Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://osarena.net/android/aguides/xekinise-i-anavathmisi-tou-nexus-s-se-android-4-ics.html

 

Παω με την παραπανω μεθοδο και μου βγαζει ερρορ στο package.zip

Ξερει κανεις γιατι?Ειμαι με την στοκ 2.3.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
3) Για όσους χρησημοποιούν το IGO πρόγραμμα πλοήγησης τους έχει φωνητική ομιλία (στρίψτε αριστερά, δεξιά κτλ) ??

 

Φυσικά και έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

(β) όταν μιλώ, λόγω προσέγγισης με το αυτί και του αντίστοιχου αισθητήρα η οθόνη σβήνει. Όταν όμως απομακρύνω το κινητό από το αυτί επειδή θέλω να διακόψω την κλήση η οθόνη παραμένει σβηστή και πρέπει να καταφύγω στο κουμπί on-off για να την ανοίξω ξανά και να πατήσω το πλήκτρο διακοπής κλήσης. Σας συμβαίνει;

 

Και σωστά κάνει! Στο πάνω μέρος δίπλα απο το ηχείο είναι ο αισθητήρας που κλείνει την οθόνη όταν έρχεται πολύ κοντά με άλλο αντικείμενο. Την επόμενη φορά που θα το πάθεις μην πας στο On/off, πέρασε μία φορά το δάχτυλο που απο το σημείο του αισθητήρα και θα ανοίξει.

 

 

2)Ένώ έχω το κινητό 4.30 ώρες σχεδόν στην φόρτιση ύστερα από πλήρη αποφόρτηση γιατί το widget της μπαταρίας είναι κολλημένο στο 97% ?

 

Διάβασε εδώ: http://www.androidpolice.com/2010/12/14/your-battery-gauge-is-lying-to-you-everything-you-need-to-know-about-bump-charging-and-inconsistent-battery-drain/

Edited by darko_77
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Τόσο στο Galaxy Nexus, όσο και στο Nexus S.

 

Ok guys, θα σας εμπιστευθω και θα την περάσω. Αλλά θέλω μια επιβεβαίωση. Δεν θέλω να ξεφυγω από στοκ προδιαγραφες και εγγύηση. Αν ακολουθήσω το λινκ για νταουνλόυντ,εγκαθιστώ ακριβως αυτό που θα εγκαθιστουσα μέσω της ειδοποιής της γκουγκλ;

 

Σας ευχαριστώ και καλά Χριστούγεννα σε όλους σας!

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το sygic για gps. Ακόμα και όταν κλείνω την εφαρμογή και φορτίζω πλήρως το κινητό

μετά από κάνα 5 λεπτό μου δείχνει πως καταναλώνει ενέργεια.

Πατάω αναγκαστική διακοπή, το ξαναφορτίζω πλήρως για να μηδενίσουν οι μετρητές και πάλι μου δείχνει κατανάλωση περίπου 10%

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε μεσω ROM manager να περασεις το τελευταιο Recovery.

 

Πφφφ...σε ευχαριστω αλλα το εχω προσπαθησει και δεν δουλευει...γινεται αλλιως να το κανω το ρικοβερι???

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ok guys, θα σας εμπιστευθω και θα την περάσω. Αλλά θέλω μια επιβεβαίωση. Δεν θέλω να ξεφυγω από στοκ προδιαγραφες και εγγύηση. Αν ακολουθήσω το λινκ για νταουνλόυντ,εγκαθιστώ ακριβως αυτό που θα εγκαθιστουσα μέσω της ειδοποιής της γκουγκλ;

 

Ναι, θα είσαι σε πλήρη stock κατάσταση και φυσικά εντός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα σε 4.0.3. Προς το παρόν όλα οκ. Για όσους χρησιμοποιούν το Viber να ξέρουν ότι δεν λειτουργεί με την ICS. Υποτίθεται ότι δουλεύουν πάνω σε fix.
Link to comment
Share on other sites

"patching system files"...

 

ελπίζω να πιάσει γιατί αλλιώς τη στρουμφίσαμε!

 

update: to boot animation τα σπάει πάντως

update2: ok,άναψε! wifi, mobile data και κλήσεις λειτουργούν κανονικά. πολύ smooth animations και scrolling, πολυ ομορφο people - όπου πλέον υπάρχει και ομαδοποίηση ανά ελληνικό γράμμα, ιδιαίτερα λειτουργική η δυνατότητα κάμερας από τη lock screen. αυτά είδα προς το παρόν και είμαι ικανοποιημένος! ελπίζω να μην δω το battery drain! από δευτέρα θα στείλω περισσότερες εντυπώσεις.

 

Καλα Χριστούγεννα!

Edited by _thodoris_
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές κάτοχος και εγώ του Nexus S, αγορασμένο από Πλαίσιο. Διάβασα αρκετές σελίδες πιο πίσω και έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα πίξελ μιας και έιμια πολύ ψείρας με αυτό το θέμα και ομολογώ με ανησυχούσε.

2. Δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση από 2.3.4 όσα rebbot και όσες ενημερώσεις έκανα από εχθές μέχρι και τώρα (να σημειώσω το δουλεύω πάντα με wi-fi στο σπίτι ή με data από το δίκτυο κινητής).

