Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά! ξέρει κανείς κάποιο καλό πρόγραμμα πλοήγησης που να τρέχει με την 4.0.3??

 

iGO, NDrive, Don't Panic δουλεύουν κανονικά. Navigon και Sygic όχι.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνω λάθος ή μου φαίνεται ότι η ics σέρνεται?? Δυσλειτουργεί μακράν σε σχέση με GO Launcher Ex...Μεγάλα εικονίδια για στραβούς, καθορισμένες γραμμές-στήλες, doc με 5 θέσεις και αν κάνεις το λάθος και διαγράψεις 1, άντε να ψάχνεις να το αντικαταστήσεις (εγώ ακόμα το ψάχνω). Για να βγάλεις εφαρμογή στην οθόνη δεν λειτουργεί το παρατεταμένο πάτημά της, αλλά με ενοχλεί που αργεί να καλέσεις γρήγορες επαφές γιατί ενώ επιλέγεις την επαφή σου μετά ξανά μανά να επιλέξεις το νούμερο που επιθυμείς να καλέσεις.....ΔΕΝ.......θέλει δουλειά ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-Ρυθμισεις κλησης-αλλες ρυθμισεις κλησης-προσθετες ρυθμισεις με το που μπενω, βγαζει μυνημα σφαλμα ρυθμισεων κλησης. και μεσα στο ιδιο παραθυρακι γραφει απο κατω σφαλμα δικτυου η καρτας σιμ.

 

Και αφου πηγα στην κοσμοτε και εκανα αντικατασταση την καρτα σιμ παλι τα ιδια χαζα βγαζει. Απλα με μια καρτα σιμ που εχω της βονταφον μπορεις να κανεις τις ρυθμισεις. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να δωσει λυση στη θεμα μου ;

 

"Μαμα " κινητο και δεν περναει με τιποτα την ICS . Κανει installation aborted.

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε μεχρι τι αναλυση βιντεο μπορει να παιξει το τηλεφωνο? 720p? Η πρεπει να ειναι αναλυσης μεχρι την αναλυση της οθονης του?
Link to comment
Share on other sites

αν βαλουμε custom σε μαμα ics πως μπορουμε να το επαναφερουμε?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν βαλουμε custom σε μαμα ics πως μπορουμε να το επαναφερουμε?

 

Θα έχεις πάρει πρώτα ένα nandroid backup μέσω clockworkmod.

 

Μπορειτε να μου πειτε μεχρι τι αναλυση βιντεο μπορει να παιξει το τηλεφωνο? 720p? Η πρεπει να ειναι αναλυσης μεχρι την αναλυση της οθονης του?

 

Δεν παίζει 720p.

 

Καποιος που να δωσει λυση στη θεμα μου ;

 

"Μαμα " κινητο και δεν περναει με τιποτα την ICS . Κανει installation aborted.

 

Είναι γνωστό πρόβλημα. Συνιστώ να πας κατευθείαν σε custom ICS rom.

 

ποιο θεωρείς καλύτερο ??

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις πάρει πρώτα ένα nandroid backup μέσω clockworkmod.

 

 

 

Δεν παίζει 720p.

 

 

 

Είναι γνωστό πρόβλημα. Συνιστώ να πας κατευθείαν σε custom ICS rom.

 

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=291854

 

"Custom " ;;; Δηλαδη θελει ROOT η καμια σχεση ;

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις πάρει πρώτα ένα nandroid backup μέσω clockworkmod.

 

[/url]

 

δεν εχω nandroid backup γιατι το κινητο το πηρα χ8ες.βρηκα καποια nandroid backups 2.3.1 αλλα οταν τα κανω restore βγαζει error στο android secure και αν κ bootarei δεν μπορεις να το χειριστεις το τηλ.μονο το led tou options key ειναι ανοιχτο και δεν παταει στην οθονη.

εχεις καποιος backup? i9023 εχω.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ κάποια FULL ROM γιατ ο I9023 και πέρνα την με wipe.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχω nandroid backup γιατι το κινητο το πηρα χ8ες.βρηκα καποια nandroid backups 2.3.1 αλλα οταν τα κανω restore βγαζει error στο android secure και αν κ bootarei δεν μπορεις να το χειριστεις το τηλ.μονο το led tou options key ειναι ανοιχτο και δεν παταει στην οθονη.

εχεις καποιος backup? i9023 εχω.

