Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
μήπως ξέρετε κανένα παρόμοιο προγραμα για το nexus??

 

Για να το κάνεις τι; Ότι συγχρονισμός θέλεις να κάνεις έχεις το gmail.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις το παρήγγειλα και εγώ και το περιμένω. Ελπίζω οτι έκανα καλή επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω, να σας ρωτησω κατι. Ο μονος λογος που θα αλλαξω το Desire για να παρω το Nexus S, ειναι η εσωτερικη μνημη. Οποτε η ερωτηση μου ειναι ειναι και τα 16GB διαθεσιμα για εγκατασταση εφαρμογων? Γιατι καπου διαβασα οτι μονο 1 GB ειναι dedicated για εφαρμογες? Ισχυει?
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

thnks για την γρηγορη απαντηση

 

ΥΓ: Ξερουμε αν αυτο ισχυει σε ολα τα κινητα (πχ. galaxy s) ή μονο στο Nexus S ?

Edited by chrisgr38
Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Να ζητησω κι εγω 3 διευκρινισεις γιατι το σκεφτομαι σοβαρα για αγορα της συσκευης.

Μιας και ειναι απαραιτητη η εγκατασταση τριτης εφαρμογης για αποστολη μηνυματων 160 χαρακτηρων στα ελληνικα, αυτο δημιουργει γενικα καποιο χρηστικο προβλημα, η απαξ και εγκατασταθει κανεις μια χαρα τη δουλεια σου, ευκολα, γρηγορα και απροβληματιστα ?

Δευτερον, διαβασα σε προηγουμενα posts οτι αν μεινει ανενεργο το τηλεφωνο απενεργοποιειται αυτοματα το wifi. Για αυτο υπαρχει καποια λυση τελικα ?

Τριτο και τελευταιο. Απο ληψη σηματος δικτυου πως παει ? Δηλαδη σε συγκριση με παλαιοτερες συσκευες σας, ειναι περιπου στο Μ.Ο. η ληψη του, χειροτερη, ή καλυτερη ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και ειναι απαραιτητη η εγκατασταση τριτης εφαρμογης για αποστολη μηνυματων 160 χαρακτηρων στα ελληνικα, αυτο δημιουργει γενικα καποιο χρηστικο προβλημα, η απαξ και εγκατασταθει κανεις μια χαρα τη δουλεια σου, ευκολα, γρηγορα και απροβληματιστα ?

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Δευτερον, διαβασα σε προηγουμενα posts οτι αν μεινει ανενεργο το τηλεφωνο απενεργοποιειται αυτοματα το wifi. Για αυτο υπαρχει καποια λυση τελικα ?

 

Υπάρχουν κάποιες third-party λύσεις αλλά αυξάνουν το battery drain όπως θα καταλαβαίνεις...

https://market.android.com/details?id=com.shantz.wifikeepalive&feature=search_result

https://market.android.com/details?id=jp.miraidou.regpon.wifi&feature=search_result

 

Τριτο και τελευταιο. Απο ληψη σηματος δικτυου πως παει ? Δηλαδη σε συγκριση με παλαιοτερες συσκευες σας, ειναι περιπου στο Μ.Ο. η ληψη του, χειροτερη, ή καλυτερη ?

 

Σε φυσιολογικά επίπεδα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου λίγο, ενεργοποιώ τo blutouth από τo nexus και παω να στείλω κάτι από το laptop, αλλα εκεί που το βλέπει k πάει να το στείλει μου βγάζει μήνυμα στο laptop ότι δεν μπορεί να γίνει η αποστολή.. τι λάθος κάνω k δεν πάει? στην αρχή που τοείχα πάρει δούλευε μια χαρά!!!!

μπορείτε να βοηθήσετε?

thanks

Link to comment
Share on other sites

τα mms πως τα ενεργοποιώ?

έστειλα στο 1333, πήρα τηλ στο 13838 αλλά τπτ. μου ρίχνουν άκυρο μέσω sms

τι κάνω?

 

Τσέκαρε το πρώτο post.

 

 

ρε παιδιά πείτε μου λίγο, ενεργοποιώ τo blutouth από τo nexus και παω να στείλω κάτι από το laptop, αλλα εκεί που το βλέπει k πάει να το στείλει μου βγάζει μήνυμα στο laptop ότι δεν μπορεί να γίνει η αποστολή.. τι λάθος κάνω k δεν πάει? στην αρχή που τοείχα πάρει δούλευε μια χαρά!!!!

μπορείτε να βοηθήσετε?

thanks

Δεν έχω ιδέα καθως δεν το χρησιμοποιώ.Αφου λές οτι στην αρχή σου δούλευε αν σου ειναι ευκολο κανε ενα factory data reset (χανεις τα δεδομένα σου) Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

