Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειπα πιο πανω...Hρακλη παντως ετσι γινεται πιο γρηγορο και ετσι ειναι η επιλογη στην js3 απο μονη της...αν θες δοκιμασε να το απενεργοποιησεις τελειως και δες...παντως γενικα αυτες οι 3 ειναι οι επιλογες :p

edit:δεν εχω περασει την jpy αλλα σε οποια αλλη ειχα περασει στην επιλογη για ενεργοπιηση προσθετων ηταν ενεργοποιημενο και οχι κατα απαιτηση...

 

οντως γινεται πιο γρηγορο οταν το απενεργοποιεις αλλα δεν ειναι κι αυτο λυση...δηλαδη εχουμε το πλεονεκτημα σαν συσκευη να εχουμε flash και πρεπει να το απενεργοποιουμε για να ειναι αξιοπρεπες το browsing...anyway προς το παρον θα το αφησω ανενεργο και βλεπουμε..:happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Μπορεις να μου πεις πως??

 

Υπάρχουν τρεις τρόποι και τους τρεις θα τους βρεις στο xda.

1. Φλασάρισμα της ρομ του darky.

2. Φλασάρισμα μίας ρομ από τη κουζίνα του doc.

3. Τέλος ψάχνεις στο xda για το mod της android lock screen.

Και για τα τρία πρέπει να λιώσεις πρώτα στο διάβασμα και να έχεις ενεργοποιημένο στο κινητό σου τον συνδυασμό των τριών κουμπιών.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ αυτος ο δαρκυ και πανω που ειχα φτιαξει στη κουζινα την ρομ και ετοιμαζομουν το βραδυ να φλασαρω τσουπ βγαζει την 9.0 και τελικη μαλιστα τι λετε να βαλω ποιες απο τις δυο ? Δαρκυ και σιγουρη λυση η κουζινα ? Δεν μπορω να αποφασισω

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..διαβασα στο xda οτι ανοιξαν το ota update και οτι πλεον δουλευει...παντως που εχω την js3 αμα παω ρυμθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-ενημερωσεις συστηματος-ελεγχος για ενημερωση-εκανα εγγραφη και πλεον πχ μπορω να τσεκαρω και μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση...φανταζομαι οτι στο μελλον θα λειτουργει αμα βγαινουν ενημερωσεις και εννοειται οτι θα πρεπει να εχω την σωστη ρομ της χωρας μου :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εδωσαν επισημη αναβαθμιση στο nexus one στην 2.2.2. διορθωθηκε καποιο sms bug και κατι αλλα ψιλα απ'οτι ειδα.

Υποθετω οτι ισως απεσυραν την 2.2.1 για να δωσουν την 2.2.2 και σε μας. μου φαινεται αρκετα λογικη εξηγηση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα εδωσαν επισημη αναβαθμιση στο nexus one στην 2.2.2. διορθωθηκε καποιο sms bug και κατι αλλα ψιλα απ'οτι ειδα.

Υποθετω οτι ισως απεσυραν την 2.2.1 για να δωσουν την 2.2.2 και σε μας. μου φαινεται αρκετα λογικη εξηγηση.

 

μακαρι να ειναι ετσι Αντωνη....το θεμα ειναι ομως οτι υπαρχει και αλλη μια 2.2.1 που ειναι η jpy....το nexus one ειχε την 2.2.1??

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

στην προσπαθειά μου να ενεργοποιήσω το 3button ακολουθώντας τα βήματα του φίλτατου red_herring πατώντας το start από odin το κινητό δεν έκανε επανεκκίνηση όπως επρεπε, αλλά έμεινε στο downloading - do not turn off target. πηγε κατι στραβα; μπορω να το βγαλω απο το καλωδιο; εχουν περασει 5 λεπτα αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι ετσι Αντωνη....το θεμα ειναι ομως οτι υπαρχει και αλλη μια 2.2.1 που ειναι η jpy....το nexus one ειχε την 2.2.1??

