Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω υπαρχει μια διαφορα στο βυσμα λογο του μικροφώνου των hands-free σε σχεση με το κλασσικό mini jack.Για δοκιμασε να δεις αν μπορεις να ακουσεις και να μιλήσεις με hands-free.Παντως λογικο ειναι να μην σου δουλευει αλλιως οι εταιριες που φτιαχνουν car-kit τι θα απογίνουν... ;)

 

με τα ακουστικα του ολα μια χαρα.

βεβαια οπως το ειδα το δικο του εχει αλλη μια επαφη σε σχεση με το στερεοφονικο jack....

αλλα πως με αλλα τηλεφωνα δουλευει μια χαρα?:(

Edited by PANOSFL22
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν και το postαρα και το πρωι αλλα δεν βλεπω πλεον το μηνυμα μου να ξαναπω οτι οσοι εχετε το sygic aura βγηκε καινουργια εκδοση αura v3.0...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

ισως στο ερωτημα μου να εχει δωθει η απαντηση σε παλαιοτερο ποστ, και γι αυτο ζητω προκαταβολικα συγνωμη. Αγορασα ενα samsung galagy s απο εξωτερικο. Το συγκεκριμενο κινητο εχει αγγλικο μενου και οταν πας να γραψεις μηνυμα εχει μονο αγγλικο πληκτρολογιο. Μαρκετ δεν εχει στο μενου.

 

Μπορειτε σας παρακαλω να με διαφωτισετε το πως να προσθεσω το ελληνικο πληκτρολογιο και το μαρκετ. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

 

Χαρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

ισως στο ερωτημα μου να εχει δωθει η απαντηση σε παλαιοτερο ποστ, και γι αυτο ζητω προκαταβολικα συγνωμη. Αγορασα ενα samsung galagy s απο εξωτερικο. Το συγκεκριμενο κινητο εχει αγγλικο μενου και οταν πας να γραψεις μηνυμα εχει μονο αγγλικο πληκτρολογιο. Μαρκετ δεν εχει στο μενου.

 

Μπορειτε σας παρακαλω να με διαφωτισετε το πως να προσθεσω το ελληνικο πληκτρολογιο και το μαρκετ. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

 

Χαρης

αν θες κοιτα εδω εμενα με βοηθησε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω, γιατι για την προηγούμενη αναβάθμιση απο 2.2 σε 2.2.1 μπορει να επανεγκατέστησα ολες τις εφαρμογές αλλα στο ANDROID Market δεν μου εβγαλε καμια αρα ουσιαστικα δεν μπορούσα να κάνω αναβαθμίσεις σε καμία εφαρμογή.....

Εϊχα χρησιμοποιήσει δυο προγράμματα και κανέναν δεν έκανε αυτο που ήθελα το ενα ήταν το Αστρο και ένα ακόμα που δεν θυμάμαι:(

Το κινητό δεν είναι rooted με ποιο πρόγραμμα γίνεται το πιο σωστό backup?αν και οταν εγκατεστησα στο 2.2.1 το market ρωτησε κατι για να αποθηκύει αρα υπάρχει περιπτωση να τα εγκαταστήσει ολα μονο του (wishful thinking)!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο που συνεχιζει το βελακι και εσυ εχεις στρίψει στο φαναρι ειναι απλα απαίσιο...

 

Υ.Γ. Ακομα froyo?:lol:

 

εχει μεγαλη βελτιωση η νεα εκδοση....στο θεμα αυτο..

σημερα την δοκιμασα με juwe rom και στις στροφες ειχε πολυ καλη ανταποκριση....:)

 

αν και το postαρα και το πρωι αλλα δεν βλεπω πλεον το μηνυμα μου να ξαναπω οτι οσοι εχετε το sygic aura βγηκε καινουργια εκδοση αura v3.0...:)

 

σε μενα εχει θεματακια ...ναι μεν βελτιωθηκε στις στροφες και ολα τα σχετικα αλλα δεν μου βγαζει ονοματα απο τους δρομους...η τα βγαζει για λιγο αλλα αν πχ ζουμαρω τα χανει παλι...:rolleyes:

τεσπα θα τα ρωτησω και στο αναλογο θεμα...

