Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

antoine περα απο guru του mobile internet εχει γινει και guru του flash... :lol::lol:

 

Εεεε τι να κάνω. Αφού δεν φλασάρω, ασχολούμαι με το flash. :D :D

Και για να μην είμαστε και εντελώς off topic, εγώ πλέον στον μαμα browser το flash το έχω μόνιμα στο ενεργό και όχι «κατ' απαίτηση». Βλέπω live streaming αγώνες όλη την ώρα και είναι σούπερ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντηση. Στο δικό μου που έχει την 2.2.1. js5, με product key tph , μου βγάζει ότι είναι έχει την τελευταία αναβάθμιση. Ενώ στο 2.1 δεν μπορεί να αναβαθμιστεί, δεν είναι περίεργο?

έχω βρει κάτι που αλλάζει το product key. Το δοκίμασα στο δικό μου κ γίνονται όλα μέχρι το install που δεν το πάτησα.

 

1. Open phone dialler enter *#06# and write down IMEI

2. Phone dialler again enter *#272#YOUR_IMEI# << this will open a screen showing your current sales (or product) code

3. Select COS and press install, the phone will then reboot.

WARNING this will wipe all settings and data from your phone if you want to keep all apps and data do a backup with either CWM od Titanium backup first.

You can then check the Product code again using step 2 method.

 

Αυτο που παιζει ρολο ειναι ο συνδυασμος firmware και product code. Αν δεν συμφωνουν αυτα τα 2 στο σωστο συνδυασμο δεν σου δινει αναβαθμιση. Δες εδω για το product code http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787163

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη?? :lol::lol:

 

 

εισαι σιγουρος?

γιατι εγω που την δοκιμασα για λιγο το gps κλειδωνε ταχυτατα, πιο γρηγορα απο τις froyo και ο browser ειχε βελτιωθει αισθητα...

εκανες κανενα wipe data μετα το φλασαρισμα?

 

Ναι ρε συ, έκανα. Και ο καλύτερός μου φίλος που την έβαλε την JVH επίσης συμφωνεί μαζί σου και πράγματι του κλείδωνε καλύτερα το GPS και του άνοιγε το ίντερνετ ταχύτερα. Δεν ξέρω, μπορεί να έχω βιτσιόζα συσκευή. Έχω δοκιμάσει πολλές ρομ αλλά η συγκεκριμένη δική μου συσκευή λειτουργεί καλύτερα με την JS8. Δεν εννοούσα ότι δεν έπιανε με την JVH εύκολα δορυφόρους αλλά ότι κολλούσε στην πλοήγηση το aura. Και απ' ό,τι διάβασα από συμφορουμίτες εδώ μέσα και σε άλλους κολλάει το aura με την JVH.

Edited by rishi
Link to comment
Share on other sites

Πήρε μια φίλη μου το galaxy s. Ήρθε κλειστό με 2.1 eclair. Το πρόβλημα είναι ότι όταν το συνδέω στο kies (δοκίμασα και στο 2 και στο 1.5) μου βγάζει ότι η συσκευή δεν μπορεί να αναβαθμιστεί. Το κινητό το αγόρασε από κατάστημα στο internet και με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας.

Τα στοιχεία είναι

PDA XWJM2

PHONE XXJM1

CSC OXXJM2

PRODUCT CODE HKYTMN

 

Στο δικό μου που έχει την 2.2.1. js5, με product key tph , μου βγάζει ότι είναι έχει την τελευταία αναβάθμιση. Ενώ στο 2.1 δεν μπορεί να αναβαθμιστεί, δεν είναι περίεργο?

έχω βρει κάτι που αλλάζει το product key. Το δοκίμασα στο δικό μου κ γίνονται όλα μέχρι το install που δεν το πάτησα.

 

1. Open phone dialler enter *#06# and write down IMEI

2. Phone dialler again enter *#272#YOUR_IMEI# << this will open a screen showing your current sales (or product) code

3. Select COS and press install, the phone will then reboot.

WARNING this will wipe all settings and data from your phone if you want to keep all apps and data do a backup with either CWM od Titanium backup first.

You can then check the Product code again using step 2 method.

 

Αυτο που παιζει ρολο ειναι ο συνδυασμος firmware και product code. Αν δεν συμφωνουν αυτα τα 2 στο σωστο συνδυασμο δεν σου δινει αναβαθμιση. Δες εδω για το product code http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787163

Για να μη μπλέξω με odin, γιατί δεν νομίζω να λειτουργεί ο συνδυασμός 3 πλήκτρων, θα δοκιμάσω να αλλάξω το product key σε cos, λογικά δεν πρέπει να μου δώσει update?