λογικά θα είναι κάποια ρύθμιση... γιατί από τo nexus μπορώ k στέλνω στο laptop... από τo laptop δεν μπορώ προς τo nexus.. μην μπω στην διαδικασία αυτή ακόμα.. απλά αναγκάζομαι k τo συνδέω με τo usb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να βάλω κανονικά όπως λέτε και παραπάνω με 160 χαρακτήρες? Στην κάμερα του από ότι είδα δεν έχει zoom όταν θέλω να βγάλω φωτογραφία,υπάρχει κάποιος τρόπος,κάποια εφαρμογή από το market, για να υπάρξει η δυνατότητα του zoom?Αν μου λυθούν αυτές οι απορίες έχω φύγει για την αγορά του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να βάλω κανονικά όπως λέτε και παραπάνω με 160 χαρακτήρες?
Διαβάζεις πρώτο post....δεν έχει να κάνει με το NS αλλα με τα περισσότερα android.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.Ελληνικό πληκτρολόγιο μπορώ να βάλω κανονικά όπως λέτε και παραπάνω με 160 χαρακτήρες? Στην κάμερα του από ότι είδα δεν έχει zoom όταν θέλω να βγάλω φωτογραφία,υπάρχει κάποιος τρόπος,κάποια εφαρμογή από το market, για να υπάρξει η δυνατότητα του zoom?Αν μου λυθούν αυτές οι απορίες έχω φύγει για την αγορά του!

 

για τo keyboard σίγουρα ειπράξει τρόπος μιας που τον έκανα k εγώ.. για τo άλλο δεν ξέρω αν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Ok για το πληκτρολόγιο υπάρχει λύση και την έχουν πει εδώ μέσα τα παιδιά. Για το zoom ξέρετε αν υπάρχει? Έχει βρει κάποιος κάποια λύση για αυτό?Είναι ωραίο κινητάκι και έχει ωραία καμερούλα,αλλά αν θες να φωτογραφήσεις κάτι από μακριά και να το φέρεις πιο κοντά,δεν σου δίνει την δυνατότητα αυτήν!Αν υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί και αυτό το μικρό ελλατωματάκι τότε θα γίνω και εγώ πολύ συντόμως κάτοχος του κιν.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να ανέβει η τιμή του μετά τις εκπτώσεις;

 

Είναι πανέμορφο και σχεδόν έχω ψηθεί να το πάρω αλλά πάνω απο 300€ δεν πρόκειται να δώσω για κινητό...

You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

299 € στο πλαίσιο, έχουν μείνει ελάχιστα κομμάτια

 

Δηλαδή να μη περιμένουμε να ξαναφέρουν άλλα κομμάτια;; Πρέπει να έχουν πουλήσει καλά με τέτοια τιμή..

You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να μη περιμένουμε να ξαναφέρουν άλλα κομμάτια;; Πρέπει να έχουν πουλήσει καλά με τέτοια τιμή..

 

Υπάρχει τώρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κομμάτια ακόμα,αλλά από ότι γνωρίζω φέρνουν συνέχεια..Τώρα αν σταματήσουν να τα φέρνουν τότε όντως πρέπει να τρέξουμε να προλάβουμε(όσοι δεν το έχουμε και θα μας ενδιέφερε η αγορά του.)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πείτε μου λίγο, ενεργοποιώ τo blutouth από τo nexus και παω να στείλω κάτι από το laptop, αλλα εκεί που το βλέπει k πάει να το στείλει μου βγάζει μήνυμα στο laptop ότι δεν μπορεί να γίνει η αποστολή.. τι λάθος κάνω k δεν πάει? στην αρχή που τοείχα πάρει δούλευε μια χαρά!!!!

μπορείτε να βοηθήσετε?

thanks

 

Μηηηηηπως πας να στείλεις κανένα .apk? Γιατί κι εμένα το ίδιο κάνει όταν πάω να στείλω apk... Μετονόμασέ τα στο λαπτοπ σε pdf και ξανά rename στο κινητό για εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σκεφτόμουν να αλλάξω κινητό κατά τα Χριστούγεννα αλλά αυτά που γράφετε εδώ με βάζουν σε σκέψεις. Είναι δυνατόν κινήτό που δεν κυκλοφορεί ούτε 1 χρόνο και πουλάει να σταματήσουν να το φέρνουν απο το Πλαίσιο;
You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Μηηηηηπως πας να στείλεις κανένα .apk? Γιατί κι εμένα το ίδιο κάνει όταν πάω να στείλω apk... Μετονόμασέ τα στο λαπτοπ σε pdf και ξανά rename στο κινητό για εγκατάσταση.

 

ναι apk. θα τo δοκιμάσω αυτό που λες k θα σου πω. thanks

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σκεφτόμουν να αλλάξω κινητό κατά τα Χριστούγεννα αλλά αυτά που γράφετε εδώ με βάζουν σε σκέψεις. Είναι δυνατόν κινήτό που δεν κυκλοφορεί ούτε 1 χρόνο και πουλάει να σταματήσουν να το φέρνουν απο το Πλαίσιο;

 

Ο ναι, είναι δυνατόν γιατί άμα σταματήσει η παραγωγή του δεν μπορούν να κάνουν και αυτοί κάτι. Γενικά και το Nexus δεν πουλάει όπως το Galaxy S που βγάλανε και Galaxy S+. Επίσης είναι συσκευή της Google, η οποία τα τελευταία 2 χρόνια είναι με ένα κινητό τον χρόνο στην αγορά σε στυλ Apple iPhone με την διαφορά ότι το προηγούμενο σταματάει. Τώρα ετοιμάζεται και το επόμενο Nexus, το Prime που πιθανότατα θα είναι και αυτό Samsung οπότε λογικά θα σταματήσει το Nexus S.

Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...