Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βοήθεια!!! Πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω Kies την gingerbread και απέτυχε η εγκατάσταση και έγινε τούβλο!!! Ούτε με τον συνδυασμό των 3 πληκτρων επανέρχεται!

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο η πάει για service?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά βοήθεια!!! Πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω Kies την gingerbread και απέτυχε η εγκατάσταση και έγινε τούβλο!!! Ούτε με τον συνδυασμό των 3 πληκτρων επανέρχεται!

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο η πάει για service?

 

βγαλε για πεντε λεπτα τη μπαταρια και ξαναπροσπαθησε

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

βγαλε για πεντε λεπτα τη μπαταρια και ξαναπροσπαθησε

 

Το έκανα αλλά τίποτα,κολλάει η οθόνη στο ανθρωπάκι που σκάβει:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα,κολλάει η οθόνη στο ανθρωπάκι που σκάβει:cry:

 

διαβασε στους οδηγους πως φλασαρουμε με odin κατεβασε και απο κει την αντιστοιχη ρομ και ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΙΕΣ!!!

 

περισοτερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα,κολλάει η οθόνη στο ανθρωπάκι που σκάβει:cry:

 

Download mode: εικόνα με ενα ρομποτάκι που σκάβει και λέει "downloading: do not turn off target".

Αυτό το ανθρωπάκι που σκάβει που αναφέρεις εσύ πιο είναι (μήπως είναι αυτό);

Την πρώτη φορά που θα ξεκινήσεις το κινητό μετά επιτυχούς αναβάθμισης σου εμφανίζει ενα πακέτο που ανοίγει και εμφανίζει αρχεία που ενημερώνονται κλπ (παίρνει κάποια ώρα και μετά ξεκινάει το κινητό). Είναι αυτό μήπως; Αν ναι άφησε το λίγη ώρα να κάνει τα δικά του...

 

Επίσης στο kies σου είπε τίποτε για σφάλμα ή ολοκληρώθηκε κανονικά η διαδικασία;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω μια απλοϊκή απορία. Κατά τη σύνταξη μηνύματος με το samsung keyboard κράτησα παρατεταμένα πατημένο το κουμπί της κεφαλαιοποίησης (αυτό με το βελάκι), ώστε να γράφω μόνο με κεφαλαία γράμματα. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα δεν ξέρω πως να το γυρίσω στα πεζά. Παίζει κανένα κολπάκι ή είναι κάτι απλό που δεν το βλέπω εγώ;
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω μια απλοϊκή απορία. Κατά τη σύνταξη μηνύματος με το samsung keyboard κράτησα παρατεταμένα πατημένο το κουμπί της κεφαλαιοποίησης (αυτό με το βελάκι), ώστε να γράφω μόνο με κεφαλαία γράμματα. Το πρόβλημα είναι ότι τώρα δεν ξέρω πως να το γυρίσω στα πεζά. Παίζει κανένα κολπάκι ή είναι κάτι απλό που δεν το βλέπω εγώ;

 

Το ξαναπατάς φίλε μου και είσαι έτοιμος!! :)

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπατάς φίλε μου και είσαι έτοιμος!! :)

Όταν το ξαναπατάω γίνεται η εναλλαγή μόνο στα αγγλικά. Στα ελληνικά έχει κολλήσει στα κεφαλαία μόνιμα. Ξέρεις τί μπορεί να φταίει;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Όταν το ξαναπατάω γίνεται η εναλλαγή μόνο στα αγγλικά. Στα ελληνικά έχει κολλήσει στα κεφαλαία μόνιμα. Ξέρεις τί μπορεί να φταίει;

 

Ποιά Rom φοράς? Εντύπωση μου κάνει γιατί στο δικό μου αλλάζει κανονικά και στα Ελληνικά. Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό μήπως πρόκειται για στιγμιαίο bug. Αλλιώς αν είσαι rooted μπορείς να ξαναπεράσεις το Samsung Keyboard σύμφωνα με τους οδηγούς.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ποιά Rom φοράς? Εντύπωση μου κάνει γιατί στο δικό μου αλλάζει κανονικά και στα Ελληνικά. Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις το κινητό μήπως πρόκειται για στιγμιαίο bug. Αλλιώς αν είσαι rooted μπορείς να ξαναπεράσεις το Samsung Keyboard σύμφωνα με τους οδηγούς.