το nexus one εχει παρει την 2.2.1 μεσω ota update. με τον ιδιο τροπο πηρε και την 2.2.2 απο χθες.

http://www.gadgetell.com/tech/comment/nexus-one-android-2.2.2-update-now-rolling-out-said-to-include-important-bu/

 

καποιοι εγραψαν οτι το update αυτο περιεχει καποια στοιχεια για να μπορεσει να παρει την gingerbread μεσω ota.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο..διαβασα στο xda οτι ανοιξαν το ota update και οτι πλεον δουλευει...παντως που εχω την js3 αμα παω ρυμθμισεις-πληροφοριες σχετικα με το τηλεφωνο-ενημερωσεις συστηματος-ελεγχος για ενημερωση-εκανα εγγραφη και πλεον πχ μπορω να τσεκαρω και μου λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση...φανταζομαι οτι στο μελλον θα λειτουργει αμα βγαινουν ενημερωσεις και εννοειται οτι θα πρεπει να εχω την σωστη ρομ της χωρας μου :p

 

Aυτο δούλευε από την πρώτη μέρα της 2.2.1... και έλεγε no update available (φυσικά). Τις τελευταίες 2 βδομάδες κάτι έχει πάθει ο server τους και λέει Connetion failed. Παρ'όλα αυτά ναι, δουλεύει το OTA... εδώ και καιρό. Και φυσικά πρέπει να έχεις τη σωστή rom και Samsung account...

EDIT: ok το φτιάξανε, τώρα λέει ότι δεν έχει update πάλι.

 

στην προσπαθειά μου να ενεργοποιήσω το 3button ακολουθώντας τα βήματα του φίλτατου red_herring πατώντας το start από odin το κινητό δεν έκανε επανεκκίνηση όπως επρεπε, αλλά έμεινε στο downloading - do not turn off target. πηγε κατι στραβα; μπορω να το βγαλω απο το καλωδιο; εχουν περασει 5 λεπτα αλλα δεν βλεπω να γινεται κατι

 

Aφού είσαι σε download mode ξαναδοκίμασε να το κάνεις...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aυτο δούλευε από την πρώτη μέρα της 2.2.1... και έλεγε no update available (φυσικά). Τις τελευταίες 2 βδομάδες κάτι έχει πάθει ο server τους και λέει Connetion failed. Παρ'όλα αυτά ναι, δουλεύει το OTA... εδώ και καιρό. Και φυσικά πρέπει να έχεις τη σωστή rom και Samsung account...

 

πραγματι εδω και 10 μερες που εχω την συσκευη του εβαλα απο την πρωτη μερα την jpy και εχω p.code: I9000RWYCPW και συνδεεται κανονικα με τον διακομιστη και λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση... :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πραγματι εδω και 10 μερες που εχω την συσκευη του εβαλα απο την πρωτη μερα την jpy και εχω p.code: I9000RWYCPW και συνδεεται κανονικα με τον διακομιστη και λεει οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση... :)

 

και μενα το ιδιο λεει με την js3...:p

Link to comment
Share on other sites

Aφού είσαι σε download mode ξαναδοκίμασε να το κάνεις...

 

το έκανα δέυτερη φορά αλλά δεν έγινε τίποτα, οπότε έβγαλα μπαταρία και δοκίμασα σε άλλο υπολογιστή όπου και δούλεψε.

 

Πλέον με τη μέθοδο που αναφέρεται στο forum δουλέυει το download καθώς και το recovery mode μέσω των 3 κομβίων.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ το πολυπόθητο κινητάκι!!!:D

Σε δύο μερούλες θα κρατάω στα χέρια μου και έγω τον γαλαξία, έχοντας ήδη αποκτήσει αρκετές γνώσεις μέσα απο το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ το πολυπόθητο κινητάκι!!!:D

Σε δύο μερούλες θα κρατάω στα χέρια μου και έγω τον γαλαξία, έχοντας ήδη αποκτήσει αρκετές γνώσεις μέσα απο το φόρουμ!

 

