Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την λειτουργία του στην Ελλάδα, στο site του expansys πάντως γράφει

"This device is supplied network-unlocked, i.e. you can use this device with a SIM card from any UK or European GSM network"

 

Ελπίζω να ισχύει όντως αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, μιλάμε για πραγματικό τέρας.

Θα είναι σίγουρα ο αντικαταστάτης του milestone μου. Ελπίζω, άξιος αντικαταστάτης.

Είμαι πολύ συγκινημένος για τη motorola:cry:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι η Moto θα θέλει να συναγωνιστεί high end συσκευές οπότε η τιμή των 600 είναι λίγο υπερβολική θεωρώ. Γύρω στo 500αρι το κόβω εγώ αλλά θα δίξει. Αυτό που μάλλον θα είναι ακριβό είναι το tablet. Γιατί από ότι ακούγεται εδώ στην αγγλία το 10ιντσο θα είναι στις 600 λίρες (ouch!).

 

Τροποποίηση:

http://www.trustedreviews.com/mobile-phones/review/2011/01/07/Motorola-Atrix-Hands-On/p1

αυτή η βάση/laptop είναι όλα τα λεφτά!

 

Δεν παίζει να είναι τόσο ακριβή η βάση. Αφού στην ουσία μια οθόνη με ενα πληκτρολόγιο θα είναι. Με 600 ευρω αγοράζεις καινούριο λάπτοπ... Ίσως κανένα 200-300 να κάνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να είναι τόσο ακριβή η βάση. Αφού στην ουσία μια οθόνη με ενα πληκτρολόγιο θα είναι. Με 600 ευρω αγοράζεις καινούριο λάπτοπ... Ίσως κανένα 200-300 να κάνει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι εκει λεω και εγω και το dock ισως κανα 60 αντε 80 μαξ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Πότε όμως θα μάθουμε τιμή? Έγκυρη όμως... :S

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την λειτουργία του στην Ελλάδα, στο site του expansys πάντως γράφει

"This device is supplied network-unlocked, i.e. you can use this device with a SIM card from any UK or European GSM network"

 

Ελπίζω να ισχύει όντως αυτό.

 

Ισχύει όντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση πάντως να αναφέρω και κάτι άσχετο. Βγαίνει και σε κρέμα χεριών και μάλιστα multitouch !!!! Την απλωνεις με όλα τα δάχτυλα την παλάμη η ότι άλλο έχεις ευχαριστιση!!!!!! :):):) http://www.shopnsave.gr/popup_image.php?pID=1430 Edited by Axeman
Old habits die hard
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν η συσκευή είχε και ένα σοβαρό camera module (δε θα με πείραζε καθόλου να προεξέχει λίγο όπως και στο Ν8) και ένα πολύ καλό amoled display ώστε να γλυτώσουμε από τη γνωστή εκνευριστική κακή ευκρίνεια των οθονών κάτω από τον ήλιο (However, we’re not amazingly convinced by Moto’s claim that the display is “easier to read indoors and outdoors” – it still had major problems with glare on the CES show floor) θα με έβγαζε πραγματικά από όλα τα διλήμματα...

 

Εμένα και τον υπόλοιπο πλανήτη νομίζω... :)

 

Κατά τ' άλλα όπως ξαναέγραψα πρόκειται για μια εξαιρετική πρόταση (διαστάσεις, μπαταρία, hardware) με την όλη ιδέα με τα docks και τον τρόπο που μπορούν να χρησιμοποιηθούν πραγματικά εκπληκτική!

 

Επιτέλους να και μια κορυφαία πρόταση σε σχετικά "λογικές" διαστάσεις. Το μήκος και το πλάτος με ενοχλούν ιδιαίτερα, έχω βαρεθεί με αυτή την απίστευτη "παντοφλοποίηση" με τις τεράστιες οθόνες. :p Βέβαια το ξέρω σε άλλους μπορεί να αρέσει. Προσωπική άποψη πάντα.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά πέρα από τα τεχνικά χαρακτηριστικά της συσκευής αυτή η βάση είναι πολύ καλή ιδέα. Το μόνο που θα το κρατήσει πίσω θα είναι είτε η κακή τιμολογιακή πολιτική, είτε προβλήματα της συσκευής που θα βγουν στην επιφάνεια με την κυκλοφορία της.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι ειλικρινης μαζι σου. Αν περιμενεις καμερα της προκοπης, σωθηκες.

Οσο για την οθονη, με την εξαιρετικη lcd του milestone ποτε δεν αντιμετωπησα προβλημα τοσο μεσα, οσο και εξω.

