Jump to content

Ελληνικό Εορτολόγιο.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το widget δουλεύει κανονικά. Το μπέρδεμα γίνεται όταν μπαίνω στην εφαρμογή. Για κάποιο λόγο εμφανίζει ονόματα από τις επαφές που δεν γιορτάζουν καν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξερω που να ρωτησω, οποτε μπορει να ειναι και λαθος, υπαρχει καμμια εφαρμογη που να λεει ποιος αγιος γιορταζει σημερα? οχι ποιο ονομα, ποιον αγιο γιορταζει η εκκλησια... Δηλαδη σημερα να λεει Θεοδωρου του οσιου κτλ, γιατι στις περισσοτερες εφαρμογες λενε ακυρα ονοματα (πχ φανταζομαι οτι θα λενε οτι σημερα γιορταζει ο Θοδωρης) ενω αν ξερουμε ακριβως την γιορτη πανω-κατω θα ξερουμε ποιος γιορταζει... Απλο εορτολογιο (οπως το Σημερα που εβγαινε για windows) ψαχνω και αν εχει και widget καλυτερα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω που να ρωτησω, οποτε μπορει να ειναι και λαθος, υπαρχει καμμια εφαρμογη που να λεει ποιος αγιος γιορταζει σημερα? οχι ποιο ονομα, ποιον αγιο γιορταζει η εκκλησια... Δηλαδη σημερα να λεει Θεοδωρου του οσιου κτλ, γιατι στις περισσοτερες εφαρμογες λενε ακυρα ονοματα (πχ φανταζομαι οτι θα λενε οτι σημερα γιορταζει ο Θοδωρης) ενω αν ξερουμε ακριβως την γιορτη πανω-κατω θα ξερουμε ποιος γιορταζει... Απλο εορτολογιο (οπως το Σημερα που εβγαινε για windows) ψαχνω και αν εχει και widget καλυτερα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

εδω επρεπε να ρωτησεις αλλα τελος παντων:)

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.existon.namedays&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5leGlzdG9uLm5hbWVkYXlzIl0.

αυτο κανει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Mπα τα ιδια ειναι... ΟΚ ευχαριστω μαλλον δεν υπαρχει κατι τετοιο, το ψαχνω και στο market και δεν υπαρχει.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση απλά έχουμε τρεξίματα με άλλες υποχρεώσεις.

Αν βρείτε κάποιο site που αναφέρει την λίστα των αγίων που γιορτάζουν (πέρα από τα κλασικά ονόματα δηλαδή) πείτε τό μας να δούμε τι μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά πές τε μου κανένα καλό εορτολόγιο . Είχα βάλει το greek eortologio και μου έδειχνε επροχθές οτι είχαμε του Αγίου Πνεύματος.

 

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό εορτολόγιο από geek Android developers.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ελπιζω να μη θεωρηθει ως hijack στο thread της αριστης εφαρμογης σας,της οποιας το widget με ενημερωνει για τις γιορτες και τα γενεθλια :) .Απλα να προτεινω μια εφαρμογη ως συμπληρωματικη της δικης σας,ενα ορθοδοξο ημερολογιο με widget,μιας και το ζητανε αρκετοι φιλοι: https://play.google.com/store/apps/details?id=eir.synaxarion.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα ''γενεθλια''.

ΓΙατι δεν μου εμφανιζει γενεθλια απο τις ημερομηνιες επαφων?ειναι μονο για το facebook?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα vasilimertzani.

Κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζει τα γενέθλια από τις επαφές σου και όχι του Facebook. Του Facebook εμφανίζονται στην ξεχωριστή καρτέλα μέσα στην κατηγορία τους.

Τι κινητό έχεις; Δεν έχουν προσθέσει όλες οι εταιρίες τη δυνατότητα προσθήκης γενεθλίων και κάποιες όταν το κάνουν τα αποθηκεύουν με μορφή που δεν διαβάζεται από την εφαρμογή.

Κάτι που μπορείς να κάνεις αν έχεις τις επαφές σου στα Gmail Contacts είναι να προσθέσεις την ημερομηνία από εκεί. Με το που συγχρονιστεί με το κινητό σου λογικά θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Sony xperia miro.

