Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα, τελειο ειναι το νεο Playstore, εχει και ωραια κινηση σε μερικα μενους. ;)

βλεπω και ποιο ομορφη γραμματοσειρα. Πολυ καλυτερο απο πριν!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικές τόσο σε επίπεδο εμφάνισης αλλά και ευκολίας χρήσης. Η διάκριση σε κατηγορίες είναι νομίζω καλύτερη από πριν.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα προτιμούσα την τελευταία έκδοση, πριν αρχίσει να παίρνει αυτήν την μορφή. Ένα με μαύρο θέμα αν θυμάστε.

 

Για μένα έγινε ακόμη πιο πολύπλοκο.

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια γίνεται μόνο του. Κάποια στιγμή θα γίνει, είτε θέλεις είτε όχι, που λέει ο λόγος. Απλά, αν δεν θέλεις να περιμένεις, σίγουρα θα υπάρχει εκεί το apk και θα είναι και ασφαλές για πέρασμα.
Link to comment
Share on other sites

Χτες πάντως κόλλησε το τηλέφωνο στη διάρκεια της αναβάθμισης. Έκανα μια επανεκκίνηση για άλλο λόγο και δε δούλευε η μισή οθόνη αφης. Μετά από άλλες δύο επανήλθε.
Link to comment
Share on other sites

κανει μονο του update?

Γίνεται μόνο του. Κάποια στιγμή θα το ανοίξεις και θα δεις την νέα έκδοση.

Το κακο είναι ότι γίνεται η αναβάθμιση θες δεν θες (όπως ειπε και το παιδί πιο πριν). Δηλαδή δεν σου δίνει την δυνατότητα να το κάνεις update οποτε θες εσύ Τώρα η αργοτερα Όπως κάνεις τις άλλες εφαρμογές που έχεις κατεβασμένες μέσα από το play store. Είναι εφαρμογή συστήματος.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό που κάνεις είναι να πας στις ρυθμίσεις και να κάνεις μία φορά ταπ στον αριθμό έκδοσης, αυτό τσεκάρει για αναβαθμίσεις. Αλλά στην περίπτωση του νέου Play Store δεν αρκεί να έχεις απλά την τελευταία έκδοση της εφαρμογής, το update έρχεται σταδιακά από το server προς τα κινητά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μια μέρα (18/11) το πήραν τρία κινητά που έχω Z Ultra, G3, Xperia T.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αφού έκαναν διαχωρισμό μεταξύ παιχνιδιών+εφαρμογών με την ψυχαγωγία, δεν έκαναν κι έναν μεταξύ εφαρμογών και παιχνιδιών. Γράφει από πάνω "top εφαρμογές" και σου έχει παιχνίδια από κάτω.

Επίσης, η κατηγορία "οι εφαρμογές μου" είναι πιο δεξιά από τα υπόλοιπα;!

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε μια μέρα (18/11) το πήραν τρία κινητά που έχω Z Ultra, G3, Xperia T.

Δεν καταλαβαίνω γιατί αφού έκαναν διαχωρισμό μεταξύ παιχνιδιών+εφαρμογών με την ψυχαγωγία, δεν έκαναν κι έναν μεταξύ εφαρμογών και παιχνιδιών. Γράφει από πάνω "top εφαρμογές" και σου έχει παιχνίδια από κάτω.

Επίσης, η κατηγορία "οι εφαρμογές μου" είναι πιο δεξιά από τα υπόλοιπα;!

 

Αυτή είναι κλασική βλακεία πλέον. Και εγώ πιστεύω ότι από τη στιγμή που λέει εφαρμογές θα έπρεπε να μην έχει παιχνίδια μέσα. Και δεν είμαστε οι μόνοι βέβαια, πολύ λένε το ίδιο. Να δούμε αν θα γίνει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου φαίνεται ότι η αναβάθμιση έγινε τη στιγμή που άνοιξα την εφαρμογή για να δω αν έχω αναβαθμίσεις στις εφαρμογές μου.

Ξαφνικά έκανε reboot και όταν άνοιξε ζήτησε κωδικούς για τις 2 sim αλλά όταν έβαλα στην πρώτη απαντάει ότι είναι λάθος και να βάλω puk (!!!).

Βάζω puk, ζητάει στη συνέχεια να βάλω κωδικό, επιβεβαίωση, και όταν ολοκληρώθηκε και ξεκινάει η διαδικασία για την άλλη sim, πάλι τα ίδια.

Όταν τελείωσε το παίδεμα, ανοίγω πάλι το Play Store, ψάχνω για τις "Εφαρμογές μου" αλλά πουθενά.

Ανοίγω αναγκαστικά το "Εφαρμογές και παιχνίδια" που είναι το μόνο σχετικό και τις βρήκα.

Στη συνέχεια, βέβαια, είδα ότι ήταν νέο με έκδοση 6.0.0

 

Τέτοια διαδικασία ελέγχου πρώτη φορά την έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό που κάνεις είναι να πας στις ρυθμίσεις και να κάνεις μία φορά ταπ στον αριθμό έκδοσης, αυτό τσεκάρει για αναβαθμίσεις. Αλλά στην περίπτωση του νέου Play Store δεν αρκεί να έχεις απλά την τελευταία έκδοση της εφαρμογής, το update έρχεται σταδιακά από το server προς τα κινητά.

 

Καλό το τιπ. Μου εμφάνισε νεα εκδοση. Θα την περασω το απογευμα.

 

Τι εννοεις οταν λες πως ερχεται σταδιακα; Αυτη που μου εμφανισε εμενα τι ειναι;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ή τελευταία εκδοση είναι ή 6.0.0; Δεν βλέπω κάποια οπτική αλλαγή από την προηγούμενη που είχα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 6.0.0 αλλά το νέο UI θα έρθει αυτόματα από τον server. Όσοι δεν βλέπετε διαφορά, έχετε την 6.0.0 αλλά με το παλιό UI.
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε swipe από αριστερά προς τα δεξιά, δεν βλέπετε τα entertainment, music, movies κλπ με τα χρωματιστά εικονίδια;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...