Τάσο, δοκίμασα και soft reboot και πάλι τίποτα. Το περίεργο είναι ότι η εναλλαγή λειτουργεί κανονικά στην εφαρμογή "σημείωση", στην αναζήτηση του market και του τηλεφωνικού καταλόγου, ακόμη και στο πάνω πλαίσιο "Προς" των μηνυμάτων. Ωστόσο δεν λειτουργεί στο πλαίσιο "εισάγετε το μήνυμα εδώ", καθώς και στην εφαρμογή "Έξυπνη σημείωση". Επαναλαμβάνω ότι αυτό μου συμβαίνει μόνο στα ελληνικά! Φοράω την επίσημη κυπριακή js8. Την κατέβασα από το subforum με τις επίσημες firmwares που υπάρχει εδώ μέσα. Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο από τη ROM. Δουλεύει πολύ καλά και είναι σταθερή. Αν μπορεί κανένας άλλος με την ίδια Rom ας αναφέρει αν έχει παρόμοιο πρόβλημα.

 

edit: Τελικά η λύση βρέθηκε και είναι απλή. Είχα ξεχάσει να ρυθμίσω τη μέθοδο εισαγωγής στο αυτόματο μετά την αναβάθμιση. Σε ευχαριστώ πάντως Τάσο για τη βοήθεια και την άμεση ανταπόκριση.

Edited by aeroplano
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!! Πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω Kies την gingerbread και απέτυχε η εγκατάσταση και έγινε τούβλο!!! Ούτε με τον συνδυασμό των 3 πληκτρων επανέρχεται!

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο η πάει για service?

 

Το τηλεφωνο σου ειναι αγγλικο η γερμανικο και πηγες να το κανεις μεσω kies? H διαδικασια ολοκληρωθηκε η σταματησε αποτομα? Τι ρομ ειχες πριν? Ειχες ενεργοποιημενο κανενα lagfix? Χωρις πληροφοριες δεν μπορουμε να βοηθησουμε. Το download mode σου δουλευε η οχι? Μπορεις να δοκιμασεις και την εσχατη λυση με το πιστολακι, αλλιως με jig.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!! Πήγα να κάνω αναβάθμιση μέσω Kies την gingerbread και απέτυχε η εγκατάσταση και έγινε τούβλο!!! Ούτε με τον συνδυασμό των 3 πληκτρων επανέρχεται!

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο η πάει για service?

 

Το ιδιο επαθα και εγω στη πρωτη μου αποπειρα να περασω αλλη ρομ.τελικα το εσωσα με το προγραμμα odin με το οποιο περασα νεο firmware.ευτυχως που σου δειχνει τον τυπο με το φτυαρι,εμενα στην αρχη μου εδειχνε την εικονα με το κινητο και το pc η αλλιως death screen

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

διαβασε στους οδηγους πως φλασαρουμε με odin κατεβασε και απο κει την αντιστοιχη ρομ και ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΙΕΣ!!!

 

περισοτερα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882

 

Το δοκίμασα μέσω ODIN και πέρασα την XXJVO, όλα λειτουργούν κανονικά :D Ευχαριστώ!!!

 

Download mode: εικόνα με ενα ρομποτάκι που σκάβει και λέει "downloading: do not turn off target".

Αυτό το ανθρωπάκι που σκάβει που αναφέρεις εσύ πιο είναι (μήπως είναι αυτό);

Την πρώτη φορά που θα ξεκινήσεις το κινητό μετά επιτυχούς αναβάθμισης σου εμφανίζει ενα πακέτο που ανοίγει και εμφανίζει αρχεία που ενημερώνονται κλπ (παίρνει κάποια ώρα και μετά ξεκινάει το κινητό). Είναι αυτό μήπως; Αν ναι άφησε το λίγη ώρα να κάνει τα δικά του...

