Jump to content

[Δημοσκόπηση] Ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης


dimkit
 Κοινοποίηση

Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης  

1.696 members have voted

  1. 1. Ποιο πιστεύετε ότι είναι το καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης

    • Sygic aura
      392
    • Navigon
      425
    • Ndrive
      261
    • Igo
      391
    • Copilot
      62
    • Ginius Don't panic
      165


Recommended Posts

παντως εμενα η γνωμη μου ειναι να δοκιμαζουμε οσα ποιο πολλα προγραματα μπορουμε για να εχουμε καλυτερη γνωμη και υπαρχουνε οι επιλογες να τα δοκιμασουμε και να σχηματισουμε μια εγκυρη γνωμη για το καθε ενα και οποιο μας κανει το δουλευουμε και τα αλλα τα κραταμε ( για καβαντζα) :):)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το don't panic είναι για μένα το καλύτερο αυτή την στιγμή θυμίζοντάς μου παλιές καλές εποχές destinator 7. Είναι το μόνο που μου έχει βγάλει σωστές δρομολογησεις σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα.

 

Sent from my Blade

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα αποφεύγεις οποιαδήποτε αναφορά σε παράνομο λογισμικό. Σχετική αναφορά αφαιρέθηκε ήδη.

Edited by athanaso77
Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

δεν διαφωνω σε τιποτα απο οσα λες

πες μου ομως κατι

εχεις δουλεψει το Navigon; (η ερωτηση δεν ειναι καθολου ρητορικη)

 

Σε ολες τις android συσκευες που εχουν περασει απο τα χερια μου (πανω απο 20, χωρια τις ταμπλετες) και πλεον μαζι με το don't panic στην εκδοση 3.6.0 στο galaxy s 2 μου...

Link to comment
Share on other sites

Don't Panic the best.Έχω δοκιμάσει όλα τα προγράμματα πλοήγησης για Android και κατέληξα οτι το Dontpanic με τον τελευταίο χάρτη της GI 2011.02 είναι το καλύτερο :D
Link to comment
Share on other sites

navigon και εγω. μπορει να χανει ισως απο θεμα γραφικων κ εφε, αλλα απο αποκριση και ακριβεια ειναι κορυφαιο.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ταξίδι στην Εύβοια και χρησιμοποιώντας 3 προγράμματα έχω να πω τις εξής παρατηρήσεις:

 

Το navigon όπως και το Dont Panic σε επαρχιακούς δρόμους σε πέταγαν από δρόμο σε δρόμο και από βουνό σε θάλασσα!!! χάλια!!!

Παρόλα αυτά το Dont Panic μου άρεσε εντός Αθήνας!!

 

Το iGO ήταν το μόνο σταθερό πρόγραμμα εντός και εκτός Αθήνας!! Πραγματικά κρίμα που σε πολλά κινητά κολλάει....

 

Επίσης οι οδηγίες εκτός Αθήνας ήταν ελλιπές για το Navigon!! Ακόμα και εντός Χαλκίδας σπάνια σε καθοδηγούσε!!

Το dont panic δεν το άντεξα καθόλου εκτός Αθήνας!! Δεν με έδειξε ποτέ εντός δρόμου κ επίσης λίγο δύσχρηστο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ταξίδι στην Εύβοια και χρησιμοποιώντας 3 προγράμματα έχω να πω τις εξής παρατηρήσεις:

 

Το navigon όπως και το Dont Panic σε επαρχιακούς δρόμους σε πέταγαν από δρόμο σε δρόμο και από βουνό σε θάλασσα!!! χάλια!!!

Παρόλα αυτά το Dont Panic μου άρεσε εντός Αθήνας!!

 

Το iGO ήταν το μόνο σταθερό πρόγραμμα εντός και εκτός Αθήνας!! Πραγματικά κρίμα που σε πολλά κινητά κολλάει....

 

Επίσης οι οδηγίες εκτός Αθήνας ήταν ελλιπές για το Navigon!! Ακόμα και εντός Χαλκίδας σπάνια σε καθοδηγούσε!!

