Jump to content

Motorola ATRIX


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,...

 

Είπα το Σαββατοκύριακο να παίξω λίγο με το κινητό και τελικά..μάλλον τα θαλάσσωσα. Μου μπήκε η ιδέα να πειράξω το webtop.

Ξεκίνησα να διαβάζω για το Ubuntop...κατέβασα και το webtop2sd 2.1 και κάπου εκεί ξεκίνησαν όλα. Το κινητό το έχω κάνει μόνο root απλά για να περνάω οτι εφαρμογές και παιχνίδια θέλω. Δεν έχει βγεί καμιά ρομ που να δουλεύουν όλα τέλεια όπως κάμερα και αναγνώριση αποτυπώματος οπότε δεν εχω μπεί ακόμα σε περιπέτεια όπως έκανα με την πλειάδα HTC που είχα παλιότερα....για να μπεί το ubuntop έπρεπε να βάλω clockwork mod..έβαλα το rom manager και κατόπιν εγκατέστησα το clockwork...reboot....και το πρώτο ΑΚΥΡΟ ήρθε..failed to boot 2 κλπ..διάβασα οτι φταίει που δεν έχω κάνει unlock bootloader.

 

Τώρα μου την βάρεσε και θέλω να τα ξηλώσω όλα και να μείνει το κινητό stock και root όπως το είχα...τι κάνω;;Είχα περάσει σαν ROM μια που είχε ποστάρει ενα παιδί εδω μέσα..45.31.20.ΜΒ860.NonEFIGSRetail.en.EU

Baseband : N_01.100.00R

Kernel: 2.6.32.9 e13392@zch68lnxdroid46 #2

 

Αν κατάλαβα καλά..αν ξαναπεράσω την παραπάνω rom...όλα καλά.Απλά άντε πάλι από την αρχή σετάρισμα;;

 

Αν επιμείνω να παίξω με το ubuntop και κάνω unlock bootloader κλπ κλπ, αλλά δεν θέλω να περάσω κάποια άλλη ρομ ;;

νομίζω είχα διαβάσει παλιά εδω μέσα οτι unlock bootloader σου τρώει μνήμη και άλλα πολλά;; ισχύει;;

 

Σαν βέλτιστη λύση για μένα είναι στοκ blur rom που δουλεύουν όλα, με root για να εχω προγράμματα κλπ και μια καλύτερη ευκολία με το lapdock είτε είναι debian..ubuntop και πως αλλιώς λέγονται... Υπάρχει δυνατότητα;;

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και παρακαλώ για τη βοήθεια σας.:cry:

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια λογω αναγκης σκεφτομαι να δωσω το atrix,ποσο λετε να πιανει?το εχω περιπου 6-7 μηνες,μαμα,αριστη κατασταση με 2 θηκες(η μια ειναι της ballistic)+το work and play kit(http://www.handtec.co.uk/shopimages/products/normal/Motorola_Atrix_Work_and_Play_Kit_M%20.jpg)

ποσο λετε να το δωσω αν το αποφασισω?κανα 300ε πακετο ολα πιανει?

 

ουτε καν, εδω galaxy s2 εχουν πεσει μεχρι και στα 250

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

R.I.P. ICS and JB for motorola atrix. Ηταν η πρώτη μου φορά που αγοράσα μοτο, γιατι δεν την είχα ποτέ σε εκτίμηση και επιβεβαιωθηκε για άλλη μία φορά. Δεν σημαίνει ότι το atrix δεν είναι καλό ή ότι άλλες προηγούμενες συσκευές ήταν σκάρτες. Απλά από τη στιγμή που δεν διαθέτει αυτές τις ρομ για το συγκεκριμένο κινητό, ενώ άλλες εταιρίες τι διαθέτουν σε κινητά με παραπλήσιες δυνατότητες. Προσωπικά δεν θα πάω ποτέ σε iphone αλλά με μοτορολα δεν θα ξανα ασχοληθώ. Τώρα για το lapdock που μόλις απέκτησα θα αρχίσω να του συνδέω άλλα κινητά ή συσκευές (βλ. RasPi, κλπ ) για να το ευχαριστηθώ.

