Jump to content

Sony Ericsson LiveView


amoramor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για τη πρόταση... αλλά το θέμα δεν είναι να πάρω κάτι άλλο.

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα που ήταν χαζό και λάθος μου. Απλά στη λίστα των συσκευών υπήρχαν τρεις, και το LiveView ήταν τελευταίο στη λίστα και δεν το είχα δει !!!

Τώρα αρχίζει το "ψάξιμο" !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Μου κολλάει στο DFU και δεν προχωράει η αναβάθμιση.

 

συνεχιζεις να πατας τα 2 κουμπια μεχρι να σου πει να τα αφησεις, γυρω στα 2 λεπτα κανει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά έχει χρησιμοποιήσει κανείς το εν λόγω αξεσουάρ με το Sony Ericsson Neo V; Ας πει κάποιες εντυπώσεις αν έχει την διάθεση και τι ακριβώς δυνατότητες και ευκολίες έχει;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι πολυ μαπα γενικα οχι με το Neo V.

Κολαει, χανει τη συνδεση και χωρις συνδεση δεν δειχνει ουτε την ωρα,α εχει και μικρη μπαταρια.

 

Το δουλεψα λιγο με ενα LG optimus black και τωρα το εχω χαρισει σε φιλο με Galaxy S ο οποιος τωρα το εχει σε ενα συρταρι.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα και εγώ από Γερμανό στα 19,90 ευρώ. Το βολικό για μένα είναι ότι σε κλήση σε ειδοποκιεί με δόνηση αλλά άλλοτε δονείται 2 φορές και σταματά και άλλοτε δονείται όσο διαρκεί η κλήση. Τρώει κάποιο κόλλημα; Υπάρχει αναβάθμιση του ρολογιού και πως γίνετε; Όποιος γνωρίζει ας γράψει αναλυτικά την διαδικασία. Πάντως για τα χρήματά του δεν είναι και άσχημο αλλά αρκετά καλό. 2 αρνητικά που έχει είναι ότι χάνει μερικές φορές την σύνδεση αν απομακρύνεις το τηλέφωνο πάνω από 3 μέτρα και η μπαταρία του διαρκεί λίγο. Ούτε 24ωρο με κάποια σχετική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Με τί συσκευή το χρησιμοποιείς; Με arc s μου δουλεύει τέλεια. Όπως και να έχει το update είναι πολύ σημαντικό. Κατέβασε το seus (sony ericsson update service) και κάνε την από εκεί. Εγώ την έκανα πριν καν το χρησιμοποιήσω.

Προβλήματα αποσυνδέσεων έχουν κυρίως συσκευές εκτός sony. Προτείνω να κάνεις το uodate και να κατεβάσεις την εφαρμογή "liveviewcharm" που βοηθάει αρκετά. Θα δεις διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Με τί συσκευή το χρησιμοποιείς; Με arc s μου δουλεύει τέλεια. Όπως και να έχει το update είναι πολύ σημαντικό. Κατέβασε το seus (sony ericsson update service) και κάνε την από εκεί. Εγώ την έκανα πριν καν το χρησιμοποιήσω.

Προβλήματα αποσυνδέσεων έχουν κυρίως συσκευές εκτός sony. Προτείνω να κάνεις το uodate και να κατεβάσεις την εφαρμογή "liveviewcharm" που βοηθάει αρκετά. Θα δεις διαφορά.

.

Με το Sony Ericsson Neo V το χρησιμοποιώ. Έκανα την αναβάθμιση στο live view. Κατέβασα και την εφαρμογή liveviewcharm αλλά δεν κατάλαβα σε τι χρησιμεύει. Όσον αφορά το πρόβλημα με την δόνηση θα το τσεκάρω με κάποια τεστ που θα του κάνω. Ευχαριστώ για την βοήθεια φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το liveviewcharm σε τι χρησιμεύει γιατί δεν βλέπω καμία διαφορά όταν το τρέχω στο παρασκήνιο. Ποιος είναι ο κύριος ρόλος του;

Το liveview πάντως και μετά την αναβάθμιση αποσυνδέεται πολλές φορές ενώ είναι πολύ κοντά στο Neo V και είναι εκνευριστικό. Σωστό σαν σκέψη αυτό το αξεσουάρ αλλά να δούλευε και σωστά....

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι ανοίγεις το liveviewcharm και βοηθά να μη χάνεται η σύνδεση Bluetooth.

Εμένα μου δουλεύει καλά. Δεν έχω αποσύνδεσεις.