 

παιδια κατι αλλο που ολο ξεχναω..

οσο ειχα την darky rom σε 2.1.1. οταν επαιρνα/με παιρνανε τηλ εβγαινε η επιλογη για ηχογράφηση συνομιλιας...

τωρα γινεται αυτο......??

υπαρχει τροπος...?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

με τα ακουστικα του ολα μια χαρα.

βεβαια οπως το ειδα το δικο του εχει αλλη μια επαφη σε σχεση με το στερεοφονικο jack....

αλλα πως με αλλα τηλεφωνα δουλευει μια χαρα?:(

 

Βασικα δεν μπορω να φανταστω γιατι το κανει καθως αν βαλεις ακουστικα στο κινητο χωρις Mic περναει ο ηχος κανονικα απο τα ακουστικα...Θα το ψαξω και αν βρω κατι θα σου πω.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

ισως στο ερωτημα μου να εχει δωθει η απαντηση σε παλαιοτερο ποστ, και γι αυτο ζητω προκαταβολικα συγνωμη. Αγορασα ενα samsung galagy s απο εξωτερικο. Το συγκεκριμενο κινητο εχει αγγλικο μενου και οταν πας να γραψεις μηνυμα εχει μονο αγγλικο πληκτρολογιο. Μαρκετ δεν εχει στο μενου.

 

Μπορειτε σας παρακαλω να με διαφωτισετε το πως να προσθεσω το ελληνικο πληκτρολογιο και το μαρκετ. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

 

Χαρης

αν θες κοιτα εδω εμενα με βοηθησε πολυ

1ον κοίτα εκεί που σου λέει ο Πάνος

2ον Τι ακριβώς εννοείς δεν έχει Market; Αν αυτό είναι 100% σίγουρο, αναγκαστικά θα χρειαστεί να μπεις σε μια διαδικασία εκμάθησης του hacks/root/βελτιωσεις για να περάσεις firmware..

Επειδή αυτή είναι μια χρονοβόρα διαδικασία κοίταξε καλύτερα και δώσε μας πληροφορίες από που το πήρες ακριβώς.Επίσης εκεί που πέρνεις τηλέφωνο πάτα " *#1234# " και πες μας τι σου γράφει.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν ξερεις καποιος να βοηθησει γτ μου χει σπασει τα νευρα!πηρα ρο γαλαξια πριν 2 μερες και πηγα σημερα να του κανω την αναβθμιση σε froyo 2.2 μεσω του kies...ξεκιναω τη διαδικασια και σε καποια φαση σταματαει και μου βγαζει "ανεπαρκης ελευθερος χωρος(απαιτουνται τουλαχιστον 3000mb για αποθηκευση)"..τα οποια 1.μου φενονται υπερβολικα και κατα 2.υπαρχουν αφου στην εσωτερικη μνημη μου βγαζει πως εχει ελευθερα περιπου 5,7Gb..μπορει καποιος να μου τι παιζει????πηρα και στην samsung αλλα δεν ηξεραν,μου παν να το παω σε καποιο καταστημα..ευχαρηστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν ξερεις καποιος να βοηθησει γτ μου χει σπασει τα νευρα!πηρα ρο γαλαξια πριν 2 μερες και πηγα σημερα να του κανω την αναβθμιση σε froyo 2.2 μεσω του kies...ξεκιναω τη διαδικασια και σε καποια φαση σταματαει και μου βγαζει "ανεπαρκης ελευθερος χωρος(απαιτουνται τουλαχιστον 3000mb για αποθηκευση)"..τα οποια 1.μου φενονται υπερβολικα και κατα 2.υπαρχουν αφου στην εσωτερικη μνημη μου βγαζει πως εχει ελευθερα περιπου 5,7Gb..μπορει καποιος να μου τι παιζει????πηρα και στην samsung αλλα δεν ηξεραν,μου παν να το παω σε καποιο καταστημα..ευχαρηστω πολυ

 

Μήπως εννοεί ελεύθερο χώρο στον υπολογιστή; για τσέκαρε το..