"We don't inherit the land from our ancestors, we borrow it from our children"

Haida's saying

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια μήπως κάποιος με την απορία μου παρακαλώ;;:worry:

<?)))><`·.FISHERMAN.·`·.?><((((?>

qtek9100-TYTN-TYTNII-TouchDiamondPro-Desire

Ν78-E52- Motorola ATRIX 4G - LG NEXUS 4-THL5000 - INNOS D6000

Link to comment
Share on other sites

Οσο τρελά το γουστάρω αυτό το τηλέφωνο, τόσο με ξενερώνει το γεγονός της μη αναβάθμισης έστω μιας (1) εκδοσης λειτουργικού..Epic fail Motorola και για αυτό bye bye :whistle:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ επιμένεις οτι αυτά που γράφει ο φίλος είναι όλα σωστά...

επειδή λοιπόν έτυχε να έχω ένα Iphone 4 για 6 μήνες ας τα πάρουμε απο την αρχή.

(με το 3gs φυσικά και δεν θα ασχοληθώ...)

 

μετά τα παραπάνω ας σοβαρευτούμε, είναι 2 διαφορετικά τηλέφωνα και για δυο διαφορετικές κατηγορίες χρηστών.

το ένα είναι τηλέφωνο και εχει δυνατότητες mobile internet & mail (αυτός ήταν ο στόχος του) το μοτο όμως είναι ένας μικρός υπολογιστής και θέλει (και μπορεί) να τα κάνει ΟΛΑ

όσο για σένα φίλε που το πρότεινες να το πάρει ο φίλος σου... τι να πω? αν σε άκουσε δεν φταις εσύ, φταίει αυτός που δεν το έψαξε, αν πάλι δεν το έψαξε γιατί δεν γνωρίζει ... δεν θα καταλάβει τίποτα οπότε όλα καλά.

 

ΥΓ. είναι πάντως πολύ σοβαρό το ότι δεν δίνει την δυνατότητα απογειώσεις σε αυτό το κινητό η μοτορολα δίνοντας του έστω παγωτό.

θα μιλούσαμε για άλλο κινητό... είναι και αναμενόμενο όμως μετά την παρουσίαση τόσων νέων συσκευών.

όσο και να δυσαρεστήθηκα νομίζω οτι ακόμα (και για 5-6 μήνες) είμαι οκ.

 

Ας σοβαρευτούμε λοιπόν. Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, δέχομαι περίπου 40-60 κλήσεις την ημέρα και αντίστοιχες καλώ εγώ. Πολλές από αυτές τις κλήσεις τις διεκπεραιώνω στο αυτοκίνητο. Έλα εσύ στην θέση μου να τραβάς την γ@μημένη την μπάρα για να ξεκλειδώσει και να μην πετυχαίνει....

 

Είμαι σε πελάτη και όταν φεύγω κοιτάω το κινητό να δω της κλήσεις που έχω. Το μόνο που βλέπω είναι κόκκινο μικρό σύμβολο στην πάνω μπάρα. Πρέπει να το ξεκλειδώσω, να πάω στις κλήσεις και μετά στις εισερχόμενες-εξερχόμενες. Πλάκα κάνουμε;;;;;;;;!!!!!!!!

 

Μου λες ότι πολλά λύνονται με πρόσθετες εφαρμογές. Το δοκίμασα. Πληκτρολόγιο αντίστοιχο του iphone δεν βρήκα. Μπορεί κάποια να ήταν ικανοποιητικά αλλά πληκτρολογώντας ένα κείμενο με το 3GS έκανε ελάχιστα λάθη και με το Atrix αρκετά περισσότερα.

 

Κατέβασα και πρόγραμμα για να μου δείχνει τις εισερχόμενες καλύτερα. ΤΡΙΧΕΣ.

 

Full screen photo για εισερχόμενες κλήσεις, εφαρμογή, κατέβασα, ζητάει λεφτά για πολλές επαφές και σαν του iphone δεν είναι.

