Jump to content

[Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

froyo 2.2 και για μας!!! καιρος ήταν. είμαι σε mode downloding.....ειναι θέμα λεπτών να τρέχει 2.2 και στο δικο μου γαλαξια :)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω PDA:JG1/ PHONE:JF5 / CSC:JF9 και μου λεει

"ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ"

πως θα βαλω το 2.2?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εχω PDA:JG1/ PHONE:JF5 / CSC:JF9 και μου λεει

"ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ"

πως θα βαλω το 2.2?

 

Με το kies patcher επιλεγοντας cos. Κοιτα στην πρωτη σελιδα του θεματος hacks εκει που λεει για την αγγλικη αναβαθμιση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τελικα το τηλεφωνιμα μου πριν δυο μερες στην samsung hellas επιβεβαιωθηκε.Ξεκινισαν οι επισημες αναβαθμισεις και για τους υπολοιπους απλα εμεις με jg1/cos θα την παρουμε τελευταιοι αποτι φαινεται υπομονη μεχρι τελους του μηνα

 

 

edit:το kies 2 δεν δινει ακομα την αναβαθμιση στο 2.2 εχω jg1\cos

Edited by artemios
Link to comment
Share on other sites

Με το kies patcher επιλεγοντας cos. Κοιτα στην πρωτη σελιδα του θεματος hacks εκει που λεει για την αγγλικη αναβαθμιση.

 

thanks.... αν δεν το καταφερω σου ξανα στελνω...

 

thanks.... αν δεν το καταφερω σου ξανα στελνω...

 

δεν καταλαβα τι πως να το κανω.. βασικα δεν βρηκα κατι που να ειναι ιδιο με τα νουμερα του κινητου μου... επισης δεν ειμαι ροοτ.... κ βασικα γτ υπαρχει τετοιο μπερδεμα....???

 

ΤΟ cos εχω.....!

 

GT-I9000HKDEUR

 

GT-I9000HKDCOS είναι.. τι μπορούμε να κάνουμε..?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολόγησε εκεί που παίρνεις τηλέφωνο

*2767*4387264636#

και πες μας εκει που λέει [2] PCode: μήπως γράφει

GT-I9000HKDEUR ή GT-I9000HKDCOS;;;;;

 

GT-I9000HKDEUR

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι πως να το κανω.. βασικα δεν βρηκα κατι που να ειναι ιδιο με τα νουμερα του κινητου μου... επισης δεν ειμαι ροοτ.... κ βασικα γτ υπαρχει τετοιο μπερδεμα....???

 

Δυστυχως ο τροπος αυτος ειναι. Θελει διαβασμα και υπομονη. Αν δεν νιωθεις σιγουρος και αν δεν εχεις το συνδυασμο των 3 κουμπιων μην κανεις τιποτα. Διαβασε πρωτα προσεκτικα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

η συσκευη μου ηρθε χθες ειναι εισαγωγης και ειχε την 2.2 μεσα απο μονο του...αναλυτικα φοραει:

PDA:I9000XXJPO

PHONE:I9000XXJPP

CSC:I9000OXAJPO

build info: 2010.10

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XXJPO

Η rom αυτη είναι απο τις καινουργιες ετσι...;:O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

η συσκευη μου ηρθε χθες ειναι εισαγωγης και ειχε την 2.2 μεσα απο μονο του...αναλυτικα φοραει:

PDA:I9000XXJPO

PHONE:I9000XXJPP

CSC:I9000OXAJPO

build info: 2010.10

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XXJPO

Η rom αυτη είναι απο τις καινουργιες ετσι...;:O

 

Δυστυχως φιλε μου θα σε απογοητευσω αλλα δεν ειναι απο τις καινουργιες. Αν εννοεις froyo η eclair τοτε προφανως ειναι η καινουργια εκδοση froyo 2.2 αλλα ειναι απο τις παλιες 2.2 που κυκλοφορησαν εδω και 2 μηνες. Η πιο καινουργια εκδοση froyo ειναι η αγγλικη 2.2.1 (οδηγιες κλπ κλπ στους οδηγους hacks/root)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου θα σε απογοητευσω αλλα δεν ειναι απο τις καινουργιες. Αν εννοεις froyo η eclair τοτε προφανως ειναι η καινουργια εκδοση froyo 2.2 αλλα ειναι απο τις παλιες 2.2 που κυκλοφορησαν εδω και 2 μηνες. Η πιο καινουργια εκδοση froyo ειναι η αγγλικη 2.2.1 (οδηγιες κλπ κλπ στους οδηγους hacks/root)

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...:)

σιγα-σιγα θα αρχισω να διαβαζω τα thread γιατι απαιτει πολυ χρονο και το εχω κανει ηδη με την προηγουμενη συσκευη μου το desire...σκοπευω να παραμεινω ετσι μεχρι να βγει καμια επισημη gingerbread (που το βλεπω να αργει πολυ):wacko:

