Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορειτε να μου πειτε, ο λογαριασμος της google που χρησιμοποειται τελειωνει σε googlemail.com ή gmail.com??

Θα με βοηθησετε πολυ,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορειτε να μου πειτε, ο λογαριασμος της google που χρησιμοποειται τελειωνει σε googlemail.com ή gmail.com??

Θα με βοηθησετε πολυ,ευχαριστω!

 

gmail.com ;)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν σου εμφανίζει κάποιες λόγω συσκευής ή ανάλυσης;

 

Μπα, για το PlayerPro μιλουσα κυριως το του οποιου ο developer αποτι καταλαβα δεν εχει ενεργοποιησει ακομα την δυνατοτητα αγορας του app απο την χωρα μας.

 

Link to comment
Share on other sites

!!!Καλημερα παιδες!

 

Πηρα μια paid app απο το Αndroid Market (ζησαμε κ αξιοθηκαμε να το δουε και αυτο :lol:) μα εχω problem!

H διαδικασια εγινε απο το pc μου εχω ενα HTC Desire Z (η εφαρμογη που πηρα ειναι η SPB Shell 3D)

Παροτι μου εδειξε πως αγοραστηκε κανονικα, οστοσο δεν βλεπω να εχει εγκατασταθει στο τηλεφωνο!

Οταν παω να μπω στο market απο το τηλεφωνο στις εφαρμογες την δειχνει αγορασμενη μα οχι εγκατεστημενη.

Καμια ιδεα για το τις πταιει?

 

Γιωργος

Edited by alfisti
Ακυρο ολα οκ!!!
Link to comment
Share on other sites

!!!Καλημερα παιδες!

 

Πηρα μια paid app απο το Αndroid Market (ζησαμε κ αξιοθηκαμε να το δουε και αυτο :lol:) μα εχω problem!

H διαδικασια εγινε απο το pc μου εχω ενα HTC Desire Z (η εφαρμογη που πηρα ειναι η SPB Shell 3D)

Παροτι μου εδειξε πως αγοραστηκε κανονικα, οστοσο δεν βλεπω να εχει εγκατασταθει στο τηλεφωνο!

Οταν παω να μπω στο market απο το τηλεφωνο στις εφαρμογες την δειχνει αγορασμενη μα οχι εγκατεστημενη.

Καμια ιδεα για το τις πταιει?

 

Γιωργος

 

Μην την ψάχνεις στις εφαρμογές ,δεν φαίνεται εκεί.

Πήγαινε στο μενού των εφαρμογων ,στις ρυθμίσεις και εκεί δες αν φαίνεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

!!!Καλημερα παιδες!

 

Πηρα μια paid app απο το Αndroid Market (ζησαμε κ αξιοθηκαμε να το δουε και αυτο :lol:) μα εχω problem!

H διαδικασια εγινε απο το pc μου εχω ενα HTC Desire Z (η εφαρμογη που πηρα ειναι η SPB Shell 3D)

Παροτι μου εδειξε πως αγοραστηκε κανονικα, οστοσο δεν βλεπω να εχει εγκατασταθει στο τηλεφωνο!

Οταν παω να μπω στο market απο το τηλεφωνο στις εφαρμογες την δειχνει αγορασμενη μα οχι εγκατεστημενη.

Καμια ιδεα για το τις πταιει?

 

Γιωργος

 

Αν πατήσεις το home button του κινητού σου θα στο βγάλει λογικά.. θα σου βγάλει να επιλέξεις launcher .. διαλέγεις sbp shell!

Link to comment
Share on other sites

Μην την ψάχνεις στις εφαρμογές ,δεν φαίνεται εκεί.

Πήγαινε στο μενού των εφαρμογων ,στις ρυθμίσεις και εκεί δες αν φαίνεται.

και αν θελουμε να την απεγκαταστησουμε?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

και αν θελουμε να την απεγκαταστησουμε?

