Jump to content

Ελληνικό Εορτολόγιο.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι και 1χ1 ... !!! μακροστενο φυσικα... και οταν οι γιορτες θα ειναι αρκετες, ας κανει scroll animation top2bottom ή side2side ... :D

 

Kάτσε γιατί με μπέρδεψες! Μακρόστενο υπάρχει ήδη! Δε στο εμφανίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kάτσε γιατί με μπέρδεψες! Μακρόστενο υπάρχει ήδη! Δε στο εμφανίζει;

Ειναι αρκετα μεγαλο για τα γουστα μου θελω να πω...

 

ψαχνω για κατι εντελως minimal με μικρη γραμματοσειρα να πιανει οσο το δυνατον λιγοτερο χωρο...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα μεγαλο για τα γουστα μου θελω να πω...

 

ψαχνω για κατι εντελως minimal με μικρη γραμματοσειρα να πιανει οσο το δυνατον λιγοτερο χωρο...

 

στο ύψος δεν μπορεί να πιάσει μικρότερο χώρο. είναι 1χ4 αυτό.

πιάνει μια σειρά σε ύψος. σε μήκος θα μπορούσε να γίνει 1χ2 και κάπως να τα στριμώξουμε..

 

Αν υπάρξουν και άλλες τέτοιες επιθυμείς κάτι θα κάνουμε :)

Link to comment
Share on other sites

στο ύψος δεν μπορεί να πιάσει μικρότερο χώρο. είναι 1χ4 αυτό.

πιάνει μια σειρά σε ύψος. σε μήκος θα μπορούσε να γίνει 1χ2 και κάπως να τα στριμώξουμε..

 

Αν υπάρξουν και άλλες τέτοιες επιθυμείς κάτι θα κάνουμε :)

Καποια στιγμη θα φτιαξω μερικα widget templates σε photoshop να δειξω τι εννοω... :P

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θα φτιαξω μερικα widget templates σε photoshop να δειξω τι εννοω... :P

 

ακόμα καλύτερα! Αν κάνεις κάτι πόσταρε εδώ ή στείλε μου pm ;)

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας στην χρονιά στις Αργίες ανοίγει popup όπου επιλέγεις μια χρονιά μέχρι το 2020. Δε σου δουλεύει;

 

Στραβομαρα δικια μου...μια χαρα δουλευει.Και παλι μπραβο....

Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχει περιπτωση να πας την εφαρμογη 1βημα ακομη πιο μπροστα , βαζωντας επεξεργασια στο widget? Οπως transparecy , χρωμα γραμματων κλπ κλπ....

 

Μπραβο παντως , αξιολογη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχει περιπτωση να πας την εφαρμογη 1βημα ακομη πιο μπροστα , βαζωντας επεξεργασια στο widget? Οπως transparecy , χρωμα γραμματων κλπ κλπ....

 

Μπραβο παντως , αξιολογη δουλεια...

 

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια :)

Κρατάμε ιδέες για υλοποίηση σε μελλοντικές εκδόσεις. Απλά λόγω εξεταστικής που έρχεται έχουμε κατασταλάξει για την ώρα στην 1.1.6 :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά για τον κόπο σας! Πραγματικά το καλύτερο εορτολόγιο για android! Και το μόνο που κάνει αναζήτηση ΚΑΙ με λατινικούς χαρακτήρες στις επαφές για το εάν έχεις εορταζόμενους!!! Είχα σκεφτεί και ένα feature ρε γμτ, αλλά το ξέχασα μου είχε έρθει αναλαμπή :wacko: Θα το θυμηθώ και θα το ποστάρω :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχαρητήρια για την εφαρμογή, έρχεται να καλύψει ένα αρκετά μεγάλο κενό στα android.

 

Αν μου επιτρέπεται έχω να προτείνω ένα feature.

