Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο εξωτερικό υπάρχουν οι πληρωμένες κάρτες play που μπορείς να κάνεις δώρο, εδώ δεν έχουν έρθει ακόμα.. Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που λες.. Ίσως αν υπάρχει κάποια συνεννόηση με τον developer να μπορεί να κάνει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Ας ελπισουμε να το δούμε σύντομα και να δουλεύει σωστά όσον αφορά τις ενημερώσεις των ήδη εγκατεστημένων εφαρμογών.. στο σημερινό παρατηρούσα διάφορα κατά καιρούς..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Στο Google Drive μπορώ να ανεβάσω mp3 και να τα κάνω streaming;

 

οταν λες streaming?να παιζει online?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

οταν λες streaming?να παιζει online?

 

Ναι, δηλαδή να παίζει online απο το drive, γίνετε; όπως στο Play Music αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δηλαδή να παίζει online απο το drive, γίνετε; όπως στο Play Music αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο Ελλάδα

 

Ψάξε στο Google πως να γραφτείς στο Google music για να το χρησιμοποιείς κανονικά μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δηλαδή να παίζει online απο το drive, γίνετε; όπως στο Play Music αλλά δεν είναι ακόμα διαθέσιμο Ελλάδα

 

Ψάξε στο Google πως να γραφτείς στο Google music για να το χρησιμοποιείς κανονικά μετά.

 

http://www.beinggadget.com/19/updated-how-to-use-google-music-from-anywhere-the-best-guide/

 

Εγω ειχα ακολουθησει αυτον τον οδηγο (οχι τον updated) και λειτουργησε αψογα. Στην καρτα βαλε τα ιδια στοιχεια που εχεις για το Google Play.

Το μονο "κακο" ειναι πως την πρωτη φορα που θα ανεβασεις τραγουδια θα κανει απειρες ωρες. Αλλα μετα ειναι οκ αφου προφανως ανεβαζεις λιγοτερα τραγουδια απο την αρχικη φορα :)

 

Το αλλο κακο (και αυτην τη φορα χωρις εισαγωγικα :lol: ) ειναι πως δεν αναγνωριζει duplicates, και τραγουδια με λαθος τιτλο (οκ google ανεβαζω ενα τραγουδι στο Youtube και αμεσως μου πετας copywrite, αλλα δε μπορεις να αναγνωρισεις το We Are The Champions λ.χ αν το εχω untitled? τεσπα) αλλα προσωπικα δε μου προκαλεσε και ιδιαιτερο θεμα. Σε καθε περιπτωση ειναι κατα τη γνωμη μου φοβερη υλοποιηση το να εχεις τη μουσικη παντα μαζι σου στο κινητο αλλα και σε οποιοδηποτε PC μεσω του browser χωρις καν να χρειαστει να τα πεταξεις σε dropbox κλπ, απλα πατας Play και... ε παιζει :lol:

 

Συν το οτι αλλαζεις τα τραγουδια που εχεις αποθηκευμενα στη συσκευη σου για offline ακροασεις πανευκολα και on the go!

 

Ελπιζω να μην υπαρχει ειδικο νημα για το Music και ειμαστε offtopic παρεμπιπτοντως..

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με ενόχλησε στο νέο market. Όταν κάνω περιήγηση στις top εφαρμογές, μπω να δω λεπτομέρειες σε μια και βγω, δεν με πάει εκεί που ήμουν αλλά κάμποσες θέσεις πίσω. Πχ είδα την εφαρμογή νο100 και μόλις πάτησα το "πίσω" με έφερε στο νο40. Έπρεπε να κάνω scroll πάλι για να πάω κάτω κάτω. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και πάντα το ίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που με ενόχλησε στο νέο market. Όταν κάνω περιήγηση στις top εφαρμογές, μπω να δω λεπτομέρειες σε μια και βγω, δεν με πάει εκεί που ήμουν αλλά κάμποσες θέσεις πίσω. Πχ είδα την εφαρμογή νο100 και μόλις πάτησα το "πίσω" με έφερε στο νο40. Έπρεπε να κάνω scroll πάλι για να πάω κάτω κάτω. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές και πάντα το ίδιο.

 

σε παλιοτερη εκδοση, πηγαινοντας πισω σε πηγαινε στο Νο1, κατι το οποιο διορθωθηκε μετεπειτα. φανταζομαι πως κατι αντιστοιχο θα γινει και τωρα, με καποιο μικρο update.

σου ηρθε αυτοματα το νεο μαρκετ, ή το περασες χειροκινητα;

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google πως να γραφτείς στο Google music για να το χρησιμοποιείς κανονικά μετά.

 

 

http://www.beinggadget.com/19/updated-how-to-use-google-music-from-anywhere-the-best-guide/

 

Εγω ειχα ακολουθησει αυτον τον οδηγο (οχι τον updated) και λειτουργησε αψογα. Στην καρτα βαλε τα ιδια στοιχεια που εχεις για το Google Play.