 

Ξέχασα βασική ηλιθιότητα του Atrix. Google maps. Ανοίγω να βρω ένα δρόμο, περιμένω για σήμα, ΤΙΠΟΤΑ. Με εντόπιζε με το δίκτυο και με έβγαζε με μεγάλη απόκλιση. Μετά από 1-2 μήνες που νόμιζα ότι δεν ήξερα να ενεργοποιώ το GPS (ΕΛΕΟΣ) ανακαλύπτω στο διαδίκτυο ότι έχει θέμα με τις τελευταίες εκδόσεις του google maps και ότι πρέπει να γυρίσει πίσω στην αρχική έκδοση του Google Maps που είχε μέσα το κινητό για να παίξει σωστά το GPS!!!!!!!!!!!!

 

1-2, άντε 10 εφαρμογές λιγότερες για android σε σχέση με το app store;;; Για κοίτα λίγο Ελληνικές εφημερίδες, Ελληνικά αθλητικά site και διάφορες άλλες εφαρμογές. Ότι σιγά-σιγά όλοι θα πηγαίνουν και στις δυο πλατφόρμες είναι δεκτό αλλά ΣΗΜΕΡΑ το AppStore ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ.

 

Το lapdock είναι χρήσιμο αλλά μιλάμε για τo κινητό τώρα.

 

Είναι σοβαρό επιχείρημα να κάθομαι να παίζω με root του κινητού και custom roms;;;;;; Εσύ μπορεί να έχεις χρόνο για σκότωμα, εγώ όχι και δουλειά της Motorola δεν είναι να διορθώνουν τα λάθη της χομπίστες αλλά να βγάζει συσκευές που να παίζουν με την ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ, σωστά.

 

Το Atrix είναι λιγότερο χρηστικό από το 3GS οπότε τα περί μισής τιμής δεν παίζουν. Το μόνο καλύτερο που έχω με το Atrix σε σχέση με το 3GS είναι η οθόνη. Στην καθημερινότητα μου ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

 

Και βγαίνουν τώρα και λένε ότι δεν θα πάρει αναβάθμιση του λειτουργικού, ενώ έχουν βγει ΔΥΟ καινούριες εκδόσεις;;;;;;; Αυτονόητο θα έπρεπε να ήταν...

 

Εννοείται ότι είμαι τρελά απογοητευμένος και φυσικά θα το ΣΚΟΤΩΣΩ το κινητό. Δεν θα πάω σε apple γιατί έχει μεγάλο premium στις τιμές τον κινητών της αλλά θα ψαχτώ για Samsung που την θεωρώ πολύ πιο σοβαρή από την Motorola. Προφανώς επειδή την πάτησα τόσο άγρια με το Atrix, αν δεν δω όλα αυτά που με ενδιαφέρουν σε λειτουργικό demo του κινητού που με ενδιαφέρει δεν αγοράζω.

 

Με αυτά και με τα άλλα για αυτό η Apple έχει τρελαθεί να πουλάει κινητά. Η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου δεν θέλει να ψάχνει custom roms και tutorials για το πως θα κάνει root το κινητό του.

 

Πιθανολογώ ότι και η Samsung τα καταφέρνει μια χαρά, δεν έχω προσωπική εμπειρία όμως. Σε λίγο καιρό μάλλον θα έχω. Ελπίζω να μην την πατήσω και πάλι.

Edited by gordonas
Link to comment
Share on other sites

Και επίσημα, με ημερομηνια ενημερωσης 1/10 στη σελιδα της ΜΟΤΟ, "will remain on Gingerbread"...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

@gordonas φίλε μου και σε κινητό μότο πιο παλιό του atrix είχα βρει πολλά πληκτρολόγια καλύτερα του 3gs, σε αυτό υπερβάλει λίγο.

Για τις εφαρμογές πάλι έχω ένσταση. Σχεδόν όλες οι καλές εφαρμογές του appstore έχουν περάσει στο play με την ίδια ποιότητα και αν δεν έχουν την ίδια συνεχώς αναβαθμιζονται και στο τέλος την φτάνουν.

Στα άλλα που λες συμφωνώ και επαυξάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε δοκιμάσει Swype ή/και SwiftKey δεν θα καταδεχόσασταν να τα συγκρίνετε με το πληκτρολόγιο της Apple.