Στο δικό μου είναι απαραίτητη η αλλαγή του Product key (tph) ή να το αφήσω όπως είναι αφού δείχνει πως λειτουργεί σωστά?

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη?? :lol::lol:

 

η εκδοση του aura που δουλευει ρολοι στο γαλαξια μου :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μπλέξω με odin, γιατί δεν νομίζω να λειτουργεί ο συνδυασμός 3 πλήκτρων, θα δοκιμάσω να αλλάξω το product key σε cos, λογικά δεν πρέπει να μου δώσει update?

Στο δικό μου είναι απαραίτητη η αλλαγή του Product key (tph) ή να το αφήσω όπως είναι αφού δείχνει πως λειτουργεί σωστά?

 

Η JM2 με COS λογικα θα σου δωσει. Τωρα τι να σου πω δεν εχω κανει και τη διαδικασια αλλαγης product code και δεν ξερω ποσο δυσκολη ή επικινδυνη μπορει να ειναι. Μπορεις παντως να ελεγξεις καταρχας αν εχει το συνδυασμο των 3 πληκτρων και μετα μεσα σε 5 λεπτα να περασεις την επισημη ελληνικη απο την πρωτη σελιδα. Αλλαζεις και το CSC σε 1 λεπτο σε COS και εισαι ετοιμος και με εγγυηση.

 

Για το δικο σου τι να σου πω, οπως θελεις εσυ. Και να αλλαξεις το product code σου δεν θα δεις καμια διαφορα στη λειτουργια γιατι δεν θα αλλαξει τιποτα. Ειναι καθαρα θεμα εγγυησης και οχι λειτουργιας του κινητου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η JM2 με COS λογικα θα σου δωσει. Τωρα τι να σου πω δεν εχω κανει και τη διαδικασια αλλαγης product code και δεν ξερω ποσο δυσκολη ή επικινδυνη μπορει να ειναι. Μπορεις παντως να ελεγξεις καταρχας αν εχει το συνδυασμο των 3 πληκτρων και μετα μεσα σε 5 λεπτα να περασεις την επισημη ελληνικη απο την πρωτη σελιδα. Αλλαζεις και το CSC σε 1 λεπτο σε COS και εισαι ετοιμος και με εγγυηση.

Για το δικο σου τι να σου πω, οπως θελεις εσυ. Και να αλλαξεις το product code σου δεν θα δεις καμια διαφορα στη λειτουργια γιατι δεν θα αλλαξει τιποτα. Ειναι καθαρα θεμα εγγυησης και οχι λειτουργιας του κινητου

Δεν λειτουργεί ο συνδυασμός των τριών πλήκτρων, γι αυτό προσπαθώ να καταφέρω να κάνω αναβάθμιση με το kies.

Στη δική μου περίπτωση, ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να το αλλάξω είναι μήπως το υπάρχων product key δεν μου δώσει μελλοντική αναβάθμιση.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί ο συνδυασμός των τριών πλήκτρων, γι αυτό προσπαθώ να καταφέρω να κάνω αναβάθμιση με το kies.

Στη δική μου περίπτωση, ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να το αλλάξω είναι μήπως το υπάρχων product key δεν μου δώσει μελλοντική αναβάθμιση.

 

Τοτε ζορικα τα πραγματα...Η πρεπει να τον επαναφερεις οπως λεει στους οδηγους η να δοκιμασεις αυτο με το product code. Και παλι ομως σου λεω δεν ξερω ποσο ασφαλες ειναι και στην τελικη δεν ξερω αν αν σου δωσει μετα την αναβαθμιση. Τελος κατι αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να φλασαρεις την JPU 2.2.1 που περιεχει τους bootloaders με τα 3 κουμπια και μετα να περασεις χειροκινητα την JPH. Aλλα και παλι παιρνεις το ρισκο σου γιατι φλασαρεις πρωτα χωρις το συνδυασμο.

