Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλα τα λες αλλα δυστυχως εκει με περιμενει επιδοτηση... Εχω παρει σε 6-7 καταστηματα και δε το χουν πουθενα !!! Μονο σ'ενα εμεινε ενα ασημι αλλα εγω θελω το γκρι... :(

 

Γκρι θα το παρω αυριο εγω....:p:D

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλα τα λες αλλα δυστυχως εκει με περιμενει επιδοτηση... Εχω παρει σε 6-7 καταστηματα και δε το χουν πουθενα !!! Μονο σ'ενα εμεινε ενα ασημι αλλα εγω θελω το γκρι... :(

 

περνα την επιδοτηση σαν εκπτωση στο παγιοα και παρτο απο αλλου. εγω δεν θα αντεχα τοση αναμονη:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περνα την επιδοτηση σαν εκπτωση στο παγιοα και παρτο απο αλλου. εγω δεν θα αντεχα τοση αναμονη:cry:

 

Oυτε εγω αντεχω(μεχρι που σκεφτομουν να κανω ψυχικο για ασημι),αλλα υπολογιζα στα 240 ευρω επιδοτηση που εχω,δεν ειναι και λιγα ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

ειναι ψυχολογικο το θεμα παρα ουσιαστικο. οταν σκας ενα σωρο λεφτα τα θελεις ολα τελεια. εμενα προσωπικα με εκνευριζει μεν, αλλα κατα τα αλλα δεν ασχολουμαι παραπανω. ας λειτουργει η συσκευη απροβληματιστα και ας εχει αυτο το ψεγαδι

 

+1

Επιβεβαιώνω και εγώ το το light leakage στο δικό μου ασημί

Link to comment
Share on other sites

+1

Επιβεβαιώνω και εγώ το το light leakage στο δικό μου ασημί

 

Ποια χρωματα-παρτιδα το εχουν αυτο το ''κουσουρι'' ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Ξενέρα μεγάλη...Δεν μπορούσαν να βάλουν μία έκθεση να υπάρχει;;;

 

Μακάρι να το βάλουν σe κάποιο update του firmware...:)

 

Οταν εισαι στην μουσικη πατας επιλογες-τραγουδια και με παρατεταμενο πατημα στο τραγουδι ποθ θες σου βγαζει αποστολη μεσω bluetooth!!!;)

 

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!

Ασχοληθηκα λιγο με τoν πλοϊγό ανοιξα το εικονιδιο Χαρτες

Παω αναζητηση βαζω πχ περιστερι και μου γραφει αναζητη εκτος συνδεσης και μετα λεει δεν βρεθηκαν αποτελεσματα εκτος συνδεσης.

Πανω δεξια το εικονιδιο βγαινει που λεει GPS διαθεσιμο.

Απο πλευρας ρυθμισεων.

ρυθμισεις-> ρυθμισεις εφαρμογων->μεθοδοι εντοπισμου θεσης εχω βαλει

 

Υποβοηθουμενο GPS

Eνσωματονενο GPS

Bασεις Δικτυου

 

ρυθμισεις-> ρυθμισεις εφαρμογων->Διακομ.εντοπ.θεσης

Χρηση διακ.εντοπ.θεσ-> αυτοματα

 

Το κινητο το δουλευω μονο με Wifi ρυθμισεις για Ιnternet και wap απο τον παροχεα δεν εχω γιατι δεν δουλευω ετσι.

 

Χρησημοποιο το προγραμα του κινητου και δεν εχω βαλει καποιο αλλο.

 

Εαν μπορει να με βοηθησει καποιος θα τον ευχαριστουσα πολυ! :)

 

δεν εχω wifi ανοικτο.

εχω μονο επιλεγμενα τα παρακατω

 

υποβοηθουμενο GPS

Eνσωματωμενο GPS

Bασει δικτυου

Ενημερωση χαρτων πως κανουμε?

 

Αυτο λεει οτι ειμαι εκτος συνδεος

 

Μου ζηταει συνδεση δικτυου...

