Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καποτε ειχα καταφερει με καποιο setup να κανω το gps μου να κλειδωνει σε 4-5 sec παντα, αλλα δεν μπορω με τιποτα να θυμηθω με ποιο setup. Τελος παντων, τωρα αμα κανω restart το τηλεφωνο ή αλλαξω τελειως περιοχη κανει 10-20 sec την 1η φορα να κλειδωσει. Αν κλεισω το gps και το ξανανοιξω κανει 5-7 sec. Τι ειναι αυτο που αποθηκευει (η τοποθεσια μου ή των δορυφορων ισως?) και το κανει να κλειδωνει τοσο γρηγορα τη δευτερη φορα και το χανει μετα απο reboot?(οχι οτι τα 10-20 sec ειναι πολλα, αλλα οσο πιο γρηγορα τοσο το καλυτερο :))
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ιδού και ο διάδοχος:

 

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s2-will-sport-dual-core-processor-gingerbread-and-nfc-chip-16086

 

Επίσης κάπου διάβασα οτι η samsung δουλεύει να διορθώσει και το σύστημα αρχείων (να μη χρειαζόμαστε lagfix δηλαδή) σε επόμενη αναβάθμιση λογισμικού του galaxy s...Μακάρι!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τραβήξουμε ανά πάσα στιγμή screenshot του Galaxy S,

όπως πχ υπάρχει στο iPhone(home+power button στιγμιαία);

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τραβήξουμε ανά πάσα στιγμή screenshot του Galaxy S,

όπως πχ υπάρχει στο iPhone(home+power button στιγμιαία);

 

πας στο μαρκετ και κατεβαζεις την εφαρμογη shoot me

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να τραβήξουμε ανά πάσα στιγμή screenshot του Galaxy S,

όπως πχ υπάρχει στο iPhone(home+power button στιγμιαία);

 

πας στο μαρκετ και κατεβαζεις την εφαρμογη shoot me

 

H σε Froyo γινεται default με back + home button. Αλλα ναι, το Shoot Me ειναι απειρως πιο καλο. Βεβαια θελει root access :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ιδού και ο διάδοχος:

 

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s2-will-sport-dual-core-processor-gingerbread-and-nfc-chip-16086

 

Επίσης κάπου διάβασα οτι η samsung δουλεύει να διορθώσει και το σύστημα αρχείων (να μη χρειαζόμαστε lagfix δηλαδή) σε επόμενη αναβάθμιση λογισμικού του galaxy s...Μακάρι!

επισης κι εγω καπου διαβασα οτι οσοι το παρουν θα τους παρεχεται δωρο κι ενας ηλιακος φορτιστης...δωρο απο τη μαμα samsung:lol::lol::lol:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο κοδικος προσβασης της συσκευης που ειναι γραμμενος ξερει κανεις?Εχω φαει το βιβλιαρακι και δεν τον βρισκω.Ειναι αυτος που ζηταει για να βαλω τον εντοπισμο της συσκευης.Ψαχνω και στο web αλλα δεν εχω βρει ακρη.
Link to comment
Share on other sites

H σε Froyo γινεται default με back + home button.

 

τι λες τωρα...; πρωτη φορα το ακουω αυτο δεν το ηξερα!

πολυ καλο tip :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ο κοδικος προσβασης της συσκευης που ειναι γραμμενος ξερει κανεις?Εχω φαει το βιβλιαρακι και δεν τον βρισκω.Ειναι αυτος που ζηταει για να βαλω τον εντοπισμο της συσκευης.Ψαχνω και στο web αλλα δεν εχω βρει ακρη.

 

Αυτό δουλεύει μόνο για Αγγλία και Γερμανία, μην παιδεύεσαι. Τον κωδικό τον διαλέγεις μόνος σου όταν κάνεις λογαριασμό στη Samsung... αλλά και πάλι, μην παιδεύεσαι, δε δουλεύει σε άλλες χώρες.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ιδού και ο διάδοχος:

 

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-s2-will-sport-dual-core-processor-gingerbread-and-nfc-chip-16086

 

Επίσης κάπου διάβασα οτι η samsung δουλεύει να διορθώσει και το σύστημα αρχείων (να μη χρειαζόμαστε lagfix δηλαδή) σε επόμενη αναβάθμιση λογισμικού του galaxy s...Μακάρι!