Το dont panic δεν το άντεξα καθόλου εκτός Αθήνας!! Δεν με έδειξε ποτέ εντός δρόμου κ επίσης λίγο δύσχρηστο...

 

Πεστα βρε φιλαράκι....!!!! έχω οργώσει την Ελλάδα με το iGO (Μuldimedia αυτοκινήτου) και δεν έχω πρόβλημα ποτέ....!!!! Τώρα για το dont panic (χάλια interfece) και μένα στα χωράφια με έδειχνε σε αρκετές περιπτώσεις στο (ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ το έχω και αυτό...!!!) όσο για το Navigon!! είναι μια παλιά πονεμένη ιστορία....!!!!

 

Don't Panic

http://s7.directupload.net/images/110614/y4acjwfu.jpghttp://s7.directupload.net/images/110614/hnkp3l3x.jpghttp://s1.directupload.net/images/110614/xnd9zw5n.jpg

 

iGO

http://s1.directupload.net/images/110614/vsm2jxhr.jpghttp://s7.directupload.net/images/110614/6c2ubu24.jpghttp://s1.directupload.net/images/110614/r779c688.jpg

Edited by zxr

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το iGo δυστυχώς κολλάει (εντάξει, το Magic έχω). Χρησιμοποιώ τώρα το NDrive και καμιά φορά (αν όχι πάντα) με δείχνει λίγο πιο μπροστά, τόσο ώστε να χάνω στενά.. Το Sygic στην διαδρομή κάνει συχνά zoom in και out και μου την δίνει αν και το interface είναι το καλύτερο. Το πιο σταθερό για μένα όμως (και πιο βαρύ) είναι το Navigon, δεν είχα κανένα παράπονο ώσπου το άλλαξα με το NDrive λόγω χώρου και μόνο. Συνεπώς ψηφίζω Navigon.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προσφατα απο wildfire περασα σε galaxy s οποτε αρχισα να χρησιμοποιω το sygic aura 3.μακαρι να υπηρχε η δυνατοτητα να αλλαξουμε την ψηφο μας γιατι απο interface ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει σε προγραμμα πλοηγησης και δουλευει χωρις κανενα προβλημα η κολλημα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

προσφατα απο wildfire περασα σε galaxy s οποτε αρχισα να χρησιμοποιω το sygic aura 3.μακαρι να υπηρχε η δυνατοτητα να αλλαξουμε την ψηφο μας γιατι απο interface ειναι οτι πιο εντυπωσιακο εχω δει σε προγραμμα πλοηγησης και δουλευει χωρις κανενα προβλημα η κολλημα

 

Εγώ πάντως δεν έχω μείνει ικανοποιημένος με το sygic αλλα απλά εντυπωσιασμένος λόγο εμφάνισης.Δρομολόγηση και ευκολία κλειδώματος στο sgs2 είναι χαλια.

Εγώ προτιμάω το copilot πλέον αλλα μέχρι να βγει επίσημη έκδοση για το igo.Μετά πάμε σε igo και μονο

Link to comment
Share on other sites

Χτες χρησιμοποίησα το NAVIGON για μια μεγάλη απόσταση μου άφησε φανταστικές εντυπώσεις ίσως το καλύτερο από όλα που έχω δοκιμάσει και τα έχω δοκιμάσει όλα.

Θα ήταν τέλειο αν μπορούσαμε να περνάμε και τα δικά μας poi και να είχαμε και ειδοποίηση όταν πλησιάζαμε σε κάποιο συγκεκριμένο poi, χρήσιμο για να μπορούσαμε να περάσουμε τις δικές μας κάμερες ταχύτητας, ραντάρ και κάμερες λεωφολωρίδων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο ZTE Blade μου, χρησιμοποιώ ΠΑΝΤΑ το iGo το οποίο και βρίσκει δορυφόρο αμέσως και ποτέ δεν με έχει απογοητεύσει...

