Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, το συγκεκριμενο κινητο δεν κανει βιντεοκλιση??? Δεν λεω για Skype κ.α αλλα να εχει επιλογη στις επαφες για κλιση ή βιντεοκλιση.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερωτηση προς τους flashers :p

 

Στο android dev section του Nexus S (xda) οι custom rom/kernel που δινουν (cyanogen,MIUI etc) μπορουν να φλασαριστουν αφοβα ειτε μιλαμε για το Nexus με την amoled ειτε αυτο με την SLCD?

 

Ναι δεν υπαρχει προβλημα ειτε εχεις το 9020 ειτε το 9023 (εκτος και αν αναφερει τιποτα καποια συγκεκριμενη rom). Η ασυμβατοτητα ειναι με το 4g, γι αυτο έχουν ξεχωριστο section.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, το συγκεκριμενο κινητο δεν κανει βιντεοκλιση??? Δεν λεω για Skype κ.α αλλα να εχει επιλογη στις επαφες για κλιση ή βιντεοκλιση.....

Βιντεοκληση over 3G network δεν κάνει οχι μόνο αυτό αλλά όλα τα Android κινητά. Είναι θέμα λειτουργικού και όχι συσκευής.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο επιστρεφω και εγω στην παρεα σας :)

 

1)Πειτε τις top 3/4ις custom rom για να δοκιμασω...?

2)Αγορα ηδη μια θηκουλα http://goo.gl/CjLwd

3)Η cyanogen σε τι σταδιο βρισκεται?...ειναι πληρως λειτουργική η ακομα προσθετουν features?

4)Eνα γρήγορο link για Root? :O

Link to comment
Share on other sites

καποιος που να γνωριζει για το προβλημα μου?σημερα το πηρα και εχω απογοητευτει λιγο.μου εχει λεει οτι η sim ειναι κλειδωμενη.
Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγορασες?προφανως θα εκανες αναβαθμιση και θα εβαλες λαθος κωδικο pin μηπως?και κλειδωσε?καλο ειναι να απενεργοποιεις παντα τον κωδικο pin της καρτας μετα απο φλασαρισμα!τωρα δεν ξερω τι ακριβως εχεις παθει εσυ..αν δωσεις πιο πολλα στοιχεια ισως σε βοηθησουμε παραπανω
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και αλλη καρτα αλλα παλι τα ιδια...πραγματικα δεν ξερω.δεν το δουλεψα καθολου το κινητο.μου φαινεται πολυ περιεργο.απο πλαισιο το πηρα.χωρις καρτα ανοιγει κανονικοτατα.μολις βαλω την καρτα δεν με αφηνει να μπω στο μενου γιατι μου λεει οτι ειναι κλειδωμενη η sim κ μου βγαζει πανω αριστερα αποθηκευτικος χορος usb.μολις το πηρα το ανοιξα κανονικα χωρις προβλημα.μετα το update εγινε αυτο μρ την sim.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και αλλη καρτα αλλα παλι τα ιδια...πραγματικα δεν ξερω.δεν το δουλεψα καθολου το κινητο.μου φαινεται πολυ περιεργο.απο πλαισιο το πηρα.χωρις καρτα ανοιγει κανονικοτατα.μολις βαλω την καρτα δεν με αφηνει να μπω στο μενου γιατι μου λεει οτι ειναι κλειδωμενη η sim κ μου βγαζει πανω αριστερα αποθηκευτικος χορος usb.μολις το πηρα το ανοιξα κανονικα χωρις προβλημα.μετα το update εγινε αυτο μρ την sim.

 

καταλαβα..εισαι απτους λιγους ατυχους!πρεπει να επιστρεψεις το κινητο για service!ειναι ελλατωματικο..χρηστες στο xda με παρομοιο προβλημα μονο με επισκευη της συσκευης λυθηκε το προβλημα τους!και το κακο ειναι οτι ολοι το παθανε μετα απο αναβαθμιση απο 2.3.3 σε 2.3.4!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

To ειχα το nexus s οταν ξεκινησε το τοπικ (super amoled απο αμερικη).Tο ξαναπαιρνω δευτερη φορα απο ελλαδα και δεν εχω χρονο αυτες τις μερες να ψαχτω.Σε ευχαριστω για το link.:happy::happy:

 

Εχετε να προτεινεται custom rom?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=959282

αυτο εχω αψογο android 2.3.5 και πεταει κυριολεκτικα και με πολυ καλη διαρκεια μπαταριας!3 μερες με βγαζει με νορμαλ χρηση...

το μονο κακο ειναι οτι φορτιζει μεχρι 95-96% η μπαταρια..και ενα workaround για να λυσεις το προβλημα ειναι μετα τα 94% να βαζεις την οθονη να μην σβησει και να το φορτισεις με ανοιχτη την οθονη για να πιασει 100%!

εχω δοκιμασει αρκετα αλλα αυτο ειναι φοβερο...!απο MIUI ρομ μεινε μακρυα προς το παρων καθως περιεχουν αρκετα bugs και ειναι λιγο καθυστερημενα :p

 

σοβαρα μιλας?????πωωωωω...παλι στο πλαισιο δηλαδη?

 

σου παραθετω το λινκ με παρομοια προβληματα χρηστων

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1067379&page=

 

κανε τον κοπο να το επιστρεψεις..και αφου ειναι καινουριο εχεισ δικαιωμα να παρεις αλλη συσκευη μεσα σε 7 μερες απο την ημερομηνια αγορας του nexus s!ακομα και να παρεις το ιδιο κινητο αν το εχουν σε αποθεματα..

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

θα τους παρω αυριο ενα τηλεφωνο μπας και με βοηθησουν.σε ευχαριστω παντως οπως και να χει.