Βέβαια βγαίνουμε εκτός θέματος, αλλά και πάλι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ας σοβαρευτούμε λοιπόν. Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, δέχομαι περίπου 40-60 κλήσεις την ημέρα και αντίστοιχες καλώ εγώ. Πολλές από αυτές τις κλήσεις τις διεκπεραιώνω στο αυτοκίνητο. Έλα εσύ στην θέση μου να τραβάς την γ@μημένη την μπάρα για να ξεκλειδώσει και να μην πετυχαίνει....

 

Είμαι σε πελάτη και όταν φεύγω κοιτάω το κινητό να δω της κλήσεις που έχω. Το μόνο που βλέπω είναι κόκκινο μικρό σύμβολο στην πάνω μπάρα. Πρέπει να το ξεκλειδώσω, να πάω στις κλήσεις και μετά στις εισερχόμενες-εξερχόμενες. Πλάκα κάνουμε;;;;;;;;!!!!!!!!

 

Μου λες ότι πολλά λύνονται με πρόσθετες εφαρμογές. Το δοκίμασα. Πληκτρολόγιο αντίστοιχο του iphone δεν βρήκα. Μπορεί κάποια να ήταν ικανοποιητικά αλλά πληκτρολογώντας ένα κείμενο με το 3GS έκανε ελάχιστα λάθη και με το Atrix αρκετά περισσότερα.

 

Κατέβασα και πρόγραμμα για να μου δείχνει τις εισερχόμενες καλύτερα. ΤΡΙΧΕΣ.

 

Full screen photo για εισερχόμενες κλήσεις, εφαρμογή, κατέβασα, ζητάει λεφτά για πολλές επαφές και σαν του iphone δεν είναι.

 

Ξέχασα βασική ηλιθιότητα του Atrix. Google maps. Ανοίγω να βρω ένα δρόμο, περιμένω για σήμα, ΤΙΠΟΤΑ. Με εντόπιζε με το δίκτυο και με έβγαζε με μεγάλη απόκλιση. Μετά από 1-2 μήνες που νόμιζα ότι δεν ήξερα να ενεργοποιώ το GPS (ΕΛΕΟΣ) ανακαλύπτω στο διαδίκτυο ότι έχει θέμα με τις τελευταίες εκδόσεις του google maps και ότι πρέπει να γυρίσει πίσω στην αρχική έκδοση του Google Maps που είχε μέσα το κινητό για να παίξει σωστά το GPS!!!!!!!!!!!!

 

1-2, άντε 10 εφαρμογές λιγότερες για android σε σχέση με το app store;;; Για κοίτα λίγο Ελληνικές εφημερίδες, Ελληνικά αθλητικά site και διάφορες άλλες εφαρμογές. Ότι σιγά-σιγά όλοι θα πηγαίνουν και στις δυο πλατφόρμες είναι δεκτό αλλά ΣΗΜΕΡΑ το AppStore ΥΠΕΡΤΕΡΕΙ.

 

Το lapdock είναι χρήσιμο αλλά μιλάμε για τo κινητό τώρα.

 

Είναι σοβαρό επιχείρημα να κάθομαι να παίζω με root του κινητού και custom roms;;;;;; Εσύ μπορεί να έχεις χρόνο για σκότωμα, εγώ όχι και δουλειά της Motorola δεν είναι να διορθώνουν τα λάθη της χομπίστες αλλά να βγάζει συσκευές που να παίζουν με την ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ, σωστά.

 

Το Atrix είναι λιγότερο χρηστικό από το 3GS οπότε τα περί μισής τιμής δεν παίζουν. Το μόνο καλύτερο που έχω με το Atrix σε σχέση με το 3GS είναι η οθόνη. Στην καθημερινότητα μου ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

 

Και βγαίνουν τώρα και λένε ότι δεν θα πάρει αναβάθμιση του λειτουργικού, ενώ έχουν βγει ΔΥΟ καινούριες εκδόσεις;;;;;;; Αυτονόητο θα έπρεπε να ήταν...

