Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις ξανά την διαδικασία με το fastboot flash recovery <recovery-name>.img και θα έχει CWM Recovery ξανά (μέχρι να ανοίξει το τηλέφωνο γιατί μετα το χάνεις -τουλάχιστον εγώ-). Τώρα αυτό το ξεκοιλιασμένο το έχει πολύ κόσμος και δεν ξέρω την λύση.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάνεις ξανά την διαδικασία με το fastboot flash recovery <recovery-name>.img και θα έχει CWM Recovery ξανά (μέχρι να ανοίξει το τηλέφωνο γιατί μετα το χάνεις -τουλάχιστον εγώ-). Τώρα αυτό το ξεκοιλιασμένο το έχει πολύ κόσμος και δεν ξέρω την λύση.

 

Λοιπον το ελυσα το προβλημα. Αν εισαι root μετανομασε το αρχειο /system/etc/install-recovery.sh (Εγωτο εκανα install-recoveryold.sh) πριν βαλεις custom recovery. Μετα κατεβασα απο το ρομ μανατζερ την cwm 5.2 και μπαινει βολιδα οσα restart και να κανεις!!! :)

Ασε που αναστηθηκε και το ανθρωπακι :lol:. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως το ανάστησες; Για πες γιατί εμένα είναι όχι απλά ψώφιο αλλά έφτασε στο στάδιο της αποσύνθεσης.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Πως το ανάστησες; Για πες γιατί εμένα είναι όχι απλά ψώφιο αλλά έφτασε στο στάδιο της αποσύνθεσης.

Αυτα που εγραψα πιο πανω εκανα. Τωρα μπαινει κανονικα στην cwm (με το που πατας recovery κατευθειαν) χωρις να βγαζει πλεον το ανθρωπακι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με το wipe data σβηνονται ολα και εφαρμογες και επαφες και ολα?

 

EDIT: ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Η ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ!!!!!!!

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κλειδώσεις ξανά. Να σου ζητήσω μια χάρη, μπορείς να μου πεις αν άλλαξε ο bootloader σου εμφάνιση και αν μπορείς να μπεις σε stock recovery;

Οταν πατας το Recovery δεν σου βγάζει πλέον το θαυμαστικό αλλά ένα android ρομποτακι το οποιο χάνεται και δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα. Η ZD3PyN0t μου μαμησε τελειως το σύστημα Bootloader και baseband version μου βγάζει απο I9020, carrier info VDF και το πιο κουλό μου δείχνει άλλο serial number απο αυτό που στην πραγματικότητα έχω(το ιδιο serial μου δειχνει και στις ρυθμίσεις μεσα στο τηλέφωνο). Καταφερα και έβαλα την ZD3PyN0t.zip μεσω του CWM Recovery αλλά με το κινητο παντα κουμπωμένο πάνω στο pc. Απο μονο του δεν μπορει να μπει σε recovery κρασαρει και μενει το τηλ με τα led κουμπια ανοιχτα. Φοβαμαι οτι πλεον OTA update αν βγει αργότερα πρέπει να το ξεχάσω. Το κρασαρισμα στο recovery πρεπει να ειναι θεματακι της 4.0.3 check this

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ναι με Wipe Data σβήνονται τα πάντα.

 

Edit: Όχι απαραίτητα. Γυρνάς σε μια προηγούμενη stock με CWM και κάνεις μετά το OTA ή και manually πάλι από το CWM.

Edited by Giannis_mathiou
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια ενω εκανε OTA εχει μεινει στο τριγωνο με το !. τι κανω??

 

Πάτησε POWER + VOLUME UP για να μπεις στη recovery. Μάλλον δεν σου περάστηκε το update, έχει αναφερθεί από πολλούς παρόμοιο πρόβλημα. Κάνε reboot μέσα από τη recovery και θα ξεκινήσει κανονικά η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε POWER + VOLUME UP για να μπεις στη recovery. Μάλλον δεν σου περάστηκε το update, έχει αναφερθεί από πολλούς παρόμοιο πρόβλημα. Κάνε reboot μέσα από τη recovery και θα ξεκινήσει κανονικά η συσκευή σου.

 

τα παταω αλλα δεν μπαινει σε recovery μενει οπως ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να βοηθησει καποιος και χω μεινει ετσι.

Να βγαλω την μπαταρια ή υπάρχει κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μπαταρία και ξεκίνα το και πες μας τι κάνει.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε πάλι να περάσεις με OTA την ICS, μπορεί να κόλλησε πριν. Μπαταρία τουλάχιστον 60% να έχεις είναι καλό.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω στο system updates αλλα λεει οτι ειμαι up to date?Πρεπει να περιμενω τωρα ποτε θα του κατεβει να με ειδοποιήσει ξανά?
Link to comment
Share on other sites

Ναι με ανοιχτο bootloader

 

Αν καταλαβα καλα προσπαθεις να βαλεις την αναβαθμιση γι αυτο εχεις αυτο το προβλημα. Κατεβασε ολοκληρη τη ρομ που θες να περασεις. Δωσε κανα λινκ να δουμε ποια αναβαθμιση θελεις να βαλεις μηπως και σε βοηθησουμε .

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα προσπαθεις να βαλεις την αναβαθμιση γι αυτο εχεις αυτο το προβλημα. Κατεβασε ολοκληρη τη ρομ που θες να περασεις. Δωσε κανα λινκ να δουμε ποια αναβαθμιση θελεις να βαλεις μηπως και σε βοηθησουμε .

 

Η ICS ήταν που θα εμπαινε. Κανονικα δεν επρεππε να μου βγαλει ξανα OTA αφου δεν περαστηκε καλα?

Link to comment
Share on other sites

Η ICS ήταν που θα εμπαινε. Κανονικα δεν επρεππε να μου βγαλει ξανα OTA αφου δεν περαστηκε καλα?

Εχω την εντυπωση οτι αμα εισαι ρουτ και με ξεκλειδωτο boot loader δεν μπορεις να κανεις OTA. Κολλαει στο σημειο που αναφερεις. Σ εμενα αυτο εγινε απ την 2.3.4 σε 2.3.6 Κολλουσε σ αυτο το σημειο. Την περασα manual και ολα καλα.

Κανε και συ το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αμα εισαι ρουτ και με ξεκλειδωτο boot loader δεν μπορεις να κανεις OTA. Κολλαει στο σημειο που αναφερεις. Σ εμενα αυτο εγινε απ την 2.3.4 σε 2.3.6 Κολλουσε σ αυτο το σημειο. Την περασα manual και ολα καλα.

Κανε και συ το ιδιο.

 

Το root ομως φευγει οπως και με το OTA ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Το root ομως φευγει οπως και με το OTA ετσι?

 

Σ εμενα δεν εφυγε. Με το που εκανα την αναβαθμιση εβαλα στο καπακι (χωρις επαναεκιννηση) το τελευταιο superuser και δεν εχασα το ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα δεν εφυγε. Με το που εκανα την αναβαθμιση εβαλα στο καπακι (χωρις επαναεκιννηση) το τελευταιο superuser και δεν εχασα το ρουτ.

 

Λες ε? Δηλαδη να κανω διαδικασια οπως εδω και καπακι αυτο και θα μαι ΟΚ ?

Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...