 

Στη δικη σου περιπτωση, μην περιμενεις αναβαθμισεις απο kies κλπ, πλεον ακουγονται σαν κακογουστο αστειο και αν δωθουν καποια στιγμη ισως εισαι με αλλο κινητο. Οτι βγει μπορεις να το περασεις με odin μεσα σε ενα 5λεπτο.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση του aura που δουλευει ρολοι στο γαλαξια μου :p

 

Πάντως αν το Aura στην 2.3.3 δουλεύει όπως στο Froyo, εγώ δε θα πάρω... ενώ είναι πολύ όμορφο και σε walking mode θεϊκό, και όταν το είδα για πρώτη φορά με τα 3d κτίρια τόσο πιο ωραία απ'το ndrive έπαθα πλάκα, δυστυχώς έχει τραγικό refresh rate στο Galaxy S, και σε οδήγηση είναι μάπα. Όταν σταματάς στο φανάρί ή στρίβεις εκτός διαδρομής, αυτό συνεχίζει πάνω στη διαδρομή του για κάποια ώρα, και μετα "θυμάται" να κοιτάξει και να καταλάβει ότι έχεις σταματήσει, για να γυρίσει το βελάκι πίσω στο φανάρι. Epic fail.

 

Η non-3D accelerated έκδοση του Sygic, το Mobile Maps 10, εξακολουθεί να είναι η αγαπημένη μου για το τηλέφωνό μας... απίστευτη ακρίβεια, όταν σταματάς σταματάει κι αυτό, επιλογή χαρτών μεταξύ Teleatlas Navteq και CIT και ίδια φωνή και ήχοι με το Aura.

Ήλπιζα ότι η έκδοση 3.0 θα διορθώσει τα πράγματα, αλλά εκτός από το ωραίο καινούριο εικονίδιο δεν έχει αλλάξει τίποτα, τη δοκίμασα το απόγευμα.

 

Τα άλλα (Navigon, Igo, Ndrive, Destinator, Copilot) δεν ξεφεύγουν μπροστά όπως κάνει το Aura, αλλά δε συνεχίζω πάνω σ'αυτό εδώ γιατί είναι off-topic. Πάντως επειδή αναφέρομαι συγκεκριμένα για το SGS, το Aura σε Froyo με χάλασε πολύ... και απ'ότι ακούω κάνει τα ίδια και στο GB. Κρίμα, γιατί είχα μεγάλες προσδοκίες. Για την ώρα παραμένω στο απλό Sygic.

 

Δεν λειτουργεί ο συνδυασμός των τριών πλήκτρων, γι αυτό προσπαθώ να καταφέρω να κάνω αναβάθμιση με το kies.

Στη δική μου περίπτωση, ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να το αλλάξω είναι μήπως το υπάρχων product key δεν μου δώσει μελλοντική αναβάθμιση.

 

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να αλλάξεις το product code, αλλά το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και θα χάσεις τις εφαρμογές σου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν το Aura στην 2.3.3 δουλεύει όπως στο Froyo, εγώ δε θα πάρω... ενώ είναι πολύ όμορφο και σε walking mode θεϊκό, και όταν το είδα για πρώτη φορά με τα 3d κτίρια τόσο πιο ωραία απ'το ndrive έπαθα πλάκα, δυστυχώς έχει τραγικό refresh rate στο Galaxy S, και σε οδήγηση είναι μάπα. Όταν σταματάς στο φανάρί ή στρίβεις εκτός διαδρομής, αυτό συνεχίζει πάνω στη διαδρομή του για κάποια ώρα, και μετα "θυμάται" να κοιτάξει και να καταλάβει ότι έχεις σταματήσει, για να γυρίσει το βελάκι πίσω στο φανάρι. Epic fail.

 

Η non-3D accelerated έκδοση του Sygic, το Mobile Maps 10, εξακολουθεί να είναι η αγαπημένη μου για το τηλέφωνό μας... απίστευτη ακρίβεια, όταν σταματάς σταματάει κι αυτό, επιλογή χαρτών μεταξύ Teleatlas Navteq και CIT και ίδια φωνή και ήχοι με το Aura.

Ήλπιζα ότι η έκδοση 3.0 θα διορθώσει τα πράγματα, αλλά εκτός από το ωραίο καινούριο εικονίδιο δεν έχει αλλάξει τίποτα, τη δοκίμασα το απόγευμα.

 

Τα άλλα (Navigon, Igo, Ndrive, Destinator, Copilot) δεν ξεφεύγουν μπροστά όπως κάνει το Aura, αλλά δε συνεχίζω πάνω σ'αυτό εδώ γιατί είναι off-topic. Πάντως επειδή αναφέρομαι συγκεκριμένα για το SGS, το Aura σε Froyo με χάλασε πολύ... και απ'ότι ακούω κάνει τα ίδια και στο GB. Κρίμα, γιατί είχα μεγάλες προσδοκίες. Για την ώρα παραμένω στο απλό Sygic.