αληθεια η ρομ αυτη ως προς την διαχειριση μνημης πως παει σε σχεση με αλλες...;

διοτι εμενα μου φαινεται καλη χωρις να εχω δει βεβαια τις 2.1 :O

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση...:)

σιγα-σιγα θα αρχισω να διαβαζω τα thread γιατι απαιτει πολυ χρονο και το εχω κανει ηδη με την προηγουμενη συσκευη μου το desire...σκοπευω να παραμεινω ετσι μεχρι να βγει καμια επισημη gingerbread (που το βλεπω να αργει πολυ):wacko:

αληθεια η ρομ αυτη ως προς την διαχειριση μνημης πως παει σε σχεση με αλλες...;

διοτι εμενα μου φαινεται καλη χωρις να εχω δει βεβαια τις 2.1 :O

 

Τη συγκεκριμενη την ειχα περασει πολυ παλια και την κρατησα μονο για 2-3 μερες καθως δεν μου αρεσε καθολου. Με την 2.1 (με lagfix φυσικα) η συσκευη μου πηγαινε πολυ καλυτερα και πιστευω οτι αυτη η ρομ δεν ειναι καλυτερη απο τις τελευταιες 2.1 JM8 και JM9. Παρολα αυτα καμια απο ολες αυτες τις ρομ δεν φτανει την (σχεδον) αριστη JPY (2.2.1). Αυτα εν ολιγοις:)

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμενη την ειχα περασει πολυ παλια και την κρατησα μονο για 2-3 μερες καθως δεν μου αρεσε καθολου. Με την 2.1 (με lagfix φυσικα) η συσκευη μου πηγαινε πολυ καλυτερα και πιστευω οτι αυτη η ρομ δεν ειναι καλυτερη απο τις τελευταιες 2.1 JM8 και JM9. Παρολα αυτα καμια απο ολες αυτες τις ρομ δεν φτανει την (σχεδον) αριστη JPY (2.2.1). Αυτα εν ολογοις:)

ενταξει λοιπον...με κατατοπησες αρκετα:)

εις αυριον τα σπουδαια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

η συσκευη μου ηρθε χθες ειναι εισαγωγης και ειχε την 2.2 μεσα απο μονο του...αναλυτικα φοραει:

PDA:I9000XXJPO

PHONE:I9000XXJPP

CSC:I9000OXAJPO

build info: 2010.10

Αριθμος κατασκευης: FROYO.XXJPO

Η rom αυτη είναι απο τις καινουργιες ετσι...;:O

 

Η συσκευή σου είναι καθαρά αγγλική, και αν τη συνδέσεις στο Kies θα σου δώσει αυτόματα αναβάθμιση σε JPY 2.2.1. Συνιστώ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ να το κάνεις.

 

 

δεν καταλαβα τι πως να το κανω.. βασικα δεν βρηκα κατι που να ειναι ιδιο με τα νουμερα του κινητου μου... επισης δεν ειμαι ροοτ.... κ βασικα γτ υπαρχει τετοιο μπερδεμα....???

 

ΤΟ cos εχω.....!

 

GT-I9000HKDCOS είναι.. τι μπορούμε να κάνουμε..?

 

 

Να εγκαταστήσεις το Kies 1.5.3 και να κάνεις την αναβάθμιση ξεγελώντας το με το Kies patcher, όπως είπα και προηγουμένως. Δε χρειάζεται να είσαι root. Αν δεν έχεις καμία όρεξη για διάβασμα, μπορείς να δώσεις το τηλέφωνό σου σε ένα service centre να σου το κάνουν αυτοί.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου είναι καθαρά αγγλική, και αν τη συνδέσεις στο Kies θα σου δώσει αυτόματα αναβάθμιση σε JPY 2.2.1. Συνιστώ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ να το κάνεις.

 

 

 

 

Να εγκαταστήσεις το Kies 1.5.3 και να κάνεις την αναβάθμιση ξεγελώντας το με το Kies patcher, όπως είπα και προηγουμένως. Δε χρειάζεται να είσαι root. Αν δεν έχεις καμία όρεξη για διάβασμα, μπορείς να δώσεις το τηλέφωνό σου σε ένα service centre να σου το κάνουν αυτοί.

 

εντάξει μην θυμώνεις.. μπορείς να δώσεις ένα λινκ για το kies patcher κ από που να διαβάσω για να το κάνω γιατί μπαίνω από το κινητό..?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

εντάξει μην θυμώνεις.. μπορείς να δώσεις ένα λινκ για το kies patcher κ από που να διαβάσω για να το κάνω γιατί μπαίνω από το κινητό..?

 

Ειναι ΟΛΑ στην πρωτη σελιδα του hacks/root/βελτιωσεις φιλε μου, μην τα θελουμε ολα δικα μας.............