 

Εννοείται ότι είμαι τρελά απογοητευμένος και φυσικά θα το ΣΚΟΤΩΣΩ το κινητό. Δεν θα πάω σε apple γιατί έχει μεγάλο premium στις τιμές τον κινητών της αλλά θα ψαχτώ για Samsung που την θεωρώ πολύ πιο σοβαρή από την Motorola. Προφανώς επειδή την πάτησα τόσο άγρια με το Atrix, αν δεν δω όλα αυτά που με ενδιαφέρουν σε λειτουργικό demo του κινητού που με ενδιαφέρει δεν αγοράζω.

 

Με αυτά και με τα άλλα για αυτό η Apple έχει τρελαθεί να πουλάει κινητά. Η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου δεν θέλει να ψάχνει custom roms και tutorials για το πως θα κάνει root το κινητό του.

 

Πιθανολογώ ότι και η Samsung τα καταφέρνει μια χαρά, δεν έχω προσωπική εμπειρία όμως. Σε λίγο καιρό μάλλον θα έχω. Ελπίζω να μην την πατήσω και πάλι.

 

@gordonas φίλε μου και σε κινητό μότο πιο παλιό του atrix είχα βρει πολλά πληκτρολόγια καλύτερα του 3gs, σε αυτό υπερβάλει λίγο.

Για τις εφαρμογές πάλι έχω ένσταση. Σχεδόν όλες οι καλές εφαρμογές του appstore έχουν περάσει στο play με την ίδια ποιότητα και αν δεν έχουν την ίδια συνεχώς αναβαθμιζονται και στο τέλος την φτάνουν.

Στα άλλα που λες συμφωνώ και επαυξάνω.

 

 

εγώ θα έλεγα οτι είναι υπερβολικός ΣΕ ΟΛΑ, ειδικά μετά την μη αναβάθμιση που πείραξε όλους μας... αλήθεια αν δεν έχεις χρόνο (30 λεπτά) για root στο Iphone τι έκανες? δεν το είχες JB? (που πρέπει να το κάνεις συνέχεια μετά απο κάθε αναβάθμιση), αν λοιπόν δεν το έκανες JB το μηλαρακι τότε μη μου λες τίποτα άλλο, μήλο χωρίς JB δεν ειναι τίποτα, μόνο ενα όμορφο κινητό για ξανθιές (και όχι μόνο) αν πάλι το έκανες JB τοτε σου λέω οτι είναι πιο απλό να ρουταρεις το μοτο και να κάνεις παπάδες, αν εσύ δεν θέλεις είναι άλλο θέμα.

όσο για την σαμυ... πάνε από εκεί να δεις την γλύκα. να μου έλεγες οτι θα πάρεις Iphone θα λεγα οκ... αλλά να μιλάς για samsung? χα χα ή θα δώσεις ΛΕΦΤΑ για να πάρεις κάτι καλό ηή αν δώσεις όσα κάνει το μοτορολα ξέχνα το-

 

ΥΓ και εγώ επαγγελματίας είμαι αλλά μέσα στο αυτοκίνητο δεν έχω κανένα πρόβλημα.... έχω βλέπεις ΒΤ, και σε αυτά που δεν έχουν ΒΤ παίρνω ενα φορητό μαζί μου και κάνω την δουλειά μου ΣΩΣΤΑ... αν εσύ είσαι απο αυτούς που το κινητό το κάνουν σκουλαρίκι ... σορυ δεν θα κοντραριστώ μαζί σου, εγώ θέλω την ασφάλεια μου.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα μπω στο θεμα..Εχω ενα Sony Experia Neo V και θελω να το δωσω να παρω ενα Ατριχ.Να το κανω?Αξιζει?

 

Ακομα ερωτησεις σημαντικες!!!

 

1. Τραβαει καλες φωτο?

2. ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΑΛΙΑ WIFI 12-13-14??

3. Βγαζει ελλατωματα?

 

Ειναι καλο σαν κινητο η θα μαρτυρισω σχετικα????

