Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αυτο το bug με το 98% παντως το εχω μονο μετα την αλλαγη kernel. Μετα στρωνει και δεν μου το κανει.

 

εγω το βλεπω και στους στοκ κερνελς...

και δεν εχει στρωσει ποτε βεβαιως

καμια φορα τρωει φλασια και μενει στο 100% αλλα τις περισσοτερες φορες κατεβαινει στο 98 η και στο 97%

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοεις πως συμβαινει στις πρωτες μερες; Στις πρωτες 2-3 φορτησεις ας πουμε; Και μετα επανερχεται στα γνωστα οπως στη 2.2;

 

Ετσι νομιζω οτι γινεται συνηθως αν και δεν το κοιταω πολυ. Το αλλο που ισως το επηρεαζει ειναι οτι συνηθως δεν το βγαζω κατευθειαν με το που δειξει 100%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα κι εγω τη 2.2.1 την ολλανδικη, ακολουθωντας τον σουπερ οδηγο του Τυχερακια και εγινα ροοτ χειροκινητα, μεσω εντολων οπως προτεινε.

 

Μια απορια μονο :

 

περασα καποιες εφαρμογες που ειχα σε backup απο το Τιτανιουμ ξανα στο κινητο (οχι ομως και τις ρυθμισεις τους). Το θεμα ειναι : οταν παω στο Μαρκετ, μου βγαζει ενημερωσεις μονο για τις εφαρμογες που εχω κατεβασει (κατεβασα 2-3) ΚΑΙ ΟΧΙ για αυτες τις 30 π.χ. που εχω κανει backup. Τι κανουμε σ'αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

 

Μια απορια μονο :

 

περασα καποιες εφαρμογες που ειχα σε backup απο το Τιτανιουμ ξανα στο κινητο (οχι ομως και τις ρυθμισεις τους). Το θεμα ειναι : οταν παω στο Μαρκετ, μου βγαζει ενημερωσεις μονο για τις εφαρμογες που εχω κατεβασει (κατεβασα 2-3) ΚΑΙ ΟΧΙ για αυτες τις 30 π.χ. που εχω κανει backup. Τι κανουμε σ'αυτη την περιπτωση?

 

Πήγαινε μενού - διαχείριση εφαρμογών και διέγραψε τα δεδομένα από το μάρκετ. Όταν ξανανοίξεις το μάρκετ θα αναγνωρίσει όλες σου τις εφαρμογές.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εσβησα τα data απο Μαρκετ αλλα ακομα δεν μου αναγνωριζει τις εφαρμογες απο το backup ! Ετσι,δεν μπορω να ξερω πως θα κανω update οταν βγει για καποια απο αυτες. Μηπως μπορεις να πεις τι σβηνω πιο αναλυτικα?
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εσβησα τα data απο Μαρκετ αλλα ακομα δεν μου αναγνωριζει τις εφαρμογες απο το backup ! Ετσι,δεν μπορω να ξερω πως θα κανω update οταν βγει για καποια απο αυτες. Μηπως μπορεις να πεις τι σβηνω πιο αναλυτικα?

 

Πατάς τη διαγραφή δεδομένων. Αν με το που ανοίξεις το μάρκετ δεν στις βλέπει δοκίμασε ένα reboot.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και επανεκκινηση αλλα δυστυχως τιποτα : (

 

ΑΚΥΡΟ ! Δουλευει! Χιλια ευχαριστω Lakerda! Xρειαστηκε να ξαναπατησω διαγραφη data για να το παρει (χωρις reboot ευτυχως) !!

Edited by Solidarity
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες... τα Samsung apps, από την εφαρμογή Samsung apps, που είναι καμια τριανταριά όλα κι όλα (και άχρηστα τα περισσότερα), δεν έχουν καμία σχέση με τα apps που βρίσκονται στο Android market, που είναι χιλιάδες. Το Android market είναι κλειδωμένο σε μερικές χώρες από τη Google, (μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα), και δεν έχεις τη δυνατότητα για paid apps. Αν γίνεις root, μπορείς να το διορθώσεις αυτό, και να βλέπεις/αγοράζεις όλες τις εφαρμογές.

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=121

 

Εδώ είναι όλα τα θέματα που αφορούν τα Samsung android τηλέφωνα... Κοίτα και στην υπογραφή μου. Και please διάβασε και τους Οδηγούς για νέους χρήστες...