 

φλας στην καμερα θα βαλουνε????να ρωτησω κατι στο hard reset αφου κανει φορματ στην καρτα και στην συσκευη γιατι μου κρατησε ταινιεσ και καποια μουσικη???θα το παρω μολις βγει το καινουργιο το σαμσουνγκ μονο με εναν ορο...να το χει παρει ο τυχερακιας πριν και ο red herringγια να μου δινουν τα φωτα τους!!!:lol::D:rolleyes:;)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η 2.2.1 XWJS3 ( January 2011 release) έχει Ελληνικό Swype και Ελληνικό Samsung πληκτρολόγιο :-)

 

και πετααααεεειιιι !! :-)

 

Η έκδοση 2.2.1 XWJS3 έχει ελληνικό μενού; Ή μόνο ελληνικό swype κι ελληνικό samsung πληκτρολόγιο; Αν την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο το μενού θα είναι στα αγγλικά μόνο, ε; Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει ελληνικά πληκτρολόγια κι ελληνικό μενού;

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 2.2.1 XWJS3 έχει ελληνικό μενού; Ή μόνο ελληνικό swype κι ελληνικό samsung πληκτρολόγιο; Αν την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο το μενού θα είναι στα αγγλικά μόνο, ε; Δεν υπάρχει περίπτωση να έχει ελληνικά πληκτρολόγια κι ελληνικό μενού;

 

Eχει τα πάντα ελληνικά... και μενού και πληκτρολόγια.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Eχει τα πάντα ελληνικά... και μενού και πληκτρολόγια.

 

Το θέλω τώρα! Πώς θα το εγκαταστήσω στο κινητάκι μου;

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω τώρα! Πώς θα το εγκαταστήσω στο κινητάκι μου;

 

Oπως και τα παντα απο τους οδηγους δηλαδη. Απλα προσοχη γιατι απο οτι αναφερουν καποια παιδια η μεθοδος για kies patcher δεν τους δινει πλεον την αναβαθμιση οποτε πρεπει να πας μεσω odin.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=917256

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Oπως και τα παντα απο τους οδηγους δηλαδη. Απλα προσοχη γιατι απο οτι αναφερουν καποια παιδια η μεθοδος για kies patcher δεν τους δινει πλεον την αναβαθμιση οποτε πρεπει να πας μεσω odin.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=917256

 

Επειδή δεν προλαβαίνω τώρα, αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει τα Σκανδιναβικά XEE και NEE στο Kies να δούμε αν δίνει 2.2.1...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω να κάνω τη διαδικασία μέχρι το σημείο να περάσω άλλη ρομ μέσω όντιν. Μετά μέσω όντιν δεν ξέρω πώς να περάσω την 2.2.1 Ιδού η απορία! Πραγματικά αξίζει παιδιά την ταλαιπωρία; Είναι τόσο διαστημική η διαφορά της 2.2.1 από τη 2.2; Είναι πιο γρήγορη και δε χρειάζεται autokiller. Σωστά; Κάνει καλύτερη διαχείριση ram η 2.2.1. Μήπως να περίμενα την 2.3 να μπει κατευθείαν; Θα την παίρνει το κινητάκι μας, ή χρειάζεται διπύρηνους επεξεργαστές κτλ; Edited by rishi
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν προλαβαίνω τώρα, αν θέλει κάποιος ας δοκιμάσει τα Σκανδιναβικά XEE και NEE στο Kies να δούμε αν δίνει 2.2.1...

 

Λοιπον τελικα καλα νεα αφου το ΝΕΕ δινει την JS3. Παραθετω και το screenshot για να βλεπει ο καθε ενδιαφερομενος ακριβως τι πρεπει να του δειξει το kies και να μην μπερδευεται.