εαν βαλω ομως Cosmote GPRS θα χρεωνομαι

 

Φιλε καλησπερα βαλε μονο της ρυθμισεις α)Υποβοηθουμενο GPS και β)Eνσωματονενο GPS!!!Τα αλλα δεν χρειζονται!!!Το Χρηση διακ.εντοπ.θεσ-> το εχεις σωσρα στο αυτοματα!!Οσο αφορα του χαρτες πρεπει να τους φορτωσεις εσυ μεσο του ovi suite αφου συνδεσεις πρωτα το κινητο με το ovi maps!!!Το κινητο απο μονο του δεν εχει κανεναν χαρτη της nokia π.χ της ελλαδας πρεπει να τον βαλεις εσυ εχει μονο την εφαρμογη που σου βρισκει το στιγμα!!!Καταλαβες τωρα??;)

 

 

Ναι,αυτό είναι το light leakage.

Και από τα πλάγια και από πάνω. Δε φαίνεται πάρα πολύ σε εμένα,δηλαδή πρέπει να είσαι σε σχετικά "σκιερό" ή σκοτεινό μέρος.

Το product code μου είναι 0599816 δηλαδή Γαλλικό.

Αν κάνω αναβάθμιση από Ovi Suite θα χάσω και τη γλώσσα πληκτρολόγησης; Δε με νοιάζει για το ελληνικό μενού! Μόνο να διαβάζω ελληνικά και να γράφω ελληνικά. Κανένας τρόπος να αλλάξω product number δεν έχειβ βρεθεί προφανώς... :(

 

Καλυτερα να κανεις αναβαθμιση μεσο OTA δηλαδη κατευθειαν μεσω του κινητου με wifi!!!Τροπος σιγουρος να αλλαξει το product code νομιζω δεν υπαρχει αν βρεις κατι πες μας!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια χρωματα-παρτιδα το εχουν αυτο το ''κουσουρι'' ?

 

Στο ασημι το εχει παρουσιασει απο οτι εχω διαβασει!!Δεν εχω ακουσει για αλλο χρωμα!!!;)

 

(Φιλε καλησπερα βαλε μονο της ρυθμισεις α)Υποβοηθουμενο GPS και β)Eνσωματονενο GPS!!!Τα αλλα δεν χρειζονται!!!Το Χρηση διακ.εντοπ.θεσ-> το εχεις σωσρα στο αυτοματα!!Οσο αφορα του χαρτες πρεπει να τους φορτωσεις εσυ μεσο του ovi suite αφου συνδεσεις πρωτα το κινητο με το ovi maps!!!Το κινητο απο μονο του δεν εχει κανεναν χαρτη της nokia π.χ της ελλαδας πρεπει να τον βαλεις εσυ εχει μονο την εφαρμογη που σου βρισκει το στιγμα!!)

Να ρωτησω κ εγω κατι σε αυτο που λετε παραπανω; το υποβοηθουμενο gps γιατι να μπει;δεν θα υπαρχει χρεωση;

 

Η χρεωση ειναι απειροελαχιστη και σε βοηθαει να βρισκει σημα το gps πολυ ποιο γρηγορα!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το maze lock και μετα απο λιγη ωρα μολις παω να το ξεκλειδωσω μου βγάζει οτι δεν εχει μνημη!!! Πως μπορουμε να δουμε την μνημη που ¨τρωει¨ το καθε προγραμμα?

 

Για την ακριβεια μου βγαζει: " Mazelock: Memory full.Close some applications and try again" Ξερει κανεις κατι?

Edited by soc07
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Το καλύτερο δώρο έκανες στον εαυτό σου. :)

 

Ίσως χρειάζεται επανεκκίνηση στο router.

 

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά μετά την πρώτη φόρτιση όταν το ξανάνοιξα ήταν μια χαρά! Παρέλειψα να πω ότι το πήρα στο dark grey.:)

 

OK...N8 που-θε-να διαθεσιμο σε καταστημα wind και στο συστημα τους φαινεται να το εχουν παλι απ'τις 17 του μηνα ! Ελεος :(

 

Το πρωί που ρώτησα στο κατάστημα της Β.Όλγας είχαν αλλά μόνο ασημί και ο υπάλληλος μου είπε ότι μάλλον μόνο αυτό το χρώμα θα φέρουν μόνο.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

απόψε πήγα για άσχετο λόγο στο media markt του Αμαρουσίου, σταμάτησα και στο τμήμα κινητής και το είχε σε ασημί στα 499 αλλά από ότι είδα τα κουτια ήταν ανοικτά χωρίς καμια ταινία ασφαλείας !