 

Απο την διαχειριση εφαρμογων. Αλλα ειναι ευκαιρια να κατεβασεις εναν uninstaller απο market, για να γινει η προσθαφαιρεση πιο ευκολη γενικα ;)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλλως σας βρηκα.Ονομαζομαι Κοσμας και αγορασα χθες ενα samsung galaxy S .Νεος στον κοσμο του android κ ερχωμενος απο το ios κ app store βρισκω το market αρκετα ελλειπες.Εχει βεβαια πολλες ελευθεριες κ καποια applications τα οποια ειναι υπεροχα.Παρολα αυτα εχω ενα προβλημα για το οποιο θα ηθελα μια λυση.Ψαχνω το windows live messenger κ το βρηκα στο site ths android παρολα αυτα δεν με αφηνει να το κατεβασω γτ αποτι λεει δεν υποστηριζεται στην χωρα μου.Το ιδιο συμβαινει κ στο Google earth( ακουσον ακουσον εφαρμογη της ιδιας της google) αλλα και στο Fifa 10 και στο oyshop adventures δλδ τα 3 πιο most wanted apps για εμενα.Δεν θα μπορεσω να τα κατεβασω ποτε η θα φτιαξει καποτε αυτο?Αλλος τροπος να τα κατεβασω υπαρχει?Εχω το 2.3 firmware κ ΔΕΝ θελω να rootαρω την συσκευη μου.Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ εκ των προτερων κ περιμενω μια συντομη κ ολοκληρωμενη απαντηση.

Φιλικα ,

Κοσμας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

 

Έχω ένα πρόβλημα με το market. Σε Χ8 έβαλα την floyo-0.20 κι ενώ από το κινητό μπαίνω στο market, κατεβάζω εφαρμογες κι όλα μια χαρά, από το PC δεν μπορώ. Με βάζει στο λογαριασμό, μου δείχνει κανονικά εγκατεστημένες τις εφαρμογές που είχα κατεβάσει στη μαμά rom αλλά δε βρίσκει στο λογαριασμό μου συνδεδεμένο τηλέφωνο (ούτε στις ρυθμίσεις του λογαριασμού στο Market). Έχω συγχρονίσει κανονικά με gmail τα πάντα και (όπως ξαναείπα) από το κινητό κατεβάζω super. Τι μπορεί να φταίει; Πως μπορώ να "προσθέσω" στο λογαριασμό το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μόλις έχω στα χέρια μου το Galaxy Tab 10.1! έχω ένα θέμα. έχω ήδη το ACER iconia 500 με Honeycomb για την δουλειά μου στο Hong Kong.

 

τώρα που είμαι στην Ελλάδα πάνω από τα μισά apps/games πού θέλω να κατεβάσω στην Ελλάδα μου λέει ότι δεν μπόρω λόγω χώρας. υπάρχει κάνενας τρόπος να "ξεγελάσω" και να δείχνω ότι είμαι από Αμερική?

 

κάνω το ίδιο με το ipad2 και έχω πρό΄σβαση στο αμερικάνικο Itunes

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κάποιες απορίες από έναν αρχάριο στο Android,

 

αν αγοράσω από το μάρκετ επί πληρωμή μία εφαρμογή και την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο, μελλοντικά όταν πάρω νεα συσκευή θα πρέπει να την ξαναγοράσω (την ίδια εφαρμογή) ή αγοράζωντας την μία φορά, αποκτώ κάποιο δικαίωμα χρήσης και θα μπορώ να την εγκαταστήσω δωρεάν;

 

Επιπλέον αν αντικαταστήσω την κάρτα μνήμης του κινητού με μία μεγαλύτερης χωριτικότητας, τις εφαρμογές που βρίσκοντε εγκατεστημένες πάνω μπορώ να τις μεταφέρω στην νέα κάρτα μ' ένα απλό copy/paste ή υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μόλις έχω στα χέρια μου το Galaxy Tab 10.1! έχω ένα θέμα. έχω ήδη το ACER iconia 500 με Honeycomb για την δουλειά μου στο Hong Kong.

 

τώρα που είμαι στην Ελλάδα πάνω από τα μισά apps/games πού θέλω να κατεβάσω στην Ελλάδα μου λέει ότι δεν μπόρω λόγω χώρας. υπάρχει κάνενας τρόπος να "ξεγελάσω" και να δείχνω ότι είμαι από Αμερική?

 

κάνω το ίδιο με το ipad2 και έχω πρό΄σβαση στο αμερικάνικο Itunes

Market enabler αλλα νομιζω απαιτει root.

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κάποιες απορίες από έναν αρχάριο στο Android,

 

αν αγοράσω από το μάρκετ επί πληρωμή μία εφαρμογή και την εγκαταστήσω στο τηλέφωνο, μελλοντικά όταν πάρω νεα συσκευή θα πρέπει να την ξαναγοράσω (την ίδια εφαρμογή) ή αγοράζωντας την μία φορά, αποκτώ κάποιο δικαίωμα χρήσης και θα μπορώ να την εγκαταστήσω δωρεάν;

 

Επιπλέον αν αντικαταστήσω την κάρτα μνήμης του κινητού με μία μεγαλύτερης χωριτικότητας, τις εφαρμογές που βρίσκοντε εγκατεστημένες πάνω μπορώ να τις μεταφέρω στην νέα κάρτα μ' ένα απλό copy/paste ή υπάρχει άλλος τρόπος;

 

Ευχαριστώ!