 

Εναλλακτικά στην παραπάνω πρόταση...βάλε το clockworkmod 5.0.2.0 και πάρε το δικό σου ένα nandroid backup.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τα OTA updates σταματησαν; Έχει κανένας ενημέρωση πότε ξεκινούν πάλι;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα σημερα το κινητο, εχω ενα προβλημα δεν μπορει να ανοιξει να μπει στο λογαριασμο μου gmail γιατι δεν βρισκει το δικτυο μου βρισκει μονο κανα δυο τι να κανω? βασικα δεν βρισκει το δικτυο μου γενικα οχι μονο για το gmail, το κινητο της αδερφης μ το βρισκει κανονινα ευχαριστω Edited by panodirlas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την αυτοματη περιστροφη πως την βλεπετε με το ICS λειτουργικο? Σε μενα εχει ενα θεματακι、καθυστερει γενικως. Το μεγαλυτερο προβλημα το εντοπησα στις εικονες "Συλλογη".
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα σημερα το κινητο, εχω ενα προβλημα δεν μπορει να ανοιξει να μπει στο λογαριασμο μου gmail γιατι δεν βρισκει το δικτυο μου βρισκει μονο κανα δυο τι να κανω? βασικα δεν βρισκει το δικτυο μου γενικα οχι μονο για το gmail, το κινητο της αδερφης μ το βρισκει κανονινα ευχαριστω

Δες τα καναλια που παιζει το ασυρματο σου δικτυο. Αν ειναι 12,13 δεν παιζει βαλτο κατω απο το 11 καναλι. Ρυμισεις - wireles network- chanel

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα οτι η google δεν λεει να μου κανει το κινητο αναβαθμιση σε 2.3.6 αποφασισα χειροκινητα. Απλα θελω να με πει καποιο παιδι αν οι τιμες παρακατω ειναι σωστες και δεν θα εχω καποιο προβλημα με το κινητο. Και οταν με το καλο ερθει η ΟΤΑ σε ICS4 να μπορεσω να την περασω. Ευχαριστω :)

 

Εκδοση Android 2.3.6

Eκδοση βασικου φασματος I9023XXKF1

Εκδοση Kernel 2.6.35.7-gf5f63f

android-build@apa28#1

Aριθμος εκδοσης GRK39F

Link to comment
Share on other sites

Απλα θελω να με πει καποιο παιδι αν οι τιμες παρακατω ειναι σωστες

 

Εκδοση Android 2.3.6

Eκδοση βασικου φασματος I9023XXKF1

Εκδοση Kernel 2.6.35.7-gf5f63f

android-build@apa28#1

Aριθμος εκδοσης GRK39F

 

Είναι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκε κάπου ότι το Google Navigation δεν λειτουργεί στην Ελλάδα. Εγώ μπορώ και επιλέγω "show directions από εδώ μέχρι εκεί" στο google maps. Η εφαρμογή μου λέει κανονικά πως να πάω, με ή χωρίς διόδια, με τα πόδια, με Μ.Μ.Μ. κτλ

Υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ κάποια FULL ROM γιατ ο I9023 και πέρνα την με wipe.

 

ευχαριστω φιλε μου δουλεψε αψογα. ;)

 

Επειδη ερχομαι απο SGS II και ενω σαν text ειναι μια χαρα η οθονη σαν χρωματα ειναι πολυ ξεβαμμενα.:( εχω το S- LCD i9023

ICS 4.0.3 με kernel Glados v 2.2.παιζει καποιο app or kernel για να ζωντανεψουν λιγο ή μηπως ζηταω πολλα? :p :p

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η OTA αναβάθμιση σε IC γίνεται μόνο μέσω WiFi; Δε μπορούμε να την κάνουμε μέσω 3G δικτύου της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας; Ευχαριστώ.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου δουλεψε αψογα. ;)

 

Επειδη ερχομαι απο SGS II και ενω σαν text ειναι μια χαρα η οθονη σαν χρωματα ειναι πολυ ξεβαμμενα.:( εχω το S- LCD i9023

ICS 4.0.3 με kernel Glados v 2.2.παιζει καποιο app or kernel για να ζωντανεψουν λιγο ή μηπως ζηταω πολλα? :p :p

 

Δεν ξέρω κατά πόσο γίνεται γιατί εγώ είμαι από την άλλη πλευρά που μου αρέσει αυτό το ξέβαμα (αν είχε και το σωστό μαύρο αντί για γκρί θα ήταν το τέλειο :blink: ), δοκίμασε όμως με το Voodo Control μήπως γίνει τίποτα και δοκίμασε το Matr1x από kernel που είναι πολύ πιο σφεράτος από το Glados και OC στα 1460MHz :happy:...

 

 

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η OTA αναβάθμιση σε IC γίνεται μόνο μέσω WiFi; Δε μπορούμε να την κάνουμε μέσω 3G δικτύου της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας; Ευχαριστώ.

 

Μπορεί να γίνεται και με 3G αλλά είναι 160MB και δεν νομίζω να αξίζει. Πάντως η ειδοποίηση έρχεται και με το 3G και με WiFi. Γενικά αρκεί απλά να είσαι στο internet.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω αν η OTA αναβάθμιση σε IC γίνεται μόνο μέσω WiFi; Δε μπορούμε να την κάνουμε μέσω 3G δικτύου της εταιρίας κινητής τηλεφωνίας; Ευχαριστώ.

 

Είναι πάνω από 100MB οπότε.......... WiFi

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Είχα αρχίσει να ανησυχώ. Δοκίμαζα συνεχώς μέσω 3G και δεν ερχόταν η ειδοποίηση. Ξέρουμε πότε θα γίνει ξανά διαθέσιμη η αναβάθμιση από την Google? Διάβασα πιο πάνω ότι σταμάτησε προσωρινά.
"Everything should be as simple as it is, but not simpler." Albert Einstein
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...