Πάντως είχε 5-6 κομμάτια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτό είναι το light leakage.

Και από τα πλάγια και από πάνω. Δε φαίνεται πάρα πολύ σε εμένα,δηλαδή πρέπει να είσαι σε σχετικά "σκιερό" ή σκοτεινό μέρος.

Το product code μου είναι 0599816 δηλαδή Γαλλικό.

Αν κάνω αναβάθμιση από Ovi Suite θα χάσω και τη γλώσσα πληκτρολόγησης; Δε με νοιάζει για το ελληνικό μενού! Μόνο να διαβάζω ελληνικά και να γράφω ελληνικά. Κανένας τρόπος να αλλάξω product number δεν έχειβ βρεθεί προφανώς... :(

Μιχάλη, για γράψε μας τι σου βγάζει με το *#0000#. Αν περνάς όλες τις ενημερώσεις μέσω του ovi suite, δεν χάνεται τίποτα και φυσικά ούτε η γλώσσα. Εκεί που πρέπει να προσέξεις είναι να μην περάσεις αναβάθμιση λογισμικού γιατί εκεί θα τα χάσεις και δεν θα μπορείς ούτε να γράψεις.

 

ΥΓ. Στο δικό μου δεν υπάρχει κανένα σημείο που να φαίνεται ο φωτισμούς του πλήκτρου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Τελικά μετά την πρώτη φόρτιση όταν το ξανάνοιξα ήταν μια χαρά! Παρέλειψα να πω ότι το πήρα στο dark grey.:)

 

 

 

Το πρωί που ρώτησα στο κατάστημα της Β.Όλγας είχαν αλλά μόνο ασημί και ο υπάλληλος μου είπε ότι μάλλον μόνο αυτό το χρώμα θα φέρουν μόνο.

 

Ημουν στο ιδιο καταστημα πριν απο 10 λεπτα. Μου το κρατησε αυτο το ενα ασημι,ευτυχως δεν ειχα ταυτοτητα μαζι. Ζητησα να κοιταξω το κουτι. Ενας του μαγαζιου-οχι υπαλληλος με ρωτησε γιατι το κοιταω και τοτε τους δειχνω την ταινια και τους ρωταω γιατι δεν ειναι της nokia. Η απαντηση που πηρα ειναι οτι ειναι της nokia κι απο πανω ειχε το στρογγυλο λευκο αυτοκολλητο της wind,γιατι καλα ανοιχτηκε για να περαστουν οι "ρυθμισεις". Ποιες ρυθμισεις ; Εκανα θεμα και για τα παραεισαγωγης και ουτε επιβεβαιωσαν ουτε διεψευσαν,απεναντιας μου ειπε πως ισως να γινεται,και ναι,ειναι λογικο γιατι εχει μεγαλη ζητηση κτλ. Εννοειται πως δε θα το παρω,αλλα δυστυχως πρεπει να περιμενω μεχρι τις 17.

 

Χαιρομαι που ειμαι ελληνας πολιτης.Αμεση και αξιοπιστη εξυπηρετηση. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι στην μουσικη πατας επιλογες-τραγουδια και με παρατεταμενο πατημα στο τραγουδι ποθ θες σου βγαζει αποστολη μεσω bluetooth!!!;)

 

 

 

 

 

Φιλε καλησπερα βαλε μονο της ρυθμισεις α)Υποβοηθουμενο GPS και β)Eνσωματονενο GPS!!!Τα αλλα δεν χρειζονται!!!Το Χρηση διακ.εντοπ.θεσ-> το εχεις σωσρα στο αυτοματα!!Οσο αφορα του χαρτες πρεπει να τους φορτωσεις εσυ μεσο του ovi suite αφου συνδεσεις πρωτα το κινητο με το ovi maps!!!Το κινητο απο μονο του δεν εχει κανεναν χαρτη της nokia π.χ της ελλαδας πρεπει να τον βαλεις εσυ εχει μονο την εφαρμογη που σου βρισκει το στιγμα!!!Καταλαβες τωρα??;)

 

 

 

 

Καλυτερα να κανεις αναβαθμιση μεσο OTA δηλαδη κατευθειαν μεσω του κινητου με wifi!!!Τροπος σιγουρος να αλλαξει το product code νομιζω δεν υπαρχει αν βρεις κατι πες μας!!!;)

 

 

 

 

Φιλε μου ευχαριστω !

