Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι εχετε προβλημα με τις αναβαθμισεις διαφορων εφαρμογων δοκιμαστε αυτο πρωτα αυτο το απλο tip πριν μπλεξετε με αλλα προγραμματα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3858030#post3858030

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα βρει και αυτό το τρικ στη διάρκεια του ψαξίματος αλλά δυστυχώς σε μένα δεν δούλεψε...το γιατί σε κάποιους έδωσε λύση, με την μάνα Google δεν θα καταλάβουμε ποτέ... :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος γνωριζει να με βοηθησει ενω τις free εφαρμογες τισ κατεβαζει με τις επι πληρωμη μου βγαζει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα κατα τη δημιουργια τησ παραγγελειασ μου ..... μην με ρωτησετε αν εχω υπολοιπο στην καρτα.... εχω , το τσεκαρα καμια ιδεα για το τι παιζει????
Link to comment
Share on other sites

Κανε την αγορά σου κατευθείαν από τον υπολογιστή όχι από το κινητό.

Και μένα τη 1η φορά δε με άφηνε μέσω του market. . .:cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κανε την αγορά σου κατευθείαν από τον υπολογιστή όχι από το κινητό.

Και μένα τη 1η φορά δε με άφηνε μέσω του market. . .:cool:

 

αυτο εκανα και μετα εκανα και εγκατασταση και ολα οκ αλλα το θεμα ειναι οτι εξακολουθει να μην μου επιτρεπει να κατεωασω εφαρμογες επι πληρωμη απ ευθειας απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έβγαζε μόνο σε μία εγαρμογή (widget locker αν θυμάμαι καλά). Δοκίμασες να αγοράσεις κάποια άλλη; Μην την φτάσεις μέχρι το τέλος την παραγγελία (αν δεν θες να αγοράσεις άλλη εφαρμογή) απλά δες αν σε αφήνει να αγοράσεις άλλη, για να δούμε αν είναι γενικό το πρόβλημα ή αφορά μόνο μία εφαρμογή.

 

Υ.Γ. Νομίζω ότι έπρεπε να ποστάρεις εδώ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Αφού...λύσαμε τα προβλήματα των αναβαθμίσεων είπα χθες να κάνω την πρωτη μου αγορά εφαρμογής από το market (World of Goo, btw εκπληκτικό παιχνίδι!)

Έλα όμως που από χθες το βράδυ η παραγγελία είναι ακόμα σε pending status στο PC market, στο δε κινητό μου εμφανίζεται τελευταίο στη λίστα των εφαρμογών μου σε ειδική κατηγορία "not installed" :( Δοκίμασα clear cache & data αλλά τίποτα...κοιτώντας την κατάσταση της παραγγελίας στο Google Wallet (πρωην checkout), αυτή εμφανίζεται κανονικά με το order form, στο δε ebanking η κάρτα μου δεν έχει χρεωθει ακόμα. Από το κινητό με το νεο market δεν βλέπω δυνατότητα refund -οχι οτι είναι αυτο το προβλημα μου- και μπαίνοντας στη σελίδα του μου δίνει κανονικά την δυνατότητα αγοράς και μάλιστα με τη νεα αυξημένη από σήμερα τιμή :blink:

Δοκίμασα επίσης να γυρίσω το κινητό στο παλιό market όπως είχα διαβάσει από άλλους φίλους στο thread. Με το διαφορετικό του interface διαπίστωσα οτι το εμφάνιζε ως purchased, στην σελίδα του μου εμφάνισε και την επιλογή ΟΚ ή refund, πάτησα ΟΚ και έμεινε επί μακρον στο "authorizing purchase" ή στο "starting download" και μια progress bar κολλημένη ες αει...

Τελικά ακολούθησα την δευτερη επιλογή, πάτησα το refund και έγινε cancel χωρις να χρεωθω...Όλα τα παραπάνω μάλιστα έγιναν και με 2η εφαρμογη!

Να προσθεσω οτι όλα γίνoνται με τη χρεωστική VISA της ALPHA BANK, που υποψιάζομαι πως είναι (??) το πρόβλημα AN KAI η Google την έκανε αποδεκτή κατα την εισαγωγή της, δεν εμφανίζεται γκριζαρισμένη αλλά κανονικά διαθέσιμη ως τρόπος πληρωμής και επιπλέον στο help page του wallet αναφέρει οτι γίνονται δεκτές ΚΑΙ debit ΚΑΙ gift (!!) κάρτες, αναφέροντας μέχρι και την παλιά πλέον Visa electron... :mad:

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

πετύχα σήμερα το SwiftKey keyboard στο μάρκετ μόνο 10λεπτα. οποιος προλάβει.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πετύχα σήμερα το SwiftKey keyboard στο μάρκετ μόνο 10λεπτα. οποιος προλάβει.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Ωραίος! Το τσίμπησα κι εγώ :)

Φαίνεται αρκετά καλό.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

πετύχα σήμερα το SwiftKey keyboard στο μάρκετ μόνο 10λεπτα. οποιος προλάβει.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

 

Ωραίος! Το τσίμπησα κι εγώ :)

Φαίνεται αρκετά καλό.

 

τι διαφορα εχει απο τα υπολοιπα κλασσικα πληκτρολογια που κυκλοφορουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μη νομιζεις και γω τωρα το χρησιμοποιω....αγορασε το και δοκιμασε....10 λεπτα κοστιζει και ας ειναι πατατα(που δεν ειναι...ειναι και editors choice).