 

 

 

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να αλλάξεις το product code, αλλά το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και θα χάσεις τις εφαρμογές σου.

 

Καλα αυτο που συνεχιζει το βελακι και εσυ εχεις στρίψει στο φαναρι ειναι απλα απαίσιο...

 

Υ.Γ. Ακομα froyo?:lol:

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εεεε τι να κάνω. Αφού δεν φλασάρω, ασχολούμαι με το flash. :D :D

Και για να μην είμαστε και εντελώς off topic, εγώ πλέον στον μαμα browser το flash το έχω μόνιμα στο ενεργό και όχι «κατ' απαίτηση». Βλέπω live streaming αγώνες όλη την ώρα και είναι σούπερ.

 

Εντωμεταξύ dear trainee editor, στην περίπτωσή σου δεν έχω καταλάβει γιατί δε φλασάρεις... το τηλέφωνό σου δεν είναι Αγγλικό εξ'αρχής, κι όμως έχεις επίσημη Αγγλική rom πάνω. Αν ο μόνος λόγος είναι τα επίσημα, γιατί δε βάζεις την επίσημη Φινλανδική JS8 (όχι αυτήν που είναι στην πρώτη σελίδα), και να κανεις πάλι ΕΠΙΣΗΜΑ αναβάθμιση σε επίσημο gingerbread JVH? Έχεις κάποια αγάπη προς τη γηραιά Αλβιώνα;

It's a mystery...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ dear trainee editor, στην περίπτωσή σου δεν έχω καταλάβει γιατί δε φλασάρεις... το τηλέφωνό σου δεν είναι Αγγλικό εξ'αρχής, κι όμως έχεις επίσημη Αγγλική rom πάνω. Αν ο μόνος λόγος είναι τα επίσημα, γιατί δε βάζεις την επίσημη Φινλανδική JS8 (όχι αυτήν που είναι στην πρώτη σελίδα), και να κανεις πάλι ΕΠΙΣΗΜΑ αναβάθμιση σε επίσημο gingerbread JVH? Έχεις κάποια αγάπη προς τη γηραιά Αλβιώνα;

It's a mystery...

η αλήθεια είναι ότι το ερώτημα αυτό μου το έχουν θέσει πάρα πολλοί και εδώ στο φόρουμ αλλά και αρκετοί φίλοι μου εκτός φόρουμ.

Ένας από τους βασικότερους λόγους που εγκατέλειψα τα windows mobile και το αγαπημένο μου hd2 ήταν γιατί ήθελα να ηρεμήσω από τα φλασαρίσματα, τα mods, τα tweaks, το πείραγμα του registry και όλα αυτά. Για όποιον δεν γνωρίζει, ήμουν μέλος στην ομάδα του Γιάννη (Ioathe), ο οποίος είναι μέλος εδώ στο φόρουμ, και ο μάγειρας των omega rom. Είχε τύχει να φλασάρω 8 και 9 φορές μέσα σε μια μέρα, και είχε τύχει να φλασάρω ακόμα και στην παραλία, στο διάλειμμα από τις ρακέτες.

Είπα λοιπόν να έρθω στο android που όλα γίνονται πολύ πιο εύκολα και απλά σε σχέση με τα windows mobile, και που είναι και πολύ κοντά στο linux. Για κάποιο καιρό λοιπόν είπα ότι θα χαλαρώσω και δεν θα ασχοληθώ πολύ με φλασαρίσματα αλλά θα προσπαθήσω να μπω από σιγά σιγά στο θέμα του tweaking.

Αυτός είναι και ο βασικός λόγος που προτιμώ και έχω μόνο επίσημη ρομ στο κινητό μου. Επίσης όπως έχω γράψει πολλές φορές, η φιλοσοφία μου είναι ότι «όταν κάτι δουλεύει καλά και σωστά, μην το πειράζεις». Είδατε ότι ήμουν από τους λίγους που έμεινα με την jg1 και περίμενα την επίσημη ελληνική 2.2.

Εντάξει δεν άντεξα και πολύ φυσικά και πέρασα την πρώτη 2.2.1 που βγήκε, την jpy. Από τότε έχω στήσει την συσκευή μου όπως θέλω και εφόσον όλα μου λειτουργούν σωστά και γρήγορα, έχω μείνει με την αγγλική.

Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές είναι άκρως δελεαστικό όταν διαβάζω ότι δοκιμάζετε κάποιες 2.3.3, και προσπαθώ να συγκρατώ τον εαυτό μου όσο μπορώ. Δεν μιλάω για τις custom rom, γιατί όπως έχω πει, δεν με συγκινούν καθόλου στο android. Μιλάω για τις επίσημες 2.3.

 

Για να γυρίσουμε στο θέμα μας, επειδή έχω την αγγλική, έλεγα να περιμένω να δοθεί η 2.3.3 στην αγγλία για να την βάλω μέσω kies. Αλέξανδρε έχει βγει η επίσημη 2.3 για την js8 ? η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το πρόσεξα.

 

Εσύ την έχεις βάλει την 2.3 ?

Γιατί μου γράφεις στην παρένθεση να μην βάλω αυτή στην πρώτη σελίδα?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εσύ την έχεις βάλει την 2.3 ?

Γιατί μου γράφεις στην παρένθεση να μην βάλω αυτή στην πρώτη σελίδα?

Aυτή στη πρώτη σελίδα είναι μαγειρεμένη με διαφορετικό csc ωστέ να έχει ελληνικά πληκτρολόγια!

Αν βάλεις αυτή όταν θα το συνδέις στο KIES θα σου βγάζει "Δεν αναβαθμίζεται" ενώ αν βάλεις αυτή που σου προτείνει ο άλεξ θα σου γράφει "Έχεις την τελευταία αναβάθμιση" και άρα όταν βγει η 2.3.3 εκεί θα την πάρεις μέσω KIES :)

 

btw βάλε την JVH άποψη μου:p

 

Edit: βασικά γίνεται και αυτό που λέει ο άλεξ, αλλά αφού θα φλασάρεις που θα φλασάρεις μέσω Odin καλύτερα να βάλεις την JVH με τη μία

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κύριε Αλέκο μας :D. Είστε κατατοπιστικότατος :).

Η επίσημη js8 έχει κανονικά ελληνικό swype σωστά? Και κάτι άλλο, η JVH είναι επίσημη 2.3.3 ? Είναι η επίσημη αναβάθμιση της js8. Αν βάλω δηλαδή μέσω odin την js8 θα βλέπει στο kies αναβάθμιση για JVH ?

Γιατί αν είναι να φλασάρω μέσω odin να βάλω απευθείας την jvh, όπως λες Αλέκο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Στη δικη σου περιπτωση, μην περιμενεις αναβαθμισεις απο kies κλπ, πλεον ακουγονται σαν κακογουστο αστειο και αν δωθουν καποια στιγμη ισως εισαι με αλλο κινητο. Οτι βγει μπορεις να το περασεις με odin μεσα σε ενα 5λεπτο.

 

Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος να αλλάξεις το product code, αλλά το τηλέφωνο θα κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, και θα χάσεις τις εφαρμογές σου.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κύριε Αλέκο μας :D. Είστε κατατοπιστικότατος :).

Η επίσημη js8 έχει κανονικά ελληνικό swype σωστά? Και κάτι άλλο, η JVH είναι επίσημη 2.3.3 ? Είναι η επίσημη αναβάθμιση της js8. Αν βάλω δηλαδή μέσω odin την js8 θα βλέπει στο kies αναβάθμιση για JVH ?

Γιατί αν είναι να φλασάρω μέσω odin να βάλω απευθείας την jvh, όπως λες Αλέκο.

 

H επίσημη JS8 ΔΕΝ έχει Ελληνικό Swype, είναι Φινλανδική, αυτό λέμε. Αυτή στην πρώτη σελίδα έχει Ολλανδικό CSC, που έχει Eλληνικά. Αν πάντως βάλεις την JS8 την επίσημη, που έχει csc NEE Φινλανδικό, το Kies θα σου κάνει επίσημα upgrade σε JVH gingerbread, ναι. Aν και όπως λέει ο Αλέκος μπορείς να φλασάρεις απ'ευθείας την JVH για να μην κάνεις κύκλους. Πάντως είναι το ίδιο επίσημη με αυτή που έχεις τώρα, μιας και το αναφέρεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?οταν φορτιζω το κινητο και το εχω αρκετες ωρες στον φορτιστη σπανια μου δειχνει 100% την μπαταρια φορτισμενη,γιατι?ειμαι ροοτ 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση?οταν φορτιζω το κινητο και το εχω αρκετες ωρες στον φορτιστη σπανια μου δειχνει 100% την μπαταρια φορτισμενη,γιατι?ειμαι ροοτ 2.2.1

 

Πολύ γνωστό θέμα και πολυσυζητημένο εδώ επίσης... Δεν είναι πρόβλημα του κινητού, είναι "feature" (χαρακτηριστικό) για να προστατεύει το κινητό απο υπερφόρτωση... Υπάρχουν κολπάκια να το κάνεις να δείξει 100% αλλά είναι μόνο για ψυχολογικούς λόγους(:p), οπότε μάθε να ζεις με αυτό!