 

Πιστευω να βγαλω ακρη!

Εαν δεν γινει κατι θα γραψω τα αποτελεσματα!:)

Edited by Teohaz

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο ιδιο καταστημα πριν απο 10 λεπτα. Μου το κρατησε αυτο το ενα ασημι,ευτυχως δεν ειχα ταυτοτητα μαζι. Ζητησα να κοιταξω το κουτι. Ενας του μαγαζιου-οχι υπαλληλος με ρωτησε γιατι το κοιταω και τοτε τους δειχνω την ταινια και τους ρωταω γιατι δεν ειναι της nokia. Η απαντηση που πηρα ειναι οτι ειναι της nokia κι απο πανω ειχε το στρογγυλο λευκο αυτοκολλητο της wind,γιατι καλα ανοιχτηκε για να περαστουν οι "ρυθμισεις". Ποιες ρυθμισεις ; Εκανα θεμα και για τα παραεισαγωγης και ουτε επιβεβαιωσαν ουτε διεψευσαν,απεναντιας μου ειπε πως ισως να γινεται,και ναι,ειναι λογικο γιατι εχει μεγαλη ζητηση κτλ. Εννοειται πως δε θα το παρω,αλλα δυστυχως πρεπει να περιμενω μεχρι τις 17.

 

Χαιρομαι που ειμαι ελληνας πολιτης.Αμεση και αξιοπιστη εξυπηρετηση. :blink:

απλα σε κοροιδευαν και οταν ειδαν οτι γνωριζεις αλλαξαν τροπαριο. δυστυχως για καποιους, οι καταναλωτες ξυπνησαν και γνωριζουν πλεον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Στο δικό μου δεν υπάρχει κανένα σημείο που να φαίνεται ο φωτισμούς του πλήκτρου.

 

Φυσικά ,αφού το δικό σου δεν είναι ασημί. Το πρόβλημα έχει εμφανιστεί

μόνο στα ασημί Ν8. Εάν εμφανιζόταν και στα μαύρα,ζήτω που καήκαμε :p

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τα βηματα οπως εκανες κατεβασα το Ovi Maps

Αφου εγινε αυτο ζηταει συνδεση να επιλεξω...

 

Cosmote GPRS

Cosmote MMS-GSRS

 

Επιλεγω το πρωτο αλλα μου λεει παλι οτι ειναι εκτος συνδεσης.:(

 

Moνο με Cosmote Internet δουλεύουν αυτά

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ,αφού το δικό σου δεν είναι ασημί. Το πρόβλημα έχει εμφανιστεί

μόνο στα ασημί Ν8. Εάν εμφανιζόταν και στα μαύρα,ζήτω που καήκαμε :p

 

Βρε παιδια χαλαρωστε, και γω που εχω το ασημι μεχρι να το αναφερει καποιος εδω δε το χα παρατηρησει αυτο το φαινομενο. Οντως υπαρχει και μαλιστα φαινεται αρκετα σε μερικες περιπτωσεις. Ειλικρινα ομως δε με χαλαει καθολου και μαλιστα το εχω συνηθησει κιολας. Ακουσα οτι επισκευαζεται δωρεαν στα νοκια care αλλα δε ξερω αν θα αχοληθω, το κινητακι αλλωστε σε γενικες γραμμες τα σπαει. Ενα παραπονο που εχω να κανω ομως ειναι για το φινιρισμα της συσκευης. Κυριως στην πλατη το ασημι που εχω εγω εχει ειδη κανει κατι μικρα ξεβαψιματακια, παρολο την τοσο στιβαρη κατασκευη του, γι αυτο αναφερομαι μονο στο φινιρισμα. Βεβαια του εβαλα πλεον και γω μια υπεροχη διαφανη σιλικονατη θηκη και ολα καλα, απλα πρεπει να το αναφερω.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

@rayden1,κι εγώ αν δε πήγαινα τρελά ψιλιασμένος μπορεί να μη το παρατηρούσα παρά μετά από λίγο καιρό.