 

Επίσης στο kies σου είπε τίποτε για σφάλμα ή ολοκληρώθηκε κανονικά η διαδικασία;

 

Το σφάλμα το έβγαλε κατά την διάρκεια της αναβάθμισης μέσω Kies και απέτυχε και η επαναφορά που έβγαλε πάλι μέσω kies απέτυχε επίσης :cry:

 

Το τηλεφωνο σου ειναι αγγλικο η γερμανικο και πηγες να το κανεις μεσω kies? H διαδικασια ολοκληρωθηκε η σταματησε αποτομα? Τι ρομ ειχες πριν? Ειχες ενεργοποιημενο κανενα lagfix? Χωρις πληροφοριες δεν μπορουμε να βοηθησουμε. Το download mode σου δουλευε η οχι? Μπορεις να δοκιμασεις και την εσχατη λυση με το πιστολακι, αλλιως με jig.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Το τηλέφωνο είναι απο Γερμανία αγορασμένο.Πριν την αναβάθμιση σε JVO είχα 2.2.1 XXJPY και XXJQ3

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα από Ελληνικό κατάστημα συσκευή εισαγωγής από Σκανδιναβια.

Μέσα είχε την 2.2 και με το που το σύνδεσα με το Kies έκανε αναβάθμιση σε 2.3.3.

 

Aντιμετωπίζω όμως πρόβλημα με την σύνδεση στο internet.

Mου έστειλε η cosmote τις ρυθμίσεις για την συσκευή, άλλα δεν συνδέεται με τίποτα.

Έχω περιθώριο μέχρι αύριο να επιστρέψω το κινητό.

Help!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα από Ελληνικό κατάστημα συσκευή εισαγωγής από Σκανδιναβια.

Μέσα είχε την 2.2 και με το που το σύνδεσα με το Kies έκανε αναβάθμιση σε 2.3.3.

 

Aντιμετωπίζω όμως πρόβλημα με την σύνδεση στο internet.

Mου έστειλε η cosmote τις ρυθμίσεις για την συσκευή, άλλα δεν συνδέεται με τίποτα.

Έχω περιθώριο μέχρι αύριο να επιστρέψω το κινητό.

Help!

Καλησπερα φιλε,

πηγαινε στο ρυθμισεις-->ασυρματη επικοινωνια-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->ονοματα σημειων προσβασης

και σβησε οτι υπαρχει εκει. για να το σβησεις πατησε πανω αν σου ανοιξει και μετα πατα το αριστερο πληκτρο και επελεξε διαγραφη.

 

μετα ακολουθησε τον οδηγο που εχω φτιαξει στο Blog μου και σε 3 λεπτακια το πολυ θα εισαι ετοιμος.

εδω εισαι :

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι απο Γερμανία αγορασμένο.Πριν την αναβάθμιση σε JVO είχα 2.2.1 XXJPY και XXJQ3

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια!!!:D

 

Γιατί έβαλες την JVO και όχι την JVI? Αυτή είναι η επίσημη για το κινητό σου, και έχει και Ελληνικά... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έβαλες την JVO και όχι την JVI? Αυτή είναι η επίσημη για το κινητό σου, και έχει και Ελληνικά... :p

 

:wacko: Αν βάλω την JVI με ποιο τρόπο θα γίνω root ? γιατί στον οδηγό λέει μόνο για JVO και JVH

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Αν βάλω την JVI με ποιο τρόπο θα γίνω root ? γιατί στον οδηγό λέει μόνο για JVO και JVH

 

Έχει και για JVI, με την άλλη μέθοδο όμως. Δηλαδή δε θα έχεις CWM recovery. Aλλά δε νομίζω να το χρησιμοποιείς ιδιαίτερα, ε;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει και για JVI, με την άλλη μέθοδο όμως. Δηλαδή δε θα έχεις CWM recovery. Aλλά δε νομίζω να το χρησιμοποιείς ιδιαίτερα, ε;

 

