Jump to content

Alcatel OT-355D


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το πήρα και εγώ το 255..μια χαρά το ακουστικό του πολύ καλό, τα handsfree του όμως έτσι κ έτσι..δεν ακούς δυνατά δυστυχώς

Σκέπτομαι πολύ σοβαρά να το αγοράσω σαν 2 συσκευή κυρίως λόγω της διάρκειας της μπαταρίας και της ευκολίας του qwerty πληκτρολογίου αλλά αν δεν ακούγεται καλά απο το hands free είναι ένα θέμα για εμένα. Καμία άλλη άποψη?

Link to comment
Share on other sites

παιδες προσεχτε μην την πατησετε.το 355 δεν εχει καρτα μνημης η μονη διαφορα απο το 255 ειναι τα 10ε και οτι εχει καμερα vga δηλαδη 0,3mpixel και διαφορετικο μενου ολα ταλλα ειναι ιδια.εγω το πηρα απο το πλαισιο στα 49ε και πιστευω οτι για τα λευτα του αξιζη......
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια εγω πηρα το 355 εδω και 3 μερες και απο την 2 μερα μου κανει νερα με το ιντερνετ.ενω εχω κανονικα της ρυθμισεις για το ιντερνετ και ενω μπενει κανονικα σε καποιες σελιδες κολαη και μαυριζη η οθονη και με πεταη στην κεντρικη οθονη και μου χανει το σημα.ενα πραγμα σαν επανεκκινηση.εσας σας παρουσιαζη κατι τετοιο?την 1μερα ειχα κανονικα ιντερνετ αλλα μετα τπτ.οι σελιδες που μπηκα ειναι m.escore.gr και wap.bwin.com
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την αγνωμοσύνη μου.

 

Πως βάζετε αριθμούς όταν στέλνετε μύνημα στο 255? Δεν ενοοώ τον αριθμό του παραλήπτη. εννοώ να βάλω αριθμούς 1, 2,3, 4 κτλ

 

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την αγνωμοσύνη μου.

 

Πως βάζετε αριθμούς όταν στέλνετε μύνημα στο 255? Δεν ενοοώ τον αριθμό του παραλήπτη. εννοώ να βάλω αριθμούς 1, 2,3, 4 κτλ

 

 

ευχαριστώ πολύ

 

για να βάλεις έναν αριθμό στο κείμενο πατάς μια φορά Fn και τον αριθμό που θες, αν θες περισσότερους στη σειρά, πατάς 2 φορές το Fn και μετά τους αριθμούς που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όπως ξέρετε τίποτα δε χαλάει πιο εύκολα σε ένα φθηνό κινητό από τα headset. Το πρόβλημα με την Alcatel επιπλέον είναι ότι πουθενά δεν μπορώ να βρω νέα headset να αγοράσω για αυτό το κινητό ή για οποιοδήποτε. Μπορεί να βρεθεί καμία λύση όπως πχ να είναι συμβατά με αυτό το κινητό κάποια άλλα, άλλης εταιρίας;
Link to comment
Share on other sites

Όπως ξέρετε τίποτα δε χαλάει πιο εύκολα σε ένα φθηνό κινητό από τα headset. Το πρόβλημα με την Alcatel επιπλέον είναι ότι πουθενά δεν μπορώ να βρω νέα headset να αγοράσω για αυτό το κινητό ή για οποιοδήποτε. Μπορεί να βρεθεί καμία λύση όπως πχ να είναι συμβατά με αυτό το κινητό κάποια άλλα, άλλης εταιρίας;

 

3,5mm δεν παίρνει;Εγώ στο 710D χρησιμοποιώ της νόκια.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και εγώ δεν έχω βρει πουθενά..γιατί από το 255 δεν ακούγονται δυνατά...ψάχνω και δεν βρίσκω κάτι!:(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

 

Έχω το κινητάκι εδώ και 5 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.. Το κινητό το χρησιμοποιώ ώς δεύτερη συσκευή (με 2 κάρτες) και δουλεύει άψογα.

Όσον αφορά τα sms, δυστυχώς δεν υπάρχει λύση για τους ελληνικούς χαρακτήρες και αναγκαστικά συντάσσω τα sms με λατινικούς...

 

Όσον αφορά τη ρύθμιση στις 2 sim το path είναι το εξής... :

Μενού > Οι Ρυθμίσεις μου > Ρυθμίσεις διπλής Sim > Άνοιγμα Διπλής Sim (=OK)

 

Όταν δέχεται κλήση στη 2η sim - ενώ η 1η χρησιμοποιείται, η 2η sim δείχνει ότι είναι απενεργοποιημένη και όχι κατειλλημμένη.

Η λύση που έχω βρεί για να μην χάνω τις κλήσεις, είναι να λαμβάνω sms απο την εταιρεία κινητής τηλ/νίας για τις χαμένς μου κλήσεις.

 

Καλή συνέχεια

Τα πιο ωραια χρωματα . . αυτά που ακόμα δεν ζωγραφισαμε . .

Τα πιο ωραια ποηματα . . αυτά που ακομα δεν γραψαμε . .

Τα πιο ωραια λογια . . αυτά που δεν μας προδωσαν . .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιεα το 355 δεν εχει καρτα microsd το ειδα στο επισημο σαιτ της alcatel το μονο που εχει ειναι το 355α
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μολις το τσιμπησα με 29 απο πλαισιο.

μια χαρα ομορφο σε λευκο.

καλο πληκτρολογιακι και λογω του φαρδους ειναι πολυ λεπτο!!μια χαρα.

 

το πηρα αρχικα γιατο το σαρ του 0.85 head ειναι λογικο σε σχεση με τα αλλα φθηνα δικαρτα...

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το συγκεκριμένο μοντέλο, ζήτησα τις ρυθμίσεις ίντερνετ από τη βόνταφον αλλά οι ρυθμίσεις που μου στείλανε δε κάνουν δουλειά, τι μπορώ να κάνω γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω τις ζητησα και δουλεψε..:confused:

βεβαιωσου πως μπαινεις απο την σωστη καρτα.

 

παντως πρεπει να βρουμε wap σαιτ γιατι τα κανονικα που

να τα ανοιξει το επεξεργαστακι του 355:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Καλησπερα σας!!Σκεφτομαι να αγορασω το 255 αλλα εχω διαβασει οτι το ιντερνετ του δεν κανει ουτε για να δεις τα email σου..Ισχυει κατι τετοιο???Εμενα με ενδιαφερει πλοηγηση σε facebook,αθλητικα site και email...Με καλυπτει σε αυτα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-355D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...