Και εγώ με 2.3.3 rom το έχω (και σε 2.2.1 παλαιότερα το είχα)!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

καλημερες παιδες...

ερωτηξης: πως μπορω να περασω στο κιν. της γυναικας official 2.3.3 αγγλικη ενω το kies δεν βρισκει καποια αναβαθμιση?.

το sgs της ειναι με 2.2 official froyo και product code EUR μιας και αγοραστηκε απο wind.

το αναφερω γιατι κατι πηρε το αυτι μου οτι θα παιξει καποιο ρολο αν αλλαχτει για την αναγνωριση του απο το Kies.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

καλημερες παιδες...

ερωτηξης: πως μπορω να περασω στο κιν. της γυναικας official 2.3.3 αγγλικη ενω το kies δεν βρισκει καποια αναβαθμιση?.

το sgs της ειναι με 2.2 official froyo και product code EUR μιας και αγοραστηκε απο wind.

το αναφερω γιατι κατι πηρε το αυτι μου οτι θα παιξει καποιο ρολο αν αλλαχτει για την αναγνωριση του απο το Kies.

 

Το kies δεν σου βρίσκει αναβάθμιση γιατί το κινητό της γυναίκας σου έχει ελληνικό product code και φοράει την τελευταία ελληνική επίσημη rom. Δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει αγγλική rom εκτός και αν καταφέρεις να "ξεγελάσεις" το kies με κάποιο mod ή αλλάξεις product code και rom με το odin. Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν έχει βγει ακόμα επίσημη αγγλική 2.3.3.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το kies δεν σου βρίσκει αναβάθμιση γιατί το κινητό της γυναίκας σου έχει ελληνικό product code και φοράει την τελευταία ελληνική επίσημη rom. Δεν πρόκειται ποτέ να σου δώσει αγγλική rom εκτός και αν καταφέρεις να "ξεγελάσεις" το kies με κάποιο mod ή αλλάξεις product code και rom με το odin. Σε κάθε περίπτωση πάντως δεν έχει βγει ακόμα επίσημη αγγλική 2.3.3.

 

Μακη γιαυτο το λογο ανεφερα το pc. ας υποθεσουμε οτι τον αλλαζω και αφηνω official 2.2 τοτε το kies θα βρει update???:confused::confused:

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω ενα θεμα

ενω ακουω κανονικα τα τραγουδια απο το κινητο μεσω της aux του αυτοκινητου δεν μου περναει τον ηχο της κλησης ωστε να ακουω τον συνομιλητη απο τα ηχεια του αυτοκινητου.

Ειναι θεμα προβληματικης συσκευης η παιζει κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω ενα θεμα

ενω ακουω κανονικα τα τραγουδια απο το κινητο μεσω της aux του αυτοκινητου δεν μου περναει τον ηχο της κλησης ωστε να ακουω τον συνομιλητη απο τα ηχεια του αυτοκινητου.

Ειναι θεμα προβληματικης συσκευης η παιζει κατι αλλο?

 

Νομιζω υπαρχει μια διαφορα στο βυσμα λογο του μικροφώνου των hands-free σε σχεση με το κλασσικό mini jack.Για δοκιμασε να δεις αν μπορεις να ακουσεις και να μιλήσεις με hands-free.Παντως λογικο ειναι να μην σου δουλευει αλλιως οι εταιριες που φτιαχνουν car-kit τι θα απογίνουν... ;)

Έχω και JIG πάμε μια βόλτα??:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μακη γιαυτο το λογο ανεφερα το pc. ας υποθεσουμε οτι τον αλλαζω και αφηνω official 2.2 τοτε το kies θα βρει update???:confused::confused:

 

Iορδανη ετσι οπως ειναι το κινητο τωρα θα βρει αναβαθμιση απο το kies μονο οταν (και αν ) δωσει ποτε η samsung hellas καινουργια αναβαθμιση στο galaxy s. Αν περασεις την φινλανδικη JS8 με odin ας πουμε θα σου δωσει επισημα την JVH (2.3.3). Αγγλικη 2.3.3 δεν υπαρχει ακομα. Η τελευταια ειναι η JVH.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...