 

παρτους και ρωτα... δεν εχεις να χασεις τιποτα!και το πολυ πολυ πας και τους το δειχνεις και απο κοντα το προβλημα! καλη τυχη σου ευχομαι και περιμενουμε να μας ενημερωσεις τι εγινε...!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Κατευθειαν εκει πηγαινε. Σου προτεινω το εξης: εχε μαζι σου μια αλλη συσκευη ωστε να αποδειξεις οτι δεν κλειδωσε η sim. Κι εφοσον δε δουλευει σωστα,θα απαιτησεις αμεση αλλαγη. Ευτυχως εχουμε ενημερωμενα παιδια εδω :)
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμιση πρεπει να κανω ωστε το κινητο να μην μπαινει ποτε απο το internet τις συνδεσης αλλα παντα με WIFI
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμιση πρεπει να κανω ωστε το κινητο να μην μπαινει ποτε απο το internet τις συνδεσης αλλα παντα με WIFI

 

ρυθμισεις -> ασυρματα δυκτια -> Διχκτυα κινητης τηλεφωνιας -> ξετσεκαρεις το "Ενεργοποιηση Δεδομενων" και το "Περιαγωγη δεδομενων" και για σιγουρια πηγαινε μετα στο Ονοματα σημειου προσβασης και εαν δε μπορεις να σβησεις το apn αλλαξε το APN πχ (απο gint.b-online.gr σε koukouroukou) ωστε να μη μπορει να συνδεεται.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

εχθες το αγορασα και εγω απο πλαισιο ,

2

1 αποριες η μεμβράνη για προστασία της οθόνης απο το πλαίσιο δεν κολλάει καλά και αφήνει φυσαλίδες , ξέρετε απο που μπορώ να αγοράσω καμιά καλή

2 υπαρχει προγραμμα διορθώσει ορθογραφίας οπως εχει το μοζιλα ?

 

αυτα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω εγχειριδιο χρησης (manual) για το συγκεκριμενο κινητο, αν υπαρχει στα ελληνικα. Στην συσκευασια δεν υπηρχε τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μηπως γνωριζει καποιος που μπορω να βρω εγχειριδιο χρησης (manual) για το συγκεκριμενο κινητο, αν υπαρχει στα ελληνικα. Στην συσκευασια δεν υπηρχε τιποτα.

 

Eδω είσαι :)

 

http://goo.gl/Raeay

 

http://goo.gl/qsn9m

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα και εγω του εριξα μια ματια πολυ καλο φενετε..του εκανα αναβαθμιση απο 2.3.3 σε 2.3.4 ολα καλα..εκει που κολησα ειναι οτι εχει ελληνικο menu αλλα στο πληκτρολογιο του γενικα δεν εχει ελληνικα..πως διωρθωνετε?? ty :):)

 

με το Multilingual απο market φτιαχνει??

Edited by MaNoS-7-
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! και κατι αλλο πως μπορω να διαγραψω τον λογαριασμο μου google απο το κινητο, εχω 2 λογ/μους τον ενα δεν τον χρειαζομαι κ δεν θα ηθελα να φαινεται. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μου σβησει κ οτι προγραμματα εχω περασει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! και κατι αλλο πως μπορω να διαγραψω τον λογαριασμο μου google απο το κινητο, εχω 2 λογ/μους τον ενα δεν τον χρειαζομαι κ δεν θα ηθελα να φαινεται. Αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα μου σβησει κ οτι προγραμματα εχω περασει.

Ναι....μπορεις να κανεις backup τις εφαρμογες σου αν εισαι Root.

https://market.android.com/details?id=com.rerware.android.MyBackup&feature=search_result

 

Παιδια μολις το πηρα και εγω του εριξα μια ματια πολυ καλο φενετε..του εκανα αναβαθμιση απο 2.3.3 σε 2.3.4 ολα καλα..εκει που κολησα ειναι οτι εχει ελληνικο menu αλλα στο πληκτρολογιο του γενικα δεν εχει ελληνικα..πως διωρθωνετε?? ty :):)

 

με το Multilingual απο market φτιαχνει??

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το πηρα και εγω του εριξα μια ματια πολυ καλο φενετε..του εκανα αναβαθμιση απο 2.3.3 σε 2.3.4 ολα καλα..εκει που κολησα ειναι οτι εχει ελληνικο menu αλλα στο πληκτρολογιο του γενικα δεν εχει ελληνικα..πως διωρθωνετε?? ty :):)

 

με το Multilingual απο market φτιαχνει??

 

και γω την ιδια απορια εχω..εχω βαλει το smart keyboard που εχει ελληνικα αλλα γραφει ελληνικα με 70 χαρακτηρες!ακρη δεν βγαζω πως να το κανω με 160 χαρακτηρες!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

και γω την ιδια απορια εχω..εχω βαλει το smart keyboard που εχει ελληνικα αλλα γραφει ελληνικα με 70 χαρακτηρες!ακρη δεν βγαζω πως να το κανω με 160 χαρακτηρες!

Δοκιμασε με αυτη την εφαρμογη και δώσε feedback

https://market.android.com/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αυτη την εφαρμογη και δώσε feedback

https://market.android.com/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result

 

δεν μαρεσει καθολου αυτη η εφαρμογη!προτιμω την μανισια!με αυτο στελνει οντως 160 χαρακτηρεσ με ενεργοποιηση το 7-bit αλλα δεν μαρεσει iphone στυλ :(

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

δεν μαρεσει καθολου αυτη η εφαρμογη!προτιμω την μανισια!με αυτο στελνει οντως 160 χαρακτηρεσ με ενεργοποιηση το 7-bit αλλα δεν μαρεσει iphone στυλ :(

 

Με τη μανισια δεν εχει επιλογη για 160 χαρακτηρες?? :(

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...