 

Πάντως αν η συσκευή είχε και ένα σοβαρό camera module (δε θα με πείραζε καθόλου να προεξέχει λίγο όπως και στο Ν8) και ένα πολύ καλό amoled display ώστε να γλυτώσουμε από τη γνωστή εκνευριστική κακή ευκρίνεια των οθονών κάτω από τον ήλιο (However, we’re not amazingly convinced by Moto’s claim that the display is “easier to read indoors and outdoors” – it still had major problems with glare on the CES show floor) θα με έβγαζε πραγματικά από όλα τα διλήμματα...

 

Εμένα και τον υπόλοιπο πλανήτη νομίζω... :)

 

Κατά τ' άλλα όπως ξαναέγραψα πρόκειται για μια εξαιρετική πρόταση (διαστάσεις, μπαταρία, hardware) με την όλη ιδέα με τα docks και τον τρόπο που μπορούν να χρησιμοποιηθούν πραγματικά εκπληκτική!

 

Επιτέλους να και μια κορυφαία πρόταση σε σχετικά "λογικές" διαστάσεις. Το μήκος και το πλάτος με ενοχλούν ιδιαίτερα, έχω βαρεθεί με αυτή την απίστευτη "παντοφλοποίηση" με τις τεράστιες οθόνες. :p Βέβαια το ξέρω σε άλλους μπορεί να αρέσει. Προσωπική άποψη πάντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι ειλικρινης μαζι σου. Αν περιμενεις καμερα της προκοπης, σωθηκες.

Οσο για την οθονη, με την εξαιρετικη lcd του milestone ποτε δεν αντιμετωπησα προβλημα τοσο μεσα, οσο και εξω.

 

Το ξέρω αλλά η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :) πχ την κάμερα του Ν8 τη θεωρώ μια σχετικά αξιοπρεπή υλοποίηση. όχι σαν αυτή της υπογραφής σου βέβαια :p, αλλά για πρόχειρες καταστάσεις σε συνδυασμό με μια κινητή συσκευή μια χαρά.

 

Όσον αφορα τις οθόνες, πλέον τα τελευταίας γενιάς amoled displays δε μπορούν να συγκριθούν πουθενά με τα lcd. Όπως και να το δεις υπερτερούν, ειδικά για εφαρμογή σε κινητά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση πάντως να αναφέρω και κάτι άσχετο. Βγαίνει και σε κρέμα χεριών και μάλιστα multitouch !!!! Την απλωνεις με όλα τα δάχτυλα την παλάμη η ότι άλλο έχεις ευχαριστιση!!!!!! :):):) http://www.shopnsave.gr/popup_image.php?pID=1430

Εγω νομιζω εχετε χασει το νοημα που θελει να δωσει η Motorola.

 

Motorola ATRIX

M-ATRIX

MATRIX

 

Εμενα εκει πηγε το μυαλο μου αμεσως.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορα τις οθόνες, πλέον τα τελευταίας γενιάς amoled displays δε μπορούν να συγκριθούν πουθενά με τα lcd. Όπως και να το δεις υπερτερούν, ειδικά για εφαρμογή σε κινητά τηλέφωνα.

Οι lcd ειναι πιο φυσικες και μου αρεσει αυτο τις περισσοτερες φορες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα συζητουσα με καποιο φιλο οτι η μελλοντικη συσκευη μου θα ηθελα να εχει, περα απο καποιο καλο για την εποχη του επεξεργαστη και tech specs, hdmi connection καθως και ενα dock με ενσωματωμενο keyboard, usb hub και charger.

Επρεπε να το ειχα κατοχυρωσει και να εκανα μηνυση τωρα στη Moto. ;p

 

Απο την αλλη ομως με το milestone εχω ασχημη εμπειρια οσο αφορα το επισημο support. Κυριως δεν ειναι direct, ναι ή ου. Περιμεναμε με κρατημενη την ανασα ποτε θα αξιωθει η Moto να ανακοινωσει επισημως την υποστηριξη του 2.2 στο milestone. Και φυσικα αν δεν ειχε leakαρει εκεινη η unofficial 2.2.1 που βρηκαν οι GOT ακομα δε θα ειχαμε δει χαρα στα σκελια. Θα μου πειτε εδω προκειτε για υπερκινητο αλλα και το milestone το ειχε παρουσιασει σαν ναυαρχιδα και εξι μηνες μετα ειχε νεα μοντελα και τα μασουσε οταν τη ρωταγαν για την υποστηριξη του milestone, δεν θελω να μπω σε τετοιο τρυπακι παλι. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι σ ενα καινουργιο κινητο που θα κυκλοφορησει το επομενο διαστημα, χρησιμοποιουν την 2,2 ενω βγηκε η 2,3 !! :confused: ποτε θα την βαλουν οταν βγει η 2,5 η 3, η 10, η δεν ξερω γω ποια αλλη?