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί έχουν περάσει αρκετές από τις επαφές τους με ονόματα τα οποία θα ήταν αδύνατο να αναγνωριστούν από την εφαρμογή. Για παράδειγμα κάποιο παρατσούκλι, ή τα κλασσικά "μπαμπάς", "μαμά", "σπίτι", "μωράκι", "τζουτζούκος" :-D και άλλα τέτοια. Επίσης ονόματα όπως "Άκης", "Έλλη" άντε να αντιστοιχηστούν. Για αυτές τις επαφές λοιπόν καλό θα ήταν να μπορείς να τις αντιστοιχήσεις χειροκίνητα με κάποια γιορτή.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε παιδιά για τα καλά σας λόγια.

 

@Stinger είχες καμιά σχέση με Σέρρες; Ήξερα ένα παιδί που κυκλοφορούσε με τέτοιο nickname πριν χρόνια.

 

@ΥiannisF χρόνια πολλά και για χτες :)

Αυτό που αναφέρεις όντως είναι ένα ζήτημα... Θα το δούμε μπας και μπορέσουμε να το χώσουμε κάπως μέσα.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

Όντως παιδιά αυτό που λέει ο YiannisF είναι μεγάλο θέμα για τον περισσότερο αν όχι όλο τον κόσμο!!! Αν μπορούσε να μπει θα ήταν all the money feature!

Καλή εξεταστική παρεπιπτόντως!!

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχαρητήρια για την εφαρμογή, έρχεται να καλύψει ένα αρκετά μεγάλο κενό στα android.

 

Αν μου επιτρέπεται έχω να προτείνω ένα feature.

Είμαι σίγουρος ότι πολλοί έχουν περάσει αρκετές από τις επαφές τους με ονόματα τα οποία θα ήταν αδύνατο να αναγνωριστούν από την εφαρμογή. Για παράδειγμα κάποιο παρατσούκλι, ή τα κλασσικά "μπαμπάς", "μαμά", "σπίτι", "μωράκι", "τζουτζούκος" :-D και άλλα τέτοια. Επίσης ονόματα όπως "Άκης", "Έλλη" άντε να αντιστοιχηστούν. Για αυτές τις επαφές λοιπόν καλό θα ήταν να μπορείς να τις αντιστοιχήσεις χειροκίνητα με κάποια γιορτή.

 

 

1000+ και απο μένα, πολύ καλή ιδέα.

Και κάτι άλλο που θα ήταν πιστεύω χρήσιμο στο witget να βγάζει ένα σηματάκι όταν γιορτάζει κάποια επαφή. και πάλι συγχαρητήρια.

Edited by Giosis
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Εορτολόγιο v1.1.7

-----------------------------------

 

- Αλλαγμένο UI

- Δυνατότητα επιλογής ενός εκ των 3 widget μέσα από τις Ρυθμίσεις.

- Αλλαγές στις επερχόμενες εορτές (μπορείτε να δείτε προηγούμενες και περισσότερες από 3 μέρες)

- Μικροfixes και μπαλώματα.

Edited by duk3r
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κι απο εμενα παιδια.Μια ερωτηση θελω να σας κανω,στην αναζητηση οταν βαζω καποια ονοματα οπως πχ Δημητρης με ελληνικα γραμματα δεν μου βγαζει τιποτα,αντιθετα οταν το γραφω με λατινικους χαρακτηρες βγαζει αποτελεσμα(δεν το κανει σε ολα τα ονοματα αυτο).Ειναι καποιο bug της εφαρμογης?
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κι απο εμενα παιδια.Μια ερωτηση θελω να σας κανω,στην αναζητηση οταν βαζω καποια ονοματα οπως πχ Δημητρης με ελληνικα γραμματα δεν μου βγαζει τιποτα,αντιθετα οταν το γραφω με λατινικους χαρακτηρες βγαζει αποτελεσμα(δεν το κανει σε ολα τα ονοματα αυτο).Ειναι καποιο bug της εφαρμογης?

 

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια truckman.

Βάλε τόνο στο όνομα και θα σου εμφανίσει κανονικά αποτέλεσμα ;)

 

Υ.Γ. (άσχετο με την εφαρμογή) για πιο γρήγορα προσωπικά χρησιμοποιώ για πληκτρολόγιο το Swype που τονίζει και αυτόματα τις λέξεις, για να μη το πατάω όποτε θέλει τόνο η λέξη χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια truckman.