 

Ευχαριστω και αναμενω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Φωτό μέτριες, wifi αριστο(14 έχω σπίτι); Τούμπανο και σφαίρα..πμ για προσφορα:)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε πελάτη και όταν φεύγω κοιτάω το κινητό να δω της κλήσεις που έχω. Το μόνο που βλέπω είναι κόκκινο μικρό σύμβολο στην πάνω μπάρα. Πρέπει να το ξεκλειδώσω, να πάω στις κλήσεις και μετά στις εισερχόμενες-εξερχόμενες. Πλάκα κάνουμε;;;;;;;;!!!!!!!!

 

Βάζεις το δακτυλάκι επάνω στην μπάρα με το κόκκινο σηματάκι και το τραβάς προς τα κάτω.

Σου εμφανίζει λίστα με όλες τις χαμένες κλήσεις χωρίς να χρειαστείς να κάνεις την διαδικασία που αναφέρεις πάντως...;)

 

Μετά αν πατήσεις πάνω σε οποιαδήποτε αναπάντητη κλήση σε πάει κατευθείαν στην αντίστοιχη λίστα με τις αναπάντητες.

 

Λοιπον θα μπω στο θεμα..Εχω ενα Sony Experia Neo V και θελω να το δωσω να παρω ενα Ατριχ.Να το κανω?Αξιζει?

 

Ακομα ερωτησεις σημαντικες!!!

 

1. Τραβαει καλες φωτο?

2. ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΝΑΛΙΑ WIFI 12-13-14??

3. Βγαζει ελλατωματα?

 

Ειναι καλο σαν κινητο η θα μαρτυρισω σχετικα????

 

Ευχαριστω και αναμενω

 

Σαν διαφορά υπέρ του atrix από άποψη h/w αξίζει.

Από εκεί και μετά είναι το τί θες να κάνεις και πλέον το γεγονώς πως το atrix δεν θα πάρει την αναβάθμιση σε ics... :(

Για τα υπόλοιπα σου απάντησαν οι προηγούμενοι φίλοι.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις βρηκα την σελιδα αυτη τυχαια για αναβαθμιση...http://androidadvices.com/how-to-update-motorola-atrix-4g-to-4-1-57/#sg2

ισχυει αυτο που λεει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ακομα ερωτηση..Ειδα ενα Ατριξ που οταν ανοιγα την καμερα για να βγαλω φωτο οταν την ειχα σε ασπρη επιφανια η χωρις πολυ φως εκανε η οθονη σαν να βλεπεις παλιο υπολογιστη απο την τηλεοραση...κυματιστα απο πανω προς τα κατω...Βεβαια στην φωτο που εβγαλα δεν ειδα κατι..αλλα με παραξενεψε πολυ!!!Ετσι πρεπει να ειναι?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις βρηκα την σελιδα αυτη τυχαια για αναβαθμιση...http://androidadvices.com/how-to-update-motorola-atrix-4g-to-4-1-57/#sg2

ισχυει αυτο που λεει?

 

Αυτη η σελιδα ειναι παλια και ισχυει μονο για Αμερικανικα ΑΤ&Τ Atrix συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η σελιδα ειναι παλια και ισχυει μονο για Αμερικανικα ΑΤ&Τ Atrix συσκευες.

μα αν αναβαθμίζει τα αμερικάνικα τότε οι μάγειρες όλο και κάτι θα κανουν, το θέμα είναι αναβαθμίζει έστω τα αμερικάνικα? εγώ δλδ που έχω της ΑΤΤ θα μπορώ να το αναβαθμίσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ακομα ερωτηση..Ειδα ενα Ατριξ που οταν ανοιγα την καμερα για να βγαλω φωτο οταν την ειχα σε ασπρη επιφανια η χωρις πολυ φως εκανε η οθονη σαν να βλεπεις παλιο υπολογιστη απο την τηλεοραση...κυματιστα απο πανω προς τα κατω...Βεβαια στην φωτο που εβγαλα δεν ειδα κατι..αλλα με παραξενεψε πολυ!!!Ετσι πρεπει να ειναι?

 

Μπορει καποιος να απαντησει εδω??Γιατι αυριο θα παω να το παρω αν ειναι απο το Mr.Mobi στην Αθηνα!!!