Έχεις δίκιο , δεν το είχα προσέξει :wacko: την περνάω ΤΩΡΑ :D

Link to comment
Share on other sites

Τάσο, δοκίμασα και soft reboot και πάλι τίποτα. Το περίεργο είναι ότι η εναλλαγή λειτουργεί κανονικά στην εφαρμογή "σημείωση", στην αναζήτηση του market και του τηλεφωνικού καταλόγου, ακόμη και στο πάνω πλαίσιο "Προς" των μηνυμάτων. Ωστόσο δεν λειτουργεί στο πλαίσιο "εισάγετε το μήνυμα εδώ", καθώς και στην εφαρμογή "Έξυπνη σημείωση". Επαναλαμβάνω ότι αυτό μου συμβαίνει μόνο στα ελληνικά! Φοράω την επίσημη κυπριακή js8. Την κατέβασα από το subforum με τις επίσημες firmwares που υπάρχει εδώ μέσα. Κατά τα άλλα δεν έχω κάποιο άλλο παράπονο από τη ROM. Δουλεύει πολύ καλά και είναι σταθερή. Αν μπορεί κανένας άλλος με την ίδια Rom ας αναφέρει αν έχει παρόμοιο πρόβλημα.

 

edit: Τελικά η λύση βρέθηκε και είναι απλή. Είχα ξεχάσει να ρυθμίσω τη μέθοδο εισαγωγής στο αυτόματο μετά την αναβάθμιση. Σε ευχαριστώ πάντως Τάσο για τη βοήθεια και την άμεση ανταπόκριση.

 

Δεν κάνει τίποτα, να είσαι καλά!

Παράξενο όμως γιατί στην δικιά μου Rom ανεξαρτήτως του τί έχω επιλέξει στο πεδίο του input mode (gsm alphabet, automatic, unicode) μου έβγαζε και τα κεφαλαία και τα μικρά με το πάτημα του Shift.....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα...εχω την 2.2.1 και ειχα περασει παλια τον SPB και τον Launcher pro

οταν παταγα το κεντρικο πληκτρο μου εμφανιζε μια λιστα με τους launcher που εχω και επελεγα... ξαφνικα δεν μου εμφανιζει την λιστα και απλα με μεταφερει στην κεντρικη οθονη...ισως καταλαθος να πατησα στην λιστα το κουμπι ¨Χρηση προεπιλογης¨ που εβγαζε... τωρα πως μπορω να επιλεξω launcher? δοκιμασα να περασω παλι τον launcher pro αλλα τιποτα...περασε κανονικα αλλα δεν ξερω απο που να τον τρεξω

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα...εχω την 2.2.1 και ειχα περασει παλια τον SPB και τον Launcher pro

οταν παταγα το κεντρικο πληκτρο μου εμφανιζε μια λιστα με τους launcher που εχω και επελεγα... ξαφνικα δεν μου εμφανιζει την λιστα και απλα με μεταφερει στην κεντρικη οθονη...ισως καταλαθος να πατησα στην λιστα το κουμπι ¨Χρηση προεπιλογης¨ που εβγαζε... τωρα πως μπορω να επιλεξω launcher? δοκιμασα να περασω παλι τον launcher pro αλλα τιποτα...περασε κανονικα αλλα δεν ξερω απο που να τον τρεξω

 

Κατεβασε το home switcher απο το μαρκετ αλλιως πηγαινε στις ρυθμισεις->εφαρμογες->ολες->βρισκεις το spb και κανεις εκκαθαριση προεπιλογων.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ενδιαφερόμουν να αγοράσω το κινητό από το γερμανικό Amazon, όπου και κοστίζει περίπου 320 ευρώ. Γνωρίζετε αν θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό; (Δε με ενδιαφέρει ελληνικό locale-menu-Swype).

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Caminando...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ενδιαφερόμουν να αγοράσω το κινητό από το γερμανικό Amazon, όπου και κοστίζει περίπου 320 ευρώ. Γνωρίζετε αν θα έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και ελληνικό λεξικό; (Δε με ενδιαφέρει ελληνικό locale-menu-Swype).

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Συνηθως οι ελληνικες ρομ εχουν ελληνικα πληκτρολογια και λεξικα οποτε το θεωρω λιγο δυσκολο να εχει ελληνικη ρομ. Βλεποντας και κανοντας ομως φιλε μου.

Ολα φτιαχνουν, μπορεις γινοντας ροοτ πολυ ευκολα να βαλεις εσυ τα ελληνικα η αν δεν θελεις κατεβαζεις αλλο πληκτρολογιο απο το μαρκετ.Λυσεις υπαρχουν.

 

Sent from GalaxyS

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...