Οι επαφες ειναι στο gmail αποθυκευμενες (οχι τηλ.αν και το δοκιμασα και αυτο) και ενω στο pc βλεπω κανονικα της ημερομηνιες στο κινητο δεν υπαρχουν ουτε εχω στις επαφες δυνατοτητα να καταχωρησω

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το δοκίμασα πάλι να προσθέσω μέσω Gmail ημερομηνία σημερινή σε μια επαφή για να δω αν εμφανίζεται και μου εμφανίστηκε κανονικά. Απλά την ημερομηνία την πρόσθεσα ως 04/26/13 με τον μήνα πρώτα (κάπου πρέπει να αλλάζει στις ρυθμίσεις του gmail αλλά δε το κοίταξα ποτέ) και αφού συγχρόνισε τα contacts με το κινητό ήταν όλα οκ.

Αν παρ'όλα αυτά δε βγαίνει κάποια άκρη μπορείς μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής να προσθέσεις χειροκίνητα κάποια γενέθλια που θέλεις να θυμάσαι.

Οι ημερομηνίες αυτές είναι τοπικές για την εφαρμογή και δεν σου προσθέτουν/αλλοιώνουν πιθανές ημερομηνίες που έχεις στο Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου.

Περιεργο οντως.θα δοκιμασω αυτο που ειπες.ισως επειδη εγκατεστησα την εφαρμογη και ηταν ηδη οι επαφες στο κινητο να μην δειχνουν.ποιος ξερει.

Εσενα στο κινητο φαινονται οι ημερομηνιες που εχεις καταχωρησει?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε κάθε επαφή που έχω βάλει γενέθλια έχει ξεχωριστό πεδίο Events και την ημερομηνία με δίπλα να γράφει Birthday.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σταμάτησε όλες τις ειδοποιήσεις με την εγκατάσταση της 4.0.1
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε κάθε επαφή που έχω βάλει γενέθλια έχει ξεχωριστό πεδίο Events και την ημερομηνία με δίπλα να γράφει Birthday.

 

εμενα δεν γραφει τιποτα στις επαφες,και ουτε εχει την δυνατοτητα να γραψω εγω.

Εμένα σταμάτησε όλες τις ειδοποιήσεις με την εγκατάσταση της 4.0.1

 

αυτο υποψιαζομουν απο την αρχη.εχω την 4.0.4 .Προφανως και εσενα δεν δειχνει ημερομηνιες.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σταμάτησε όλες τις ειδοποιήσεις με την εγκατάσταση της 4.0.1

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ. Υπάρχει λύση?

Edited by niknik
Όλα ΟΚ τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να υπάρχουν ειδοποιήσεις πρέπει να έχετε το widget σε κάποια από τις home screen σας. χωρίς αυτό δεν εμφανίζονται. Το έχετε και παρ'όλα αυτά δεν δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την homescreen δεν το ηξερα.το δοκιμασα αλλα παλι τα ιδια.πιστευω ειναι θεμα android εκδοσης.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Αυτο για την homescreen δεν το ηξερα.το δοκιμασα αλλα παλι τα ιδια.πιστευω ειναι θεμα android εκδοσης.

 

 

 

Παιδιά για να υπάρχουν ειδοποιήσεις πρέπει να έχετε το widget σε κάποια από τις home screen σας. χωρίς αυτό δεν εμφανίζονται. Το έχετε και παρ'όλα αυτά δεν δουλεύει;

 

Σωστά, γιατί και στην 2.3 χωρίς widjet δούλευε κανονικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι κανουμε?

Υπαρχει περιπτωση βαζοντας μια app επαφων να διορθωσει το προβλημα?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλημέρα tsitouridis. Έχω και εγώ το s4 αρχικά με 4.2.2 και τώρα με 4.3 αλλά δεν αντιμετωπίζω κάποιο θέμα. Έχεις κάνει καμιά μεταφορά της εφαρμογής στην SD;
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκε το post του tsitouridis γιατί ήταν γραμμένο σε greeklish. Θα παρακαλέσω όταν βλέπετε τέτοια post να μην απαντάτε γιατί αργά ή γρήγορα θα διαγραφούν αφήνοντας τα δικά σας "ξεκρέμαστα".
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Για όσους δεν το έχουν δει υπάρχει νέο θέμα με την αναβαθμισμένη έκδοση της εφαρμογής.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390768

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...