Καλησπέρα!

Για το πρώτο ερώτημα (που έχει απαντηθεί πολλές φορές κι εδώ πέρα) η απάντηση είναι ότι οι εφαρμογές συνδέονται με τον google λογαριασμό που έχεις βάλει στο κινητό. Επομένως αν πάρεις νέα συσκευή, οι εφαρμογές θα περαστούν (αν βάλεις φυσικά τον ίδιο google λογαριασμό) και στο καινούριο τηλέφωνο.

 

Για το δεύτερο τώρα ερώτημα, δεν ξέρω αν γίνεται με αντιγραφή-επικόλληση να περαστούν και οι εφαρμογές (εάν φυσικά είναι στην κάρτα μνήμης γιατί αλλιώς ούτε καν να το συζητάμε). Διαφορετικά χρειάζεται να κάνεις backup μέσω κάποιας εφαρμογής (πχ titanium backup)! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλλως σας βρηκα.Ονομαζομαι Κοσμας και αγορασα χθες ενα samsung galaxy S .Νεος στον κοσμο του android κ ερχωμενος απο το ios κ app store βρισκω το market αρκετα ελλειπες.Εχει βεβαια πολλες ελευθεριες κ καποια applications τα οποια ειναι υπεροχα.Παρολα αυτα εχω ενα προβλημα για το οποιο θα ηθελα μια λυση.Ψαχνω το windows live messenger κ το βρηκα στο site ths android παρολα αυτα δεν με αφηνει να το κατεβασω γτ αποτι λεει δεν υποστηριζεται στην χωρα μου.Το ιδιο συμβαινει κ στο Google earth( ακουσον ακουσον εφαρμογη της ιδιας της google) αλλα και στο Fifa 10 και στο oyshop adventures δλδ τα 3 πιο most wanted apps για εμενα.Δεν θα μπορεσω να τα κατεβασω ποτε η θα φτιαξει καποτε αυτο?Αλλος τροπος να τα κατεβασω υπαρχει?Εχω το 2.3 firmware κ ΔΕΝ θελω να rootαρω την συσκευη μου.Σας ευχαριστω παρα παρα πολυ εκ των προτερων κ περιμενω μια συντομη κ ολοκληρωμενη απαντηση.

Φιλικα ,

Κοσμας

 

Υπάρχουν site που εκτός από παράνομο υλικό (για το οποίο ΔΕΝ θα συζητήσουμε εδώ), παραθέτουν και free εφαρμογές για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Αν ψάξεις λίγο στο internet σίγουρα θα βρεις τις εφαρμογές που ψάχνεις. Ο τρόπος εγκατάστασης είναι απλός, πετάς το αρχείο στην sd και με έναν file manager πατάς πάνω του.

 

Δοκίμασε το market enabler.

 

Καταλαβαίνω ότι δεν θες ρουτ, αλλά λύνει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος αλλος τροπος πληρωμης εκτος απο καρτα στο μαρκετ?

 

Όχι, προβλέπεται βέβαια κάποια στιγμή να αγοράζεις εφαρμογές και να μπαίνουν στον λογαριασμό της σύνδεσης σου.

Το πότε θα γίνει αυτό είναι μια άλλη ιστορία όμως. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εχω τον γαλαξια και απο χθες χωρις να κανω κατι οποτε μπαινω στο market μου βγαζει μια ασπρη οθονη γραφει Φορτηση.. και μετα με επιστρεφει πισω στην homescreen τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! εχω τον γαλαξια και απο χθες χωρις να κανω κατι οποτε μπαινω στο market μου βγαζει μια ασπρη οθονη γραφει Φορτηση.. και μετα με επιστρεφει πισω στην homescreen τι μπορω να κανω;

 

Reboot δοκιμασες να κανεις?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Μια γρηγορη ερωτηση.εφοσον το μαρκετ εχει να γινεται αγορα πλεων τον apps μεσω καρτοκινιτις η συβολαιου γτ εχει μονο παλι μεσω πιστωτικης?υπαρχει τροπος γ αγορα κ να γινεται χεεωση στην καρτα τ κινιτου?αν ναι πως

Ευχαριατω καλημετα

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...