Jump to content

LG Optimus 2X (P990)


sakiss
 Κοινοποίηση

Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;  

9 members have voted

  1. 1. Στο πόσο την έχετε την φωτεινότητα στο Optimus 2X σας;

    • Στην αυτόματη φωτεινότητα
      5
    • Στην εργοστασιακή
      1
    • Στο 50%
      1
    • Στο 100%
      0
    • Άλλο (πείτε με post)
      2


Recommended Posts

θα παθω εγγεφαλικο :dizzy: χ8ες το εβαλα σε ενα o2x με stock τα παντα και επαιξε κανονικα :(
Ευχαριστω το Θεο και την ομαδα του Myphone.gr που συμπεριελαβαν την επιλογη "Ignore user" στο cp... Priceless!!! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα παθω εγγεφαλικο :dizzy: χ8ες το εβαλα σε ενα o2x με stock τα παντα και επαιξε κανονικα :(

Και πιστεψε με δεν ειμαι και noob σε φλασσαρισματα, μαλιστα το τηλεφωνο μου εκανε συνεχεια επανεκινησεις............βγαλσιμο μπαταριας, cwm, και ξανακατεβασμα δυο φορες δυο διαφορετικα θεματα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Tο γύρισα στην v10a από v10b και βλέπω ότι στον έλεγχο για update δε βρίσκει τη v10b και έχει και τα γνωστά reboot αλλά θα το αφήσω έτσι, ποια fix είναι τα καλύτερα για να περάσω;Του gps,του rec στα 30fps 1080p,υπάρχει και κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με την v10a έχεις ακόμα reboot; Τα fix που αναφέρεσαι είναι μια χαρά, αν και κατά τη γνώμη μου κακώς τα λέμε fix μιας και δεν φτιάχνουν κάτι. Περισσότερο tweaks είναι. Υπάρχουν και πιο "βαθιά" πειράγματα αλλά από τη στιγμή που είσαι με official δεν στα συνιστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες μονο ενα reboot μετα απο καποια installs.Κατι αλλο η fusion 2x εχει ηδη τα παραπανω tweak και απο UI smoothness και benchmarks ειναι καλυτερη;Δε θελω να δοκιμαζω γενικα αλλα το os μου θελω να μην ειναι φορτομενο και να δουλευει σωστα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο δοκιμη της Fusion2X η οποια ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη.Εκανα παλι φλασαρισμα την συσκευη ειμαι παλι με stock rom αλλα με root.Ερωτηση 1:Το gps fix μπαινει οπως ειμαι στην συσκευη;Ερωτηση 2:Camera fix με 29 καρε στο video μπαινει οπως ειναι τωρα η συσκευη;Αν μπορει καποιος που το εχει δοκιμασει και ξερει ας μου απαντηση. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο δοκιμη της Fusion2X η οποια ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη.Εκανα παλι φλασαρισμα την συσκευη ειμαι παλι με stock rom αλλα με root.Ερωτηση 1:Το gps fix μπαινει οπως ειμαι στην συσκευη;Ερωτηση 2:Camera fix με 29 καρε στο video μπαινει οπως ειναι τωρα η συσκευη;Αν μπορει καποιος που το εχει δοκιμασει και ξερει ας μου απαντηση.

 

Για το (2) η απάντηση είναι ναι. Για το (1) δεν το έχω βάλει για να σου πώ σίγουρα αλλά υποθέτω ότι και αυτό γίνεται (δεν είναι κλειδωμένο τίποτα άλλωστε στο λειτουργικό αν είσαι root.)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για το (2) η απάντηση είναι ναι. Για το (1) δεν το έχω βάλει για να σου πώ σίγουρα αλλά υποθέτω ότι και αυτό γίνεται (δεν είναι κλειδωμένο τίποτα άλλωστε στο λειτουργικό αν είσαι root.)

 

Thanks για την απαντηση.;)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει ειπωθεί..αλλα η αναζητηση δε με βοηθα επειδη ειναι τρια γραμματα..Το SAR ποσο ειναι ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει ειπωθεί..αλλα η αναζητηση δε με βοηθα επειδη ειναι τρια γραμματα..Το SAR ποσο ειναι ρε παιδια?

