Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! έχω ενα tablet 8" το apollo quicki 811, είναι φυσικά root και εχω το προγραμμα link2sd με ενα δευτερο fat32 partition στην SD μου. Προσφατα την αντικατεστησα γιατι ειχα class4 και εβαλα μια samsung class 10 UHS-1, εχω δει πολυ καλη διαφορα αλλα χαθηκαν στις μεταφορες μερικες εφαρμογες. Το κακο ειναι οτι αμα παω να τις ξαναβαλω τοτε λεει οτι δεν εχει χωρο η συσκευη ενω εχει!!! αυτες ειναι πχ το facebook messanger, ολες της qnap (qmanager, qphoto, qget, qmusic κτλ) Και καποιο game βρηκα. Μετα απο ψαξιμο ελεγαν να καθαρισουμε την cache κτλ εχω κανει τα παντα και δεν γινεται τιποτα!!! το κανει μονο με αυτες! ολες οι αλλες μπαινουν κανονικα!!! οπως και games τεραστια. Γιατι ομως το google play λεει σε μερικες εφαρμογες οτι δεν εχει χωρο η εσωτερικη μνημη? το εχει παθει κανεις? βρηκε λυση? να πω πως οι συγκεκριμενες εφαρμογες στο κινητο μου και σε ενα ταμπλετοτηλεφωνο 7" μπαινουν μια χαρα, αρα και αυτες δεν φταινε! :blink: να πω πως το προβλημα εμφανιζεται ΠΡΙΝ την αναβαθμιση του google play και φυσικα δεν εφτιαξε και μετα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον τελευταίο καιρό, μπορεί να έχω κάνει από τρεις φορές την ίδια αναβάθμιση για μια εφαρμογή! Συμβαίνει πολύ συχνά για διαφορετικές εφαρμογές. Σαν παράδειγμα αναφέρω το push bullet. Είναι η τρίτη φορά που μου ζητάει το Google play να κάνω την αναβάθμιση στην έκδοση 14.7.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό, μπορεί να έχω κάνει από τρεις φορές την ίδια αναβάθμιση για μια εφαρμογή! Συμβαίνει πολύ συχνά για διαφορετικές εφαρμογές. Σαν παράδειγμα αναφέρω το push bullet. Είναι η τρίτη φορά που μου ζητάει το Google play να κάνω την αναβάθμιση στην έκδοση 14.7.

Το ίδιο... Ειδικα αυτό το push bullet παίζει να το έχω κάνει update πάνω από πέντε φορές.

Sent from my note3

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα και δεν είναι το ίδιο update. Το Pushbullet, για παράδειγμα, είναι στην 14.7.3. Απλώς πολλές φορές όταν είναι bug fix δεν γράφουν κάτι στο 'Τι νέο υπάρχει'. Επίσης, όταν πετύχεις την ενημέρωση την ώρα που ανεβαίνει παίζει να μην έχει ανέβει πλήρως και να σου την ξαναβγάλει. Σε προηγούμενη έκδοση του store την έκανε σίγουρα. Σε αυτή δεν το έχω τσεκάρει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα και δεν είναι το ίδιο update. Το Pushbullet, για παράδειγμα, είναι στην 14.7.3. Απλώς πολλές φορές όταν είναι bug fix δεν γράφουν κάτι στο 'Τι νέο υπάρχει'. Επίσης, όταν πετύχεις την ενημέρωση την ώρα που ανεβαίνει παίζει να μην έχει ανέβει πλήρως και να σου την ξαναβγάλει. Σε προηγούμενη έκδοση του store την έκανε σίγουρα. Σε αυτή δεν το έχω τσεκάρει.

Σήμερα συνέβη το ίδιο ξανά με το pushbullet. Ενώ έχω την έκδοση 14.8 που έγινε αναβάθμιση χθες, σήμερα το πρωί βλέπω πάλι διαθέσιμη αναβάθμιση... 14.8.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.! Πρόσφατα παρέλαβα το ASUS zenfone 5.. Αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα ενώ όλα είναι στα ελληνικά το store του είναι στα κινέζικα.. Βασικά δεν έχει καθόλου υπηρεσίες Google έχει ένα μαγαζί στα κινέζικα που το έχουν ονομάσει Asus Market.. Έχω προσπαθήσει να εγκαταστήσω της υπηρεσίες Google αλλά μου γράφει πως η εγκατάσταση δεν είναι δυνατή.. Εννοείται πως το κινητό ήταν rootarismeno.. Μπορει κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

βαλε το titanium και απεγκατετησε αυτο που εχει και βαλε ενα απο αυτα μετα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996995

Edited by adomax
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το titanium και απεγκατετησε αυτο που εχει και βαλε ενα απο αυτα μετα

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1996995

 

αλλιως αν δεν γινει κατεβασε το ******

 

καλυτερα να σβησεις αυτο το ονομα γιατι θα φας μπαν...δεν πολυ επιτρεπεται.

Καλυτερα το amazon store.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...

 

Απο χθες έχω ένα σοβαρό προβλημα οταν παω να κατεβασω με το Play Store....Οταν παω να κατεβασω μου λεει " Σφαλμα λήψης ,ονομα εφαρμογης ταδε,.Επαρκης χωρος αποθηκευσης"

 

δεν κατεβαζει ουτε το picsArt που θελω ουτε τπτ. Ειναι ρουταρισμενο...επισης εχω φουλ ελευθερο χωρο αποθηκευσης...