Βάλε τόνο στο όνομα και θα σου εμφανίσει κανονικά αποτέλεσμα ;)

 

Υ.Γ. (άσχετο με την εφαρμογή) για πιο γρήγορα προσωπικά χρησιμοποιώ για πληκτρολόγιο το Swype που τονίζει και αυτόματα τις λέξεις, για να μη το πατάω όποτε θέλει τόνο η λέξη χειροκίνητα.

Ωραια,λυθηκε κι αυτο.Παντως παιδια ειναι πολυ καλη η εφαρμογη σας και με ωραιο interface,μου αρεσει περισσοτερο που βλεπω <δικα μας> παιδια να φιαχνουν ωραια πραγματα!!Και παλι μπραβο σας :clap::clap:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα κι εγώ την εφαρμογή για πρώτη φορά. Συγχαρητήρια παιδιά, είναι ότι πρέπει..! :)

Και χαίρομαι που έχουμε ελληνική Development "σκηνή"..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το εορτολογιο προχθες,εβαλα και το widget στην home screen,το ρυθμισα στο black κι ολα καλα.Την επομενη που το κοιταξα ειδα οτι το χρωμα του widget ειχε αλλαξει,ειχε παρει τη ρυθμιση του semi,προσπαθησα μεσα απο τις ρυθμισεις να το κανω παλι black αλλα δεν!!δεν αποθηκετε πλεον την ρυθμιση και ξαναγυρνουσε στο semi.Ετυχε αυτο σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

εγκατεστησα το εορτολογιο προχθες,εβαλα και το widget στην home screen,το ρυθμισα στο black κι ολα καλα.Την επομενη που το κοιταξα ειδα οτι το χρωμα του widget ειχε αλλαξει,ειχε παρει τη ρυθμιση του semi,προσπαθησα μεσα απο τις ρυθμισεις να το κανω παλι black αλλα δεν!!δεν αποθηκετε πλεον την ρυθμιση και ξαναγυρνουσε στο semi.Ετυχε αυτο σε κανεναν?

 

Νομίζω ότι το χρώμα στο widget αλλάζει απλά δεν αλλάζει το όνομα στην επιλογή. Το είχα προσέξει πριν λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

truckman δες αν σου κρατάει το black widget και αλλάζει μόνο το όνομα ή αλλάζει και τα 2 πίσω σε semi και πες μας να το κοιτάξουμε.

 

desteni το force close το πετάει στην εφαρμογή ή στο widget? Εντοπίσαμε ένα πρόβλημα στο widget σήμερα και θα διορθωθεί με το επόμενο update πολύ σύντομα. Υπάρχει κάποιο θέμα με τις κινητές εορτές αυτών των 3ων ημερών και κρασάρει σε μερικές περιπτώσεις το widget.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το χρώμα στο widget αλλάζει απλά δεν αλλάζει το όνομα στην επιλογή. Το είχα προσέξει πριν λίγο καιρό.
οχι,το χρωμα πλεον δεν αλλαζε,εμενε στο semi,αντιθετα απο την αρχη που λειτουργουσε καλα,εκτος αυτου παρατηρησα οτι μου δημιουργησε πλεον προβλημα και στο gps test,στο οποιο δεν γινοταν πλεον να αποθηκευθουν οι ρυθμισεις.τελικα το απεγκατεστησα και ολα καλα.κριμα και μου αρεσε!!ισως να φταιει η 2.2.1 που εχω..δεν ξερω!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

οχι,το χρωμα πλεον δεν αλλαζε,εμενε στο semi,αντιθετα απο την αρχη που λειτουργουσε καλα

 

Εννοώ ότι επιλέγω black ή transparent και όντως αλλάζει το θέμα του widget. Όταν όμως πάω να το αλλάξω πάλι βλέπω ότι είναι τσεκαρισμένη η επιλογή semi παρόλο που το θέμα είναι πχ transparent.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...