 

SAR value for P990 2x

 

Use at the ear--- 0.545 W/Kg (10g)

 

worn at body ---- 0.897 W/Kg (10g)

 

source

 

Manual of p990

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα.Μετα απο δοκιμη της Fusion2X η οποια ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη.Εκανα παλι φλασαρισμα την συσκευη ειμαι παλι με stock rom αλλα με root.Ερωτηση 1:Το gps fix μπαινει οπως ειμαι στην συσκευη;Ερωτηση 2:Camera fix με 29 καρε στο video μπαινει οπως ειναι τωρα η συσκευη;Αν μπορει καποιος που το εχει δοκιμασει και ξερει ας μου απαντηση.

Όλα μπαίνουν μέσω clockworkmod recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μετα απο δοκιμη της Fusion2X η οποια ειναι παρα πολυ καλη και σταθερη.Εκανα παλι φλασαρισμα την συσκευη ειμαι παλι με stock rom αλλα με root.Ερωτηση 1:Το gps fix μπαινει οπως ειμαι στην συσκευη;Ερωτηση 2:Camera fix με 29 καρε στο video μπαινει οπως ειναι τωρα η συσκευη;Αν μπορει καποιος που το εχει δοκιμασει και ξερει ας μου απαντηση.

 

Φιλε συγγνωμη αλλα αν επιτρεπετε γιατι εκανες αυτο το πισωγυρισμα σε σε στοκ..;Υπηρχε κατι που δε σου αρεσε;..γιατι εγω μολις τελειωσω την εξεταστικη που θα εχω χρονο αποφασισα να βαλω την fusion2x..

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Φιλε συγγνωμη αλλα αν επιτρεπετε γιατι εκανες αυτο το πισωγυρισμα σε σε στοκ..;Υπηρχε κατι που δε σου αρεσε;..γιατι εγω μολις τελειωσω την εξεταστικη που θα εχω χρονο αποφασισα να βαλω την fusion2x..

 

Ναι υπαρχουν 2 πραματακια που δεν μου αρεσαν.1)Η μπαταρια δειχνει οτι φορτιζει 100% μωλις το αποσυνδεσεις μετα απο λιγα δευτερολεπτα πεφτει στο 98% και γενικα η μπαταρια δεν μου κρατουσε οσο στην stock rom.2)Δυστυχως ενα ανυποφορο προβλημα που με οδηγησε πισω σε stock ειναι ο Launcher pro μου εβγαζε συνεχεια σφαλμα και μου πετουσε ενα μυνημα αναγκαστικο κλεισιμο με αποτελεσμα να κανει συνεχεια restart o Launcher με αποτελεσμα να με βγαζει στην αρχικη οθονη της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι υπαρχουν 2 πραματακια που δεν μου αρεσαν.1)Η μπαταρια δειχνει οτι φορτιζει 100% μωλις το αποσυνδεσεις μετα απο λιγα δευτερολεπτα πεφτει στο 98% και γενικα η μπαταρια δεν μου κρατουσε οσο στην stock rom.2)Δυστυχως ενα ανυποφορο προβλημα που με οδηγησε πισω σε stock ειναι ο Launcher pro μου εβγαζε συνεχεια σφαλμα και μου πετουσε ενα μυνημα αναγκαστικο κλεισιμο με αποτελεσμα να κανει συνεχεια restart o Launcher με αποτελεσμα να με βγαζει στην αρχικη οθονη της συσκευης.

 

1) Δώστης λίγο χρόνο να δεις στην πράξη την απόδοση της μπαταρίας.

2) Αυτό που λες δεν είναι φυσιολογικό και δεν το έχω δει ποτέ. Θα συνιστούσα να απευθυνθείς στο θέμα της συγκεκριμένης rom και ο μαγειράς εκεί θα βρει τη λύση. Full wipe έκανες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τη μπορώ να κάνω με το παρακάτω.......!!! όταν ψάχνω όνομα ας πούμε ΠΑΥΛΟΣ μου βγάζει αλλαν νταλος και είμαι υποχρεωμένος η να χτυπήσω όλο το όνομα η κάθε φορά να κάνω την απαραίτητη διόρθωση..... Γίνετε να μην βγάζει την κάτω μπάρα καθόλου και να γράφω το όνομα και να σταματάω στο ΚΩΣ. και αυτό να μου βγάζει

όλα τα ονόματα σε ΚΩΣ.(ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΚΩΣΤΑΣ-ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΗΔΗΣ-) ????

