορες αυτο, δεν ειναι ανησυχητικο. Εχει και αλλη μια στηλη διπλα που ειναι ψιλοκρυμμενη. Λεει βοηθεια. Οσο για το pixel δυστυχως πρεπει να βρεις την αποδειξη σου, αλλιως πρεπει να πληρωσεις:wacko:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες reboot τοτε δεν μενει παρα να παρακολουθησεις την πορεια της μπαταριας σου και να δεις τι παιζει. Μου το εχει κανει καποιες φορες αυτο, δεν ειναι ανησυχητικο. Εχει αλλη μια στηλη διπλα που ειναι ψιλοκρυμμενη.Οσο για το pixel δυστυχως πρεπει να βρεις την αποδειξη σου, αλλιως πρεπει να πληρωσεις:wacko:

 

Άουτς;) Σ' ευχαριστώ, θα δώ και αύριο πως θα πάει και θα πράξω αναλόγως :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι αχρείαστη γιατί έχω κι ενα καμμένο πιξελάκι στην οθόνη και μου τη δίνει στα νεύρα. lol Πάντως reboot έχω κάνει.

 

 

 

τελευταία στήλη είναι η "σύνοψη" και λέει τη μνήμη πόσο γεμάτη είναι :confused:

 

μαλλον η αλλη στηλη ειναι feature της 2.2.1 και μετα

κρατα πατημενο το vol up και το πληκτρο on/off μεχρι να κλεισει η συσκευη μονη της

θα ξανανοιξει αμεσως

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum

Είμαι κάτοχος εδώ κ ένα χρόνο του γαλαξία κ θα ήθελα να κάνω μια-δυο ερωτήσεις

το κινητό μου φοράει την παρακάτω έκδοση

PDA I9000BUJP7

PHONE BUJP5

CSC GVGRJP5

Είναι vodafone 2.2 επίσημη(δέχεται κάρτες άλλων παρόχων).

Σκέφτομαι να περάσω την 2.2.1 ΧWJSD που είναι στην πρώτη σελίδα Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S.

Η απορία μου είναι,αν μπορώ να την περάσω, λόγο της branded έκδοσης που έχω τώρα , όπως επίσης

που θα μπορέσω να βρω την αρχική μου firmware 2.2 σε περίπτωση π.χ servise ή για να περάσω στο μέλλον την επίσημη 2.3

(αν ποτέ θυμηθούν κ την βγάλουν κ για Ελλάδα).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο forum

Είμαι κάτοχος εδώ κ ένα χρόνο του γαλαξία κ θα ήθελα να κάνω μια-δυο ερωτήσεις

το κινητό μου φοράει την παρακάτω έκδοση

PDA I9000BUJP7

PHONE BUJP5

CSC GVGRJP5

Είναι vodafone 2.2 επίσημη(δέχεται κάρτες άλλων παρόχων).

Σκέφτομαι να περάσω την 2.2.1 ΧWJSD που είναι στην πρώτη σελίδα Hacks/Root/Βελτιώσεις για το Galaxy S.

Η απορία μου είναι,αν μπορώ να την περάσω, λόγο της branded έκδοσης που έχω τώρα , όπως επίσης

που θα μπορέσω να βρω την αρχική μου firmware 2.2 σε περίπτωση π.χ servise ή για να περάσω στο μέλλον την επίσημη 2.3

(αν ποτέ θυμηθούν κ την βγάλουν κ για Ελλάδα).

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι γίνεται να την ξαναπεράσεις και στο συνιστώ ανεπιφύλαχτα, αρκεί να ρίξεις λίγο διάβασμα και φυσικά με προυπόθεση οτι δουλεύουν τα 3 κουμπάκια.