Ερώτηση τώρα, πως θα περάσω τα sms μου από το πρόηγούμενο android κινητό μου σε αυτό?

Πρώτες εντυπώσεις best value for money.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χρόνια πολλά, να ρωτήσω αν στο Camera Zoom FX μπόρεσε κάποιος να απενεργοποιήσει τον ήχο κλείστρου?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση τώρα, πως θα περάσω τα sms μου από το πρόηγούμενο android κινητό μου σε αυτό?

 

Με το go sms pro μπορεις να κανεις backup και restore απο τη μια συσκευη στην αλλη.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία θα το κοιτάξω. Σε ευχαριστώ.

Όσον αφορά την αναβάθμιση γαιτί δεν βρίσκει ακόμα τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν θεματακι με την ram μετα την αναβαθμιση σε 4.0.3...settings-->developer otions-->background process limit κ επιλεξτε μια επιλογη πλην της standard....80-100mb ram θα.......προστεθουν στην free..!
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως η αναβάθμιση σε android 4 έχει να κάνει και με τον πάροχο; Γιατί και μένα μία βδομάδα τώρα, αν και το έχω σε wifi δεν παίρνει την αναβάθμιση...
You're either a one or a zero. Alive or dead
Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν θεματακι με την ram μετα την αναβαθμιση σε 4.0.3...settings-->developer otions-->background process limit κ επιλεξτε μια επιλογη πλην της standard....80-100mb ram θα.......προστεθουν στην free..!

 

προφανως, περιορίζοντας το multitasking, απελευθερωνεται μνημη στο συστημα...μην κυνηγάμε ομως τα νουμερα...το εντυπωσιακο με την ICS είναι οτι αν και με λιγοτερα MB RAM free λόγω του πολλαπλά αναβαθμισμένου λειτουργικού, το κινητό συμπεριφέρεται αμεσότερα από την Gingerbread!

Μια που το έθιξες, οι επιλογές του developer options εχουν κυριολεκτικά πολλαπλασιαστει και ουσιαστικά πρόκειται για το μενου των...power users

Έχω ηδη ενεργοποιήσει από την πρωτη μερα το "force GPU rendering" :wink:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Google σταμάτησε προσωρινά την αναβάθμιση, ΟΤΑ τουλάχιστον, όσοι πρόλαβαν πρόλαβαν. Λογικά επειδή υπήρχαν παράπονα για να τα εξετάσει και ίσως και να τα διορθώσει και θα δώσει νέο update. Είχε γίνει και με την 2.3.6 για το I9020A (νομίζω το Αμερικάνικο στο δίκτυο της AT&T) και μετά έβγαλε νέα αναβάθμιση.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Γιάννη να περιμένουμε σύντομα ΟΤΑ 4.0.4 ε? Και φαντάζομαι θα το παρεις πάλι πρώτος...! :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ... Δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι 4.0.4 ή πάλι 4.0.3 γιατί το ίδιο είχε γίνει και με την 2.3.6 δύο φορές την βγάλανε. Μπά, εγώ δεν με βλέπω να πέρνω καθόλου το νέο update γιατί γύρισα σε custom rom (cyanogen7) μέχρι να βγεί η cyanogenmod9 :P...
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν άντεξα και γύρισα ξανά στο παγωτό, ερώτηση σε όλους όσους έχουν το μοντέλο με την S-LCD. Μόνο σε εμένα φαίνεται ή γενικά βελτιώθηκε λιγάκι το μαύρο; (Σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι είναι όπως στις AMOLED απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται πιο σκούρο απ' ότι με Gingerbread).
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν άντεξα και γύρισα ξανά στο παγωτό, ερώτηση σε όλους όσους έχουν το μοντέλο με την S-LCD. Μόνο σε εμένα φαίνεται ή γενικά βελτιώθηκε λιγάκι το μαύρο; (Σε καμιά περίπτωση δεν λέω ότι είναι όπως στις AMOLED απλά ρωτάω γιατί μου φαίνεται πιο σκούρο απ' ότι με Gingerbread).

 

Ναι και εγω την ιδια αισθηση εχω.

Σ' αυτή τη ζωή ή θα αγιάσουμε ή θα ξεπαγιάσουμε!:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξαναλέω οτι είδα τρομερή βελτίωση στον ήχο του μεγάφωνου. Στην GB είχα δοκιμάσει voodoo control, dsp manager για την βελτίωση του ήχου αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνουν την ποιότητα του ICS.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το sygic για gps. Ακόμα και όταν κλείνω την εφαρμογή και φορτίζω πλήρως το κινητό

μετά από κάνα 5 λεπτό μου δείχνει πως καταναλώνει ενέργεια.

Πατάω αναγκαστική διακοπή, το ξαναφορτίζω πλήρως για να μηδενίσουν οι μετρητές και πάλι μου δείχνει κατανάλωση περίπου 10%

Αυτό που είχα πει για το gps το είδα και στο nDrive και στο iGO.

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Ακόμα και με αναγκαστική διακοπή δείχνει κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...