Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και οι επί πληρωμή εφαρμογές πλέον άνοιξαν και στην χώρα μας, όσοι θέλετε να αγοράσετε κάποια εφαρμογή θα χρειαστείτε να πάτε εδώ: https://checkout.google.com/main

 

Αρκεί να βάλετε το gmail account σας και να δηλώσετε μια πιστωτική/χρεωστική(δεν κάνουν όλες) και είσαστε έτοιμοι να κάνετε αγορές.

 

Επίσης αν δεν βλέπετε το tab των paid, δοκιμάστε να πάτε ρυθμίσεις --> εφαρμογές --> διαχείριση εφαρμογών --> όλες --> market --> εκκαθάριση δεδομένων

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπειδή τώρα είδα την ερώτηση μου και μου φάνηκε παράξενη :p, εννοώ αν έχεις το internet ανοιχτό στο κινητό ταυτόχρονα με τον υπολογιστή...

Κι επίσης αν έχεις ορίσει τη συσκευή σου στο market.

 

Ανοιχτο το εχω παντα,και απο το market μου καταβαζε στο τηλ,

ξαφνικα παρουσιαστηκε αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια εφτιαξε και το προβλημα με την "αναγκαστικη διακοπη" του μαρκετ!!!

 

εχει να μου προτεινει κανεις σε ποια τραπεζα να παω να βγαλω μια προπληρωμενη καρτα??

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Το google checkout λειτουργεί αμέσως με το που δίνεις στοιχεία ή θέλει κάποια επιβεβαίωση, όπως με τον κωδικό του paypal...?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Το google checkout λειτουργεί αμέσως με το που δίνεις στοιχεία ή θέλει κάποια επιβεβαίωση, όπως με τον κωδικό του paypal...?

 

Όχι δεν έχει καθυστέρηση, αμέσως λειτουργεί.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν? Party!!

Όμως τις βλέπετε όλοι? Σε μένα παρά την εκκαθάριση δεν άλλαξε κάτι! Παω να δω κι από το pc τι γίνεται!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ! Στην ιστοσελίδα του market τις βλέπω κανονικά και μου βγάζει τις συσκευές ενεργές.. άρα δεν έχει ξυπνήσει ακόμα το market! Πάω να φτιάξω το checkout μου για αρχή!

Αναπάντεχη ευχάριστη έκπληξη πάντως!:)

 

Εdit: Το Beautiful Widgets εμφανίζεται κανονικά για αγορά σε μένα, το Tapatalk ας πούμε όχι! Αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ! Στην ιστοσελίδα του market τις βλέπω κανονικά και μου βγάζει τις συσκευές ενεργές.. άρα δεν έχει ξυπνήσει ακόμα το market! Πάω να φτιάξω το checkout μου για αρχή!

Αναπάντεχη ευχάριστη έκπληξη πάντως!:)

 

Εdit: Το Beautiful Widgets εμφανίζεται κανονικά για αγορά σε μένα, το Tapatalk ας πούμε όχι! Αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!

μπες στις εφαρμογες και μετα πχ ολες οι εφαρμογες, θα πρεπει να εχει top paid κλπ...στην πρωτη σελιδα μολις το ανοιγεις δε βγαζει κατι εμενα, αλλα τις εχει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα φαινονται κανονικα, εγω δεν εκανα καν εκκαθαριση :p

από τι έχω καταλάβει, όσοι έχουνε επίσημη rom και όχι κάποια custom δεν χρειάζεται να πειράξουν το μαρκετ για να δούνε τις επί πληρωμή εφαρμογές(βασικά το paid tab)

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

μπες στις εφαρμογες και μετα πχ ολες οι εφαρμογες, θα πρεπει να εχει top paid κλπ...στην πρωτη σελιδα μολις το ανοιγεις δε βγαζει κατι εμενα, αλλα τις εχει κανονικα.

 

Στραβωμάρα!! Έχεις δίκιο! Περίμενα κάποιο tab κι ενώ είχα μπει 2-3 φορές στο "Όλες οι εφαρμογές" δεν κοιτούσα πάνω στο καρουζέλ! Πάντως πληκτρολόγησα εφαρμογή και μια χαρά τη βρήκε! Thanks! Αναμένω να εμφανιστούν σιγά-σιγά όλες!

 

@saliez: yeap!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τιποτα να κατεβασω απο market

με 3G μου λεει "download paused" και με το wifi δεν κανει τιποτα!

help please....ο,τι αλλαγες κανουν προβληματα φερνουν...α..ρε symbian

δεν ξερω βρε παιδια συνεχως πισω πρεπει να τρεχεις με αυτο το λειτουργικο (αυτονομια,τι μπαινει και τι οχι στο internet,market)...

καμμια φορα απορω γιατι εχει γινει τοσο δημοφιλες

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!αγορασα το htc wildfire απο αγγλια, αλλα δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες. Απλα μου λεει:starting downloading και κολλαει εκει. εκανα καθαρισμο cache και data του market αλλα τιποτα. εχει κανεις καμια ιδεα;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στα settings του market και βάλτε στο content filtering, show all apps και θα σας εμφανίσει την καρτέλα Top Paid... :)
Link to comment
Share on other sites

από τι έχω καταλάβει, όσοι έχουνε επίσημη rom και όχι κάποια custom δεν χρειάζεται να πειράξουν το μαρκετ για να δούνε τις επί πληρωμή εφαρμογές(βασικά το paid tab)

εγω custom εχω :O

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνετε στα settings του market και βάλτε στο content filtering, show all apps και θα σας εμφανίσει την καρτέλα Top Paid... :)

δυστυχως ουτε με αυτο κατεβαινουν οι εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

εγω custom εχω :O

 

Εσύ μπορούσες ούτως ή άλλως να αγοράσεις αφού είσαι root!:P:P

 

Εγώ που έκανα την 1η αγορά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα πάντως! Ούτε και γενικά στο μάρκετ..

@ goldaki: Ούτε με εκκαθάριση ε? Είσαι με official rom? Από χθες σου το παρουσίασε ή προϋπήρχε?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορούσες ούτως ή άλλως να αγοράσεις αφού είσαι root!:P:P

 

Εγώ που έκανα την 1η αγορά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα πάντως! Ούτε και γενικά στο μάρκετ..

@ goldaki: Ούτε με εκκαθάριση ε? Είσαι με official rom? Από χθες σου το παρουσίασε ή προϋπήρχε?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

με official ειμαι,τρεις μερες το εχω το κινητο και δεν εχω κατεβασει καμια εφαρμογη...

το ειχα πιο παλια και δεν ειχα κανενα προβλημα με το market, αλλα λογω κλοπης ξανααγορασα την συσκευη

αλλα δεν λεει να κατεβει καμια εφαρμογη:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εμφανιστηκαν καποιες αλλα οχι ολες οι paid εφαρμογες. εσας?

 

Μήπως δεν σου εμφανίζει κάποιες λόγω συσκευής ή ανάλυσης;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...