 

ευχαριστς πολύ....τελικά ποια είναι η καλύτερη έκδοση αυτή την στιγμή για να μπει στο γαλαξία??2.2,2.2.1,2.2.2....&μια άλλη ερώτηση:εχω το kies(1.5.3)...αν μπω έχει κάνει ενημέρωση για να μπορέσω να περάσω την 2.2??

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστς πολύ....τελικά ποια είναι η καλύτερη έκδοση αυτή την στιγμή για να μπει στο γαλαξία??2.2,2.2.1,2.2.2....&μια άλλη ερώτηση:εχω το kies(1.5.3)...αν μπω έχει κάνει ενημέρωση για να μπορέσω να περάσω την 2.2??

 

Ειναι η 2.2.1 ενω η 2.2.2 δεν υπαρχει ακομα για εμας. Για την αλλη σου ερωτηση κοιτα στους οδηγους.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 2.2.1 ενω η 2.2.2 δεν υπαρχει ακομα για εμας. Για την αλλη σου ερωτηση κοιτα στους οδηγους.

 

&απο που περνάω την2.2.1?

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και στην υπογραφή μου. Και please διάβασε και τους Οδηγούς για νέους χρήστες...

 

Για την αλλη σου ερωτηση κοιτα στους οδηγους.

 

&απο που περνάω την2.2.1?

 

Seriously. Διαβασε τους Οδηγους.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Seriously. Διαβασε τους Οδηγους.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

 

sorry που σας πρήζω,αλλα φοβάμαι μήπως κάνω καποιο λάθος...μόλις διάβασα τους οδηγούς,αλλα δεν λέει πουθενά πως περνάω την 2.2.1...&μια άλλη ερώτηση:η μπαταρία πόσο σας κρατάει περίπου? ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

sorry που σας πρήζω,αλλα φοβάμαι μήπως κάνω καποιο λάθος...μόλις διάβασα τους οδηγούς,αλλα δεν λέει πουθενά πως περνάω την 2.2.1...&μια άλλη ερώτηση:η μπαταρία πόσο σας κρατάει περίπου? ευχαριστώ...

 

διαβασε εδω...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153 η μπαταρια κραταει αναλογα με την χρηση που κανεις στο κινητο δεν ειναι κατι στανταρ...

Link to comment
Share on other sites

διαβασε εδω...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283153 η μπαταρια κραταει αναλογα με την χρηση που κανεις στο κινητο δεν ειναι κατι στανταρ...

 

φαντάζομαι&τις 339 σελίδες,ε??:)

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι&τις 339 σελίδες,ε??:)

 

το 1ο ποστ του tyxerakia ειναι αυτο που θες..εξηγει τα παντα..;)

Link to comment
Share on other sites

το 1ο ποστ του tyxerakia ειναι αυτο που θες..εξηγει τα παντα..;)

 

θα σε ξαναρωτήσω αλλα μην με χτυπήσεις....διάβασα πως γίνεσαι root(απολυτως κατανοητό)....ποιοςείναι ο τίτλος για αυτό που θέλω εγώ(δλδ να περάσω την 2.2.1)...:O

Link to comment
Share on other sites

θα σε ξαναρωτήσω αλλα μην με χτυπήσεις....διάβασα πως γίνεσαι root(απολυτως κατανοητό)....ποιοςείναι ο τίτλος για αυτό που θέλω εγώ(δλδ να περάσω την 2.2.1)...:O

 

ολα ειναι στο 1ο ποστ συνεχισε να διαβαζεις θα το δεις μην βιαζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι&τις 339 σελίδες,ε??:)

 

Φιλε μου (που σου αρεσουν και οι dream theater:) ) δεν κοιταξες καν την πρωτη σελιδα. Ειναι δυνατον να σου δινει το παιδι λινκ για να διαβασεις 339 σελιδες? Ρε παιδια, παλι κακος φαινομαι, αλλα αφου σας δινουν μια βοηθεια, ριξτε μια ρημαδοματια και μετα ρωτηστε παλι. Εντελως φιλικα φιλε μου ετσι.