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ έχω το NDRIVE FOR XPERIA X8 με τους δέκα μικρούς μητσους και είναι πραγματικά εκπληκτικό !!!!!!

| Xperia X8 White | Unlock bootloader | Overclock at 787Mhz | [ROM] GingerCruzt Revision 8.4 | [KERNEL] Alfs for GingerDX v05 |

http://speedtest.net/result/1646516346.png

Link to comment
Share on other sites

και εγώ κατέληξα στο igo.έχει την καλύτερη παραμετροποίηση και αρκετά καλούς χάρτες.στο hd2 με cm7 rom πάει σφαίρα και δε ζεσταίνεται υπερβολικά αν δεν το έχεις στο παρμπρίζ.όσοι έχετε πρόβλημα με θερμοκρασίες πάρτε μια βάση αεραγωγού και θα είστε άρχοντες.χθες έκανα 300χλμ διαδρομή με το κινητό να φορτίζει,το igo ανοιχτό και κατά διαστήματα η κοπέλα μου σέρφαρε με 3g στο facebook και στο youtube και η θερμοκρασία δε ξεπέρασε τους 39 βαθμούς κελσίου.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση την οποια εκανα και στην GI αλλα δεν πηρα απαντηση.....

 

Γιατι εμενα δεν μου εχει κολλησει το Don't Panic ποτε;

και οταν λεω ποτε το εννοω....

Χτες π.χ. πηγα Αθηνα απο Πατρα και περασα και απο την GI να βαλω το Don'd Panic στο Mio 575 που εχω και με πηγε καρφι χωρις κανενα προβλημα.

Μιλαμε για 2.5 ωρες συνεχομενη πλοηγηση με το κινητο στον ηλιο (στην βαση του στο παρμπριζ εννοειτε) με το Bluetooth ανοικτο συνεχεια και ο φορτιστης επανω....

Εχω ταξιδεψει πολυ και με πολλα προγραμματα πλοηγησης.

Ισως αν φτιξουν 2-3 πραγαματακια (που απο οσο μου ειπαν τα παιδια στην GI ειναι στο προγραμμα) να ειναι το καλυτερο προγραμμα πλοηγησης σημερα.

 

Αλλα αυτο με τα fc στο SII δεν το εχω συναντησει μεχρι σημερα τουλαχιστον και πιστεψτε με εχω κανει ατελειωτα χιλιομετρα με το προγραμμα αυτο.......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Χθες αγόρασα (με ρίσκο γιατί η demo έκδοση είναι ουσιαστικά ανέφικτο να τη χρησιμοποιήσει κανείς, εκτός και αν τύχει να μένει εντός του περιορισμένου χάρτη).

 

Τεσπα, νομίζω ότι είναι σε θέμα οδηγιών, επαναπροσδιορισμού, θέσης στο δρόμο είναι πολύ καλύτερο από NDRIVE, IGO..

Τα άλλα δεν κατάφερα να τα χρησιμοποιήσω (ακόμη), η δοκιμαστική του Navigon που κάνει 2και gigabyte εγκατάσταση μου κρασάρει συνεχώς.

Το don't panic θέλει λίγες διορθωσούλες σε μικρολάθη, όπως κάποιους Ταχυδρομικούς κώδικες αλλά είναι πολύ καλή αγορά.

 

Εδώ θέλω να ρωτήσω κάτι....

Είναι μήπως κανείς Citroen και δη Xsara? Στο δικό μου όχημα όλα τα προγράμματα σε όλα τα κινητά που χρησιμοποίησα (ETEN x500!!, HTC TOUCH HD, GALAXY S II τώρα) πάσχουν να βρουν σήμα με συνέπεια να βρίσκομαι να περνάω μέσα από κτήρια ή να βρίσκομαι αλλού για αλλού, ενώ πριν λίγο που τα έβαλα (και τα 3 ταυτόχρονα!!!!) σε ένα Fiat Panda ήταν σχεδόν 100% συγχρονισμένα στο δρόμο.

Άρα δεν έφτιαγαν τα κινητά ή το/τα προγράμματα αλλά το όχημα :mad::cry::X

Άν έχει κάποιος σχετική εμπειρία παρακαλώ ας ενημερώσει...