Με το καλό να σου έρθει και μακάρι να ακολυθήσουν και άλλοι το παράδειγμά σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Σήμερα το κινητό μου κόλλησε εντελώς. Μάγκωσε και δεν άνοιγε με τίποτα. Ακόμη και βγάζοντας τη μπαταρία το πρόβλημα συνεχίστηκε. Χρειάστηκε να κάνω hard reset για να ανοίξει και πάλι έχοντας τη γλώσσα στα Ρώσσικα και φυσικά όλες τις εφαρμογές μου εξαφανισμένες. Αποφάσισα λοιπόν να μπω στο market και να κατεβάσω ξανά όσες ήθελα. Το πρόβλημα όμως είναι ότι μου ζητάει να έχω google acount (που φυσικά έχω) αλλά όταν του δίνω τα στοιχεία μου λέει ότι δε μπορεί να συνδεθεί με τη google, να δοκιμάσω αργότερα. (Συνδέομαι με wifi από το σπίτι οπότε θέμα συνδεσιμότητας δεν είναι λογικό να έχω). Στο ίντερνετ σερφάρει κανονικά το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τρόπο να με βοηθήσει;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Σήμερα το κινητό μου κόλλησε εντελώς. Μάγκωσε και δεν άνοιγε με τίποτα. Ακόμη και βγάζοντας τη μπαταρία το πρόβλημα συνεχίστηκε. Χρειάστηκε να κάνω hard reset για να ανοίξει και πάλι έχοντας τη γλώσσα στα Ρώσσικα και φυσικά όλες τις εφαρμογές μου εξαφανισμένες. Αποφάσισα λοιπόν να μπω στο market και να κατεβάσω ξανά όσες ήθελα. Το πρόβλημα όμως είναι ότι μου ζητάει να έχω google acount (που φυσικά έχω) αλλά όταν του δίνω τα στοιχεία μου λέει ότι δε μπορεί να συνδεθεί με τη google, να δοκιμάσω αργότερα. (Συνδέομαι με wifi από το σπίτι οπότε θέμα συνδεσιμότητας δεν είναι λογικό να έχω). Στο ίντερνετ σερφάρει κανονικά το τηλέφωνο. Ξέρει κανείς τρόπο να με βοηθήσει;

 

Ποιος ξέρει τι ρομ φοράς για να σου γύρισε στα ρώσικα μετά το hard reset..! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να φλασάρεις JS3 με repartition, just to be sure και να το στίσεις από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο βλεπεις αυτη την διαφορα...νομιζω στην jpy εχει ενεργοποιημενο το flash σωστα Παναγιωτη??;)

 

Λοιπον εστω και λιγο καθυστερημενα, αλλα η απαντηση ειναι οτι στην JPY η επιλογη ηταν στο by default στο On demand και δεν την αλλαξα.

 

Παιδια σημερα εδωσαν επισημη αναβαθμιση στο nexus one στην 2.2.2. διορθωθηκε καποιο sms bug και κατι αλλα ψιλα απ'οτι ειδα.

Υποθετω οτι ισως απεσυραν την 2.2.1 για να δωσουν την 2.2.2 και σε μας. μου φαινεται αρκετα λογικη εξηγηση.

 

Μακαρι να ειναι ετσι Αντωνη. Υπαρχει κινητικοτητα παντως, για να δουμε...

 

το έκανα δέυτερη φορά αλλά δεν έγινε τίποτα, οπότε έβγαλα μπαταρία και δοκίμασα σε άλλο υπολογιστή όπου και δούλεψε.

Πλέον με τη μέθοδο που αναφέρεται στο forum δουλέυει το download καθώς και το recovery mode μέσω των 3 κομβίων.

Thanks

 

Ηταν φανερο οτι επροκειτω για προβλημα συνδεσης στο pc και οτι η συσκευη σου δεν αναγνωριζοταν. Λογικα ή δεν ειχες εγκαταστησει Kies, ή δεν ειχες εγκαταστησει τους drivers, ή απλα ήταν προβληματικη η θυρα usb. Αφου τα καταφερες τελος καλο ολα καλα:)

 

παιδια καλησπερα!ξερετε πως μπορω να αποκτησω παλι τα 3buttons του download mode σε galaxy-s με pda i9000xwjm2????

 

Κοιτα στους οδηγους πρωτη σελιδα hacks/root η στην υπογραφη μου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει τι ρομ φοράς για να σου γύρισε στα ρώσικα μετά το hard reset..! Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να φλασάρεις JS3 με repartition, just to be sure και να το στίσεις από την αρχή.

 

Έχω το XWJG3 αν αυτό βοηθάει.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω το XWJG3 αν αυτό βοηθάει.

 

eclair?????? ... Διάβασε τους οδηγούς για να αναβαθμίσεις σε 2.2.1 με kies patcher ...

Link to comment
Share on other sites

Ηταν φανερο οτι επροκειτω για προβλημα συνδεσης στο pc και οτι η συσκευη σου δεν αναγνωριζοταν. Λογικα ή δεν ειχες εγκαταστησει Kies, ή δεν ειχες εγκαταστησει τους drivers, ή απλα ήταν προβληματικη η θυρα usb. Αφου τα καταφερες τελος καλο ολα καλα:)