 

γιωργο σας κανω copy paste. εκδοση pr1.εκδοση 11.012. προσαρμοσμενη εκδοση 11.012.001. Ο κωδικος ειναι αυτος που σας σας ειπα παραπανω. αν θελετε κατι αλλο πειτε μου! Παντως το οτι ειναι παραεισαγωγης δε σημαινει τιποτα. Μονο για αναβαθμιση θα προβλημα μεχρι να αλλαξουμε product code!

 

PS : έκανα το πρώτο μου restart! Πρέπει να οφειλόταν σε κάποια εφαρμογή "finger print". Προσέξτε (ή δοκιμάστε κι εσείς να δούμε ότι όντως προκαλλεί restart) τι περνάτε στο τηλέφωνο!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1900 το πηρα και μου εχει κολλησει εδω και μια ωρα,παλια εβγαζα μπαταρια (restart) και ολα μελι γαλα τωρα τι να το κανω ?

το περιμενα 2 εβδομαδες να το παρω αν τους το παω πισω η επομενη παραλαβη (wind πατρα) ειναι 17/01 δεν την παλευω να περιμενω μεχρι τοτε τι μπορω να κανω??? για να ξεκολλησει.

Ευχαριστω!

Edited by GREGO79
ακυρο ξεκολλησε επιτελους
Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο θεσσαλονίκη προσπαθήστε στην wind να βρείτε τα ιδιόκτητα καταστήματά της και όχι τα franchise. εγω έτσι έκανα και το πήρα. όλα τα ασημί της αυτή την περίοδο ειναι παραεισαγωγής (ελένξτε για ταινία nokia sealed και την χώρα που γράφει το κουτί στο αυτοκόλλητο, αν σας ενδιαφέρει). σήμερα πέρασα απο media markt και όλα είναι παραεισαγωγής (εννοείτε ανοιχτα) απο γαλλία στα 499, χωρίς αυτοκόλλητο και λογικά με φλασαρισμένα ελληνικά.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά απο θεσσαλονίκη προσπαθήστε στην wind να βρείτε τα ιδιόκτητα καταστήματά της και όχι τα franchise. εγω έτσι έκανα και το πήρα. όλα τα ασημί της αυτή την περίοδο ειναι παραεισαγωγής (ελένξτε για ταινία nokia sealed και την χώρα που γράφει το κουτί στο αυτοκόλλητο, αν σας ενδιαφέρει). σήμερα πέρασα απο media markt και όλα είναι παραεισαγωγής (εννοείτε ανοιχτα) απο γαλλία στα 499, χωρίς αυτοκόλλητο και λογικά με φλασαρισμένα ελληνικά.

 

Εμένα πάντως είναι μεν από Γαλλία αλλά ήταν ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ με ζελατίνα και με αυτοκόλλητο ΝΟΚΙΑ. Τώρα πως γίνεται αυτό; Δε ξέρω! Αλλά ήταν σφραγισμένο. Να δεχτώ ότι είναι παραεισαγωγής μάλιστα αλλά ασφράγιστο νομίζω ότι παραπάει ε;

Το Γαλλικό είναι σίγουρο ότι αν κάνω αναβάθμιση θα χάσει τα Ελληνικά;:confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2, ένα ασημί και ένα μάυρο, ελληνικά και τα δύο. Κολάει σε κανέναν σας η αλλαγή θέματος? Στο ασημί κολάει και μετά από restart ξεκολάει..
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2, ένα ασημί και ένα μάυρο, ελληνικά και τα δύο. Κολάει σε κανέναν σας η αλλαγή θέματος? Στο ασημί κολάει και μετά από restart ξεκολάει..

 

Πιο ειναι πιο ομορφο;

Στο μαυρο, φαίνεται ο φωτισμούς του πλήκτρου που ξεφεύγει;

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...