Η περιμενουν να μοσχοπουλησουν το νεξους ς και μετα να την δωσουν στους αλλους κατασκευαστες?:X

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα συζητουσα με καποιο φιλο οτι η μελλοντικη συσκευη μου θα ηθελα να εχει, περα απο καποιο καλο για την εποχη του επεξεργαστη και tech specs, hdmi connection καθως και ενα dock με ενσωματωμενο keyboard, usb hub και charger.

Επρεπε να το ειχα κατοχυρωσει και να εκανα μηνυση τωρα στη Moto. ;p

 

Απο την αλλη ομως με το milestone εχω ασχημη εμπειρια οσο αφορα το επισημο support. Κυριως δεν ειναι direct, ναι ή ου. Περιμεναμε με κρατημενη την ανασα ποτε θα αξιωθει η Moto να ανακοινωσει επισημως την υποστηριξη του 2.2 στο milestone. Και φυσικα αν δεν ειχε leakαρει εκεινη η unofficial 2.2.1 που βρηκαν οι GOT ακομα δε θα ειχαμε δει χαρα στα σκελια. Θα μου πειτε εδω προκειτε για υπερκινητο αλλα και το milestone το ειχε παρουσιασει σαν ναυαρχιδα και εξι μηνες μετα ειχε νεα μοντελα και τα μασουσε οταν τη ρωταγαν για την υποστηριξη του milestone, δεν θελω να μπω σε τετοιο τρυπακι παλι. :mad:

Προσωπικα δεν εχω μεινει δυσαρεστημενος απο το μιλεστονε, ουτε σαν επιδοσεις, ουτε σαν υποστηριξη. Ηταν το πρωτο με την 2.0 ,πηρε αμεσως τη 2.1 και θα παρει και τη 2.2. Μην βλεπεις που αργησε να ερθει Ελλαδα. Το Νοεμβριο του 2009 βγηκε. Δεν μπορει να ειναι η πρωτιστη προτεραιοτητα για τη μοτορολα ακομα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από την αρτιότητα του DEFY που έχω τώρα και πολύ το χαίρομαι,το ATRIX είναι και αυτό υποψήφιο για μένα προς αγορά....η MOTOROLA βγήκε από το χάσμα και μας δίνει πολύ καλές υλοποιήσεις της πλατφόρμας ANDROID,μπράβο τους....:)
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ενδιαφέρον, το Tegra 2 zone θα δώσει ώθηση σε πολλούς developers να κάνουν optimizations ώστε να μπει η εφαρμογή τους στην λίστα.

 

Υπάρχει περίπτωση άλλες εφαρμογές να μην δουλεύουν λόγω ανάλυσης? Δηλαδή να είναι φτιαγμένες για 480x800 και να μην παίζουν στα 560x960?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον, το Tegra 2 zone θα δώσει ώθηση σε πολλούς developers να κάνουν optimizations ώστε να μπει η εφαρμογή τους στην λίστα.

 

Υπάρχει περίπτωση άλλες εφαρμογές να μην δουλεύουν λόγω ανάλυσης? Δηλαδή να είναι φτιαγμένες για 480x800 και να μην παίζουν στα 560x960?

Πιστευω θα παιζουν, αλλα θα πιανουν μικροτερο μερος της οθονης. Οπως γινεται και στο galaxy tab που εχει πολυ μεγαλυτερη αναλυση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω θα παιζουν, αλλα θα πιανουν μικροτερο μερος της οθονης. Οπως γινεται και στο galaxy tab που εχει πολυ μεγαλυτερη αναλυση.

 

Ο γαλαξίας έχει μεγάλη οθόνη και αυτό νομίζω παίζει ρόλο. Δεν πρέπει να έχει να κάνει κάτι η ανάλυση. Παράδειγμα στο Flipout που το πήρε ένας φίλος έτρεξα κανονικά διάφορα παιχνίδια (το angry birds είναι εμπειρία ζωής σε τέτοια ανάλυση :O)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι τελειο μονο που θα αργησει να κυκλοφορησει 2 τριμηνο και μεχρι τοτε μπορει να βγαλει καμμια τρελη συσκευη η samasung και να παει απατο παντως το κολπο με το laptop ειναι ολα τα λεφτα Edited by irovoudou
λαθος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...