εδώ νομίζω είναι το παράδοξο. Στον υπολογιστή το Kies αναγνωρίζει κανονικά το κινητό (καθώς και σαν συσκευή αποθήκευσης) και μάλιστα στην ίδια θυρα που το συνδέω πάντα, αλλά θυμάμαι το ίδιο πρόβλημα είχα και όταν ήθελα να αναβαθμίσω σε φρόντο. Έβλεπε τη συσκευή, ξεκινούσε τη διαδικασία, αλλά μετα έμενε στο τριγωνάκι με τον σκαφτιά που έσκαβε και έσκαβε χωρίς αποτέλεσμα. Μόλις το έβαζα στο φορητό, όλα καλά. Κατι δεν πάει καλά, αλλά δεν ξερω τι...Παρεπιπτόντως πολύ καλή, η μετάφραση, κατανοητή και απλή. Συγχαρητήρια από μένα

Link to comment
Share on other sites

εδώ νομίζω είναι το παράδοξο. Στον υπολογιστή το Kies αναγνωρίζει κανονικά το κινητό (καθώς και σαν συσκευή αποθήκευσης) και μάλιστα στην ίδια θυρα που το συνδέω πάντα, αλλά θυμάμαι το ίδιο πρόβλημα είχα και όταν ήθελα να αναβαθμίσω σε φρόντο. Έβλεπε τη συσκευή, ξεκινούσε τη διαδικασία, αλλά μετα έμενε στο τριγωνάκι με τον σκαφτιά που έσκαβε και έσκαβε χωρίς αποτέλεσμα. Μόλις το έβαζα στο φορητό, όλα καλά. Κατι δεν πάει καλά, αλλά δεν ξερω τι...Παρεπιπτόντως πολύ καλή, η μετάφραση, κατανοητή και απλή. Συγχαρητήρια από μένα

 

Καταρχας σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Στο θεμα μας, ετσι οπως το περιγραφεις μου ακουγεται σαν η διαδικασια να μην ξεκινουσε καν. Αυτο πιστευω οτι γινοταν. Πριν λιγες μερες γινοταν το ιδιο σε καποιον φιλο, στην περιπτωση του οποιου ειχαν φλασαριστει αναποδα οι bootloaders και το κινητο δεν μπορουσε να ξεκινησει. Σε σενα προφανως δεν συνεβη αυτο, οποτε πιστευω οτι η διαδικασια για καποιον λογο δεν ξεκινουσε. Αληθεια ποια μεθοδο ακολουθησες?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι βγαίνει και έκδοση 2.2.2! Δεν αντέχω άλλο να αλλάζω τις εκδόσεις! Μα καλά, τόσο ανισόρροπο είναι το Android; Μου φαίνεται ότι θα επιστρέψω στην αγαπημένη μου Νόκια. Συνδέεις το κινητάκι στο nokia updater, σου λέει αν έχει καινούργια έκδοση λογισμικού, κάνεις κλικ και σου την κατεβάζει χωρίς ψαξίματα και μαλ...ίες. Ουφ!
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι βγαίνει και έκδοση 2.2.2! Δεν αντέχω άλλο να αλλάζω τις εκδόσεις! Μα καλά, τόσο ανισόρροπο είναι το Android; Μου φαίνεται ότι θα επιστρέψω στην αγαπημένη μου Νόκια. Συνδέεις το κινητάκι στο nokia updater, σου λέει αν έχει καινούργια έκδοση λογισμικού, κάνεις κλικ και σου την κατεβάζει χωρίς ψαξίματα και μαλ...ίες. Ουφ!

 

Τιποτα επισημο ακομα, αλλα...κοντοζυγωνει (ανεπισημα παντα). Αν εχεις στησει το κινητο σου οπως ακριβως θελεις και εισαι ευχαριστημενος απο τη λειτουργια του, δεν βλεπω λογο αν εισαι στην 2.2.1 να προχωρησεις σε αναβαθμιση αν δεν εισαι και πολυ των αλλαγων. Στο κατω κατω της γραφης ολοι την καλυτερη λειτουργια ζηταμε:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε ότι βγαίνει και έκδοση 2.2.2! Δεν αντέχω άλλο να αλλάζω τις εκδόσεις! Μα καλά, τόσο ανισόρροπο είναι το Android; Μου φαίνεται ότι θα επιστρέψω στην αγαπημένη μου Νόκια. Συνδέεις το κινητάκι στο nokia updater, σου λέει αν έχει καινούργια έκδοση λογισμικού, κάνεις κλικ και σου την κατεβάζει χωρίς ψαξίματα και μαλ...ίες. Ουφ!

 

και 2.2.2 βγαινει.......και 2.3 θα βγει........καλοδεχουμενες ειναι ολες τους!!!!:p

οτι νεο ερχεται για καλο ειναι !!!!!!αυτο σημαινει εξελιξη!!!

δεν καταλαβαινω το παραπονο σου...:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...