 

Ευχαριστω!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να απαντησει εδω??Γιατι αυριο θα παω να το παρω αν ειναι απο το Mr.Mobi στην Αθηνα!!!

 

Ευχαριστω!

 

Το δικο μου δεν κανει ετσι...

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου δεν κανει ετσι...

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Αρα θα εχει καποιο θεμα.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα εχει καποιο θεμα.

 

Ας το διατυπωσω διαφορετικα: Δεν εχω ακουσει απο αλλους να αναφερεται τετοιο προβλημα . Το δικο μου (το οποιο ειναι και το μονο atrix που εχω δει) ποτε δεν παρουσιασε κατι τετοιο.

 

Send from my Atrix using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας το διατυπωσω διαφορετικα: Δεν εχω ακουσει απο αλλους να αναφερεται τετοιο προβλημα . Το δικο μου (το οποιο ειναι και το μονο atrix που εχω δει) ποτε δεν παρουσιασε κατι τετοιο.

 

Send from my Atrix using Tapatalk

 

Οκ αρα θα εχει προβλημα αν σε κανενα δεν εχει ακουστει κατι τετοιο!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ας σοβαρευτούμε λοιπόν. Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, δέχομαι περίπου 40-60 κλήσεις την ημέρα και αντίστοιχες καλώ εγώ. Πολλές από αυτές τις κλήσεις τις διεκπεραιώνω στο αυτοκίνητο. Έλα εσύ στην θέση μου να τραβάς την γ@μημένη την μπάρα για να ξεκλειδώσει και να μην πετυχαίνει....

 

Είμαι σε πελάτη και όταν φεύγω κοιτάω το κινητό να δω της κλήσεις που έχω. Το μόνο που βλέπω είναι κόκκινο μικρό σύμβολο στην πάνω μπάρα. Πρέπει να το ξεκλειδώσω, να πάω στις κλήσεις και μετά στις εισερχόμενες-εξερχόμενες. Πλάκα κάνουμε;;;;;;;;!!!!!!!!

 

 

Εννοείται ότι είμαι τρελά απογοητευμένος και φυσικά θα το ΣΚΟΤΩΣΩ το κινητό. Δεν θα πάω σε apple γιατί έχει μεγάλο premium

 

Σου απαντάω σε αυτό με τις κλήσεις γιατί και μένα μου την έσπαγε.

Αν θες δοκίμασε τα παρακάτω...

Εγώ εγκατέστησα το go launcher ex.

Μετά εγκατέστησα το go launcher ex notification (Ενεργοποιείται από τα ''πρόσθετα'' αν το βάλεις θα στο εξηγήσω )

Στη συνέχεια εγκατέστησα το go locker.

 

Πλέον ,πέρα από το ότι έχει αλλάξει το περιβάλλον εργασίας και δεν κολλάει όπως ήταν από τη μάνα του στο scrolling,

όταν έχω αναπάντητες με ενημερώνει για τον αριθμό αναπάντητων κλήσεων ο go locker στην αρχική οθόνη του (τώρα ξεκλειδώνει πέρα από το κουμπί με τα δαχτυλικά αποτυπώματα και από τα πλήκτρα της έντασης) μόλις πατήσω κάποιο κουμπί έντασης. Στη συνέχεια, σέρνοντας το αντίστοιχο εικονίδιο (στην ίδια ''αρχική οθόνη'' του go locker) με τις κλήσεις με πετάει κατευθείαν στις αναπάντητες. Πολύ πρακτικό,πολύ παραμετροποιήσιμο (αν θες εγκαθιστάς άλλα θέματα στο γκο λόκερ, αν σε βολεύει κάποιο άλλο καλύτερα), αξίζει να ασχοληθείς λίγη ώρα να τα βάλεις όλα αυτά. Αλλάζει όλο το κινητό. Το έχω κανα 3 μηνο έτσι, όλα ρολόι...

 

Αν το δοκιμάσεις θα σου εξηγήσω ό,τι θέλεις. :)

Motorola Atrix -> Galaxy S5 -> Mi Note 2 -> S9+
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola ATRIX

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...