όσο για την samsung ξέρουμε τι γατόνια είναι δεν χρειάζονται περαιτέρω σχόλια

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω, γιατι για την προηγούμενη αναβάθμιση απο 2.2 σε 2.2.1 μπορει να επανεγκατέστησα ολες τις εφαρμογές αλλα στο ANDROID Market δεν μου εβγαλε καμια αρα ουσιαστικα δεν μπορούσα να κάνω αναβαθμίσεις σε καμία εφαρμογή.....

Εϊχα χρησιμοποιήσει δυο προγράμματα και κανέναν δεν έκανε αυτο που ήθελα το ενα ήταν το Αστρο και ένα ακόμα που δεν θυμάμαι:(

Το κινητό δεν είναι rooted με ποιο πρόγραμμα γίνεται το πιο σωστό backup?αν και οταν εγκατεστησα στο 2.2.1 το market ρωτησε κατι για να αποθηκύει αρα υπάρχει περιπτωση να τα εγκαταστήσει ολα μονο του (wishful thinking)!!!!

 

αν καταλαβα καλα, θελεις να κανεις back up τις εφαρμογες?

το astro τι σχεση εχει με αυτο? ενας file manager ειναι

κατεβασε ειτε titanium backup ειτε my backup pro

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα, θελεις να κανεις back up τις εφαρμογες?

το astro τι σχεση εχει με αυτο? ενας file manager ειναι

κατεβασε ειτε titanium backup ειτε my backup pro

 

Τα εχω δοκιμάσει το πρώτο θέλει root το δετερο ειναι trial.......

Υπάρχουν άλλα ?:)

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμάσει το πρώτο θέλει root το δετερο ειναι trial.......

Υπάρχουν άλλα ?:)

 

βασικα και το δευτερο νομιζω root θελει...

νομιζω μπορεις και μεσω root explorer ο οποιος θελει παλι root αλλα ειναι πολυ μπελας, καλυτερα με τα προγραμματα

γιατι δεν γινεσαι root?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμάσει το πρώτο θέλει root το δετερο ειναι trial.......

Υπάρχουν άλλα ?:)

 

Χωρις root πρεπει να τα κανεις ολα χειροκίνητα.Να βρεις τα setup των εφαρμογων και να τα περασεις ενα ενα...Για πρόγραμμα που κανει back up(titanium,mybackup) θες root οπωσδήποτε.

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

εχει μεγαλη βελτιωση η νεα εκδοση....στο θεμα αυτο..

σημερα την δοκιμασα με juwe rom και στις στροφες ειχε πολυ καλη ανταποκριση....:)

 

 

 

σε μενα εχει θεματακια ...ναι μεν βελτιωθηκε στις στροφες και ολα τα σχετικα αλλα δεν μου βγαζει ονοματα απο τους δρομους...η τα βγαζει για λιγο αλλα αν πχ ζουμαρω τα χανει παλι...:rolleyes:

τεσπα θα τα ρωτησω και στο αναλογο θεμα...

 

παιδια κατι αλλο που ολο ξεχναω..

οσο ειχα την darky rom σε 2.1.1. οταν επαιρνα/με παιρνανε τηλ εβγαινε η επιλογη για ηχογράφηση συνομιλιας...

τωρα γινεται αυτο......??

υπαρχει τροπος...?

 

Στις 2.2.1 οι devs έιχαν βρει τρόπο να κάνουν εγγραφή κλήσης:

Δες εδώ το παλιό λινκ...

Στις 2.3.3 δυστυχώς δεν το έχουν καταφέρει ακόμα αλλά όπως πάντα θα βρεθεί τρόπος και όταν βρεθεί όλοι οι devs θα το βάλουν στις roms τους... Υπομονή!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

σε μενα εχει θεματακια ...ναι μεν βελτιωθηκε στις στροφες και ολα τα σχετικα αλλα δεν μου βγαζει ονοματα απο τους δρομους...η τα βγαζει για λιγο αλλα αν πχ ζουμαρω τα χανει παλι...:rolleyes:

τεσπα θα τα ρωτησω και στο αναλογο θεμα...