Ένα φεγγάρι είχα και εγώ branded, δεν παίζει κανένα ρόλο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το δικό μου είναι από cosmote και τώρα έχει την JS8 από τον οδηγό του τυχεράκια. Αν κάνω φορητότητα στη vodafone υπάρχει περίπτωση να μην παίζει η καινούρια sim στο κινητό; Η αν αλλάξω firmware στο μέλλον;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το δικό μου είναι από cosmote και τώρα έχει την JS8 από τον οδηγό του τυχεράκια. Αν κάνω φορητότητα στη vodafone υπάρχει περίπτωση να μην παίζει η καινούρια sim στο κινητό; Η αν αλλάξω firmware στο μέλλον;

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα να αλλάξεις εταιρία (πχ vodafone απο cosmote όπως λες) και sim... Ούτε και με αλλαγή firmware θα έχεις πρόβλημα!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Hehehe κλασική Samsung..: http://www.eurodroid.com/2011/05/update-samsungs-uk-android-2-3-update-to-begin-in-late-may/

 

Μετά ξαφνικά θα γίνει late July, μετά beginning of October.... κ.ο.κ. :p

 

Δόθηκε επίσημα σήμερα στην Αγγλία η 2.3.3 (JVO) ! :):)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιοσ να μου πει που μπορω να βρω το αρχικο logo που δειχνει οταν ανοιγει το κινητο και γραφει "Galaxy s gt i9000 samsung" με ασπρα γραμματα σε μαυρο φοντο?

 

το θελω για να το κανω wallpaper

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε επίσημα σήμερα στην Αγγλία η 2.3.3 (JVO) ! :):)

 

για δωσε link :blink:

edit: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1011901 :)

:yahoo::yahoo::yahoo:

*NEW*

Gingerbread 2.3.3: XXJVO

 

PDA: XXJVO

MODEM: XXJVO

CSC: OXAJVO (MultiCSC: CPW, DBT, KOR, XEO, XEU)

 

Build Date: Wed May 4 10:40:35 KST 2011

Edited by Tyxerakias

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειχε η μηκρι μου το τηλεφωνο και μου εσβησε απο την οθονη το πρασινο πληκτρο που μασ βαζει στο ιστορικο κλησεων.Πως το βαζουμε ξανα΄?Καπου ειχε αναφερθει αλλα δεν μπορω να το βρω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειχε η μηκρι μου το τηλεφωνο και μου εσβησε απο την οθονη το πρασινο πληκτρο που μασ βαζει στο ιστορικο κλησεων.Πως το βαζουμε ξανα΄?Καπου ειχε αναφερθει αλλα δεν μπορω να το βρω.

 

καλη σου μερα :)

μπες στο μενου, πατα το αριστερο touch κουμπι μετα επεξεργασια και αφου βρισκεις το εικονιδιο το σερνεις στην κατω μπαρα...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χτες ειχα συνδεσει το κινητο με το κις. Και λεω δε παταω μπας και εχει βγει τιποτα; Και μου εγραψε οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση της εκδοσης που εχω. Ξερει καποιος τι παιζει; Οταν ερθει καποια αμαβαθμιση δεν θα μπορω να την περασω; Εχω την jpx.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιει κανεις την καρτα σιμ 2 σε 1 της cosmote;Δουλευουν ολα ρολοι η' εχει θεμα;

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η αλλη στηλη ειναι feature της 2.2.1 και μετα

κρατα πατημενο το vol up και το πληκτρο on/off μεχρι να κλεισει η συσκευη μονη της

θα ξανανοιξει αμεσως

 

Kαλημέρα! Τωρα είδα τι μου έγραψες αλλα δεν πειράζει, έκανα αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3388064#post3388064

και είναι τωρα κανα τρίωρο που πάει νορμάλ. :D:D:D

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Χτες ειχα συνδεσει το κινητο με το κις. Και λεω δε παταω μπας και εχει βγει τιποτα; Και μου εγραψε οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση της εκδοσης που εχω. Ξερει καποιος τι παιζει; Οταν ερθει καποια αμαβαθμιση δεν θα μπορω να την περασω; Εχω την jpx.

 

Οχι με αυτη τη ρομ το kies δεν προκειται να σου δωσει αναβαθμιση (αν βγει ποτε), αν το κινητο ειναι αγορασμενο απο Ελλαδα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρησιμοποιει κανεις την καρτα σιμ 2 σε 1 της cosmote;Δουλευουν ολα ρολοι η' εχει θεμα;

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Με official 2.2.1 η αλλαγή δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ηθελα να ρωτησω αν το Galaxy S απο Vodafone, εχει μενου Vodafone η καποια διακριτικα της Vodafone πανω του. Επισης, αν το αναβαθμισω σε 2.3.3 χρειαζεται να κατεβασω καποιο αρχειο απο τη Vodafone η απο το site της Samsung?

 

Γενικα, υπαρχει καποιο μειονεκτημα αν ειναι απο Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...