 

http://img89.imageshack.us/img89/194/neev.jpg

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δηλαδή πατώ τα τρία κουμπιά, το συνδέω με το όντιν και γράφω τι στο όντιν; Ποια ρομ πρέπει να περάσω; Αφού περάσω τη ρομ το ανοίγω, ελέγχω αν πέρασε η ρομ, του κάνω και hard reset και μετά το συνδέω στο kies patcher, κάνω τις γνωστές ρυθμίσεις εκεί, ανοίγω το kies και μου αναγνωρίζει ότι χρειάζεται αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δηλαδή πατώ τα τρία κουμπιά, το συνδέω με το όντιν και γράφω τι στο όντιν; Ποια ρομ πρέπει να περάσω; Αφού περάσω τη ρομ το ανοίγω, ελέγχω αν πέρασε η ρομ, του κάνω και hard reset και μετά το συνδέω στο kies patcher, κάνω τις γνωστές ρυθμίσεις εκεί, ανοίγω το kies και μου αναγνωρίζει ότι χρειάζεται αναβάθμιση;

 

Οχι οχι καμια σχεση με odin. Τωρα απλα πας στους οδηγους πρωτη σελιδα hacks/root και πας στο σημειο που λεει αναβαθμιση σε ολλανδικη. Τωρα πλεον η αναβαθμιση θα ειναι σε σουηδικη αλλα δεν μας ενδιαφερει αυτο. Εσυ κανεις ακριβως οτι λεει στον οδηγο, απλα αντι να βαλεις ΧΕΝ οπως λεει βαζεις ΝΕΕ. Θα σου δειξει μετα το screenshot που εβαλα παραπανω και μπορεις να ξεκινησεις. Προσοχη να βγαλεις το lagfix.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα καλα νεα αφου το ΝΕΕ δινει την JS3. Παραθετω και το screenshot για να βλεπει ο καθε ενδιαφερομενος ακριβως τι πρεπει να του δειξει το kies και να μην μπερδευεται.

 

http://img89.imageshack.us/img89/194/neev.jpg

 

Να σημειώσω απλά ότι με αυτή την αναβάθμιση ελληνικό swype και πληκτρολόγιο samsung δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Παλλικάρια χθες είχα παει για μια μπυριτσα και ενα παιδι ειχε το lg optimus p500 με επισημη 2.2. Είπα λοιπόν να δοκιμασω αν σκαλωνει ο default browser. Ανοιγω σπορ φμ με το δικο μου και το δικο του ταυτοχρονα και εφαγα την ηττα και το ρεζιλικι της ζωης μου. Εκει που ο γαλαξιας απλα παγωνε και σκρολαρε 2-3 δευτερολεπτα απο τοτε που εσερνα το δαχτυλο μου, το lg με τα 400 λιγοτερα μηζ στον επεξεργαστή του ανεβοκατέβαινε για πλακα. Επίσης το κινητο το ένιωσα πολυ ζωντανο, ενω και στο default gallery οταν ζουμαρα μια φωτό, το ζουμάρισμα γινόταν κανονικά χωρίς να εχουμε μείωση ανάλυσης όπως στο γκαλαξυ. Δεν ξέρω παίδες, αλλά πολύ ξεφτίλα ειδικά στον browser. Εχω 2.2 ελληνική, και το smoothness fix που δοκίμασα δεν έκανε απολύτως τίποτα. Αυτά προς γνώσιν
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω απλά ότι με αυτή την αναβάθμιση ελληνικό swype και πληκτρολόγιο samsung δεν υπάρχει.

 

Τα παιδιά εδωμέσα λένε οτι τα έχει όλα, τό εχεις δοκιμάσει; μιλάμε για JS3 οχι JPY

 

Μιχάλης

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδιά εδωμέσα λένε οτι τα έχει όλα, τό εχεις δοκιμάσει; μιλάμε για JS3 οχι JPY

 

Μιχάλης

 

Ναι το δοκίμασα σήμερα το πρωί.Και κάποιος άλλος που πέρασε την js3 μέσω kies patcher αν μπορεί να επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω την js3 την ολλανδικη και εχει τα παντα κανονικα...και ελληνικο swype και ελληνικο keyboard..τι εγινε??γιατι την βγαλανε??
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και εγώ την js3 και στο samsung keyboard ενω έχω επιλέξει γλώσσες αγγλικά και ελληνικα μου εμφανίζονται μονο αγγλικά και ενώ στο spacebar γράφη greek.Τι δεν έχω κάνει σωστά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...