 

μαλλον το εκανες εγκατασταση πανω απο το 2.1.3 ε...;εγω απεγκατεστησα αρχικα την προηγουμενη εκδοση, το εγκατεστησα,κατεβασε τα δεδομενα που χρειαζεται και μου εμφανιζει κανονικα ολα τα ονοματα των οδων...μια χαρα δουλευει :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι σκαλωμα εχετε φαει με αυτο το aura???

τοσο πολυ το χρησιμοποιειτε το gps?

και στην τελικη βαλτε ενα αλλο αμα δεν σας δουλευει σωστα, η εχει τοσο υπεροχα animations? αμα ειναι να το βαλω και εγω ρε παιδι μου... :rolleyes:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω το navigon και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Νομίζω ότι το «ψιρίζετε» πολύ το θέμα. Το navigon το έχω δοκιμάσει τουλάχιστον σε 5 διαφορετικές πόλεις και δεν είχα πρόβλημα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μίπως ξερεται αν μπορω να αγορασω το Samsung GT-I9000 Galaxy s απο το Γερμανό και σε ποια τιμη;Ευχαριστώ!!!

http://www.e-germanos.gr

Ψάξτο λίγο, εύκολο είναι.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το εκανες εγκατασταση πανω απο το 2.1.3 ε...;εγω απεγκατεστησα αρχικα την προηγουμενη εκδοση, το εγκατεστησα,κατεβασε τα δεδομενα που χρειαζεται και μου εμφανιζει κανονικα ολα τα ονοματα των οδων...μια χαρα δουλευει :)

 

οχι ρε μαμοτι μου απο την αρχη το εβαλα...δρομους και μενα με βγαζει απλα αν το "πειραξω" λιγο η οτιδηποτε τους χανει και μενει μονο ο χαρτης...τεσπα θα το ξαναδω...

 

ρε παιδια τι σκαλωμα εχετε φαει με αυτο το aura???

τοσο πολυ το χρησιμοποιειτε το gps?

και στην τελικη βαλτε ενα αλλο αμα δεν σας δουλευει σωστα, η εχει τοσο υπεροχα animations? αμα ειναι να το βαλω και εγω ρε παιδι μου... :rolleyes:

 

οταν κατι δεν σου δουλευει σωστα...δεν τρως σπασιμο να το κανεις να δουλεψει....??:lol:

αυτο ειναι....μην το ψαχνεις...:p

ασε που οπως σου ειπα και πιο πανω ειναι μια ένδειξη για το αν η ρομ που εχεις δουλευει σωστα....:)

 

 

Στις 2.2.1 οι devs έιχαν βρει τρόπο να κάνουν εγγραφή κλήσης:

Δες εδώ το παλιό λινκ...

Στις 2.3.3 δυστυχώς δεν το έχουν καταφέρει ακόμα αλλά όπως πάντα θα βρεθεί τρόπος και όταν βρεθεί όλοι οι devs θα το βάλουν στις roms τους... Υπομονή!

 

μαλιστα thans για την απαντηση....

θα περιμενουμε για νεοτερα...:) πιστευω κατι θα βγει συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Μονο το Nexus s εχει.Δεν εχει το Galaxy...

 

Περνα απο κανενα κατααστημα και θα το εχει. η τιμη του τις τελεταιες 2 βδομαδες ειναι γυρο στα 440 (σε γερμανο βονταφον γουιντ κ.ο.κ.).

σε ιντερνεττομαγαζα γυρο στα 350

Link to comment
Share on other sites

αν και το postαρα και το πρωι αλλα δεν βλεπω πλεον το μηνυμα μου να ξαναπω οτι οσοι εχετε το sygic aura βγηκε καινουργια εκδοση αura v3.0...:)
:lol::lol:το ειχα ποσταρει πρωτος εγω απο εχθες,αλλα..επεσε κλαδεμα στο ποστ!!!Αnyway,να πω μονο οτι επειδη το δοκιμαζω απο εχθες,δουλευει αψογα και απροβληματιστα στην jvh (μαλον θα ξαναπεσει σβησιμο στο ποστ :p)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...