 

http://s1.directupload.net/images/110606/xe84g9mq.pnghttp://s7.directupload.net/images/110606/zb6lxbx9.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει κανείς τη μπορώ να κάνω με το παρακάτω.......!!! όταν ψάχνω όνομα ας πούμε ΠΑΥΛΟΣ μου βγάζει αλλαν νταλος και είμαι υποχρεωμένος η να χτυπήσω όλο το όνομα η κάθε φορά να κάνω την απαραίτητη διόρθωση..... Γίνετε να μην βγάζει την κάτω μπάρα καθόλου και να γράφω το όνομα και να σταματάω στο ΚΩΣ. και αυτό να μου βγάζει

όλα τα ονόματα σε ΚΩΣ.(ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΚΩΣΤΑΣ-ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΗΔΗΣ-) ????

 

Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου έχει επιλογή για απενεργοποίηση του word prediction.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τη μπορώ να κάνω με το παρακάτω.......!!! όταν ψάχνω όνομα ας πούμε ΠΑΥΛΟΣ μου βγάζει αλλαν νταλος και είμαι υποχρεωμένος η να χτυπήσω όλο το όνομα η κάθε φορά να κάνω την απαραίτητη διόρθωση..... Γίνετε να μην βγάζει την κάτω μπάρα καθόλου και να γράφω το όνομα και να σταματάω στο ΚΩΣ. και αυτό να μου βγάζει

όλα τα ονόματα σε ΚΩΣ.(ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΚΩΣΤΑΣ-ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΗΔΗΣ-) ????

 

http://s1.directupload.net/images/110606/xe84g9mq.pnghttp://s7.directupload.net/images/110606/zb6lxbx9.png

 

Το χρησιμοποιω πολυ καιρο και είναι και τζαμπα

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου έχει επιλογή για απενεργοποίηση του word prediction.

 

o.k. το βρήκα με την μαγική λέξη που είπες (ρυθμίσεις πληκτρολογίου) πήγα υποδείξεις λέξεων - και ξετσεκαρα το προγνωστική πρόταση.....και όλα o.k.!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να βγηκε η αναβαθμιση για το LG 2X αυτη που λεγαν τελη Μαιου;Γιατι η συσκευη μου βγαζει οτι βρεθηκε ενημερωση λογισμικου κανει restart και μπαινει σε clock recovery mode και μετα παταω reboot και οταν ανοιγει συσκευη παλι το ιδιο.Παιζει ρολο που ειμαι με root;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες σε ολους,

 

Πηρα προσφατα την συσκευη και εχω καποιες αποριες.

1) δεν εχω καταφερει να βρω πως εμφανιζονται οι εφαρμογες που που εχω εκκινησει και συνεχιζουν να εκτελουνται στο background.

2) Ξερετε αν εχει βγει καποιο update περαν του 2.2 (αν και απο αναζητηση μεσα απο το menu/πληροφοριες... δεν βρηκε καποιο);

3) Οταν περασα τις επαφες μεσω bluetooth (απο νοκια N82) τις εμφανιζε σε ενα φακελο στα bluetooth. Βασικα το περιεργο ειναι οτι τον φακελο τον ειδα αφου εκκινησα μια εφαρμογη που λεγοταν polaris office αλλα το ακομα πιο περιεργο ειναι οτι οταν τις καταχωρησα μετα δεν μπορουσα να βρω πως εμφανιζει ενα μαζικο μενου (π.χ. επιλογη ολων η διαγραφη) με αποτελεσμα να τις σβηνω μια μια...

 

Ευχαριστω.

Edited by true_ogre
συπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Κενό SMS σε 4 ψηφιο αριθμό μπορείτε να στείλετε; Γιατί δεν με αφήνει.....;

(χρειάζεται να βάλω ένα γράμμα για να στείλω μηνυμα για ενημέρωση υπολοίπου!)

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Κενό SMS σε 4 ψηφιο αριθμό μπορείτε να στείλετε; Γιατί δεν με αφήνει.....;

(χρειάζεται να βάλω ένα γράμμα για να στείλω μηνυμα για ενημέρωση υπολοίπου!)

 

Αν πατήσεις το space σε αφήνει;

Είχα ακούσει ότι υπάρχει ένα θέμα με την native sms εφαρμογή των android στα κενά sms,αλλά εγώ χρησιμοποιώ το Handcent sms και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

1) δεν εχω καταφερει να βρω πως εμφανιζονται οι εφαρμογες που που εχω εκκινησει και συνεχιζουν να εκτελουνται στο background.

2) Ξερετε αν εχει βγει καποιο update περαν του 2.2 (αν και απο αναζητηση μεσα απο το menu/πληροφοριες... δεν βρηκε καποιο);

 

1)Πατα παρατεταμενα το home button

2)Kαποια στιγμη θα βγει το 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 2X (P990)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...