 

edit - Α τωρα ειδα και τη συνεχεια...Συγνωμη φιλε αλλα μην καταχραζομαστε την καλοσυνη και την καλη διαθεση οσων θελουμε να μας βοηθησουν...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

το 1ο ποστ του tyxerakia ειναι αυτο που θες..εξηγει τα παντα..;)

 

οκ,το βρήκα...είναι εκεί που λέει ''επίσημο ελληνικό froyo firmware για το galaxy s'' ...σωστά??:happy:

Link to comment
Share on other sites

οκ,το βρήκα...είναι εκεί που λέει ''επίσημο ελληνικό froyo firmware για το galaxy s'' ...σωστά??:happy:

 

αυτο που λες ειναι η εκδοση 2.2..εσυ λες οτι θες την 2.2.1 αρα διαβαζεις απο κατω που λεει για το ολανδικο...θα σε παρακαλουσα να κανεις τις ερωτησεις εφοσον διαβαζεις πρωτα αυτα που σου ειπα...αμα διαβαζες ολο το ποστ δεν θα ειχες καμια ερωτηση ;):p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου (που σου αρεσουν και οι dream theater:) ) δεν κοιταξες καν την πρωτη σελιδα. Ειναι δυνατον να σου δινει το παιδι λινκ για να διαβασεις 339 σελιδες? Ρε παιδια, παλι κακος φαινομαι, αλλα αφου σας δινουν μια βοηθεια, ριξτε μια ρημαδοματια και μετα ρωτηστε παλι. Εντελως φιλικα φιλε μου ετσι.

 

edit - Α τωρα ειδα και τη συνεχεια...Συγνωμη φιλε αλλα μην καταχραζομαστε την καλοσυνη και την καλη διαθεση οσων θελουμε να μας βοηθησουν...

 

δεν καταχράζομαι καμία καλοσύνη φίλε μου..(που μάλλον σου αρέσουν&εσένα οι drem theater:))...απλά ρώταγα στην αρχή για να μην κάνω καμιά πατάτα....μετά είδα το post...το 2.2.1 φαντάζομαι θα βγει κάποια στιγμή&επίσημα,ε?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι η εκδοση 2.2..εσυ λες οτι θες την 2.2.1 αρα διαβαζεις απο κατω που λεει για το ολανδικο...θα σε παρακαλουσα να κανεις τις ερωτησεις εφοσον διαβαζεις πρωτα αυτα που σου ειπα...αμα διαβαζες ολο το ποστ δεν θα ειχες καμια ερωτηση ;):p

 

οκ,φίλε μου έχεις δίκιο...sorry...κατά την γνώμη σου να βάλω την 2.2??εσύ ποιά έχεις?:)

Link to comment
Share on other sites

οκ,φίλε μου έχεις δίκιο...sorry...κατά την γνώμη σου να βάλω την 2.2??εσύ ποιά έχεις?:)

 

δες στην υπογραφη μου ;):p

Link to comment
Share on other sites

δεν καταχράζομαι καμία καλοσύνη φίλε μου..(που μάλλον σου αρέσουν&εσένα οι drem theater:))...απλά ρώταγα στην αρχή για να μην κάνω καμιά πατάτα....μετά είδα το post...το 2.2.1 φαντάζομαι θα βγει κάποια στιγμή&επίσημα,ε?

 

Ναι μου αρεσουν και πολυ μαλιστα (ειμαστε ομως εκτος θεματος:) ). Πατατα δεν γινεται να κανεις αν διαβασεις προσεκτικα τον οδηγο. Ο φιλος σου εδωσε το λινκ, αλλα δεν σου εφτασε και ηθελες να σου πει ακριβως που ειναι μεσα στη σελιδα...Ειναι σωστο αυτο? Τεσπα, η λογικη λεει οτι αφου την εδωσαν επισημα σε καποιες χωρες θα την δωσουν σε ολους μας. Το ποτε ειναι μια αλλη ιστορια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου αρεσουν και πολυ μαλιστα (ειμαστε ομως εκτος θεματος:) ). Πατατα δεν γινεται να κανεις αν διαβασεις προσεκτικα τον οδηγο. Ο φιλος σου εδωσε το λινκ, αλλα δεν σου εφτασε και ηθελες να σου πει ακριβως που ειναι μεσα στη σελιδα...Ειναι σωστο αυτο? Τεσπα, η λογικη λεει οτι αφου την εδωσαν επισημα σε καποιες χωρες θα την δωσουν σε ολους μας. Το ποτε ειναι μια αλλη ιστορια.

 

οκ,το παραδέχομαι(δεν ήταν σωστό)...οπότε βάζω την 2.2&περιμένω(φαντάζομαι όπςσ αρκετοί άλλοι..)...θα επανέλθω με άλλες απορίες(αφού θα έχω διαβάσει τον οδηγό&hacks/roots.....)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...