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρολο σε τι συσκευή θα το βάλω ?

στο galaxy ace με 2.3.6 πιστεύετε θα δουλέψει ? :confused:

πάντως αυτή εφαρμογή είναι συμβατή με το τηλέφωνο μου --> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255ZXJpY3Nzb24uZXh0cmFzLmxpdmV3YXJlIl0.

Link to comment
Share on other sites

παίζει ρολο σε τι συσκευή θα το βάλω ?

στο galaxy ace με 2.3.6 πιστεύετε θα δουλέψει ? :confused:

πάντως αυτή εφαρμογή είναι συμβατή με το τηλέφωνο μου --> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveware&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255ZXJpY3Nzb24uZXh0cmFzLmxpdmV3YXJlIl0.

 

Ποιός μπορεί να σου πει, με βεβαιότητα, πως θα παίζει σωστά; Μόνο κάποιος που το έχει δοκιμάσει στη συσκευή σου.

Πάντως η εφαρμογή που αναφέρεις δεν είναι η σωστή. Είναι αυτή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.extras.liveview&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255ZXJpY3Nzb24uZXh0cmFzLmxpdmV2aWV3Il0.

Σε περίπτωση που το πάρεις σε οδηγεί μόνο του, μετά το pair, έχοντας ανοικτό το wi-fi, εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Προσοχή! Με ics τα plugins ΔΕΝ παίζουν.

Πράγματι με ics τα plugins δεν παίζουν και αυτό είναι μεγάλο αρνητικό. Ελπίζω να βγει νέα αναβάθμιση για το liveview να υποστηρίζετε με τα νέα δεδομένα γιατί χάνει πλέον από δυνατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των προβλημάτων αποσύνδεσης, διότι πιστεύω οτι βρήκα τη λύση και το ρολογάκι δουλεύει υπέροχα, πλέον.

Όσοι έχετε εγκατεστημένη την εφαρμογή LiveWare Manager "πετάχτε" την. Είναι παντελώς άχρηστη και ο κύριος λόγος των αποσυνδέσεων!

Η συγκεκριμένη εφαρμογή είναι προεγκατεστημένη στα κινητά της Sony. Επίσης έχει αναφερθεί πως οι task managers δεν κάνουν καλό (δεν έχω άποψη-δεν χρησιμοποιώ).

Θεωρώ δεδομένο οτι έχετε περάσει το τελευταίο update στο ρολόι.

Βήματα που ακολουθώ:

1. Ανοίγω την εφαρμογή Liveview

2. Ανοίγω την εφαρμογή "liveviewcharm" (όπως ακριβώς το γράφω, από το market).

3. Ανοίγω bluetooth

4. Ανοίγω το ρολόι και πατάω το δεξί κουμπί για να συνδεθεί.

Στην καθημερινή μου βόλτα με το ποδήλατο, διάρκειας 1μισης ώρας, δεν είχα αποσύνδεση, ούτε για δείγμα.

Το ρολόι το λειτουργώ με Sony Arc S. Δεν ξέρω αν η συμπεριφορά είναι ίδια σε μη Sony συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Με παρόμοιο τρόπο χρήσης λειτουργεί και σε motorola fire xt311.
Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που το έχετε ήδη πιστεύετε οτι αξίζει η αγορά του ? Εξακολουθεί και μετα απο τις αναβαθμήσεις να μην δειχνει την ώρα αν χαθεί η σύνδεση με την συσκευή? Το έχει σε πολύ καλη τιμή ο γερμανός και σκέφτομαι να το αγοράσω να το εχω και σαν ρολόι , αλλα αν δεν δείχνει την ώρα μόλις χαθεί η σύνδεση μου ειναι αχρηστο.

υγ. θα το χρησημοποιώ με συσκευη sony ericsson neo v.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι, για τα λεφτά του, αξίζει και με το παραπάνω. Αρκεί να συμβιβαστείς με τις ιδιαιτερότητες του.

Δες παραπάνω ;-)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι, για τα λεφτά του, αξίζει και με το παραπάνω. Αρκεί να συμβιβαστείς με τις ιδιαιτερότητες του.

Δες παραπάνω ;-)

Εντάξει καταλαβαίνω για τις αποσυνδέσεις , διάβασα και τις 3 σελιδες , αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ ειναι οτι αν χασει την σύνδεση με την συσκευη , τοτε δεν μπορεις να δεις ουτε την ώρα . Ισχυει αυτο ? Αυτο ειναι σημαντικο για να παρω την απόφαση και να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...