 

edit :μόλις τσίμπησα και το endomondo :-)

Edited by saltofx_v
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τι διαφορα εχει απο τα υπολοιπα κλασσικα πληκτρολογια που κυκλοφορουν?

 

Ότι κοστίζει 10 λεπτά! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χεχε!ρωταω απλα γιατι δεν εχω ξαναγορασει μεσω μαρκετ,δεν εχω paypal και δεν εχω λεφτα στην προπληρωμενη...αν αξιζει τον κοπο,γιατι οχι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν είναι μόνο αυτή η εφαρμογή. Έχει 10ήμερη προσφορά το market 90% έκπτωση σε κάποιες εφαρμογές (όλες κοστίζουν 0,10ευρώ)

https://market.android.com/details?id=apps_timed_promotion&feature=banner#?purchaseButton=GCkSeSgau7VjXUgTRDkOkcfKN8c%3D

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν είναι μόνο αυτή η εφαρμογή. Έχει 10ήμερη προσφορά το market 90% έκπτωση σε κάποιες εφαρμογές (όλες κοστίζουν 0,10ευρώ)

https://market.android.com/details?id=apps_timed_promotion&feature=banner#?purchaseButton=GCkSeSgau7VjXUgTRDkOkcfKN8c%3D

 

Εγω πήρα και το πληκτρολόγιο και το soundhound. Ήθελα και το asphalt adrenaline αλλα δε μου το βγάζει συμβατό με τις δύο συσκευές μου δυστυχώς.

Το θέμα ειναι οτι στο mini pro μου δεν ξέρω πως να το χρησιμοποιήσω το πληκτρολόγιο γιατι γράφω με το συρόμενο πληκτρολόγιο και μάλλον δε χρειάζεται και το απεγκατεστησα. Το κράτησα μόνο στο μεγάλο το Χ10.

Μήπως η προσφορα θα ειναι 10 διαφορετικες εφαρμογές καθε μέρα? Πρέπει να το τσεκάρουμε.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν είναι μόνο αυτή η εφαρμογή. Έχει 10ήμερη προσφορά το market 90% έκπτωση σε κάποιες εφαρμογές (όλες κοστίζουν 0,10ευρώ)

https://market.android.com/details?id=apps_timed_promotion&feature=banner#?purchaseButton=GCkSeSgau7VjXUgTRDkOkcfKN8c%3D

 

Ευχαριστούμε για το update! Το έβαλε και στο "εξώφυλλο" του market προ ολίγου - να μπορούσαμε και να αγοράσουμε... :mad:

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν είναι μόνο αυτή η εφαρμογή. Έχει 10ήμερη προσφορά το market 90% έκπτωση σε κάποιες εφαρμογές (όλες κοστίζουν 0,10ευρώ)

https://market.android.com/details?id=apps_timed_promotion&feature=banner#?purchaseButton=GCkSeSgau7VjXUgTRDkOkcfKN8c%3D

 

Bravo φιλαράκι, μας ξύπνησες..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το update! Το έβαλε και στο "εξώφυλλο" του market προ ολίγου - να μπορούσαμε και να αγοράσουμε... :mad:

 

Γιατί δεν μπορείς να αγοράσεις? :confused:

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δες το...δράμα μου δέκα post πιο πίσω :(

Κάθε βοηθεια/ιδέα ευπρόσδεκτη...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως καποιος γνωριζει να με βοηθησει ενω τις free εφαρμογες τισ κατεβαζει με τις επι πληρωμη μου βγαζει οτι παρουσιαστηκε σφαλμα κατα τη δημιουργια τησ παραγγελειασ μου ..... μην με ρωτησετε αν εχω υπολοιπο στην καρτα.... εχω , το τσεκαρα καμια ιδεα για το τι παιζει????

 

μια απο τα ιδια κ σε μενα , με galaxy s2 ενω στο κινητο δεν με αφηνει στον υπολογιστη τις περναει μια χαρα τις αγορες ,

δεν δουλευει ουτε με διαγραφη δεδομενων μαρκετ ουτε επαναφορα στο παλιο , τι σκατα γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με αφήνει να αγοράσω από τον υπολογιστή! Από το κινητό κανονικά.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια κ σε μενα , με galaxy s2 ενω στο κινητο δεν με αφηνει στον υπολογιστη τις περναει μια χαρα τις αγορες ,

δεν δουλευει ουτε με διαγραφη δεδομενων μαρκετ ουτε επαναφορα στο παλιο , τι σκατα γινεται?

 

Ούτε εγώ μπορώ να αγοράσω από το κινητό. Μόνο από τον υπολογιστή. Από το android market και τα στέλνει στο κινητό.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ μπορώ να αγοράσω από το κινητό. Μόνο από τον υπολογιστή. Από το android market και τα στέλνει στο κινητό.

 

Μία από τα ίδια και εγώ !

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανεις που να αγοράζει με χρεωστική (debit) VISA/MASTERCARD??? Οχι προπληρωμένες κλπ...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανεις που να αγοράζει με χρεωστική (debit) VISA/MASTERCARD??? Οχι προπληρωμένες κλπ...

 

εγω αγοραζω με enter visa tis alpha bank που ειναι χρεωστικη , και με αφηνει απο τον υπολογιστη αλλα οχι απο το κινητο (αν κ παλιοτερα με παλιο μαρκετ δεν ειχα θεμα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...