Το μονο "κακο" ειναι πως την πρωτη φορα που θα ανεβασεις τραγουδια θα κανει απειρες ωρες. Αλλα μετα ειναι οκ αφου προφανως ανεβαζεις λιγοτερα τραγουδια απο την αρχικη φορα :)

 

Το αλλο κακο (και αυτην τη φορα χωρις εισαγωγικα :lol: ) ειναι πως δεν αναγνωριζει duplicates, και τραγουδια με λαθος τιτλο (οκ google ανεβαζω ενα τραγουδι στο Youtube και αμεσως μου πετας copywrite, αλλα δε μπορεις να αναγνωρισεις το We Are The Champions λ.χ αν το εχω untitled? τεσπα) αλλα προσωπικα δε μου προκαλεσε και ιδιαιτερο θεμα. Σε καθε περιπτωση ειναι κατα τη γνωμη μου φοβερη υλοποιηση το να εχεις τη μουσικη παντα μαζι σου στο κινητο αλλα και σε οποιοδηποτε PC μεσω του browser χωρις καν να χρειαστει να τα πεταξεις σε dropbox κλπ, απλα πατας Play και... ε παιζει :lol:

 

Συν το οτι αλλαζεις τα τραγουδια που εχεις αποθηκευμενα στη συσκευη σου για offline ακροασεις πανευκολα και on the go!

 

Ελπιζω να μην υπαρχει ειδικο νημα για το Music και ειμαστε offtopic παρεμπιπτοντως..

Ευχαριστώ παιδιά, θα το κοιτάξω:)

Edited by cost3225
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εκανα χθες root στο κινητο μου (vodafone smart 2) και οταν παω να ανοιξω το google play store μου γραφει: "Λυπουμαστε! η εφαρμογη google play store σταματησε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα." κατεβασα μεσω pc το apk και το εχω απεγκαταστησει- εξκαταστησει μερικες φορες (και version) αλλα τιποτα.. σκεφτομαι οτι μπορει να εφτεγε που το συνεδεσα με την καρτα sd. αλλα και αν το μεταφερω παλι στο τηλεφωνο παλι κρασαρει οταν παει να ανοιξει.. :-(

καμια ιδεα τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

εκανα χθες root στο κινητο μου (vodafone smart 2) και οταν παω να ανοιξω το google play store μου γραφει: "Λυπουμαστε! η εφαρμογη google play store σταματησε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα." κατεβασα μεσω pc το apk και το εχω απεγκαταστησει- εγκαταστησει μερικες φορες (και version) αλλα τιποτα.. σκεφτομαι οτι μπορει να εφτεγε που το συνεδεσα με την καρτα sd. αλλα και αν το μεταφερω παλι στο τηλεφωνο παλι κρασαρει οταν παει να ανοιξει.. :-(

καμια ιδεα τι να κανω?

 

Αυτό το πρόβλημα διαφαίνεται όταν, η νέα rom δεν κάθεται καλά.

Προτείνω να ξαναπεράσεις τη rom, με πλήρες wipe πρωτίστως.

Επίσης αφού την περάσεις, απλά άσ' το να μπουτάρει.

Αφού μπουτάρει, μην βάλεις gmail, και μη στήσεις τίποτα.

Ύστερα από περιήγηση 2-3 λεπτών στην αρχική του οθόνη, κάνε reboot.

Στο 2ο reboot πέρνα google account. Αφού το κάνεις ξεκίνα να στήνεις το κινητό.

Ύστερα μπες μέσα στο play store, και πιστεύω ότι δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

(Αυτή είναι η εμπειρία μου μετά από πολλές αλλαγές rom στο παλιά μου κινητό DHD).

 

Επειδή αυτό δε πρέπει να είναι πρόβλημα του .apk του market, καλύτερα απευθύνσου και στο thread της συσκευής σου.

 

Good Luck!

Link to comment
Share on other sites

για να φύγει από την ROM και να το κοπανήσω στο greenify :P

 

Δοκίμασε το, αν και φυσικά δεν υπάρχει λόγος. Έχετε βγει λίγο εκτός ελέγχου με το θέμα εξοικονόμηση μπαταρίας.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά αν υπάρχουν προβλήματα με το market να θυμάσαι τι έκανες για να το αναιρέσεις ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κ μένα!Δε το χω συνηθίσει ακόμη:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα!Δε το χω συνηθίσει ακόμη:p

 

Με το παλιό έβλεπες περισσότερες εφαρμογές, και έκανες browsing πιο γρήγορα. Ότι αφορά το; χρώματα μπορείτε να ψάξετε στο XDA για inverted όσοι κάνουν flashing.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Με το παλιό έβλεπες περισσότερες εφαρμογές, και έκανες browsing πιο γρήγορα. Ότι αφορά το; χρώματα μπορείτε να ψάξετε στο XDA για inverted όσοι κάνουν flashing.

 

Ναι έβλεπες περισσότερα,έχουν κάνει κ κάτι εικονίδια μεγάλα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...