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια για την αναβαθμιση σε 2.2.1 ειμαι newbie τελειως :cry:

 

Ρε παιδια μπαινετε και πρωτη φορα και δεν θελουμε να σας παιρνουμε και απο τα μουτρα αλλα φιλε μου τουλαχιστον γιατι δεν κανεις τον κοπο αφου μπηκες πρωτη φορα να κοιταξεις τους οδηγους για νεους χρηστες στην πρωτη σελιδα και τον οδηγο στην πρωτη σελιδα hacks/root/βελτιωσεις? Και αντε αυτο παει στο διαολο, αλλα αυτο που ρωτας το απανταω ΑΚΡΙΒΩΣ πανω απο το δικο σου ποστ σε αλλον. Αν ησουν στη θεση μου τι θα εκανες.

 

Τελος παιδια δυστυχως σε τετοιες περιπτωσεις εγω προσωπικα δεν θα ξαναπαντησω και συστηνω στους παλιους να κανουν το ιδιο. Λυπαμαι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή σου είναι καθαρά αγγλική, και αν τη συνδέσεις στο Kies θα σου δώσει αυτόματα αναβάθμιση σε JPY 2.2.1. Συνιστώ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ να το κάνεις.

τωρα το συνδεσα με το kies 1.5.3 και μου λεει οτι "δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης" :(

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι? Προσπαθώ να κάνω αναβάθμισει μέσω kies (έχω 2.1) φορτώνει την ανανέωση, μπαίνει το κινητο σε download mode αλλά μετά συνέχεια μου λέει ακύρωση της αναβάθμισεις λόγω σφάλματος. Μετά μου λέει για επαναφορά να γίνει κάτι recovery μου λέει και ναβγάλω την μπαταρία για επαναφορα. όταν βγάζω μπαταρία μετά λειτουργεί πάλι κανονικά. βγάζετε καμιά άκρη?. πως τελικά θα κάνω αυτή την αναβάθμιση που λεει το kies?
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

τωρα το συνδεσα με το kies 1.5.3 και μου λεει οτι "δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης" :(

επειδη εχω Pcode:GT-I9000RWYCPW και οχι το PCode: GT-I9000HKDΧΕU

θα χαθει η εγγυηση;

διοτι η συσκευη μου ειναι εισαγωγης...τι γινεται στην περιπτωση αυτη;

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα το Galaxy S μου γράφει:

Αριθμός κατασκευής: ECLAIR.XWJM5

 

και στο Kies αντίστοιχα μου γράφει:

PDA:JM5 / PHONE:JM1 / CSC:JM1

"Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής."

 

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα βγάζει. και έχω GT-I9000HKDCOS

Τελικα εμείς με την JM5 αναβαθμιζόμαστε ή όχι; Δέν έχω καταλάβει

Edited by iaiantas
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω Pcode:GT-I9000RWYCPW και οχι το PCode: GT-I9000HKDΧΕU

θα χαθει η εγγυηση;

διοτι η συσκευη μου ειναι εισαγωγης...τι γινεται στην περιπτωση αυτη;

 

Aπ'ότι διαβάζω θα έπρεπε να το πάρεις κι εσύ το upgrade κανονικά με cpw (carphone warehouse). Βάλε αυτή την έκδοση του Kies και ξαναδοκίμασε...

 

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα βγάζει. και έχω GT-I9000HKDCOS

Τελικα εμείς με την JM5 αναβαθμιζόμαστε ή όχι; Δέν έχω καταλάβει

 

Οι πιό πολλοί που έχουν JM5 έχουν eur και όχι cos. Παρόλα αυτά στη δικιά σου περίπτωση αν βάλεις την JPH με το patcher δε θα χάσεις την εγγύηση γιατί δε θα μπορεί κανένας να δει τί είχες πριν.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Aπ'ότι διαβάζω θα έπρεπε να το πάρεις κι εσύ το upgrade κανονικά με cpw (carphone warehouse). Βάλε αυτή την έκδοση του Kies και ξαναδοκίμασε...

την εβαλα και μου εμφανιζει κανονικα την αναβαθμιση τωρα...ομως επειδη εχω Pcode:GT-I9000RWYCPW και οχι το PCode: GT-I9000HKDΧΕU

θα χαθει η εγγυηση...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα βγάζει. και έχω GT-I9000HKDCOS

Τελικα εμείς με την JM5 αναβαθμιζόμαστε ή όχι; Δέν έχω καταλάβει

 

Προς το παρον μονο με ανεπισημο τροπο αλλα με εγγυηση στην 2.2 μεσω kies patcher.Αλλιως 2.2.1 παλι μεσω patcher χωρις εγγυηση παντα με το kies 1 οχι το 2.Τωρα οποιος θελει φουλ επισημα, θα περιμενει,μιλαω για τους jg1/cos και jm5/cos και καποια στιγμη θα δωθει μεσω kies 2 η και το 1.Ελπιζω να εγηνα κατανοητος

 

edit:αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Αναβάθμιση Froyo 2.2
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...