(μόνη μου λύση, που δεν είναι και λύση είναι να το βάζω στο ποτήρι αριστερά από το τιμόνι και με ανοιχτό δυστυχώς το παράθυρο μήπως πάρει από αρισετρά λίγο καλύτερο σήμα)....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι μήπως κανείς Citroen και δη Xsara? Στο δικό μου όχημα όλα τα προγράμματα σε όλα τα κινητά που χρησιμοποίησα (ETEN x500!!, HTC TOUCH HD, GALAXY S II τώρα) πάσχουν να βρουν σήμα με συνέπεια να βρίσκομαι να περνάω μέσα από κτήρια ή να βρίσκομαι αλλού για αλλού, ενώ πριν λίγο που τα έβαλα (και τα 3 ταυτόχρονα!!!!) σε ένα Fiat Panda ήταν σχεδόν 100% συγχρονισμένα στο δρόμο.

Άρα δεν έφτιαγαν τα κινητά ή το/τα προγράμματα αλλά το όχημα :mad::cry::X

Άν έχει κάποιος σχετική εμπειρία παρακαλώ ας ενημερώσει...

(μόνη μου λύση, που δεν είναι και λύση είναι να το βάζω στο ποτήρι αριστερά από το τιμόνι και με ανοιχτό δυστυχώς το παράθυρο μήπως πάρει από αρισετρά λίγο καλύτερο σήμα)....

 

Γνωστό πρόβλημα από τα παλιά. Τα γαλλικά αυτοκίνητα έχουν μία μεμβράνη στο παρμπρίζ που επηρεάζει αρνητικά το σήμα του GPS δέκτη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό πρόβλημα από τα παλιά. Τα γαλλικά αυτοκίνητα έχουν μία μεμβράνη στο παρμπρίζ που επηρεάζει αρνητικά το σήμα του GPS δέκτη.

 

 

Δηλαδή αν, λέω αν, πάθει κάτι το παρμπριζ :devil: και πάω στην CARGLASS και βάλω ένα άλλο θα "δω" καθαρό ουρανό?....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αν, λέω αν, πάθει κάτι το παρμπριζ :devil: και πάω στην CARGLASS και βάλω ένα άλλο θα "δω" καθαρό ουρανό?....

 

Δεν είμαι σε θέση να δώσω απάντηση σε αυτό μιας και δεν αφορά τη συζήτηση του παρόντος topic και βγαίνουμε εκτός θέματος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά θα ήθελα κάποιος έμπειρος Navigator ιδιοκτήτης γαλλικού, να μου πει αν και πως το αντιμετώπισε - αντιμετωπίζει το πρόβλημα..
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το Don't Panic. Καλύπτει και Κύπρο ή μόνο Ελλάδα;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Στο ZTE Blade μου, χρησιμοποιώ ΠΑΝΤΑ το iGo το οποίο και βρίσκει δορυφόρο αμέσως και ποτέ δεν με έχει απογοητεύσει...

 

Μετά από ταξίδι Ιταλία και δοκιμές Ελλάδα με IGO, Ndrive μπορώ να πώ ότι το πιο αξιόπιστο είναι το Igo.

Παρόλα αυτά το Igo MyWay στο Android που έτρεξα έκανε λάθη σε υπολογισμούς διαδρομών (v8.4.2.139242) και με πήγαινε απ τα βουνά ενώ το πιο απογοητευτικό είναι ότι δεν έιχε την επιλογή να δηλώσεις πάνω από 1 ενδιάμεσο σημείο ώστε τουλάχιστον να του ορίσεις τη διαδρομή που βρήκες με το μάτι.

 

Δε ξέρω αν υπάρχει πιο νέα έκδοση αλλά και το Igo Amigo στο PNA ήταν ακόμα χειρότερο χωρίς καθόλου ενδιάμεσα σημεία (μάλλον παλαιότερη έκδοση).

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω το sygic aura αλλά αν και αυτό δεν έχει τουλάχιστον ενδιάμεσα σημεία κατά την πλοήγηση δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο αφού όπως και να χει θα κάνουν λάθοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...