 

Μια βοηθεια...τι να κανω για να αποφυγω επαναφορα κλπ

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κάνε για αρχή μια εκκαθάριση δεδομένων του play.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε διαγραφή του λογαριασμού σου ,reboot την συσκευή και ξανάβαλε τον .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εδώ και τουλάχιστον 1 εβδομάδα, μπορεί και παραπάνω, σε πολλές εφαρμογές μου βγάζει Σφάλμα 941(αν δεν κα΄νω λάθος), και δεν εγκαθίσταται με την πρώτη, μόλις το ξαναβάζω να κατέβει κατεβαίνει κανονικά. Και μου έβγαλε χθες σε κάποιο update κ εμένα μη επαρκής χώρος, ξαναπροσπάθησα και κατέβηκε κανονικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα συνέβη το ίδιο ξανά με το pushbullet. Ενώ έχω την έκδοση 14.8 που έγινε αναβάθμιση χθες, σήμερα το πρωί βλέπω πάλι διαθέσιμη αναβάθμιση... 14.8.

Ναι, αλλά αν πας στις πληροφορίες εφαρμογής θα δεις ότι είναι στην 14.8.1 και όχι στην 14.8. ;)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα εδώ και τουλάχιστον 1 εβδομάδα, μπορεί και παραπάνω, σε πολλές εφαρμογές μου βγάζει Σφάλμα 941(αν δεν κα΄νω λάθος), και δεν εγκαθίσταται με την πρώτη, μόλις το ξαναβάζω να κατέβει κατεβαίνει κανονικά. Και μου έβγαλε χθες σε κάποιο update κ εμένα μη επαρκής χώρος, ξαναπροσπάθησα και κατέβηκε κανονικά...

Σε 4 συσκευές το έχω αυτό το θέμα!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, κάτι γίνεται με το μαρκετ...

κι εγω ρουτ, με χώρο, με τα πάντα και μου βγάζει "error 920" και δεν παίρνω αναβαθμίσεις. :mad: (Επίσης θέμα με νέες εγκαταστάσεις. Δεν γίνονται).

Γουγλαρισα παλιότερα άρθρα για αυτό το σφάλμα αλλά δεν έχω λύση έως τώρα. Οχι πως δεν θα βρεθεί, αλλά λέμε... Πήγαιναν με βήματα, 1, 2, 3 κλπ. Το ίδιο έχω πάθει και στη συσκευή (τηλ.) Διάβασα μια από τις λύσεις να αφαιρέσεις το λογ/σμό gmail που είναι στην εκάστοτε συσκευή, ριμπουτ και εκ νέου προσθήκη του λογ/σμού. :worry: Ακούγεται λογικό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, κάτι γίνεται με το μαρκετ...

κι εγω ρουτ, με χώρο, με τα πάντα και μου βγάζει "error 920" και δεν παίρνω αναβαθμίσεις. :mad: (Επίσης θέμα με νέες εγκαταστάσεις. Δεν γίνονται).

Γουγλαρισα παλιότερα άρθρα για αυτό το σφάλμα αλλά δεν έχω λύση έως τώρα. Οχι πως δεν θα βρεθεί, αλλά λέμε... Πήγαιναν με βήματα, 1, 2, 3 κλπ. Το ίδιο έχω πάθει και στη συσκευή (τηλ.) Διάβασα μια από τις λύσεις να αφαιρέσεις το λογ/σμό gmail που είναι στην εκάστοτε συσκευή, ριμπουτ και εκ νέου προσθήκη του λογ/σμού. :worry: Ακούγεται λογικό...

Καθάρισες το cache από τα settings? Αν δεν πετύχει, κάνε κάποια αναφορά στην Google.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το store και μου λέει πρόβλημα σύνδεσης.. Είτε είμαι με δεδομένα είτε με wifi..

Πήγαινε στο ROOT Explorer, φάκελος etc και άνοιξε το hosts αρχείο. Εκεί θα έχει ένα αριθμό του στυλ 127.000.555. Δεν θα έχει # από μπροστά από ένα από αυτά τα νούμερα. Άρα θα βάλεις #, και θα είναι του στυλ #127.000.555. Τότε θα συνδεθεί.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά απο κάποιο καιρό εκεί που ήταν όλα μια χαρά άρχισε να με πετάει συνέχεια έξω και να μου βγαζει σφάλματα λήψης και αυτό το έχω παρατήρηση και στα 3 κινητά μου (SAMSUNG GALAXY NOTE 3, LG G2, SAMSUMG GALAXY S3)

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά απο κάποιο καιρό εκεί που ήταν όλα μια χαρά άρχισε να με πετάει συνέχεια έξω και να μου βγαζει σφάλματα λήψης και αυτό το έχω παρατήρηση και στα 3 κινητά μου (SAMSUNG GALAXY NOTE 3, LG G2, SAMSUMG GALAXY S3)

Καθάρισε μια τα δεδομένα της εφαρμογής... Σε μένα τουλάχιστον έτσι έφτιαξε.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο ROOT Explorer, φάκελος etc και άνοιξε το hosts αρχείο. Εκεί θα έχει ένα αριθμό του στυλ 127.000.555. Δεν θα έχει # από μπροστά από ένα από αυτά τα νούμερα. Άρα θα βάλεις #, και θα είναι του στυλ #127.000.555. Τότε θα συνδεθεί.

Η απλά σβήσε το αρχείο και θα ξαναφτιαχτει μόνο του και θα δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...